Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) AA to dobre. Tak też myślałam jak napisałeś o warzywach że będziesz z okolic Charsznicy:) Ja mam narzeczonego z tamtych stron. I ja już byłam sie właśnie zapisać do Żarnowca-to sie poznamy we wrześniu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:13
  •  

#4742 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie dzwoniłem do ARiMR do Krakowa i pani powiedziała, że jeszcze pocztą przychodzą wnioski ale na dzień dzisiejszy limit na małopolske nie został przekroczony czyli mamy szansę ;-)

#4743 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to elegancko.Byle tak dalej i szybko kasa żeby spływała bo mam nadzieje że do wiosny to kasę będe miała bo chciałabym ta sadzarke nową miec na sadzenie:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4744 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponad 7,77 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom".

Bedzie ciezko ;[

#4745 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś może wie jaki jest limit na świętokrzyskie czy gdzieś takie limity są zamieszczone?

#4746 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Eryko czyżby ?? 7,77tys ?!

"Ponad 8,05 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Wniosków może być więcej, ponieważ w tym naborze można było wysyłać dokumenty za pośrednictwem poczty i część rolników mogła zdecydować się na takie rozwiązanie. ARiMR przyjmowała wnioski o przyznanie takiego wsparcia od 26 kwietnia do 24 czerwca. Pula środków dostępna w tegorocznym naborze wynosi około 500 milionów złotych. Ponieważ młody rolnik może otrzymać jednorazową, bezzwrotną premię w wysokości 75 tys. złotych, w tym roku pieniędzy wystarczy dla ponad 6,5 tys. osób. Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych ARiMR w ciągu 75 dni od zakończenia naboru wniosków przygotują listy określające kolejność przyznawania pomocy, następnie przekażą je do Centrali ARiMR w celu opublikowania na portalu internetowym Agencji. "

Jestem z wlkp. mam 12ha ESU=14 wykształcenie jest ale i tak uważam ze nie dostane dotacji z tego co zauważam z kazdym dniem ilość wniosków rosnie :(

ps.Moze w PROW 2014-2020 się uda niby Polska ma mieć najwieksze wsparcie

#4747 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w wielkopolskim maja pieniedzy na polowe zlozonych wnioskow... wiec podejrzewam ze dostana ci ktorzy wczesnie zlozyli wniosek (za areal jest malsymalnie 16pkt -dotyczy to powyzej dwukrotnosci sredniej wojewodzkiej), za wyksztalcenie pewnie duzo z technik rolnik, stopa bezrobocia dosc przyblizona wszedzie, a jesli jest taka sama ilosc punktow w rankingu decyduje data zlozenia poprawnego wniosku... konkurencja moze byc duza

#4748 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2011 - 14:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A coś wiadomo o zachodniopomorskim?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#4749 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 14:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czemu znowu wielkopolska jest dyskryminowana, kto układa te durne podziały na województwa wiadomo że wielkopolska zawsze była mocno związana z rolnictwem a tu taka dyskryminacja. Ja miałem we wniosku 18ha, bezrobocie u mnie jest poniżej 9%, wiec pewnie mogę się pożegnać z dopłatą, a miało być tak różowo...

#4750 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 30 czerwiec 2011 - 15:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kujawsko pomorskie też ma za mały limit

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4751 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 czerwiec 2011 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Większość pisze że może się pożegnać z kasa ... Ale ludzie w końcu ktoś te pieniądze dostanie i napewno będzie to wiele osób z AF :) czyli listy będą opublikowane około początku września , ciekawe czy pierw będą listy czy będą wysyłać decyzje ? Jeśli ktoś nie dostanie z braku środków to może znów zrobią tak że będzie można dostać pieniądze w następnym roku lub aż w nowym prow ? Inaczej to mr 11 będzie najgorzej potraktowany z wszystkich edycji ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4752 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe jak sprawa się ma w lubelskim... wie ktoś coś?? :rolleyes: ciekawe jak bym podjechał jutro to by mi powiedzieli co jest grane... czyli jakie szanse dostania są ile jest wniosków i czy jest limit.......

#4753 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kiedyś ktoś podawał stan wniosków w każdym woj. Może ktoś dziś ma takie informację to niech wrzuci tutaj:)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4754 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 06:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś ile wniosków zostało złożonych w lubelskim ? Zastanawiam się czy sporo ludzi składało dokumenty bez skończonej szkoły rolniczej ? Bo według mnie może to być czynnik w naszym województwie decydujący.

#4755 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 08:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie dzis przyszła mi zwrotka i mam do poprawy kilka rzeczy. I we wniosku miałem wpisany agregat upr-siewny oraz opryskiwacz zaczepiany 1600l. Napisano mi ze opryskiwacz jest zbyt duzo do skali produkcji mojego gospodarstwa wiec musze wpisac mniejszy. A chciałbym wtakim razie zaminic na zawieszany 1000l który chyba byłby dobry ale jego zapotrzebowanie na moc wynosi 120km. Ja ciagnik bedemiał przepisany o mocy 105km wiec ktos bedzie sprawdzał to czy mam wystarczającej mocy ciągnik do tego opryskiwacza czy moge go śmiało wpisywać? jak to jest?

#4756 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2011 - 08:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nikt nie będzie sprawdzał czy będziesz miał czym ciągać ten opryskiwacz oraz inne maszyny. To jest tak jak ktoś kupuje ciągnik na MR. masz ciągnik, ziemię i nikt nie sprawdza czy masz jakieś maszyny do tego ciągnika.

Edytowany przez MDSikor, 01 lipiec 2011 - 08:54.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#4757 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Właśnie dzwoniłem do ARiMR do Krakowa i pani powiedziała, że jeszcze pocztą przychodzą wnioski ale na dzień dzisiejszy limit na małopolske nie został przekroczony czyli mamy szansę ;-)

Ja też jestem z malopolski! :) Slyszalem że u nas nie ma szans na przekroczenie limitu, więc jest dobrze.

#4758 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I oby tak było bo 75 tyś. by się przydało :rolleyes:

#4759 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powinni zmniejszyć kasę z 75 tyś na 50 tyś czy 60 tyś i dać wszystkim

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4760 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Są pieniądze dla 6,5tys Rolników ,a ciekawe ile z tego zabiorą ci dla których zabrakło pieniędzy w poprzednim naborze ;[Denerwujące jest to że dostaną premię bez punktacji.