Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 16:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Madzia20 to pochwal się ile ha i jakie wykształcenie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:23
  •  

#4722 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 18:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak to jest? Czy będę po otrzymaniu premii pracować na podstawie umowy zlecenie? W umowie zlecenie jest obowiązek opłacania ZUSu przez pracodawce? a my musimy być na Krusie
To nie forum magii i czarów:)

#4723 Share in2Ddeep

in2Ddeep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak. W przypadku pracy na umowę zlecenie pracodawca jest zobowiązany odprowadzać składki do ZUS. Tak więc przy programie Młody Rolnik praca na umowę zlecenie jest niewskazana. Najlepszym rozwiązaniem jest praca "na czarno" bądź w ostateczności na umowę o dzieło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4724 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2011 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

No czekamy, czekamy ;)
wczoraj byłam zawieść poprawki,mam nadzieje że już nic nie bede poprawiać.
Teraz wakacje to nie ma się czym przejmować, najpoźniej gdzies na koniec sierpnia, początek września będą listy ( a może i wcześniej).

Choć ja jak nie dostanę poprawek to 99,9% czekam już tylko na pozytywną decyzję, u mnie w województwie mało osób składało papiery a nawet jakby był przekroczony limit to i tak pewnie bym dostała..bo z ha wyprzedziłabym tych wszystkich ze średnia krajową czy wojewódzką no i z wykształceniem też nawer do przodu jestem.
Ale jak to się mówi, nigdy nic nie wiadomo..

Z jakiego jesteś województwa, skoro piszesz że mało osób złożyło jeśli mogę wiedzieć ? :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4725 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) woj dolnośląskie, 20 ha, wykształcenie technik rolnik
więc podejrzewam że jest duzo ludzi którzy maja poniżej 20ha a i też jest sporo osób bez wykształcenia takiego.

a próbowałam znaleźć informację na temat tego ile dni czeka się na decyzję i nie znalazłam...

A jeszcze co do pracy to student jak pracuje na umowę zlecenie to składki są odprowadzanie do zus czy nie?

#4726 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2011 - 16:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponad 7,77 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom".

Pewnie 8 tys jeszcze będzie chociaż listy powinne już dojść wszystkie co najwyżej do piątku. Ma ktoś aktualne ilości wniosków na województwa?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4727 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisaj bylem w ARiMR OPOLU. Wiec na MR zostało w Opolskim zalozonych 253 wnioski a maja pieniedzy na 217 ;/ babka powiedziala ,ze w polowie lipca beda listy;)mam nadzieje ,ze to pozniej juz szybko pojdzie;)

#4728 Share szymon3

szymon3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ma ktos wiesci z Wielkopolskiego tzn. dla ilu wnioskodawcow jest kasy i ile jest wnioskow? lub kiedy beda rozstrzygniete?

#4729 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak by się ktoś wybierał z lubelskiego do arimr to niech pyta ile wynosi pula na to województwo :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4730 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie ktos ile osub złozyło juz w wojewuctwie mazowieckim i jaka jest pula

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Wie ktoś może coś na temat województwa małopolskiego?

#4732 Share wader881

wader881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W łódzkiem na chwile obecną pula jeszcze nie jest przekroczona, ale niedużo brakuje-liste mają opublikować dopiero we wrześniu...masakra...

#4733 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do Camel7771 ja też z małopolskiego jestem i tyle wiem że limit na nasze województwo wynosił okolo 400wniosków (tak mi powiedziała babka jak składałam wniosek). A u Ciebie jak było z ha(tzn. ile dostaniesz) i na co wydasz młodego??

#4734 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wniosku wpisałem 4,30 ha. Jeśli oczywiście dostałbym MR to pieniądze wydaję na maszyny do pakowania i sortowania warzyw oraz kilka maszyn uprawowych. Z jakiej miejscowości Jesteś? W poprzednim roku małopolska wykorzystała tylko 90 % pieniędzy na MR więc liczę na to że się uda ;-)

#4735 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A z pomorskiego nikogo nie ma? :blink:

#4736 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja z kuj-pom wykształcenie technik rolnik, powierzchnia 35 ha, to myślę, że trochę się punkcików uzbiera, wniosek składałem 21 czerwca:)

#4737 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 11:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jestem z okolic Wolbromia a ty??Wpisane mam około 5ha i stawiam na ziemniaka tzn. nowa sadzarka,sortownik,przyczepa i modernizacja budynku na przechowalnie. A co najciekawsze to wykształcenia nie mam-skończyłam liceum ogólnokształcące a teraz można powiedzieć że już na drugim roku studium medycznego jestem no i od września zaczynam studium uzupełniejące żeby mieć technik rolnik.Będzie ciekawie bo od poniedziałku do niedzieli będe w szkołach siedzieć ale dam rade :D

#4738 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 11:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To sobie na glowe wzielas.
Ale takie tech. uzupelniajace to czysta formalnosc.
Wie ktos jak sprawa na slaskim wyglada?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4739 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jestem z okolic Charsznicy takze mieszkamy blisko siebie. Ja też nie mam wykształcenia rolniczego i od września zaczynam naukę żeby był technik rolnik. Pewnie będziesz chodzić do szkoły w Żarnowcu, bo ja właśnie tam się zapisuję. Ja jestem po liceum i studiach no ale teraz rolnika trzeba uzupełnić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy skończyć technikum rolnicze/weterynaryjne lub zootechnike lub lekarz weterynarii i masz uprawnienia do gospodarowania i premii MR i innych środków. :rolleyes: :rolleyes:

Jeśli skończysz TR lub TW to nie musisz iść na studia zootechniczne lub weterynaryjne ale możesz. Jak skończysz TR, TW lub TA ( techikum agrobiznesu) to już masz te uprawnienia. :rolleyes: