Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#4421 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 08:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanie :

jak to jest z tym wykształceniem wystarczy świadectwo z technikum rolniczego (takie ukończyłem) czy jeszcze trzeba dyplom z egzaminu państwowego ??
co trzeba dostarczyć agencji??
dziękuję za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:45
  •  

#4422 Share julek34

julek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka,elektronika,fotografia,rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2011 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jesli na swiadectwie masz technik rolnik to wystarczy:)

Edytowany przez milanreal1, 10 czerwiec 2011 - 01:27.
cytowanie poprzedniego posta

#4423 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak mam na świadectwie :
w zawodzie technik rolnik

czyli jest ok a już myślałem ze będę mieć problem bo jeszcze nie pisałem egzaminu państwowego
dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4424 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie odnośnie tabeli 2.2 w biznesplanie. Moja produkcja będzie oparta głównie na uprawie warzyw i skąd ja mam wiedzieć ile przykładowo kapusty czy marchwi będę uprawiał za 4, 5 lat skoro może się wszystko przydarzyć a ceny to już na pewno nie przewidzę. I przykładowo w biznesplanie napisze że za 3 lata będę miał 2 ha ogórków a rok wcześniej rynek może się załamać jak teraz niedawno i co na siłę będę musiał mieć te 2 ha ogórków?

#4425 Share julek34

julek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka,elektronika,fotografia,rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niepodawaj nigdy dokladnie co bedziesz uprawial i na jakim areale tylko od do a dokladniej to ze bedziesz naprzyklad uprawiał warzywa rozne na areale od 1h do 20h bynajmniej ja dostałem taką rade w agencjii ja mam ciagnik i tez niemam podej mocy dokladnej jaka bedzie bo tego niewiem i pani w agencji powiedziala zebym wpisał od minimalnej do maxymalnej wiec sądze ze mozesz zrobic podobnie :)

Edytowany przez milanreal1, 10 czerwiec 2011 - 01:28.
cytowanie poprzedniego posta

#4426 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 30% uprawy jest dopuszczalne aby sie zmieniło..
czyli np.masz 20ha ziemi to te 30% to ok 6ha..\Więc o te 6ha uprawa może się zmienić.
Bo przecież ze wszystkim nie wiadomo co i jak..np.ja mam uprawę roślinną al nie wiadomo czy nie zechce w danym roku posiać więcej rzepaku niż pszenicy lub na odwrót...

A byłam dzisiaj w końcu złożyć wniosek :)

1. w jednym miejscu mi się pani z ODR pomyliła wypełniając wniosek ale nie było to bardzo istotne więc od razu poprawiłam.
2. Babka przyjmująca mój wniosek była jakaś nieogarnięta bo dała mi papiery do podpisania a nie wzięła mojego świadectwa ukończenia szkoły do papierów potrzebnych(zapomniała, gdybym jej nie przypomniała to poszłoby bez tego).
3. Mojej faktury pro-formy(o którą tak dobitnie prosiła pani z ODR) nie przyjęli bo nie jest potrzebne, we wniosku nic na ten temat nie piszą..
4. Dostałam lekką reprymendę że następnym razem jak przyjdę bez ksera papierów to mi wniosku nie przyjmą bo oni w arimr nie są od kserowania (a w ODR uporczywie twierdzili że mam jechac wyłącznie z orginałem bo oni mają skserować)..
5. A na koniec pani przyjmująca wniosek dała mi kopię zaświadczenia o przyjęciu wniosku zamiast orginału..
Też dobrze że to zauważyłam..

#4427 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:10

A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie odnośnie tabeli 2.2 w biznesplanie. Moja produkcja będzie oparta głównie na uprawie warzyw i skąd ja mam wiedzieć ile przykładowo kapusty czy marchwi będę uprawiał za 4, 5 lat skoro może się wszystko przydarzyć a ceny to już na pewno nie przewidzę. I przykładowo w biznesplanie napisze że za 3 lata będę miał 2 ha ogórków a rok wcześniej rynek może się załamać jak teraz niedawno i co na siłę będę musiał mieć te 2 ha ogórków?

Pod chmurką czy pod folią będziesz gospodarzył??:)
To nie forum magii i czarów:)

#4428 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli we wniosku wpisze rozbudowa obory to czy muszę mieć faktury na materiały i wykonawstwo czy mogę sam postawić a wystarczą tylko faktury za pustaki itp?

#4429 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cały ten biznesplan to jedna wielka bzdura i wymysł naszych "genialnych" urzędników ale dzięki za podpowiedzi.pozdr

#4430 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Wiecie może jak w lubelskim idzie składanie wniosków i czy dużo jest chętnych?? Przejdzie MR z 11ha i średnim wykształceniem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4431 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zależy czy 11ha użytków rolnych czy fizycznych. Jak rolnych to OK. Wykształcenie musisz uzupełnić

#4432 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 14:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 11ha użytków rolnych, a do szkoły już papiery mam..

#4433 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak papiery do szkoły już masz to jeszcze kilka lat żeby ją skończyć:P Pomoc możesz dostać, ale musisz zadeklarować, że uzupełnisz wykształcenie. Jeżeli będzie lipa to oddasz pieniądze z odsetkami

#4434 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:08

niepodawaj nigdy dokladnie co bedziesz uprawial i na jakim areale tylko od do a dokladniej to ze bedziesz naprzyklad uprawiał warzywa rozne na areale od 1h do 20h bynajmniej ja dostałem taką rade w agencjii ja mam ciagnik i tez niemam podej mocy dokladnej jaka bedzie bo tego niewiem i pani w agencji powiedziala zebym wpisał od minimalnej do maxymalnej wiec sądze ze mozesz zrobic podobnie :)

Ale moc ciągnika to nie to samo co areał uprawy ;) przeciez musisz policzyc esu dokładnie a "od do" sie nie da , tak samo wpisac "warzywa" nie można bo przeciez np. marchew jadalna ma inną wartosc esu niz ogórki <_< Jedyne wyjscie dla kolegi który o to pytał to poźniejsza korekta biznesplanu .

@Madzia - u mnie to zaswiadczenie przyjęcia dokumentów jedno i drugie było identyczne wydrukowane z komputera w 2 egzemplarzach bez tytułów kopia-orginał :mellow:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4435 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie przyszły mi poprawki z arimr do wniosku ...
Czepiaja się o takie banaly że hej ;) coś im nie pasuje moje wykształcenie , błędnie według nich jest zaznaczona opcjia że przejmę gospodarstwo w ciągu 180dni od otrzymania decyzji .

#4436 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli już sprawdzają wnioski. Ja pojadę złożyć w piątek.

#4437 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 15:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. A jak to jest z kupnem ziemi?? U nas ziemia jest po 50 tys. a cena krajowa jest po 20 pare tys za hektar to wystarczy ze kupie hektar za 53tys czy bede misial kupic 2-3ha ziemi ??
2 sprawa czy jak ojciec da mi ziemie w dierzawe na 10 lat to bedzie mógl uprawiac buraki cukrowe na moim polu??? bo przeciez limit buraczany jest na ojca oraz cale doplaty do produkcji buraków na ojca jak to mozna polaczyc ??? pozdrawiam

#4438 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 15:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pawlus a kiedy składałeś wniosek?? Można gdzieś sprawdzić ile już jest złożonych wniosków i jaki jest limit na poszczególne województwo??

#4439 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Składałem 28kwietnia. Na stronie arimr w aktualnościach są najnowsze dane ile osób złożyło w polsce. A i to nie prawda że czepiaja się tylko takich błędów jak cyferka w nip albo zły adres ;) tabelki i biznesplan też sprawdzają .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4440 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Były pytania o zainteresowanie w poszczególnych województwach poniżej liczba złożonych wniosków (stan na koniec 07/06/2011):

Dolnośląskie 55
Kujawsko-pomorskie 266
Lubelskie 292
Lubuski 20
Łódzkie 181
Małopolskie 74
Mazowieckie 379
Opolskie 73
Podkarpackie 43
Podlaskie 229
Pomorskie 103
Śląskie 41