Polecane posty

pawel369    0

dzisiaj dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku o płatność mam dostarczyć wypis z rejestru gruntów, czy też musieliście wypis dostarczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Razem z decyzją o przyznaniu premii masz tam napisane, że należy dostarczyć wypis z rejestru gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

Razem z decyzją o przyznaniu premii masz tam napisane, że należy dostarczyć wypis z rejestru gruntów

[/qu

Nie, już złożyłem wniosek o płatność i dostałem uzupełnienie żeby dostarczyć wypis z rejestru gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tak sobie mysle czy mogłbym skladac wniosek na modernizacje gdy otrzymam decyzje o przyznaniu/nieprzyznaniu premi na MR2011 aktualnie nie mam jeszcze nr. gospodarstwa ani nie ubezpieczam sie w KRUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Nie, już złożyłem wniosek o płatność i dostałem uzupełnienie żeby dostarczyć wypis z rejestru gruntów

W tym liście co dostałeś z Agencji o przyznaniu premii jest taka kartka, że do wniosku o płatność powinieneś dołączyć też wypis z rejestru gruntów tych działek które przejąłeś( u mnie było tak), jak nie dołączysz to jak to jest w twoim przypadku musisz to uzupełnić, wystarczy zwykły wypis z Geodezji

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realista21    0

witam.

Byłem dzisiaj w Agencji i się dowiedziałem ze z tym krusem to jednak prawda. Wystarczy tylko przez rok płacić a później idziesz do pracy:) chciałbym was zapytać czy trzeba się stosować do terminów kupowania maszyn które napisałem w biznesplanie dla młodego rolnika np. napisałem ze kupie siewnik 2012 opryskiwacz 2013 i tu moje pytanie czy mogę to wszystko kupić w jednym roku?

i jeszcze jedno pytanie: mam możliwość kupić pole i chciałbym zrobić tak żeby nie kupować tych maszyn tylko pole można tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Możesz kupić maszyny przed 2012 i przed 2013 rokiem , byle nie po dacie zaplanowanej w BP ;) - tak mi mówiono .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

W tym liście co dostałeś z Agencji o przyznaniu premii jest taka kartka, że do wniosku o płatność powinieneś dołączyć też wypis z rejestru gruntów tych działek które przejąłeś( u mnie było tak), jak nie dołączysz to jak to jest w twoim przypadku musisz to uzupełnić, wystarczy zwykły wypis z Geodezji

 

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

tak sobie mysle czy mogłbym skladac wniosek na modernizacje gdy otrzymam decyzje o przyznaniu/nieprzyznaniu premi na MR2011 aktualnie nie mam jeszcze nr. gospodarstwa ani nie ubezpieczam sie w KRUSie

Owszem moglbys skladac wniosek na modernizacje ale do 2013 nie bedzie naboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realista21    0

możesz kupić pole tylko że musisz zmienić biznes plan

 

 

 

 

A musze wszystko kupic to co napisalem w BP ?

wiem ze musze sie rozlicz z 75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.

Byłem dzisiaj w Agencji i się dowiedziałem ze z tym krusem to jednak prawda. Wystarczy tylko przez rok płacić a później idziesz do pracy:) chciałbym was zapytać czy trzeba się stosować do terminów kupowania maszyn które napisałem w biznesplanie dla młodego rolnika np. napisałem ze kupie siewnik 2012 opryskiwacz 2013 i tu moje pytanie czy mogę to wszystko kupić w jednym roku?

i jeszcze jedno pytanie: mam możliwość kupić pole i chciałbym zrobić tak żeby nie kupować tych maszyn tylko pole można tak?

 

z tym krusem to tylko w tym naborze ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz12    2

Z tego co ja wiem to nawet jeśli będę tylko dzierżawił grunty to dopłaty z na te grunty muszą być na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A o tym fakcie jakoś nas powiadomią czy mamy sami się powiadamiać??xD


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ruszę znów ten sam temat co był już z 10 razy w tym temacie ale nie ma konkretnej odpowidzi.

 

Jak to jest z tym uzupełnieniem wykształcenia bo szkoła wydaje świadectwo ukończenia a czy trzeba też zdać egzamin zawodowy?

Póki co w tym temacie była odpowiedz, że zależy na jaką osobę się trafi. W szkołach mówią, że trzeba mieć zdany na infolini różnie.

Może ktoś z poprzednich naborów ma doświadczenie jak to z tym jest?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Przestańcie już z tym egzaminem. Nie jest on do młodego rolnika potrzebny, a jak ktoś twierdzi, że jest to was robi w balona, albo nie zna się na rzeczy. Czy w rozporządzeniu MRiRW pisze coś, że potrzebny jest tytuł dyplomowanego technika rolnika? NIE! Dyplom to dyplom, a świadectwo wystarczy do premii i niema dyskusji. I żeby nikt nie pisał, że nie było konkretnej odpowiedzi, bo była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja się nie dziwię że kolega jest zirytowany bo sama ARiMR chyba nie wie jak to jest.

W poprzednim naborze jak się zastanawiałam czy złozyć i pojechałam do ARiMR się zapytać m.in o egzamin bo byłam po maturze, wyników z egzaminu jeszcze nie miałam to cały zarządca mojego oddziału nie wiedział czy jest potrzebny czy nie i tylko stwierdził że i tak na pewno Pani zdała a jak nie to za rok Pani poprawi..-banda idiotów nieraz.

 

Ale teraz jak byłam to dałam i świadectwo i dyplom rolnika i w sumie na początku tylko o świadectwo poprosiła.

 

Ale niestety 100% odpowiedzi ani w jedną ani w drugą stronę nie potrafię odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Egzamin jest potrzebny jak chce się zdobyć 4 pkt rankingowe za magistra jest 5pkt także w sumie to jest potrzebne nawet studia żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Jak się ziemi nie ma za dużo to w tym naborze dyplom wiele nie zmienia. Ja jestem dyplomowany i mogę sobie jedynie poczytać co kto kupuje i kto już ma kase na koncie, bo nie dostałem. Duże bezrobocie w powiecie i dyplom i d*pa blada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realista21    0

To nie zależy od pola kto dostanie dopłatę tak mi się wydaje. Bo ja napisałem tylko średnią krajową 10.23 mam dyplom rolnika i kasę dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak się ziemi nie ma za dużo to w tym naborze dyplom wiele nie zmienia. Ja jestem dyplomowany i mogę sobie jedynie poczytać co kto kupuje i kto już ma kase na koncie, bo nie dostałem. Duże bezrobocie w powiecie i dyplom i d*pa blada.

 

Mylisz się. U mnie w okolicy pewna osoba składała wniosek i nie mila wykształcenia rolniczego za to jakieś 6ha więcej odmnie zadeklarowane i jest ponad 120 miejsc zamną. Ten sam powiat to samo bezrobocie więcej ha ale brak wykształcenia i jak dużo dal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja po raz kolejny powróce do wykształcenia

w tym roku konczylem studium architektury krajobrazu i świadectwo ukocznienia szkoly otrzymałemem ktore załączylem jako wniosek do MR2011 i tam mi napisali ze to świadectwo nic nie mówi !!!

A więc pytam sie w Agencji kolesia czy ten kierunek moze byc i mówi ze tak ale musi byc zdany egzamin zawodowy

Co wy na to jest to prawda

czy musze zdac koniecznie egz. zawodowy czy świadectwo wystarczy z ukonczonym jak juz w/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Niby wg. rozporządzenia powinno wystarczyć świadectwo ale jak widać w niektórych przypadkach jest inaczej. Mi wygląda, że jak to w Polsce bywa jest tam "luka" i nikt do końca nie wie jak jest naprawdę.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Rozporządzenie

W tym rozporządzeniu masz szczegółowy wykaz kierunków studiów i już w pierwszym punkcie jest odpowiedź na twoje pytanie, a mianowicie nic tam nie piszą o potrzebie egzaminu zawodowego. Wystarczy, że ukończyłeś studia. To jest rozporządzenie z 2007 roku, ale nowsze rozporządzenia nie wprowadzają zmian w tym punkcie. Jak chcesz się upewnić to poczytaj wszystkie rozporządzenia na stronie ARiMR, które dotycza tej premii.Wszystkie rozporządzenia dla MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj