Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#441 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy do zakupu maszyny na modernizację (zwrot) można wykorzystać premię z MR? Tzn. czy konkretna inwestycja może mieć podwójne finansowanie ze środków unijnych? Z tego co wiem to nie ma tak różowo, a może sie myle?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:16
  •  

#442 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) temat co prawda był już wielokrotnie podejmowany lecz warto powtórzyć, iż premia może stanowić wkład własny zarówno w kredycie preferencyjnym jak również w inwestycjach realizowanych w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

#443 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobrze że przypominasz bo mógłbym wprowadzić kogoś w błąd moimi domysłami... Jeśli dobrze rozumiem to ktoś kto już otrzymał premie MR deklarując zakup maszyny we wniosku, może składać drugi wniosek na modernizację i wpisać w nim tą samą maszyne co w MR.

Przykładowo ciągnik za 80 tys. netto deklarujemy we wniosku MR, otrzymujemy 50 tys. premii, robimy wniosek na modernizację, kupujemy ciągnik za 80, w tym 50 premii i dostajemy jeszcze 40 tys. zwrotu? Jest traktor i dycha gratis? :rolleyes: Chyba źle to interpretuje :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) właśnie tak!! to znaczy nieźle

#445 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 23:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co ja wiem to kasa z MR może stanowić maksymalnie 50% wkładu własnego w programie Modernizacja.

#446 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam czy moja zona moze wziac premie dla mlodego rolnika na swoje hektary ktore przekaze jej ojciec przechodzac na rente strukturalna

minus jest taki ze ja ok5 lat temu wzialem premie na swoje hektary tez mi ojciec przekazal przechodzac na rente strukturalna
i wlasnie czy ona moze wziac bez zadnych komplikacji czy trzeba u notariusza jakas intercyze pisac czy robic oddzielnosc majatkowa

czy moze zaplacic krus 3 lata wstecz zeby miec spelniony warunek wyksztalcenia
prosze o podpowiedzi
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#447 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie brzmi kiedy zawarliście związek małżeński, jeśli ponad 12 miesięcy temu to rozwiązaniem jest tylko rozwód bądź mniej korzystne zaniechanie korzystania z premii, składki w KRUS opłacić wstecz jak najbardziej można o ile zgodzi się na to odpowiednia PT

#448 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 06:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej kolego a co to jest pt bo w odr powiedzieli ze jak sie oplaci skladki wstecz to to nic nie da nie mozna tak zalatwic wyksztalcenia
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#449 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PT to Placówka Terenowa, akurat pracownik ODR nie jest pod żadnym względem kompetentną jednostką (z małymi wyjątkami i to pod warunkiem, iż wstrzeli się w daną specjalizację), w sprawie premii należy zasięgać informacji w OR ARiMR natomiast w kwestii ubezpieczenia społecznego rolników i opłacania składek wstecz należy zgłosić się właśnie do PT KRUS

#450 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 22:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) teraz niedawno powstal jakiś projekt rozporządzenia które mówi że w województwach w których średnia jest mniejsza od krajowej będą dawać MR ale w ciągu 3 lat trzeba uzupełnić powierzchnię do krajowej, pytanie tylko jak np ja mając 6 hektarów i chcąc w 100 % wykorzystać te 50 tys na nowy ciągnik, do tego musze dolożyć jakies 30 tysiecy zeby go kupić. To jak ja niby mam jeszcze kupić w 3 lata 5 ha pola zeby średnią krajową osiągnąć. I projekt tego rozporządzenia opisywany jest w prasie jako "Ułatwienie startu młodym rolnikom, bardziej dostępne" Przecież tworzenie takich rozporządzeń to sztuka dla sztuki. co o tym sądzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 26 lipiec 2009 - 09:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja o tym słyszałem kiedys w agrobiznesie ale podobno sie do tego przymiezali ale to nie przeszło-wiecie coś o tym?

#452 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 10:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w ostatnim poście na poprzedniej stronie macie odnośnik do tego projektu, stąd zanim zaczniecie rzucać niczym nieuzasadnionymi argumentami proponuję się z nim zapoznać

#453 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) projekt ten tylko potwierdza moje obawy,że mi to nic nie da, bo nie widze możliwości kupienia 5 ha pola w moich okolicach zakładając ze te 50 tyś przeznaczam na zakup ciągnika, który i tak jest droższy, stąd też po tzrech latach każą mi te pieniądze zwrócić

#454 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale to tylko projekt i chyba i tak nic z tego nie bedzie a szkoda bo mi by to bardzo pomogło.

#455 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) teraz pytanie z innej beczki. ktos juz napisal ze weterynaria sie lapie na mlodego rolnika.teraz kolejne pytanie ktorzy sa dosc obcykani w tym temacie.czy pieniadze wziete z mlodego rolnika jako weterynarz moge przeznaczyc na dzialalnosc rolnicza np rozbudowe obry badz chlewni,kupno maszyn??

#456 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chciałbym dowiedzieć się gdzie można odbębnić ten kurs rolniczy żeby spełnić warunek odnośnie wykształcenia (wiem że mozna uzupełnić przez jakiś czas od podpisania umowy ale wolałbym mieć to od zaraz z głowy, narazie uczę się w liceum) być moze juz było to poruszane w temacie ale przepisy często się zmieniają, ostatnio w agrobiznesie słyszałem że mają podnieść premie do 75 tys.

#457 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to podwyzszeniu juz byla gadka wiele razy i nic z tego nie ma wiec na to bym nie liczyl...przynajmniej nie w najblizszym czasie...wydaje mi sie ze wszytsko bedzie zalezalo od ilosci zlozonych wnioskow w tym roku

#458 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a właśnie w tym roku mało osób złożyło wnioski na MR

#459 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zarówno tytuły kwalifikacyjne uznawane za wykształcenie rolnicze, jak również kierunki, specjalności oraz zawody są sprecyzowane w rozporządzeniu z 2007 roku (ten załącznik się nie zmienia)

natomiast premia może zostać przeznaczona na zakup gruntów, maszyn, zwierząt i pozostałych kosztów kwalifikacyjnych dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" to zagadnienie również jest wyczerpująco sprecyzowane w rozporządzeniu z 2007 roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share michal1204

michal1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej mam pytanie za rok kończę szkołe mechaniczna i mam pytanie czy żeby ubiegać sie o młodego rolnika to trzeba mieć skończoną szkołe rolnicza czy można zrobic kurs rolniczy??