Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#4781 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 12:01

Są pieniądze dla 6,5tys Rolników ,a ciekawe ile z tego zabiorą ci dla których zabrakło pieniędzy w poprzednim naborze ;[Denerwujące jest to że dostaną premię bez punktacji.

Z tego co ja słyszałem to oni nie są brani pod uwagę w tych 6,5tyś. Oni już decyzje dostali. Przynajmniej w mazowieckim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:10
  •  

#4782 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wie ktos ile osub złozyło wnioski w mazowieckim i ile jest miejsc w mazowieckim

#4783 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mazowieckie nie przekroczyło limitu więc kto spełnia warunki to mi sie zdaje że napewno dostanie
szybko sprawdzają bo już do mnie dzwonili o poprawki i w poniedziałek jadę do wa-wy może coś sie dowiem jak to z kaską bedzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4784 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w kujawsko-pomorskim dużo przekroczone? Ma ktoś jakieś informację?

#4785 Share jagunia

jagunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam:) czy wie ktoś może jaki jest limit wniosków w zachodniopomorskim? i czy pula jest przekroczona?

#4786 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 13:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niebawem wszystkiego sie dowiemy :)

#4787 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 lipiec 2011 - 14:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd wiesz ze nie bawem ? B)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4788 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 02 lipiec 2011 - 16:25

a w kujawsko-pomorskim dużo przekroczone? Ma ktoś jakieś informację?

Kujawsko pomorskie ma kasy dla 50% z nas czyli dla 360 wnioskodawców a jest unas kolo 750. 180 czy więcej wniosków poszlo na tych z 2010 roku

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4789 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 17:56

Pytanie czy dają punkty za już posiadane wykształcenie czy za deklarowane ? jesli to drugie to nasze wnioski będą gdzies w poblizu ;) miałes juz poprawki ?

Nie poprawek jeszcze nie miałem bo gdzieś 15czerwce złożyłem wniosek. nie wiem jak to z tym wykształceniem będzie ale pewnie 0 no bo w sumie średnie mam ale z rolnictwem wspólnego to nic nie ma a zaoczne rok juz rolniczej skończyłem

#4790 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:28

mazowieckie nie przekroczyło limitu więc kto spełnia warunki to mi sie zdaje że napewno dostanie
szybko sprawdzają bo już do mnie dzwonili o poprawki i w poniedziałek jadę do wa-wy może coś sie dowiem jak to z kaską bedzie

to jest pewna wiadomosc ze Mazowieckie nie przekroczyło puli wniosków jak tak to fajnie wszyscy sie załapią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4791 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znaczy ja planuje zakup sprzętu, ogólnie do uprawy jakąś prasę itp., bo na nowy ciągnik nie starczało, a nie chciałem białoruski,a tak to z upraw to przeważnie połowa zboża, resztę maliny truskawki i jeszcze trochę sadu, ziemniaków więc taka mieszanka.;) Ale co z tego jak to nic nie da a tak było by łatwiej.

#4792 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2011 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jest tak np że ktoś ma za mało ha albo jak to było na modernizacje gospodarstw że musi być np 4esu? Czy to nie ma znaczenia?

#4793 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do młodego rolnika nie liczy się esu na starcie, liczy sie końcowe, nie może być mniejsze niż 4 i nie mniejsze niż w roku podczas składania wniosku

#4794 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej mam do was pytanie w tym roku skonczyłem technikum pod kirunkiem technik rolnik i czy wystarczy mi tylko swiadectwo ukonczenia szkoly by miec wykszałcenie rolnicze czy musze zdac egzamin zawodowy by miec uzupełnione wykształcenie na młodego rolnika. informuje ze w tym roku na swiadectwie nie pisze swiadectwo ukonczenia technikum rolnicczego tylko ŚWIADECTWO UKONCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ, a jakiej to nic na nim nie ma, nawet w ODR nie wiedza czy musze uzupelnic je czy nie , wie ktos jak to jest??
Jestem z woj.podlaskiego i złożyłem wniosek 9 czerwca naraziwe nic nie piszą heh . pisałem w tym roku dyplom potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe ale wiem ze go obleje i dlatego to pytanie czy jest on potrzebny .
piszcie jak wiecie

#4795 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:28

Znaczy ja planuje zakup sprzętu, ogólnie do uprawy jakąś prasę itp., bo na nowy ciągnik nie starczało, a nie chciałem białoruski,a tak to z upraw to przeważnie połowa zboża, resztę maliny truskawki i jeszcze trochę sadu, ziemniaków więc taka mieszanka.;) Ale co z tego jak to nic nie da a tak było by łatwiej.

U większosci taka mieszanka ;)

Ja to przemyślałem pod takim względem : "jaka maszyna ma u mnie największe wykorzystanie ? - rozrzutnik obornika , ale ze szkoda mi tyle kasy na maszynę którą kupić mogę używaną w idealnym stanie za cwierc albo mniej sumy nowej , to wydumałem ,że decyduję się na ciągnik , myslałem o belarusie ale ostatnie podwyzki to przesada i wolę pomocnika w tej cenie a nowoczesniejszego ;) "

@roger - To Ja będę wczesniej jesli wierzyc temu ,że "w przypadku takiej samej ilosci punktów decyduje data złożenia POPRAWNEGO wniosku " .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4796 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 07:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) poprawnego wniosku? A nie wielkość przejmowanego gospodarstwa??

#4797 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pawlus ja tez raczej decyduje się na ciągnik a nie myślałeś nad jakimś używanym ?

#4798 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 08:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

#4799 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2011 - 09:15

A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

Sprawdzą pewnie czy Ci się należy taki czy na twój areał nie jest za duży. Poszukaj na kilka stron wcześniej ktoś miał taki przypadek z opryskiwaczem. Dla mnie to jest śmieszne jak już dają kasę to co ich obchodzi jaki ty sobie np. kupisz opryskiwacz. Kupuje co mi jest potrzebne do rolnictwa daje im potem faktury jako dowód i się tak z nimi rozliczam. A to co się dzieje to jest dziwne więcej problemów robi i przez to tyle mięsięcy wszystko trwa. :( Chcą każdym decydować
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4800 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 09:49

A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

A na ile hektarów??