Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#4661 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 14:08

No to w takim razie bez sensu, skoro w tamtym roku i w tym były inne zasady dawania premii. No nic panowie pozostaje nam czekać na jakieś decyzje. A czy ktoś z tego naboru dostał już pieniądze? Racja ze jest mało sprawiedliwe dawanie premii rolnikom z tamtego naboru, no ale cóż to tylko Polska....

Chyba jeszcze nikomu decyzja nie przyszla bo przeciez nabór kończy się dziś i dopiero bedą robic listy dla wojewodztw i dopiero beda wydawac decyzje a potem musisz chyba jeszcze zlozyc wniosek o platnosc ;) Tak że jeszcze dluga droga ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:53
  •  

#4662 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Olimpik też dzisiaj byłem w agencji
ludzi pełno ;)

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 24 czerwiec 2011 - 21:47.

red power

#4663 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 24 czerwiec 2011 - 14:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy ktoś się orientuje jaka liczba wniosków w zachodniopomorskim. Ja składałem w środę to byłem 198 a za mną jeszcze 2 osoby. Także na 200 się zamknęło. Ciekaw jestem jak dziś?? <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4664 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:21

Moim zdaniem najwięcej punktów powinni dawać najmniejszym gospodarstwom bo dla nich to jest duży zastrzyk gotówki , a ci którzy mają większe gospodarstwa mają również teoretycznie większy dochód więc itak "nieźle stoją" ;) macie rację to nie jest sprawiedliwe ...
Powinni zrobić np tak że dopiero to co zostanie nie wykorzystane w tym naborze przez mr 2011 podzielić między tych którzy się nie załapali z braku środków w zeszłym ...
Bo tak jak teraz zrobili to wychodzi na to że z zeszłego naboru dostaną wszyscy , a mr 11 tylko najwięksi ...

@pawluss224 ten program ma ułatwić start, a takie małe gosp. patrząc z perspektywy lat nie mają lekko. Skłonny jestem sądzić, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby przyznawanie pomocy wg. ESU, wiadomo im bardziej żywotne gosp. tym ta inwestycja ma szansę bytu. Nie mniej jednak, ilu nas przyszłych młodych tu jest, to każdy będzie miał własne, subkietywne zdanie. Dodany obrazek

#4665 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak masz rację :)

To coś jakby lepiej wykorzystane pieniądze i mniej wykorzystane np. rolnik mający przestarzałe technologicznie gospodarstwo kupuje ciągnik rolniczy - ma jeszcze długą drogę przed sobą a żeby jego gospodarstwo stało się rentowne musi zmodernizowac resztą swojego warsztatu pracy . - i te pieniądze są niejako "utopione" bo to kropla w morzu potrzeb tego gospodarstwa (i zaryzykuję stwierdzenie ,że "unii" to nie na rękę bo zanim to gospodarstwo zacznie produkowac na krajowy rynek będzie potrzebowało wiele czasu i pieniędzy)

Zaś rolnik mający duże gospodarstwo które jest na bierząco modernizowane , wdrazane są nowe technologie wykorzysta te pieniądze np. na wymianę starego opryskiwacza . - tutaj te pieniądze zdają się pracowac już od samego początku , rolnik usprawnia swoje gosp. produkuje lepsze jakosciowo produkty i to w krótkim czasie od otrzymania dotacjii (i tu "unia" chyba sie cieszy bo niejako zainwestowała i szybko otrzymuje efekt-opłaca się to)

Podsumowując unii bardziej opłaca się przekazywac dotacje gospodarstwom juz rozwinietym co często idzie w parze z wielkoscią gospodarstwa , dlatego najłatwiej uzyskac dotacje tym wiekszym - przykładowo 60%punktów z całosci można uzyskac w MR za powierzchnie tworzonego gospodarstwa .

Jeśli piszę od rzeczy to mnie poprawcie ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4666 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w zachodniopomorskim do dnia dzisiejszego było 212 wniosków.

To tak jest z tymi wszystkimi programami unijnymi, te pieniądze są dla dużych gospodarstw które stać na wyłożenie gotówki albo mają dużą zdolność kredytową.

#4667 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "czita" a skąd masz takie informacje? można to gdzieś na bieżąco śledzić? nie wiem jak podejdą do mojego wniosku bo mam w nim inwestycję w dzierżawiony budynek z wykupem po 3-ech latach. W agencji w szczecinie twierdzili że to niemożliwe,za to w warszawie że jak najbardziej. Może ktoś wie jak to naprawdę wygląda? Budynek ma być przeznaczony na uprawę boczniaka na pow. ok 400 m2, do tego 12,5 ha, uzupełnienie wykształcenia i bezrobocie na poziomie 19,9% jak się nie mylę. ESU 6,97. Jak oceniacie szanse tego wniosku? Jak to jest z pulą na województwo bo w zachodniopomorskim jak na razie cienko?? ;)

#4668 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może poprzerzucają kasę z tamtą gdzie zostanie tam gdzie zabraknie.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4669 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiec dla tych co nie ogladali agrobiznesu wyniki po dniu 22.06 przedstawiają się tak:
malopolskie 157
podkarpackie 149
slaskie 119
opolskie 194
dolnoslaskie 158
swietokrzyskie 283
lodzkie 462
lubuskie 70
mazowieckie 915
kujawsko-pomorskie 629
pomorskie 270
zachodnio-pomorskie 212

PRZEKROCZONO W WOJEWODZTWACH:
wielkopolskie 1007
lubelskie 712
podlaskie 567
warmińsko-mazurskie 363

A tutaj dzisiejszy agrobiznes w którym bylo troche o MR: http://tvp.info/agro...11-1210/4632601

#4670 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224 ukazałeś sedno sprawy. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4671 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w kujawsko Pomorskim też jest przekroczone w Agrobiznesie mówili

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4672 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Świeże dane na temat ilości wniosków w poszczególnych województwach (stan na koniec 24/06/2011) :

Dolnośląskie 181
Kujawsko - pomorskie 708
Lubelskie 812
Lubuski 90
Łódzkie 535
Małopolskie 114
Mazowieckie 974
Opolskie 240
Podkarpackie 199
Podlaskie 637
Pomorskie 312
Śląskie 148
Świętokrzyskie 318
Warmińsko - mazurskie 411
Wielkopolskie 1092
Zachodniopomorskie 241

#4673 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Robi się gorąco, te dane są ogólnodostępne?

#4674 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chłopaki ,wyżej "pewnej częsci ciała" nie podskoczymy ;) będzie co będzie ... :mellow:

A wie ktoś jakie były limity na poszczególne województwa ?

P.S. razem z tego co podał kolega jest 7012 wniosków , więc jesli nawet srodki poprzesuwali by z województw na województwa to wszyscy sie cieszyć nie będą ...

Edytowany przez pawlus224, 24 czerwiec 2011 - 18:20.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4675 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy to jeszcze nie koniec wniosków bo przecież na pewno spora ilość dojdzie jeszcze pocztą, podobnie było z MGR zakończyli nabór i pula środków była przekroczona a po tygodniu w niektórych województwach nawet dwukrotnie
red power

#4676 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wszystko by było dobrze jakby tych z 2010 roku obowiązywały kryteria pkt. Może będzie minister w minikowie na wystawie to się go zapytam publicznie dlaczego faworyzuje tych z 2010 roku jak mi się uda

#4677 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja składałem w 2010 no i nie było tych punktów, ale też było mniej chętnych na MR
red power

#4678 Share adriano89

adriano89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dziś składałem w lubelskim ARiMR gdzies tak o 14.00 (w samą pore :lol: )Ludzi było tak średnio, niektórzy juz z poprawkami :blink:

#4679 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale o godzinie 11-13 sporo ludu było ;)
być możliwe że cię widziałem ;)

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 24 czerwiec 2011 - 19:35.

red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4680 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja się pytam skąd w lubelskim 812 młodych rolników.... i dlaczego jak ich tylu jest to średnia wojewódzka jest niższa niż krajowa... to jest jakieś chore tyle ;[