Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#4821 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:44

Wiesz , nie ma na rynku zbyt bogatej oferty ciągników używanych poniżej 5 lat ;) (przynajmniej dla mnie) Druga sprawa ,że u nas w gospodarstwie ostatnim nowym ciągnikiem był 3p a było to 24 lata temu :blink: i marzę o tym ,żeby jesli się uda dostać premię na podwórku stanął nowy pomocnik w zamian za wiekowego ursusa :rolleyes:

Pożyjemy zobaczymy ;)

Ja to raczej troszeczkę dołożę i jak się uda kupie NH TD5030 lub 5020 ale jeszcze zobaczymy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:29
  •  

#4822 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe co zrobią z osobami co w tym roku nie dostaną premi a będzie to około 2000 osób. Jeśli za rok już nie będzie naboru a to raczej pewne to wyjdzie na to, że Ci młodzi rolnicy będą najgorzej poszkodowani ze wszystkich dotychczasowych naborów. Chyba że zmniejszą kasę i podzielą ją na wszystkim tak aby wszyscy spełniający wymagania dostali ale chyba już teraz nie mogą sobie tak zmienić :rolleyes: Gdzieś kiedyś na forum innym ktoś pisał (chyba jakiś jasnowidz :lol: ) że będzie w tym roku między 8 a 9 tys złożonych wniosków i żeby wszyscy dostali to premia by musiała by się mieścić w przedziale 55-60 tys. Ale to tylko czyjaś wyobraźnia :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4823 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to ja mam takie pytanie jest juz kolo 8.5tys wniosków to ta liczba jest z tymi z 2010 roku osobami czy tylko nabór 2011

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4824 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masakra jak jeszcze wczoraj w południe sprawdzałem było tylko 8,05

#4825 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:16

to ja mam takie pytanie jest juz kolo 8.5tys wniosków to ta liczba jest z tymi z 2010 roku osobami czy tylko nabór 2011

Właśnie na to pytanie też nikt nie zna odpowiedzi na tym forum :rolleyes: Są tylko przypuszczenia. Jeśli to jest z "tymi z 2010" to jeszcze większa masakra. :mellow:

Edytowany przez Witek2010, 04 lipiec 2011 - 21:16.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4826 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 07:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy wlasnie wplynelo mi na konto 75.000 z zeszlorocznego naboru, mam teraz troche wydatkow i 5 tys chce wyplacic z tej puli a tak za 2-3 tyg wplacic spowrotem, jak na to w razie kontroli beda patrzec?

#4827 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 07:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wczoraj byłem składać poprawki i babka powiedziała że limit w mazowieckim został przekroczony przez wnioski które spływały pocztą
wie ktoś jak liczone są punkty za ziemie??
dla mnie te punktowanie jest do bani bo bogatemu to sie i byk ocieli masz 20-30ha dostaniesz masz mało to spadaj
po jakiego grzyba pisać to i owo że sie zrobi jak tylko ilość ziemi sie liczy
temu co pieniądze są potrzebne to nie dostanie bo jest za mały a drugiemu powiększy sie i tak już duża kieszeń
znowu bedzie wysyp samochodzików bo synuś dostał dotacje

Edytowany przez darekalf, 05 lipiec 2011 - 08:10.

#4828 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) według mnie liczby przyznanych płatnosci na dane województwo w roku obecny bedą wynosić miej wiecej połowe tego to bylo w 2010
http://www.arimr.gov...011_MR_7-13.pdf
ZAZNACZAM SĄ TO TYLKO PRZYPUSZCZENIA NIE MAJĄCE NIC DO ZNACZENIA PRZY NABORZE 2011 ALE TAK TO WYGLADAŁO W LATACH POPRZEDNICH

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a wiec nie jest ciekawie

Edytowany przez janczar810, 05 lipiec 2011 - 08:24.

#4829 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 lipiec 2011 - 08:42

@pawlus244 pisałem już o tym, więc bądź łaskaw czytać ze zrozumieniem i trzymać jakiś fason wypowiedzi.

O c. Ci chodzi ? <_<

Wpadasz tutaj tylko ,żeby zwrócić komuś uwagę ? Może "fason" taki jak Twój ? :lol:
Ja nie rozmawiam tylko z Tobą w tym temacie -> nie zwracam tylko uwagi na Twoje posty ;)

Jak naście razy się ktoś pyta "jak jest w końcu z tym wykształceniem ?" to mu nie zwrócisz uwagi tylko do mojej wypowiedzi sie przyczepiasz :huh: Co ty moderatorem chcesz zostac ? :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4830 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2011 - 09:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znalazłem że rok temu było: "Do wykorzystania w tegorocznym naborze wniosków na to działanie jest ponad 387 mln zł"

W tym roku około 500 mln zł. Nie rozumię dlaczego w tym roku mniej rolników dostanie kasę jak jest jej więcej i też 75 000 zł.

Edytowany przez Witek2010, 05 lipiec 2011 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4831 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w tym roku osoby które nie dostały w zeszłym dostaną kase bez kolejki i na tegoroczne wnioski zostanie niewiele

#4832 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witek2010 dużo odeszlo kasy dla tych z 2010 roku co dostali bez pkt jest to niesprawidliwe. Jak okaże sie oficialnie że z twej puli wzieli dlanich trzeba będzie coś zrobić

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4833 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ten co nie dostał w zeszłym to pewnie w tym punktów by zabrakło i ciekawe czy zrobią tak dla osób które w tym roku spełniają ale z braku kasy nie otrzymają chyba że punkty zrobione są tylko po to żeby wycofać sie z programu na kolejne lata i zamknąć drzwi petentom, decyzje odmowne powydają i nikt nie zostanie na przyszły rok

#4834 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 05 lipiec 2011 - 11:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Minister sawicki ma kase dla wszystkich bo przecież mial dla wszystkich rencistów ale UE nie pozwolila im dac to niech da teraz dlanas i wszystko gra

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4835 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakiś cień szansy jest że przesunie środki ... Logicznie myśląc , jeśli w niektórych województwach limit nie zostanie wykorzystany to powinien się odbyć kolejny nabór w przyszłym roku tylko dla nich ;) ale lepiej dla wszystkich byłoby moim zdaniem przesunięcie pieniędzy na województwa które przekroczyły limit plus ewentualne pieniądze na resztę spełniających wymogi wniosków i arimr miałaby "spokój" i zamknięta sprawę z mr , nie robili by naboru w przyszłym roku , i uniknęli by jakichś tam kosztów z tego tytułu .

Zobaczymy jak to będzie , różnie dobrze arimr może mam wywinąc jakiś absurdalny numer ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4836 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to jest niestety nie sprawiedliwe koledzy ale co my na to poradzimy przesunięć ppieniedzy na pewno nie będzie, szkoda się łudzić

#4837 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 15:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poniżej oczekiwane przez wielu dane na temat ilości wniosków złożonych w poszczególnych województwach (stan na koniec 4/07/2011):

Dolnośląskie 244
Kujawsko-pomorskie 799
Lubelskie 1021
Lubuski 134
Łódzkie 574
Małopolskie 209
Mazowieckie 1214
Opolskie 257
Podkarpackie 236
Podlaskie 696
Pomorskie 362
Śląskie 162
Świętokrzyskie 346
Warmińsko-mazurskie 532
Wielkopolskie 1296
Zachodniopomorskie 335

Odnośnie limitów to tabelka jancara nie za bardzo się chyba zgadza, z tego co się orientuję to w niektórych województwach powinno być trochę więcej kasy, ale to się cały czas zmienia bo jest sporo rezygnacji z poprzedniego roku.

#4838 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 05 lipiec 2011 - 15:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak ale przydały by się jeszcze limity.

#4839 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 16:33

Jakiś cień szansy jest że przesunie środki ... Logicznie myśląc , jeśli w niektórych województwach limit nie zostanie wykorzystany to powinien się odbyć kolejny nabór w przyszłym roku tylko dla nich ;) ale lepiej dla wszystkich byłoby moim zdaniem przesunięcie pieniędzy na województwa które przekroczyły limit plus ewentualne pieniądze na resztę spełniających wymogi wniosków i arimr miałaby "spokój" i zamknięta sprawę z mr , nie robili by naboru w przyszłym roku , i uniknęli by jakichś tam kosztów z tego tytułu .

Zobaczymy jak to będzie , różnie dobrze arimr może mam wywinąc jakiś absurdalny numer ;)

No i trafiles z tym numerem :D Bo z moich informacji od pracownika ARiMR pieniadze ktore zostana n.p w malopolsce nie zostana przeznaczone n.p do lubelskiego ;) Moga zostac przesuniete n.p na jakis inny program z PROW i to nie koniecznie zwiazany z rolnikami :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4840 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie no jak zwykle lubelskie tylko w d*pę potrafi dostawać tego to sie nie spodziewałem

Edytowany przez olimpik111, 05 lipiec 2011 - 17:32.