Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

składał już ktoś wniosek o płatność????wiecie może jak długo kasa idzie na konto po złożeniu wniosku??

 

od złozenia wniosku jeśli nie ma błedów to w ciągu dwóch tygodni mozna sprawdzać na koncie ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ale w lubelskim błyskawicznie działają ;) 24.06 koniec naboru a ty już 28.06 miałeś decyzję imponujące tempo ;););) a ktoś narzekał, że agencja wolno działa :lol:


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj przyszło pismo o nie załatwieniu sprawy w Terminie teraz czekać do 30 czerwca mam. Żal.pl

 

Pytanie mam do was czy wiecie ile macie pkt rankingowych bo ja nie mam pojęcia ile ich mam i za co także nie wiem czy wogule pkt była czy nie czy dali tak sobie komu chcieli. powinni napisać ile się dostało pkt a nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mazowieckie druga setka listy i miałem 17 pkt. Maksa za ziemie i 1 pkt. za bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mazowieckie druga setka listy i miałem 17 pkt. Maksa za ziemie i 1 pkt. za bezrobocie.

 

A jak się tego dowiedziałeś ile pkt masz bo w liście mi nie napisali.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

W tym roku ani przed wyborami ani po wyborach nie będzie kasy dla tych którzy niedostali MR w tym roku ale dobra wiadomość bo w przyszłym roku będzie kolejny nabór bo muszą wykorzystać wszystkie pieniądze które będą na to przeznaczone. Informacja z pewnego źródła. Pewnie większość z was po przeczytaniu tego posta będzie mówić że to nie prawda, że MR już nie będzie, albo będzie w tym roku...każdego osobiste zdanie, ja dostałem takie informacje i piszę co wiem. ;)

Edytowano przez Camel7771

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W tym roku ani przed wyborami ani po wyborach nie będzie kasy dla tych którzy niedostali MR w tym roku ale dobra wiadomość bo w przyszłym roku będzie kolejny nabór bo muszą wykorzystać wszystkie pieniądze które będą na to przeznaczone. Informacja z pewnego źródła. Pewnie większość z was po przeczytaniu tego posta będzie mówić że to nie prawda, że MR już nie będzie, albo będzie w tym roku...każdego osobiste zdanie, ja dostałem takie informacje i piszę co wiem. ;)

 

 

Tak pocześci masz racje że albo po przelewają to co zostało tam gdzie zabrakło albo ogłoszą nowy nabór w województwach gdzie zostało środków nie w całym kraju Decyzji jeszcze nie podjęli. Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa i pytałem i taką odpowiedz dostałem że jeszcze za świeżo po ogłoszeniu jest i się tym nie zajmują na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Właśnie że już zajmują się tym. I pieniądze nie będą nigdzie przenosić pieniędzy tylko ogłoszą nowy nabór na wszystkie województwa bo mają kase i nie chodzi tu o to co zostało z tegorocznego MR. A telefonicznie nic więcej ci nie powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

masz 150 dni czasu na zmiany od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu

 

Wczoraj dzwoniłem na infolinię agencji i babka powiedziała, że nie ma na to określonego limitu czasu tylko wcześniej trzeba napisać zmianę biznesplanu i czekać aż dyrektor zgodzi się na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Właśnie że już zajmują się tym. I pieniądze nie będą nigdzie przenosić pieniędzy tylko ogłoszą nowy nabór na wszystkie województwa bo mają kase i nie chodzi tu o to co zostało z tegorocznego MR. A telefonicznie nic więcej ci nie powiedzą.

A skąd niby wezmą te kase, jeśli przekazali wszystko co było na ten cel w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden telefon wykonałem. ;) Podałem to co potrzeba i gotowe. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Właśnie że już zajmują się tym. I pieniądze nie będą nigdzie przenosić pieniędzy tylko ogłoszą nowy nabór na wszystkie województwa bo mają kase i nie chodzi tu o to co zostało z tegorocznego MR. A telefonicznie nic więcej ci nie powiedzą.

 

 

Nie mają więcej pieniędzy na Mr co mówili już dawno że to ostatni nabór chyba że nie wykorzystane będą środki. A tylko w kilku województwach zostało. Ciekawe kto się tym zajmuje jak ja dzwoniłem i rozmawiałem z Facetem co odpowiada w ministerstwie Za MR a on nic o tym nie wie że się zajmują tym żeby ogłosić nowy nabór. dziwne trochę to jest. I sawicki w wywiadzie też powiedział że albo po przelewa albo będą nabory uzupełniające w województwach gdzie zostało. Jakby miał kasę t by dal teraz wszystkim a nie ogłaszał nowy naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

decyzja jest. Mazowieckie. A jak to jest ze zmianą biznesplanu? po przyznaniu płatności można nadal zmieniać biznes plan czy nie? i te 150dni tyczy się od dnia wydania decyzji czy od przelewu?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

a nie wiecie czy nie będzie jakichś problemów jeżeli koszt zakupu maszyn będzie większy niż podany w biznes planie??? w biznes planie mam wpisane ze maszyny będą mnie kosztowały 55 tyś. A jak teraz się dowiaduje i tak się rozglądam to teraz tak patrze to z 10 tyś więcej będe musiał wydać na maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można robić zmiany w biznesplanie. :)

 

Jak kogoś interesuje ile miał pkt. to wystarczy zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek lub podać numer sprawy i powinni Wam podać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

a nie wiecie czy nie będzie jakichś problemów jeżeli koszt zakupu maszyn będzie większy niż podany w biznes planie??? w biznes planie mam wpisane ze maszyny będą mnie kosztowały 55 tyś. A jak teraz się dowiaduje i tak się rozglądam to teraz tak patrze to z 10 tyś więcej będe musiał wydać na maszyny

Jak większy to bez rpblemu, aby nie był mniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Arku - wedle moich informacji sprzęt może być droższy niż w BP i tego się nikt nie czepia bo wiadomo ceny się zmieniają ;) ale jesli cena za sprzęt jest niższa niż w BP to trzeba robić poprawki ;) dlatego przy robieniu BP doradzają by zaniżac kwotę (aby nie mniej niz 52500) niż zawyżyc a później np. okazuje się ze wynegocjowałes u dealera niższą cenę no i jest mały problem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

A jak mam wpisane w Bp. Np pług za 35 a kupiłem za 25 to też się przyczepią czy chodzi o to żeby było nie mniej niż 52 tys za wszystkie maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj