Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#4861 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 lipiec 2011 - 11:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) luki15146 obyś miał racje bo ja słyszałem że u nas mają 360 wolnych miejsc.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:11
  •  

#4862 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj już jest 8,6tys wniosków ;[ skąd to się bierze w 2 tygodniu po zakończeniu naboru ;[

#4863 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 12:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pewnie stąd że taki jeden z drugim idzie na poczte bo sie spóźnił 2 tygodnie z bąbonierą i mówi pani krysiu pani podbije ze wsteczną datą bo zapomniałem wsłać pewnie jeszcze będą spływać arimr dał ciała bo powinien był zrobić że wysyłane pocztą wnioski można wysyłać nie do 24 tylko np do 15 i by już było wiadomo na ilu sie zamknie
i jeszcze jedno ponad 3 tysiące jest z ubiegłego roku więc z tych 6,5 zostanie 3.5 ponad 9 złożonych i z tegorocznego naboru dostanie co trzeci albo gdzie niegdzie i mniej bo środki nie przejdą z jednego do drugiego województwa
jako kiełbase wyborczą minister powinien dać więcej kasy
więc w tym roku dostanie nie ten co potrzebuje tylko ten co ma najwięcej ha czyli jakieś 15+
w przyszłym roku może dadzą może nie a jak dadzą to dowalą takie minimalne limity na ziemie że znowu część wyleci i dowidzenia

Edytowany przez darekalf, 06 lipiec 2011 - 12:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4864 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2011 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę Was przestańcie pisać bez sensu... biadolić, wróżyć z fusów...

Proponuję wrócić do tematu, a oderwane od tematu posty odpowiednio nagradzać. Dodany obrazek

#4865 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 13:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.
Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

#4866 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dochodą wnioski bo wszyscy wysłali pewnie ostatniego dnia wnioski, a ktos w agencji fizycznie musi je otworzyc sprawdzic itd, a ograniczona liczba osób w urzędach nie jest w stanie tego zrobic w jeden dzien. Co do wykształcenia mi sie wydaje ze powinni dawac np 4 pkt za srednie nierolnicze bo docelowo zobąwiazujesz sie miec rolnicze wykształcenie wiec co to za roznica czy bedziesz mial juz teraz rolnicze wykształcenie czy za rok czy dwa, a jesli nie spelnisz tego warunku to po prostu bedziesz musial oddac dofinansowanie.

#4867 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poniżej orientacyjna informacja o stanie kopert w poszczególnych województwach. Dane są nie do końca dokładne koperty mogą się minimalnie powiększyć (sporo rezygnacji z decyzji z 2010 r.)

Dodany obrazek

Edytowany przez Dlok, 06 lipiec 2011 - 16:36.

#4868 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 lipiec 2011 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to klaps Kujawsko Pomorskie jak zwykle poszkodowane

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4869 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2011 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli w tej tabeli są dane ale bez tych z naboru 2010 roku. Czyli na każde województwo Ci co nie dostali to trzeba ich doliczyć np.podkarpackie zlożone 236 + np. z tamtego roku 50 czyli razem 286? I tak samo w każdym woj. bo raczej to nie są dane z nimi :rolleyes:
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4870 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale np w małopolski jest nadwyżka ponad 200 tys. Żeby poprzesuwali to może nie byłoby tak źle....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4871 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 19:32

Czyli w tej tabeli są dane ale bez tych z naboru 2010 roku.

Dane są z naborem 2010, który jest praktycznie zakończony. Z tego naboru może być praktycznie tylko korekta w dół i kasa przechodzi na obecny nabór.

#4872 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 19:58

Wniosek składałem 30 maja,małe poprawki ok połowy czerwca.
ile deklarowałes ha do przejecia?

Ja składałem wniosek 20 maja, co do poprawek to decyzję miałem po Tobie :o ha UR 10,70. Teraz to chyba na podstawie daty powinny być sprawdzane... Napisz na PW kto prowadzi Twoj wniosek?

#4873 Share Tomczek

Tomczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:39

Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.
Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

A skąd masz informację o ilości przyznanych punktów za swoje wykształcenienie ogólne? A staż pracy w rolnictwie posiadasz? Mnie też zastanawia punktacja wykształcenia jeśli wnioskodawca go nie posiada lecz zadeklaruje jego uzupełnienie, bo przecież punkty są od 1 do 5 nie ma 0.

#4874 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ta tabelka brakuje czy nadwyżka to chyba raczej jest w osobach a nie w złotych

#4875 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W osobach.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#4876 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tomczek- stażu nie mam. Na razie jest to tylko po weryfikacji wstępnej. Będzie jeszcze krzyżowa... DO tego czasu może sie im jeszcze coś odmieni :P
No chyba, że punkty są przyznawane już po weryfikacji wstępnej. Trzeba poczekać do ogłoszenia list :D

#4877 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najgorszy myk to są te punkty. Nie dość, że są głównie za ziemie to jeszcze nie ma dokładnych wytycznych jak je liczyć. Jeden da komuś 4 pkt za wykształcenie inny za takie samo da 2pkt i tak samo z ziemią i bezrobociem. No chyba, że w agencjach mają dokładne wytyczne, bo w rozporządzeniu ministra ich nie ma. Jak nie będzie dokładnych wytycznych to po znajomości dostanie się więcej jak znam życie.
Ale ja myślę, że trzeba to olać i czekać na decyzję, tylko ten 1000zł w plecy trochę boli.

#4878 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O tych punktach powiedziała mi osoba prowadząca mój wniosek. Jeśli są one za wyksztalcenie zadeklarowane to jest to po co w ogóle jest ono punktowane. Powinno się liczyć posiadane albo najlepiej, żeby wcale nie było punktowane.

Edytowany przez pieter1991, 06 lipiec 2011 - 22:51.

#4879 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Kojak....za co ten 1000zł??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4880 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 23:08

Najgorszy myk to są te punkty. Nie dość, że są głównie za ziemie to jeszcze nie ma dokładnych wytycznych jak je liczyć. Jeden da komuś 4 pkt za wykształcenie inny za takie samo da 2pkt i tak samo z ziemią i bezrobociem. No chyba, że w agencjach mają dokładne wytyczne, bo w rozporządzeniu ministra ich nie ma. Jak nie będzie dokładnych wytycznych to po znajomości dostanie się więcej jak znam życie.
Ale ja myślę, że trzeba to olać i czekać na decyzję, tylko ten 1000zł w plecy trochę boli.

Przecież zasady punktacji są przecież jasno opisane.
A tysiak to za co?