Polecane posty

byłem dzisiaj koło 12 w agencji złożyłem faktury z zakupu, świadectwo ukończenia technikum rolniczego i dyplom technika ;)

sporo ludzi w agencji jest z poprawkami z MGR, niektórzy składają wnioski o płatność na MR

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Po otrzymaniu decyzji mogę już kupić sprzęt? bylem dzisiaj u dealera aby zrobić przedpłatę na maszynę(jeszcze po starej cenie) ponieważ pronar już dzisiaj wysłał pismo do dealerów i punktów fabrycznych o zmianie cennika a do końca roku prawdopodobnie wszystkie firmy zrobią to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dlaczego zaraz wszystkie ?

 

A niech wysyłają , jak bardzo będą skakac z cenami to zakupów dokona się później gdy już mało kto będzie kupował z funduszy ue ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woj. podlaskie, od złożenia wniosku do przelewu 28 dni


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

Mam takie pytanie do osób, które otrzymały już pieniądze. Czy orientujecie się ile czasu może upłynąć od wysłania przez odział regionalny polecenia przelewu do centrali do momentu wypłaty pieniędzy? Wniosek o płatność złożyłem 28 września, po 50 dniach ( 2tyg temu) otrzymałem telefon o zastrzeżeniach do treści umowy dzierżawy, tego samego dnia dowiozłem aneks i otrzymałem deklaracje że następnego dnia wyślą polecenie przelewu do Warszawy. Nie będę nawet wspominał że 50 dni nic nie zrobili a wniosek leżał nie ruszany. Byłem w piątej dziesiątce w rankingu w woj. warm-maz.

Jeżeli ktoś się orientuje ile to może trwać w centrali to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Osoba która zajmuje się moim wnioskiem powiedziała mi że po 3 tygodniach od wysłanie pisma do Warszawy pieniądze powinny być na koncie (zachodniopomorskie).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

O, dzięki. U mnie osoba sprawdzająca twierdziła że 2 tygodnie, to jeszcze tydzień poczekam. Jeżeli ktoś jeszcze ma informację na ten temat, niech się nią podzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej jestem z woj podlaskiego wiosek o płatność złożyłem 10 listopada a pieniądze wpłynęły na konto 30 listopada tak więc bardzo szybciutko bo tylko 20 dni :) a co do cen maszyn to co nie które ładnie idą w górę np zamówiłem deutz fahra agroplusa 315 po starej cenie który w nowej cenie jest droższy 1200 euro tak mi dealer powiedział więc zachęcam was o zamawianie już maszyn i wpłacanie zaliczek bo po nowym roku zawsze będzie trochę drożej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Pawlo - z czystej ciekawości ile teraz taki ciągnik kosztuje najmniej ?

 

 

Ogólnie to chyba młodzi rolnicy kupują sprzęt przewyższający znacznie kwotę premii ;) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Witam wszystkich mam pytanie jakie

dokumenty wymagane są do wniosku

o płatność na młodego rolnika

jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o

odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pawlus- 136.500 haki cbm, radio, skrzynia 30/15 obciążniki przód, prawie standardowe wyposażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

Witam wszystkich mam pytanie jakie

dokumenty wymagane są do wniosku

o płatność na młodego rolnika

jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o

odpowiedź.

Pozdrawiam :)

 

 

Hej, wszystko powinieneś mieć napisane w decyzji. To zależy na jakich warunkach została Ci przyznana pomoc. Tu masz link do rozporządzenia:

http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2007/200/DU20072001443.pdf

Ogólnie rzecz biorąc musisz przygotować:

1) akt notarialny potwierdzajàcy tytuł prawny do nieruchomoÊci

rolnych wchodzących w skład gospodarstwa;

2) oświadczenie beneficjenta o podjęciu samodzielnego

prowadzenia gospodarstwa, sporządzone zgodnie

ze wzorem udostępnionym przez Agencję;

3) zaświadczenie z wΠaÊciwego oddziału Kasy Rolniczego

Ubezpieczenia Społecznego o podleganiu

ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy

i w peΠnym zakresie jako rolnik.

 

Oczywiście musisz wypełnić wniosek o płatność. Znajdziesz go razem z oswiadczeniem o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa pod tym linkiem

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/wnioski-z-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

Z mojej strony radzę dołożyć jeszcze wypis z ewidencji gruntów działek które będziesz przejmował.

Pamiętaj jeszcze o nadaniu numeru identyfikacyjnego.

 

Chyba to wszystko, mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

pawlus - można tez kupić jakiś tam sprzęt nawet za równe 75000 :D

http://allegro.pl/niezawodny-ciagnik-prokmar-df-504-4x4-moc-50km-i1931235599.html

Edytowano przez Peterol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

Witam, jestem z podlaskiego, wniosek o płatność wraz z dokumentami wskazanymi w decyzji złożyłem 2.11.2011r i do tej pory nic, cisza, i sie tak zastanawiam bo tu piszą że po 20 dniach otrzymali kase na konto, a może mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak sie dowiedzieć, kto sprawdza mój wniosek, albo może podjade do nich tam i popytam, z góry dzieki za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza001    0

Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

Właśnie się zastanawiam co wam tak szybko zrobili przelew, te woj. podlaskie chyba się nie obija :)

Ja złożyłem wniosek o płatność pod koniec października i nadal cisza ;/ a jestem z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

Witam, jestem z podlaskiego, wniosek o płatność wraz z dokumentami wskazanymi w decyzji złożyłem 2.11.2011r i do tej pory nic, cisza, i sie tak zastanawiam bo tu piszą że po 20 dniach otrzymali kase na konto, a może mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak sie dowiedzieć, kto sprawdza mój wniosek, albo może podjade do nich tam i popytam, z góry dzieki za odp. pozdrawiam

 

 

Zadzwoń do swojego oddziału Agencji, poproś z działem obsługującym wnioski MR, podaj nazwisko i poproś z osobą prowadzącą Twoją sprawę - zaznacz, że chodzi o wniosek o płatność. Musisz mieć pod ręką swój numer sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

Z mojej strony radzę dołożyć jeszcze wypis z ewidencji gruntów działek które będziesz przejmował.

Pamiętaj jeszcze o nadaniu numeru identyfikacyjnego.

 

Chyba to wszystko, mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

pawlus - można tez kupić jakiś tam sprzęt nawet za równe 75000 :D

http://allegro.pl/niezawodny-ciagnik-prokmar-df-504-4x4-moc-50km-i1931235599.html

 

Mówisz o numerze gospodarstwa ?

 

Można i za mniej :D sosnowy ale nowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

Tak, miałem na myśli numer identyfikacyjny producenta nadany przez ARiMR (zgodnie z Ustawą o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o płatność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie się w końcu ruszyło z załatwianiem :D

 

Dziś przyszła decyzja o ubezpieczeniu w KRUS , czekałem na nią ponad 3 tyg . ;) Więc prędko do KRUS po zaświadczenie i mam w końcu komplet :rolleyes: Do końca tygodnia zawiozę wniosek :)

 

Tylko czy brać od razu te wypisy ? bo słyszę ,że od niektórych chcą :mellow: Ale ode mnie już chcieli przy pierwszym wniosku , więc gdyby były potrzebne to nie mogą sobie sprawdzić tamtych ?

 

 

P.S. dziś też przyszła decyzja o dopłatach obszarowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

To gratuluje :) Jak już raz wysyłałeś wypis z ewidencji gruntów, to już teraz możesz sobie darować. Przy okazji jestem ciekawy ile czasu będziemy czekać na dopłaty obszarowe w tym roku. Daj znać jak pieniądze z dopłat bezpośrednich (obszarowych) dostaniesz na konto. Kiedy zwykle dostawałeś decyzję i ile czekałeś na pieniądze? w zeszłym roku były opóźnienia podobno.

 

Ja cały czas czekam na MR i sprawdzam stan konta... lada dzień 75 tys powinno się pojawić...

Edytowano przez Peterol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wlpk. decyzja z dopłat obszarowych juz jest teraz tylko czekanie aby pieniążki znalazły sie w odpowiednim miejscu KONTO :D

 

Nadal jestem bardzo ciekawy co bedzie z osobami znajdującymi sie poza listą MR2011 co z Nami bedzie

Było by zajebi..cie gdyby pieniążki sie znalazły ale niestety w obecnych realiach praktycznie nie mam juz złudzeń

bo niby skad mieli by miec gotówke na to co sie dzieje w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy do wniosku o płatność trzeba załączyć zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu czy wystarczy decyzja o ubezpieczeniu. Mój wniosek o płatność leżał przez miesiąc w agencji nie ruszany, po moim telefonie sprawdzili go w 30min i ponoć mam błędy, o których zostanę poinformowany pocztą. Do wniosku dołączyłem decyzję a nie zaświadczenie i zastanawiam się czy to może być błędem. Jak długo załatwia się takie zaświadczenie w krusie?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja na początku wysłałem decyzję i miałem telefon z agencji żeby dosłać zaświadczenie. W KRUS-ie zaświadczenie wydali od ręki.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj