Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 29 lipiec 2009 - 13:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, ostatnio oglądając agrobiznes muwili o młodym rolniku i PROW-ie i można do tego wliczać grunty dzierżawione i ponoć młodym rolnikom mają wzracać więcej niż50% z PROW-u tak wynikało z wypowiedzi jednego rolnika

Witam, ostatnio oglądając agrobiznes muwili o młodym rolniku i PROW-ie i można do tego wliczać grunty dzierżawione i ponoć młodym rolnikom mają wzracać więcej niż50% z PROW-u tak wynikało z wypowiedzi jednego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:52
  •  

#462 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, chciałbym się zwrócić do was z jedną sprawą :( Otóż chciałbym wybudować nową oborę i chcę skorzystać z dofinansowania na młodego rolnika. Czy w tym przypadku muszę mieć jakiś wkład własny w tę inwestycję, aby móc dostać tę dopłatę ? :)

#463 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli spełniasz wszystkie warunki określone w rozporządzeniu to możesz otrzymać bezzwrotną premię w wysokości 50 kzł i ta kwota może być przeznaczona jako wkład własny dla kredytów preferencyjnych bądź dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" zatem teoretycznie możesz bez własnych środków wybudować tę oborę (o ile nie będzie zbyt duża)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2009 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wiesz może jakie są te warunki ? :( Tzn. ja znam tylko kilka np. średnia gospodarstwa musi być większa niż średnia woj, a jeżeli średnia woj jest mniejsza od krajowej to muszę mieć krajową tak ?

#465 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) otóż zapowiada się, iż te warunki dotyczące powierzchni się zmienią ze względu na małe zainteresowanie tym działaniem (odnośnik do projektu rozporządzenia znajduje się w tym wątku na poprzedniej bądź jeszcze wcześniejszej stronie) bieżące informacje oraz szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.arimr.gov...=80&id1=0&id2=0

#466 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki wielkie kolego :(

#467 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A na MR za 50 tyś można brać tylko nowe maszyny co nie??? Bo kumpel się ze mną sprzecza że używane też można.Jak to jest naprawdę?? :(
Rolnictwo jest Super!!!!

#468 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 sierpień 2009 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie starsze jak 5 lat

#469 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 07:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak samo chyba jest w prow, maszyna może być używana ale nie starsza niż 5 lat. ;] bez sensu byłoby brać dofinansowanie i jakieś stare graty kupować
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#470 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 08:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy na mr mozna kupowac pole? (sory ze nie ma polskich znakow ale jestem za granica)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) owszem można kupować zarówno grunty jak i zwierzęta oraz można realizować wszystkie inne inwestycje stanowiące koszty kwalifikowane dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"

#472 Share

• thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy można dostać premie po rolniczym technikom uzupełniającym

#473 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 07:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Był już poruszany temat małżeństwa i młodego rolnika z czego wynikało że w chwili zawarcia małżeństwa z osobą która prowadzi gosp. dłużej jak rok traci się prawo do MR lub z osobą która kozystała z MR traci się prawo do premi, a ciekaw jestem czy jest możliwość (tzn czy nie będzie problemów) gdy osoba planuje zawarcie małżeńśtwa z osobą która już skorzystała z premii dla młodego rolnika i żeby nie tracić możliwości otrzymania dotacji, składa wniosek o MR i otrzymuje dotację a potem za kilka mc-y zawiera małżeństwo z osobą która również otrzymała MR, czy nie będzie z tym problemu?

#474 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ostatnio zainteresowałem sie przepisami i wszedzi miaszaja tak ze głowa sie gotuje w odr mowia ze tszeba miec srednie byle jakie zeby składac papier a ja sie teraz pytam jakie srednie bede miał w chwili ukonczenia 18 roku zycia???????
boo to prawo polskie jest troche pogiete

wyraznie pisze o pomoc moga ubiegac sie osoby ktore nabyły gospodarstwo w drodze spadku po ukonczeniu 18 roku zycia czy w tym czasie moge składac juz dokumenty do agencji o 50 tys bo jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym czy moge składac te dokumenty ???? prosze kogos o wytłumaczenie
http://www.arimr.gov...=80&id1=0&id2=0
nigdzie nie pisze ze musze miec srednie zeby składac wniosek pamietam ze było cos takiego ze w ciagu 3 lat od dnia przyznania pomocy wnioskodawca ukonczy kursy rolnicze lub skonczy szkołe czy to dalej jest mozliwe ???

#475 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Ferdek07 prawo nie działa wstecz zatem musisz spełniać wskazane warunki na dzień złożenia wniosku, podejrzewam, że przedstawiony związek małżeński można już zawrzeć następnego dnia, najistotniejsze jest spełnienie określonych w rozporządzeniu warunków

@lukaszz110 warunki dotyczące wykształcenia są określone w rozporządzeniu, a odpowiednie kwalifikacje/wykształcenie można uzyskać w ciągu 3 lat, także na dzień złożenia wniosku konieczne jest spełnienie tylko warunków koniecznych również określonych w rozporządzniu

#476 Share proxa9541

proxa9541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 09:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, właśnie złożyłem wniosek na MR i jestem ciekaw po jakim czasie otrzymywaliście decyzję??

#477 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 26 sierpień 2009 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po 8 miesiącach.kasa po 10

#478 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy istnieja nadal kursy przysposobienia rolniczego? Wyczytalem w
rozporzadzeniu odnosnie mlodego rolnika i wlasnie ukonczenie zespolu
przysposobienia rolnczego spelnia wymagania dot. wykrztalcenia
rolniczego. Jeszzce mam jedno pytanie czy moge uzupelnic wykrztalcenie
szkola rolnicza zaoczna? Narazie chodze do tech. rolniczego dziennego,
ale w razie poslizgu warto miec asa w rekawie:p
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#479 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 wrzesień 2009 - 23:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie jak trzeba doprowadzić gospodarstwo do standardów unijnych po wzięciu premii na młodego rolnika np jeżeli nie mam płyty obornikowej czy muszę ją budować moje obszary nie są w onw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @xsc nie orientuję się w obecnych formach kształcenia, w tym celu skontaktuj się z sekretariatem w swojej szkole oraz jakimś okolicznym centrum kształcenia ustawicznego, a najodpowiedniejszym podmiotem będzie MEN tam z pewnością po kilku godzinach spędzonych na linii dowiesz się wszystkiego

@rumcajs9 najłatwiej jest nie przejmować hodowli, wszystkie wymogi są określone odpowiednimi rozporządzeniami, płyta najprawdopodobniej jest niekonieczna (chyba, że to OSN)