Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Madzia20    16

Co do postu o studiach Danii..nie wiem, jak wykryją chyba mogą się przyczepić bo przez 5 lat jest wymóg prowadzenia gosp.samodzielnie więc jak ty to robisz studiując tak daleko?

Nawet w Polsce nie pozwalają studiować dziennie..zapytaj się w ODR lub ARiMR..

 

Co do KRUS-u mając 50ha i powyżej można żyć dość fajnie z samego rolnictwa ale mająć 10-20 ha to czasami a na pewno często może to być trudne.

 

Zresztą znam duzo przypadków gdzie ludzie mają po 40ha i więcej i pracuja i gospodarzą i jakoś się da to zrobić.

 

Zmniejszenie wymogu KRUS-u do roku jest dobrym chwytem dla kretaczy..ale też dobre dla Młodych Rolników którzy dużo ziemi nie przejmą.

 

Sama mam sasiadów którzy mają po 10 ha i ten co oprócz tego pracuje to jakoś zyje a ten co tylkoz gospodarowania to nędza i bida i tylko narzekają choć są wyjątki ale nieliczne.

 

Ale to temat do osobnej dyskusji, i praca na roli a praca w ZUS tak jak i nazywanie kogoś kto ma 1-5ha rolnikiem, wielkie nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Do wszystkich pytających o skrócenie obowiązkowego ubezpieczenia w KRUSie (nowelizacja obowiązuje rozporządzenia obowiązuje od 3 października br.

Agencja w 60 dni wszystkich zainteresowanych o tym poinformuje. Jeżeli minął już rok od wypłaty w ciągu 90 dni od odbioru pisma musicie przysłać do Agencji zaświadczenie z KRUSu (niezrobienie w tym terminie tego kosztuje 15 % premii). Pozostali mają na to czas w ciągu 60 dni od upływu roku od wypłaty premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

 

a ja znam dużo ludzi co ma 10-20ha i sobie dobrze radzą i nigdzie nie pracują.

I to zmniejszenie do 1 roku spowoduje to jeszcze większe zwiększenie krętactw. I premia nie będzie trafiać do tych co jej naprawdę potrzebują. Wkurza mnie to że z 100ha np odpisze 30ha i taki dostanie premie a i tak stary gospodarz rządzi a młody jest tylko żyrandolem by dostać kasę. I myśle że tu powinni zwrucić uwagę szczególnie żeby premiowac tych co przejmują cale gosp nie wążne czy za rentę struktóralną czy krusoską czy Zusowską a nie takie rozwiązanie szkodzą rolnictwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

dZejk a czy mógłbyś napisać o tym więcej gdzie takie sadzonki kupić? czy też to przechodziłeś?

 

mój nr gg 9950215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

Co do postu o studiach Danii..nie wiem, jak wykryją chyba mogą się przyczepić bo przez 5 lat jest wymóg prowadzenia gosp.samodzielnie więc jak ty to robisz studiując tak daleko?

Nawet w Polsce nie pozwalają studiować dziennie..zapytaj się w ODR lub ARiMR..

 

Co do KRUS-u mając 50ha i powyżej można żyć dość fajnie z samego rolnictwa ale mająć 10-20 ha to czasami a na pewno często może to być trudne.

 

Zresztą znam duzo przypadków gdzie ludzie mają po 40ha i więcej i pracuja i gospodarzą i jakoś się da to zrobić.

 

Zmniejszenie wymogu KRUS-u do roku jest dobrym chwytem dla kretaczy..ale też dobre dla Młodych Rolników którzy dużo ziemi nie przejmą.

 

Sama mam sasiadów którzy mają po 10 ha i ten co oprócz tego pracuje to jakoś zyje a ten co tylkoz gospodarowania to nędza i bida i tylko narzekają choć są wyjątki ale nieliczne.

 

Ale to temat do osobnej dyskusji, i praca na roli a praca w ZUS tak jak i nazywanie kogoś kto ma 1-5ha rolnikiem, wielkie nieporozumienie.

Dwa tygodnie temu byłem w Polsce i to co trzeba zrobiłem w polu i ogólnie, prowadze gospodarstwo sam i wyłącznie sam, więc nawet nie ma komu pomóc, A co do tewgo że nie da się wyżyć z 10-20 ha to można się zastanowić nad tym... ja od 5lat daję radę i dokładać nie musze, a w Danii dopiero od sierpnia jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Wróciłem od notariusza . 1770złotych za przepisanie gospodarstwa 10ha wycenionego na 50tys zł .

 

Pytanie do was : jakie konto w banku zakładacie ? Rolnicze czy dowolne ?

Za 50 tysi? to mi nawet na 2 hektary nie starczy. Ja kupuje hektar za 27 tysięcy.

Edytowano przez przemasboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To z tym krusem to nie wiem co powiedzieć dobrze i niedobrze. Gdyby założyć, że ludzie będą uczciwie do tego podchodzić to ok, ale to założenie niestety jest bzdurne. Krętactw będzie tylko więcej. A co do przepisywania gospodarstw to marek ma sporo racji, ale z drugiej strony jakby dostali tylko ci co przejmują wszystko to kasy by połowy nawet nie wykorzystali. Problem to jest ta durna punktacja, która daje większe szanse większym (czytaj: rozwiniętym) gospodarstwom, a te małe zostają w ciemnej d. i dalej stoją w miejscu bez tej kasy.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 50 tysi? to mi nawet na 2 hektary nie starczy. Ja kupuje hektar za 27 tysięcy.

Tu nie chodzi o kupno ziemi tylko o przepisanie majątku. Podczas przepisywania trzeba podać szacunkową wartość majątku, od której notariusz pobiera taksę notarialną. To jest częściowo odpowiedź na moje pytanie. Przeczytaj kilka stron wstecz a zobaczysz o co mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

No to bajki:) Skoro krus obniżyli do 1roku to śmiało i bez obaw mogę w to wejść. Wszyscy dobrze wiemy, że 75tys na dzisiejsze realia i ceny to kropla w morzu.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To z tym krusem to nie wiem co powiedzieć dobrze i niedobrze. Gdyby założyć, że ludzie będą uczciwie do tego podchodzić to ok, ale to założenie niestety jest bzdurne. Krętactw będzie tylko więcej. A co do przepisywania gospodarstw to marek ma sporo racji, ale z drugiej strony jakby dostali tylko ci co przejmują wszystko to kasy by połowy nawet nie wykorzystali. Problem to jest ta durna punktacja, która daje większe szanse większym (czytaj: rozwiniętym) gospodarstwom, a te małe zostają w ciemnej d. i dalej stoją w miejscu bez tej kasy.

 

tak masz racje w 100%

 

a co do postu

Wszyscy dobrze wiemy, że 75tys na dzisiejsze realia i ceny to kropla w morzu.

to się kolega myli dla uczciwego przejętego gospodarstwa 10-20ha jest to duża kwota moim zdaniem ale dla większych to prawda trochę mało ale poco duże gospodarstwa premiować powinny sobie radzić same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Tak jest, dla prawdziwego gospodarstwa 10-20ha to bardzo dużo kwota

 

Ale dla większości ktorzy biora MR tylko aby rodzicom pomóc to 75tys to nie za dużo...

 

MR miało być na rozwój gospodarstw, pomoc młodym ale w połowie tak nie jest, a teraz w nastepnej 25% na pewno juz tak nie będzie bo płacenie KRUS-u tylko przez 1 rok zacheci tych którzy i tak na gospodarce nie będa robić.

 

Ja jestem bardzo zadowolona z tego ze będzie kRUS tylko 1 rok, bo należę w części do tych kretaczy :P

bede miała 20ha ale i tak ojciec będzie uprawiał itd

Ogólnie lubię rolę, pracę na niej itd..jednakże i tak w 90% na niej nie pozostane ale to nie ze swojej niechęci tylko po prostu tak musi być że dziewczyny na roli zawsze mają pod górkę jeżeli w rodzeństwie jest facet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

no to ma sie czym szczycic, wyobraz sobie ilu mlodocianych ludzi potrzebuje tych pieniedzy aby sie spelnic i podciagnac swoja gospodarke, lecz tacy ludzie jak Ty uniemozliwiaja po czesci spelenienia ich "marzen:" bo tylko czekaja na darmowy hajs i sa zachlanni bo tylko brali by pieniadze ze wszytkich mozliwych zrodel ;/ ;] masz ukonczona rolnicza szkole ??? z papierkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

tylko po prostu tak musi być że dziewczyny na roli zawsze mają pod górkę jeżeli w rodzeństwie jest facet :)

To zapraszam do mnie :), a tak poza tym to moim głownym problemem kiedy zdecydowałem się na premię był krus przez trzy lata - teraz się rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Oczywiście że mam ukończoną szkołe itd

I kocham to co robię na rolnictwie

I gdybym tylko mogła to bym została i cały czas to robiła

Ale odgórnie przykaz że brat przejmuje gospodarke więc zapewne ja nie za długo na niej pobędę.

Ale z 5-10 lat może uda mi się coś pogospodarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

witam :) rodzice odpisali na mnie pole i cześc dali w dzierrzawę problem polega na tym ze chcę teraz ubezpieczyć sie w krusie ale nie jest to takie prostę poniewazto pole co dali mi w dzierzawę ma inna wielkoś ha w gminie a inną w agencji i krus nie chce mnie ubezpieczyć co mam dalej robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

o widzisz ^^ jezeli lubisz to to znjadz sobie chlopaka ktory bedzie razem z Toba na roli ^^ a poza tym to malo dziewczyn sie spotyka z taka ideologia ze chca pozostac na gospodarce ;) szacunek za to ze nie boisz sie polamac paznokci tak jak to niektore dziewczynki :)

pozdrawiam i zycze pomyslnosci w spelnianiu swoich celow, ELo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Witam.

Mam pytanie, czy ktos z Was składał zmiany do założeń biznesplanu? Ja konkretnie miałem tam wpisaną budowę, a teraz chciałbym to zmienić na zakup maszyn, niby babka mówiła mi o podaniu do dyrektora ale chciałbym wiedzieć czy mieliście podobny problem i jak dokładnie do zargumentować. Dodam, że od 2 dni mam już kasę na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

ale macie problemy kurcze :blink: mam kasę już na koncie i jestem zadowolony niedługo zdjęcia nowego nabytku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kasę z naboru 2011 ??? :o B)

 

 

Apropo tej "kropli w morzu potrzeb" to zalezy jak na to spojżeć , bo jesli ktoś chciałby od razu miec wszystko i się nie napracowac/nakombinowac to rzeczywiscie za 75 tys zł np. nie wyposaży sobie parku maszynowego , nie "pobuduje" zaplecza do gospodarstwa itd.

ale jesli chce gospodrzyc nie tylko na papierku ale i realnie zajmowac sie gospodarstwem to będzie się cieszył z tych pieniędzy bo wiele mu pomogą i nie bedzie od razu ustawiony ale będzie to jakiś że tak to ujmę "kopniak motywujący do dalszego działania "i dążenia do zmodernizowania swojego gospodarstwa , do rozwoju .

 

 

Madzia , co się martwisz , hektary masz na siebie , brat Ci ich siłą nie odbierze :D Z resztą przez te kilka lat może się dużo zmienić , w życiu nigdy nic nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sew    1

Witam jest to moj pierwszy wpis.

W tym roku otrzymalem mlodego rolnika z tych pieniedzy planuje kupic ziemie.

zastanawia mnie jednak sprawa taka jak kupno ciagnika (nowego) czy moge ubiegac sie o jakies dofinansowanie?

Bede wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam Sew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

tak z tego ;) wniosek o płatność złożony pod koniec września i dziś zachodzę po wypłatę a tam co :blink: o 75 tys więcej :D niż się spodziewałem i od razu banan na gębie przez cały dzień :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

wniosek złożony na 2 dzień jak tylko dostałem decyzję zero kolejki bez błędów to i kasa po 2 tygodniach przybyła

Edytowano przez arku3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda1    0

u mnie kasa po 3 tygodniach, wniosek złożony pod koniec września, kase dostałam w środę, dodam że miałam przepisane gospodarstwo przed wejściem tegorocznej premii!!!podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj