Polecane posty

janczar810    302

no dobra ale pojecie Młody rolnik jest uwazana osoba ktora dostała dotacje 75tys lub 50tys czyyy

osoba na którą przpisał/wydzierżawił grunt i taka ów osoba moze ubiegac sie o te 25% zwyżki dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Według mnie to oni uważają za młodego rolnika osobę która nie ukończyła 40 lat i to te osoby będą dostawać większe dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Te wyższe dopłaty bedą dla tych co są rolnikami poniżej 5 lat. (tak słyszaem wiec nie jest to pewne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

mówisz tu o tych co co sie nie załapali na liscie??

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Te wyższe dopłaty bedą dla tych co są rolnikami poniżej 5 lat. (tak słyszaem wiec nie jest to pewne)

Te 25% co miałoby być więcej będzie dla tych co mają minimum 25ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

a ja dzisiaj dostałem list ze okres ubezpieczenia w KRUSie został skrócony do 1 roku i że muszę dostarczyć jakiś papier z KRUSu o podleganiu ubezpieczenia jako rolnik w ciągu 60 dni od upływu 12 miesięcy od otrzymania premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Też coś takiego dostałem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Dobrze że przy najmniej to się zmieniło. Ja właśnie dziś dostałem pismo o tym KRUSie. Wiadomo że jak się posiada duże gospodarstwo dobre gleby to można z samej ziemi żyć a jak nie to można dorobić choćby dorywczo. Więc pomysł dobry i pewnie sporo osób się cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Mam pytanie. W środę jestem umówiony z notariuszem żeby przepisać mi pole od ojca. I czy mogę później jechać od razu do arimr żeby nadali mi numer gospodarstwa czy muszę jakiś czas odczekać żeby np te papiery gdzieś doszły ? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jakie papiery trzeba złożyć wraz z wnioskiem o płatność. Może ktoś mi wymienić?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A żeby ubezpieczyć się w KRUS jako rolnik to też mogę od razu jechać ?

 

Nie.

Z krusem jest najwięcej załatwiania bo żeby ubezpieczyć się w krusie musisz mieć nakaz płatniczy z gminy a gmina to ustala na podstawie papieru z sądu.

 

 

Jakie papiery trzeba złożyć wraz z wnioskiem o płatność. Może ktoś mi wymienić?

 

Na decyzji masz wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Gmina musi mieć papierek od geodezji z powiatu, powiat musi mieć papierek od notariusza, sąd to kwestia notariusza. Do KRUSu dokładnie, potrzebny nakaz płatniczy ale też i zaświadczenie o posiadanych ha chcą. No i do nr w ARiMR konto bankowe potrzebne, jesli będziesz miał konto rolnicze to nakaz potrzebny do założenia konta. Ale to mozesz złożyć w agencji bez konta i później korektę zrobić z nr rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

ee..na co gminie papierek z powiatu?

nie jest czasami tak że do gminy to się już idzie z aktem notarialnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Gmina musi mieć papierek od geodezji z powiatu, powiat musi mieć papierek od notariusza, sąd to kwestia notariusza. Do KRUSu dokładnie, potrzebny nakaz płatniczy ale też i zaświadczenie o posiadanych ha chcą. No i do nr w ARiMR konto bankowe potrzebne, jesli będziesz miał konto rolnicze to nakaz potrzebny do założenia konta. Ale to mozesz złożyć w agencji bez konta i później korektę zrobić z nr rachunku.

A konto muszę mieć rolnicze czyli bank spółdzielczy czy mogę mieć w innym banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Arku i MDSikor czy wy jesteście z MR 2011 czy z naboru z poprzedniego roku?

 

Czy sprawa krusu tyczy się wszystkich "Młodych Rolników" tak jak ktoś już wspominał czy tylko aktualnego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Gmina musi mieć podkładkę że zmiana juz jest w rejestrze gruntów, poza tym na podstawie tego papierka są wyliczane ha przeliczeniowe. Na to papierek z wydziału geodezji. Ja ładnie uśmiechnąłem się do pań z geo w powiecie i zrobiły mi jak tylko od notariusza dostały i dały kserówkę dokmentu, oryginał poszedł pocztą jak powinien a pani w gminie na podstawie tej kserówki mi naliczyła podatek.

Konto jakie chcesz, byleby było. Ale wiadomo że w razie kredytu to najlepiej rolnicze. TYlko do rolniczego REGON jest potrzebny, a do wyrobienia REGONu akt konieczny.....

Ehh.... Ile ja już tysięcy kilometrów przez tą premię zrobiłem to już nawet auto nie zliczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a czy można za premię z "młodego rolnika"zapłacić za maszyny brane na "modernizację" i w ten sposób wykazać się wydaniem wymaganej części premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Arku i MDSikor czy wy jesteście z MR 2011 czy z naboru z poprzedniego roku?

 

Czy sprawa krusu tyczy się wszystkich "Młodych Rolników" tak jak ktoś już wspominał czy tylko aktualnego naboru?

 

2011

 

TYlko do rolniczego REGON jest potrzebny, a do wyrobienia REGONu akt konieczny.....

 

BGŻ nie wymaga regonu.

 

a czy można za premię z "młodego rolnika"zapłacić za maszyny brane na "modernizację" i w ten sposób wykazać się wydaniem wymaganej części premii?

 

Można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Arku i MDSikor czy wy jesteście z MR 2011 czy z naboru z poprzedniego roku?

 

Czy sprawa krusu tyczy się wszystkich "Młodych Rolników" tak jak ktoś już wspominał czy tylko aktualnego naboru?

2011.

Spółdzielczy bank też nie wymaga REGONU.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój spółdzielczy (grupa PBS) wymagał REGON.

Edit:

O ile dobrze mi się przypomina to bez regularnych wpływów można mieć bez REGONu, a że mam mleko to będą regularne. Nie jestem pewny dokładnie, ale z tym coś było nie halo że się dziwiłem.

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

witam co trzeba zrobić żeby zmienic cel wydania srodków ( miały być maszyny a teraz przydał by sie ciagnik)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

@daro trzeba jechac do agencji i zmienić..to we wniosku


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam takie pytanie czy za premie z MR mozna kupic ziemnie rolną ktora w póżniejszym (jak tak to za jaki czas) czasie chcialbym przekształcic na budowlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj