Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:33

otoż to mam takie pytanie.
Jestem w trakcie składania wniosku na MR i mam jedno zasadnicze pytanie
Osoba studiująca ubiegająca sie o premie i równożednie chodząca do szkoły policealnej Architektura Krajobrazu (egz. pisałem w pon i wt.) jest wymagany Dyplom potwierdzający klasyfikacje zawodowe??
Otóż słyszałem ze jesli osoba starająca sie o premie ktora studiuje musi mieć dyplom a gdybym nie studiował wowczas świadectwo by wystarczyło
pozdrawiam

Pytałem kilka razy na infolini i w ARiMR i nie jest wymagany wogóle zdany egzamin zawodowy. Wystarcza zaświadczenie że się chodziło do danej szkoły i świadectwo ukończenia. W jakim trybie studiujesz dziennie czy zaocznie?

Na podkarpaciu złożone ponad 80 wniosków dla porównania rok temu było 800 - wyginęli rolnicy :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:24
  •  

#4542 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:12

otoż to mam takie pytanie.
Jestem w trakcie składania wniosku na MR i mam jedno zasadnicze pytanie
Osoba studiująca ubiegająca sie o premie i równożednie chodząca do szkoły policealnej Architektura Krajobrazu (egz. pisałem w pon i wt.) jest wymagany Dyplom potwierdzający klasyfikacje zawodowe??
Otóż słyszałem ze jesli osoba starająca sie o premie ktora studiuje musi mieć dyplom a gdybym nie studiował wowczas świadectwo by wystarczyło
pozdrawiam

Pytałem kilka razy na infolini i w ARiMR i nie jest wymagany wogóle zdany egzamin zawodowy. Wystarcza zaświadczenie że się chodziło do danej szkoły i świadectwo ukończenia. W jakim trybie studiujesz dziennie czy zaocznie?

Na podkarpaciu złożone ponad 80 wniosków dla porównania rok temu było 800 - wyginęli rolnicy :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4543 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ktoś wie ile w kujawsko-pomorskim i ile wniosków dostanie kasę? Po tych danych do których mam dostęp w tej chwili to chyba pieniędzy starczy dla wszystkich, dobrze by było ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4544 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ma ograniczeń na województwo póki co..

#4545 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 14:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w agrobiznesie wczoraj mówili że w kujawsko-pomorskim jest 360 wniosków złożone.
Kiedyś wcześniej mówili że najbliżej wykorzystania limitu jest województwo wielkopolskie. A jaki jest limit to nie wiem.

Edytowany przez czita, 18 czerwiec 2011 - 14:24.

#4546 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witek2010

Studiuje Elektrotechnike stacjonarnie na IIIroku (hmm jakbym sie załapał na premie wowczas robiłbym mgr :) a tak to sie zobaczy )
Jestem z Wielkopolski i jak narazie mam mieć dzierżawe na 11ha inwentarz to 20szt bydła głownie krowy mleczne jak sądzicie jest szansa na to aby załapać sie na premie bo znajomy mojej mamy twierdzi iż "jest to wielce prawdopodobne"

#4547 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak narazie jest wielka szansa. Zależy ile osób złoży wnioski w ostatni tydzień.

#4548 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:06

Witek2010

Studiuje Elektrotechnike stacjonarnie na IIIroku (hmm jakbym sie załapał na premie wowczas robiłbym mgr :) a tak to sie zobaczy )
Jestem z Wielkopolski i jak narazie mam mieć dzierżawe na 11ha inwentarz to 20szt bydła głownie krowy mleczne jak sądzicie jest szansa na to aby załapać sie na premie bo znajomy mojej mamy twierdzi iż "jest to wielce prawdopodobne"

Niestety kolego muszę Cię zasmucić ale nie można otrzymać premi bedąc na studiach stacjonarnych :/ Bo kto wtedy prowadził by gospodarstwo? Niestacjonarne mogą być ale stacjonarne nie wchodzą w gre. Chyba że tobie nie chodzi o ten rok tylko w przyszłości jak zrobisz szkołę.

#4549 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :)

Mam takie do was troszke blache pytanko, a dokladnie czy BP moze byc wypisany recznie? Czy musi byc druk?

#4550 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:37

Witam :)

Mam takie do was troszke blache pytanko, a dokladnie czy BP moze byc wypisany recznie? Czy musi byc druk?

ja pisałem ręcznie, nabór 2010

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witek z tymi studiami to jesteś pewien??
Hmm ale chyba jest to do przejscia ponieważ z dniem decyzji moge sie przenieść na te kilka miesiecy na studia zaoczne i powinno byc OK :)

#4552 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:59

Niestety kolego muszę Cię zasmucić ale nie można otrzymać premi bedąc na studiach stacjonarnych :/ Bo kto wtedy prowadził by gospodarstwo? Niestacjonarne mogą być ale stacjonarne nie wchodzą w gre. Chyba że tobie nie chodzi o ten rok tylko w przyszłości jak zrobisz szkołę.

Facet nie wprowadzaj ludzi w błąd <_< ja jestem na stacjonarnych zootechnika i składałem wniosek MR ,a mój kumpel z roku(który już dostał dopłat) też jest na tym kierunku 2 semestr. Więc można studiować i składać na MR tylko trzeba uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat co też robię :P

Klub Posiadaczy Kumurunów

#4553 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wiec super :)
A jeszcze jedno moze mi ktoś powiedziec czy Technik Architektury Krajobrazu zalicza sie do wykwalifikowanego "rolnika"
ps. Szukałem tej całej rozpiski ale jakoś nie mogłem znaleźć

#4554 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też tak mam, kolega z roku składał rok temu i miał taką samą sytuację i dostał już pieniądze. Dodany obrazek

#4555 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2011 - 14:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy ktos z naboru 2010 rozliczał juz sie z zakupów.???
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4556 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 14:49

A wiec super :)
A jeszcze jedno moze mi ktoś powiedziec czy Technik Architektury Krajobrazu zalicza sie do wykwalifikowanego "rolnika"
ps. Szukałem tej całej rozpiski ale jakoś nie mogłem znaleźć

Tak, tytuł ten kwalifikuje się na rolnika:)

Wzmianka o tym w pierwszym rozporządzeniu z 17października 2007

#4557 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2011 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, ja przedstawię swoją sytuację.
Mam jeszcze 17 lat, w grudniu 18, mam miec przepisane na siebie 2,6 ha i wybieram się na studia ogrodnicze/rolnicze, pewnie Warszawa, czyli ok 100km od miejsca zamieszkania, chciałbym dzienne, jakby wyglądała sprawa o wniosek dla MR?
Pozdrawiam. ;)

#4558 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aby rozwiać wątpliwości powiem wszystkim, że jestem na studiach rolniczych STACJONARNYCH i tutaj co druga osoba ma złożony wniosek na MR lub już otrzymała pieniądze z poprzedniego naboru. Można studiować stacjonarnie i korzystać z premii !!!

#4559 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy mam szybkie pytanko. Czy składając wniosek o MR muszę zwiększyć ilość ESU.
Bo chcę nie zaznaczyć w BP tylko "poprawę sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji"
bez zaznaczania "zwiększenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa wyrażonej w ESU"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 16:52