Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#4401 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A można przykładowo tylko dzierżawę mieć od rodziców bez gruntów własnych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:32
  •  

#4402 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi pani w powiatowym oddziale ARiMR (Zamość) powiedziała że oni to wklepują do kompa a punkty liczy komputer. więc muszą pierwsze mieć dobrze wypełniony wniosek żeby go do systemu wpisać.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#4403 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tylko pytam ...

ale sami pomyślcie jesli pula srodków nie zostanie wykorzystana to premię dostaną wszyscy którzy złożyli poprawny wniosek , a punkty miały rozstrzygac kto dostanie premie , dla tych którzy będą mieli najmniej (gdyby było więcej chętnych niz srodków) nie przyznają pomocy , więc jesli kasy zostanie to punkty na co sie wtedy przydadza ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4404 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:07

to punkty na co sie wtedy przydadza ?

Trochę masz racji w województwach w których kasy zostanie, punkty nie mają większego sensu.
Jak kasa zostanie ogłoszą nowy nabór a wtedy punkty mogą mieć już większe znaczenie.

#4405 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:24

od złożenia wniosku o płatność prawie równe 3 mieś, czekałem , miał bym kase o mieś. wcześniej ale okazało się że we wniosku pomyliłem jedną cyfrę w NIPIE, a więc 2 razy sprawdzcie czy wszystko ok

dostałes wiadomośc na piśmie ze wszystko ok i kasa na koncie czy jak??
o co chodzi z podpisaniem umowy z arimr jak wczesniej pisano??
ja czekam 5 tyg po złozeniu wniosku o płatnośc z naboru 2010 i nic.... <_<
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4406 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) DO SOBIECHO. Do wniosku o platnosc dolacz: 1). Zaswiadczenie z KRUSu o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik, 2). Zaswiadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa ( mozna sciagnac z internetu lub z Osrodka Doradztwa Rolniczego albo poprosic w swojej rejonowej ARiMR) 3).Akt notarialny 4).i jesli dzierzawisz jakies grunty to umowe dzierzawy notarialna (na 10 lat). W ARiMR robia xero na miejscu i potwierdzaja sobie xero jako zgodnosc z oryginalem. Najlepiej pojechac osobiscie. Ja mialam wezwanie telefoniczne zeby dowiezc aktualny (na mnie) wypis z rejestru gruntow. Pani przejrzala od poczatku moje dokumenty i wszystkiego sie dowiedzialam/wypytalam. Mysle ze na wszelki wypadek lepiej zlozyc caly biznesplan+ oddzielnie napisac podanie, co zmieniasz i uzasadnienie, ewent. zrobic korekte. Na miejscu daja Ci do wypelnienia wydruk jakie dokumenty im skladasz, ile stron i ile zalacznikow itd. Mozesz tez skontaktowac sie z kims z agencji( mam pare numerow tel do osob co prowadzily moja sprawe w ARiMR WAWA). Ewentualnie mozesz zadzwonic na bezplatna infolinie ARiMR ( 800 380 084) ale tam jak sie zorientowalam czasem Panie mialy klopoty z odpowiedziami na trudne pytania. Z jakiego woj/ powiatu jestes?

#4407 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2011 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też jak dzwoniłem to mieli problem z odpowiedzą jeden raz a dzwoniłem kilka razy i o to samo pytałem: Czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy czy wystarcza samo świadectwo ukończenia szkoły rolniczej i wystarcza tylko świadectwo nie ma wymogu egzaminu.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4408 Share julek34

julek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka,elektronika,fotografia,rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2011 - 00:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) egzamin jest niewazny wazne zeby na swiadectwie ktore dostarczasz pisało ze posiadasz wykształcenie rolnicze to znaczy zawodowe rolnicze techniczne rolnicze lub tym podobne,ja dzisiaj mam 5 poprawke :P niestety w poznaniu pracoją osoby ktore niemaja o tym zielonego pojecia i za kazdym razem papiery przeglada kilka osob i dlatego sa tego skutki brak wiedzy i doswiadczenia potem ludzie cierpia i sie denerwoja w poznaniu zero profesjonalizmu:/ osoby ktore tam pracoja wydaja sie wziete prosto z ulicy:/

Edytowany przez milanreal1, 13 czerwiec 2011 - 20:56.
cytowanie poprzedniego posta

#4409 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 04 czerwiec 2011 - 06:03

dostałes wiadomośc na piśmie ze wszystko ok i kasa na koncie czy jak??
o co chodzi z podpisaniem umowy z arimr jak wczesniej pisano??
ja czekam 5 tyg po złozeniu wniosku o płatnośc z naboru 2010 i nic.... <_<

od zrobienia poprawek żadnej informacji typu wszystko ok , kasę jutro przelewamy, czekałem cierpliwie czy dostane znowu poprawki czy kasę na kącie.
5 tygodni to właśnie po takim czasie możesz się spodziewać poprawek , chyba że masz wniosek wporządku to zaglądaj na konto , a co do podpisania umowy to nie pamiętam , jakieś tam parę dokumentów przyniósł do podpisu przy składaniu wniosku o płatność,

Edytowany przez suzuki21l, 04 czerwiec 2011 - 06:04.

#4410 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do anka81. Jestem z województwa Mazowieckiego, powiat łosicki ;. To jak będę składał korektę biznes planu to najlepiej zajechać do ARiMR i tam z pomocą spisać zmiany, tak? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4411 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do Sobiecho.Jesli masz duze zmiany np. w dzialkach, uprawach, wyliczanie ESU,to ja bym udala sie do Osrodka Doradztwa Rolniczego, (ja mialam z tym klopoty) a w Wawie tez nie wiadomo na kogo trafisz, chyba ze sam sie w tym nieco orientujesz,. Ale raczej pomagaja na miejscu. Pewnie masz drobna zmiane to podpowiedza jak napisac, jak uzasadnic, wniosek o platnosc latwizna. Ja bylam osobiscie i mialo byc juz ok, potem moje papiery drugiej osobie zostaly przydzielone i dostalam telefon zeby przyjechac do drobnych poprawek+ dowiezienie aktualnych wypisow z rej. gruntow. Ja pow.siedlecki. Pytaja tez czasem czy sam zglaszasz poprawki, czy miales wezwanie telefoniczne czy listowne, ale to bez znaczenia. Mysle ze Ci na miejscu pomoga

#4412 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tez zastanawiam sie nad pewna zmiana. Mam wpisane w biznesplanie ze za premie zakupie ciagnik w 2012r. A jak wiadomo na zakup ciagnika i wywiazanie sie z faktur jest 3lata, wiec chcialabym zakupic ciagnik w 3 roku,jak najpozniej. A te 3 lata to liczy sie od dostania decyzji o przyznaniu premii czy od dostania kasy na konto, bo juz nie pamietam. I zastanawiam sie jak uzasadnic zakup ciagnika w pozniejszym terminie. Moze ma ktos pomysl?

#4413 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 07:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) interesuje mnie czy można zakupić za premie młodego rolnika brykieciarke??

#4414 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wie moze ktos jak sie rozliczyc z premi Mr??tzn czy trzeba pisać jakieś podanie dzwonić i omawiać sie w arimr na rozliczenie czy porostu jechać i złożyć faktury w sekretariacie????
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#4415 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja chce wprowadzić zamiany związane z wykorzystaniem tych 52,500zł. Mam wpisane że postawie wiatę i 2 silosy. Planuję to zamienić. Przy korekcie to tylko poprawia się Plan biznes i oddaje, nie trzeba jakiś innych dokumentów np: z gminy czy coś? ;p

#4416 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:33

Ja tez zastanawiam sie nad pewna zmiana. Mam wpisane w biznesplanie ze za premie zakupie ciagnik w 2012r. A jak wiadomo na zakup ciagnika i wywiazanie sie z faktur jest 3lata, wiec chcialabym zakupic ciagnik w 3 roku,jak najpozniej. A te 3 lata to liczy sie od dostania decyzji o przyznaniu premii czy od dostania kasy na konto, bo juz nie pamietam. I zastanawiam sie jak uzasadnic zakup ciagnika w pozniejszym terminie. Moze ma ktos pomysl?

Liczy sie od wpłynięcia kasy na kotno

#4417 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi wpisali zakup ciągnika w 2014 roku , ale jednoczesnie powiedzieli (odr) ze mogę go sobie kupic i w 2011 a w 2014 tylko przedstawic fakturę / dowód zakupu ;)

A dlaczego chcesz kupic ciągnik jak najpóźniej ? pomysłu co do uargumentowania tej zmiany nie mam , ale może wystarczy napisac prawdę ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4418 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 05 czerwiec 2011 - 13:29

a co ci szkodzi dołączyć do wniosku o płatność, za wypis z rejestru nie płacisz, i wydają od ręki, nierozumiem

Nie wiem jak jest u was ale podejrzewam że w całej Polsce podobnie, otóż za wypis z rejestru gruntów się płaci i to sporo: pierwsza działka 12 zł, każda kolejna 6. W moim przypadku to prawie 200 zł...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#4419 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki za odpowiedzi. Oczywiscie ze za wypis z rej.gruntow sie placi, za kazdym razem placilam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4420 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 06 czerwiec 2011 - 07:38

Nie wiem jak jest u was ale podejrzewam że w całej Polsce podobnie, otóż za wypis z rejestru gruntów się płaci i to sporo: pierwsza działka 12 zł, każda kolejna 6. W moim przypadku to prawie 200 zł...

nie płaci się jeżeli wypisy są potrzebne do programów pomocowych UNI , czyli w moim przypadku nie płaciłem bo MR to pomoc unijna, no chyba że nie uwzględnialiście do czego wam te wypisy , jak kupowałem pole od sąsiadki to owszem płaciłem