Polecane posty

Kristof82    1

Dzisiaj przeczytalem na portalu http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mlodzi-rolnicy-tylko-rok-w-krus,31482.html ze wymóg 3 lat na krusie został złagodzony do 1 roku! :rolleyes: śłyszeliscie cos o tym? Na stronie ARiMR nic takiego nie znalazlem. Co o tym sądzicie? Może to jakaś nieprawdziwa informacja :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Oczywiście że będą nowe nabory. Dostałem taką informację od znajomego który "jest w temacie". Mam też jeszcze jedną dobrą informację no ale niestety nie mogę napisać. Będzie ona ogłoszona za miesiąc, może dwa. Powiem tylko tyle że będziemy mieć trochę łatwiej niż inne nabory... chodzi dokładniej o pracę nie koniecznie w gospodarstwie. Wszystko w swoim czasie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

nowe nabory jak będą to po 2013 roku. na pewno w 2012 roku nie będzie naboru ja w to nie wierze. bo jak nie mieli kasy żeby dac teraz to skąd by wzięli na nowe nabory. Ale raczej ci co nie dostali w tym roku kasę dostaną gdyby miało być inaczej dostalibyśmy decyzje odmowne, a nie przesunięcie terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

tylko wlasnie szkoda ze nie ma zadnych oficjalnych informacji, byc moze dlatego ze nie chca robic poki co szumu bo nie jeden sie wycofa z tego i wtedy bedzie mniej do rozdania. tez chcialbym poruszyc to ze nabor w tym roku byl juz sprawiedliwszy niz ostatnimi czasy, tylko ja bym wprowadzil cos takiego ze pieniadze powinni dostac naprawde potrzebujacy niz zalozmy gospodarstwa po 100ha. taki to ma oparcie a co innego maly gospodarz ktory planuje z roku na rok powiekszanie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To jest wszystko o kant d**y. Miała być decyzja, a jest przesunięcie i nie wiadomo co dalej robić. Może będzie może nie domyśle się (rolniku). Decyzja miała mi coś wyjaśnić, a dalej nie wiem co robić tylko mam siedzieć na tyłku do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Pytanie z innej beczki.

Rodzice sprzedali kwotę mleczną w ARR i zobowiązali się do trzymania kilku przeżuwaczy. Czy to prawda, że przez 3 lata nie może nikt inny przejąć ziemi, bo tą kasę będzie trzeba oddać?? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam czy zakładał ktoś szkółkę malin na działanie MR. bo mam takie pytanie czy sadzonki muszą być kwalifikowane czy mogą być od normalnego plantatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Moim zdaniem dożuca kasy. Ja planuje przejąc gospodarstwo jeszcze w tym roku także może do czerwca dostane MR jak nie to nie.

Na następne nabory nie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wróciłem od notariusza . 1770złotych za przepisanie gospodarstwa 10ha wycenionego na 50tys zł .

 

Pytanie do was : jakie konto w banku zakładacie ? Rolnicze czy dowolne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja ze względu na to że rodzice maja konto w Banku Spółdzielczym też tam założe bo na pewno często będą przepływy między jednym kontem a drugim więc taniem nam to wyjdzie.

Bo rodzice w przelewy internetowe się nie bawia.

 

Co do zniesienia wymogu płacenia KRUS-u do 1 roku też czytałam i pewnie na szczescie to zrobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Skąd wy macie takie informacje o skróceniu KRUSu? Może ktoś się podzielić? A co do konta mam w BGŻ i bardzo sobie chwale. Płacę 5zł co miesiąc za kartę, a przelewy wypłaty wpłaty itp mam za free, a poza tym wszystko załatwiam przez net


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

moim zdaniem nie powinni obniżać płacenia krus ani łagodzić tych wymagań bo wkońuc będziemy mieli nie wykształconych Rolników. I wszyscy ci co poszli do technikum i się tam męczą ledwo dając rade są w nie za ciekawej sytuacji bo najpierw wymogi były na technika rolnika a teraz to obniżają i to jest nie fer wymogi powinny zostać co do wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Póki co jest rozmowa o zmniejszeniu wymaganych lat w krusie, nikt tu nie wspomina, że nie będzie trzeba mieć wykształcenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

No OK. Ale zmienią wymogi(KRUS) też co do tegorocznego naboru? (2011)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

acha bo to chodzi oto że po otrzymaniu premii przez 1 rok trzeba będzie placić krus oto chodzi bo ja to źle zrozumialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

No ja też nie wiem jak to rozumieć. Tzn, że tylko przez rok trzeba będzie krus opłacać, a potem do roboty, czy o to, że zamiast wykształcenia wystarczy rok krus wstecz opłacić? Wyjaśnijcie temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Teraz wymóg jest że po otrzymaniu gospodarstwa przez 3 lata mamy płacić KRUS

 

Mają to zmnienić, lub już zmienili i za parę tygodni wejdzie w życie że wystarczy płacić przez rok KRUS a potem spokojnie można iść do pracy.

 

Dla mnie osobiście duży +. ale z drugiej strony dobry wkręt dla kretaczy bo co to jest płacić przez rok KRUS, więc wiecej ludzi niekoniecznie rolników będzie ciagnąć stąd kasę. Bo te 3 lata płacenia KRUS-u dużo osób zniechęcało do brania MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a ktoś przerabiał aneks mówiący o przedłużeniu ostatecznej daty zakupu maszyny? bo ja miałem pierwotnie do końca 2011 ale po tel. do arimr otrzymałem odp ,że mam na to 3 lata bez jakiegokolwiek aneksu więc jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja mam nadzije że tego nie obniżą bo rolnik ma być rolnikiem a nie pracować poza rolnictwem jak ma za malo kasy to niech odda ziemie innym a sam idzie do roboty a nie takie chamowanie rozwoju to jest gospodarstw posiadanie ziemi i pracowanie poza rolnictwem. powinni zwiększyć to do conajmniej 5 lat placanie KRUS a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

Witam wszystkich... mam mały problem, złożyłem papiery na MR i przyznali mi tę płatnoś, problem polega na tym żę studiuję w Danii na kierunku rolniczym i od nowego roku mam płatną praktykę i nie wiem czy to się liczy jako normalna praca czy jest ok. KRUS opłacam. zarobioną kase chcem przeznaczyć na rozbudowę gospodarstwa, tak dla wiedzy nadpobudliwych...;)

Czy w ogóle można studiować za granicą po otrzymaniu premii na MR??? Z góry dziękuje za konkretne odp.

Edytowano przez 00Dawidek00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Pytanie z innej beczki.

Rodzice sprzedali kwotę mleczną w ARR i zobowiązali się do trzymania kilku przeżuwaczy. Czy to prawda, że przez 3 lata nie może nikt inny przejąć ziemi, bo tą kasę będzie trzeba oddać?? <_<

Tak to prawda przez 3 lata gospodarstwo nie może zmienić właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

ja mam nadzije że tego nie obniżą bo rolnik ma być rolnikiem a nie pracować poza rolnictwem jak ma za malo kasy to niech odda ziemie innym a sam idzie do roboty a nie takie chamowanie rozwoju to jest gospodarstw posiadanie ziemi i pracowanie poza rolnictwem. powinni zwiększyć to do conajmniej 5 lat placanie KRUS a nie

A np ja chciałbym zimą pójść do pracy zamiast siedziec 3-4 mies. w domu ale przez te zobowiązanie płacenia 3 lata krus nie moge.Nie mam produkcji zwierzęcej także zimą nie ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj