Polecane posty

Xawier    222

Mi nakaz podatkowy wystawili (w ciągu 2 dni) w gminie na podstawie aktu notarialnego i później do KRUS szedłem (też 2 dni)ogólnie wszystko bez problemów poszło. Tak jak ktoś wcześniej pisał zależy od tego na jakiego urzędnika się trafi i jak się będzie z nim rozmawiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No a ktoś mi powie jak przyśpieszyć drogę od notariusza do krusu?

 

Samemu przewozić papiery od notariusza do starostwa, dalej do gminy i do krusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

... i grzecznie pukać do drzwi urzędu , uśmiechac się do urzędniczek , być miłym i pokornym ... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a po co wozić jakieś papiery od notariusza do starostwa????? notariusz daję wam do ręki akt notarialny i w ten sam dzień idziecie do krusu i na jego podstawie z nakazem z gminy o ha fizycznych i przeliczeniowych się ubezpieczacie. A notariusz niech sobie papiery przesyła kiedy mu się tam podoba wy macie akt i jesteście już właścicielami...

 

jak tak zrobiłem i było dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Takie pytanko ostatniego notariusza mam w poniedziałek i takie pytanie czy jak jestem zarejestrowany w krusie od 28 września numer gospodarstwa też mam nadany i będę miał wszystkie akty notarialne potrzebne to już mogę jechać złożyć wniosek o płatność czy coś jeszcze potrzebne???

 

 

i jeszcze jedno pytanko we wniosku miałem wpisane 4działki że kupię a te same działki zostały mi darowane to będzie jakiś problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

rosną rosną a od nowego roku pewnie jeszcze bardziej wzrosną.. także mam dla was radę podpisujcie umowy przedwstępna z terminem realizacji np na styczeń czy np luty i w niej nie zależnie od ceny w nowym roku czy też nawet w grudniu będzie mieli zapewnioną cenę obecną.....

 

ja tak zrobiłem z opryskiwaczem termin mam a luty ostateczny a cenę z października niezależną od zmian kursu euro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

No ok, ale teraz na przeszkodzie stoi nam unia bo zanim zatwierdzą zmianę BP to się zejdzie, a poza tym skąd wziąć $??:)

Zmieniał już ktoś BP? Były jakieś kłopoty? długo się czekało?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

podpisałem umowę przedwstępną wpłaciłem zaliczkę 10% z całej sumy i resztę zapłacę koło stycznia lutego....

 

ja tam nic nie zmieniałem żadnego biznesplanu chociaż kupuję większą i droższą maszynę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja miałem 5 października notariusza wziąłem 4 ha w dzierżawę ,prosto od notariusza z umową poszedłem do starostwa przystawili mi pieczątkę potem następnego dnia poszedłem do gminy przeliczyli mi fizyczne 4ha na 4.6 przeliczeniowych i następnego dnia do krusu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zetorr6441 jaką pieczątkę ci przystawili bo w moim urzedzie gminy jak zwykle nic nie wiedza... i przeciaga mi sie sprawa z tymi umowami dzierzawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ja w poniedziałek mam ostatniego notariusza. A jeśli w trakcie trwania dzierżawy właściciel mi ją wymówi to co wtedy? Mogę mieć jakąś inna byleby utrzymać te ponad 15 ha? (średnia w województwie kujawsko-pomorskim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja w poniedziałek mam ostatniego notariusza. A jeśli w trakcie trwania dzierżawy właściciel mi ją wymówi to co wtedy? Mogę mieć jakąś inna byleby utrzymać te ponad 15 ha? (średnia w województwie kujawsko-pomorskim)

 

Najlepiej umowę dzierżawy zawiąż u notariusza to nikt nie zerwie umowy bo nie idzie notarialnej zerwać bez twojej zgody. Chyba że złamiesz warunki dzierżawy nawet jak przepisze na syna czy curek i tak nie mają prawa zerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Przed ;)

 

Ktoś pisał ,że na ubezpieczenie się w krusie jest 14 dni od przejęcia ziemi ??? To nie wykonalne :blink:

 

Byłem wczoraj w starostwie , papiery od notariusza wysłane 7.11 (ziemia przepisana 12.10) , we wtorek powinny dojść dopiero do strostwa , później gmina , zaswiadczenie z gminy i dopiero krus ...

urzędy muszą liczyć dni robocze. 14dni to prawie 3 tyg

 

... i grzecznie pukać do drzwi urzędu , uśmiechac się do urzędniczek , być miłym i pokornym ... :lol:

raczej z ryjem. Od tego tam są. Jak w tym roku nawyzywałem i wygoniłem z podwórza komisję suszową bo niby na warzywa suszy nie było to za parę dni protokół był mimo że na polu nie byli. I szkody ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale Ja z tym ubezpieczeniem to nie rozumiem ...

 

jest 14 dni na ubezpieczenie się po przejęciu ziemi , czy trzeba byc ubezpieczonym max 14 dni od przejęcia ziemi ?

 

Z tego co wiem , jesli ubezpieczę sie jako rolnik to datę wpiszą mi od dnia przejęcia gospodarstwa .

 

Czym grozi nie wywiązanie się z terminu w pierwszym przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1987    0

Czy po zmianie biznes planu dostaje się jakąś decyzję zatwierdzającą cokolwiek innego?

 

 

dostaje się. ja zmieniłam biznesplan i po około 2 tygodniach dostałam list polecony, że wyrażają zgodę na zmiany

 

a ja czekam na kasę.

 

wniosek o płatność składałam 26 września, i wtedy też zmiany w biznesplanie. 3 października przyszedł list, że zmiany zatwierdzają. i teraz to już by mi się kasa przydała...

 

jestem ze świętokrzyskiego. dostaliście już kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To chyba w każdym OR inaczej to robią. Na początku października złożyłem wniosek o płatność. Jakieś 10 dni później poprawki i następnego dnia zmiana BP. Kasę dostałem na początku listopada. I jestem ciekaw czy przyjdzie jakaś informacja o zatwierdzeniu czy nie choć na infolinii mówili, że dyrektor OR musi wyrazić zgodę na zmianę czyli jakaś informacja powinna przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Też ostatnio zmieniałem biznesplan i z tego co się dowiedziałem nie dostaje się żadnego potwierdzenia tylko co najwyżej mogą dzwonić.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledze wiecie cos kiedy bedzie kolejny nabor w świętokrzyskim??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

koledze wiecie cos kiedy bedzie kolejny nabor w świętokrzyskim??

 

Kolejny nabór na MR będzie dopiero w 2014 roku ;)

Edytowano przez Pawel250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no to bardzo kiepsko... ale wiadomo napewno ze nie bedzie zadnej dogrywki??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

no to bardzo kiepsko... ale wiadomo napewno ze nie bedzie zadnej dogrywki??

 

poco dogrywak jak wszyscy nie dostali premii bo zabraklo kasy. Dogrywki to są w sporcie a nie w ARIMR

 

wiecie jak naliczają składkę jak teraz się przejmie ziemie to płaci się za cały kwartał czy tylko za ten czas co się będzie ubezpieczonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Składkę naliczają od daty przepisu notarialnego.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Jak wypełniacie wniosek o płatność bo na stronie ARIMR jest tylko wersja do wydruku to wypełnić długopisem? Bo znalazłem też wersję aktywną jak wy to robicie??

I jakie mi jeszcze dokumenty są potrzebne mam już wszystkie akty notarialne numer gospodarstwa zaświadczenie z krusu co jeszcze?? Bo widziałem jakieś wątki o rejestrach gruntów ja dostarczałem ale na wcześniejszych właścicieli czy muszą być na mnie jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj