Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 maj 2011 - 19:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam 16 lat i w przyszłości chciałbym przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach mam do was kilka pytań:
1.wiem, że prow jest tylko do 2013 roku i wtedy będę w 3 klasie technikum rolniczym muszę ukończyć szkołę żeby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? czy wystarczy być tylko pełnoletnim i wciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie i wziąć premie młody rolnki 75tyś a może po 2013 dalej będzie to aktualny program. Bo dopiero w 2014 ukończę szkoły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:38
  •  

#4342 Share julek34

julek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka,elektronika,fotografia,rolnictwo

Napisany 27 maj 2011 - 23:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanie do znawców tematu czy istnieje mozliwosc wydania pieniedzy na inny cel a sprzet ktory jest podany w biznes planie zakupic na kredyt ???? czy ktos sie orientuje czy przejdzie taki numer???

#4343 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 27 maj 2011 - 23:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak przy okazji tematu . czy warto przejść na Vat z okazji ,,młodego rolnika" i czy za kasę z młodego rolnika można postawić silos zbożowy bin bo coś słyszałem ze są jakieś problemy i ze trzeba robić jakieś badania gruntów jest dużo więcej roboty z tym niż przy innych rzeczach dziękuje za odp.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Silos spokojnie zakupisz. Julek34 ten numer raczej nie przejdzie. Jak myślisz o kredycie to lepiej złóż wniosek o "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" można dostać do 300tys zł. 50%dopłacają cofasz vat i płacisz około 30-40% całej sumy.
A co do vatu. to jeśli MR to ostatnia twoja inwestycja na jakiś czas to broń Boże nie przechodzi. No chyba, że jak co niektórzy :P Bierzesz premię i rolnikiem jesteś tylko w czasie wydawania dopłat:D

Te 10.15ha to mają być użytki ogółem czy tylko rolne?

Edytowany przez in2dex, 28 maj 2011 - 08:07.

To nie forum magii i czarów:)

#4345 Share julek34

julek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka,elektronika,fotografia,rolnictwo

Napisany 28 maj 2011 - 09:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) in2dex- mozesz sprecyzowac dlaczego nieprzejdzie bo z tego co czytałem to jako dowod zakupu przedstawia sie fakture i wiem ze jak biezesz na kredyt sprzet to i tak ja dostajesz no chyba ze kopie dowodu rejestracyjnego jeszcze potrzeba :/ i nieinteresoje mnie byciem rolnikiem na chwile :) ze splatą kredytu tez niebedzie problemu :) w puzniejszym czasie.

Edytowany przez milanreal1, 13 czerwiec 2011 - 20:51.
cytowanie poprzedniego posta

#4346 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 maj 2011 - 16:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A przepraszam źle zrozumiałem ;) Możesz wziąć spokojnie na krechę te sprzęty... A nie lepiej sprzęty wziąć za młodego, a kredyt na inny wydatek. Mają być kredyty dla młodych rolników z 2letnią karencją spłaty i prawie bez procentu.

Przypominam, że mamy czas 3lat na wydanie minimum 52,5tys zł. Cierpliwi może niech poczekają na następny prow. Tylko szkoda zostawiać tych pieniędzy dla inflacji.

#4347 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 maj 2011 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a kiedy będzie następny prow??

#4348 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2013-2014 gdzieś tak. Ale nie ma co na niego liczyć bo nie wiadomo ile pieniędzy będzie i czy będą

#4349 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 maj 2011 - 22:37

A przepraszam źle zrozumiałem ;) Możesz wziąć spokojnie na krechę te sprzęty... A nie lepiej sprzęty wziąć za młodego, a kredyt na inny wydatek. Mają być kredyty dla młodych rolników z 2letnią karencją spłaty i prawie bez procentu.

Przypominam, że mamy czas 3lat na wydanie minimum 52,5tys zł. Cierpliwi może niech poczekają na następny prow. Tylko szkoda zostawiać tych pieniędzy dla inflacji.

Ja wiem czy lepiej czekac na następny prow ? w końcu przez trzy lata maszyny napewno podrożeją a raczej (moim zdaniem) mogą potaniec pod koniec prow czyli w 2012 i 2013 r a w 2014-2015 mogą poszybowac w górę w końcu prow nakręca sprzedaz i ceny maszyn rolniczych ;)

Wam też tak tłumaczą ,że jesli planuje się zakup maszyny w 2014 roku to bez problemu i zmuian w biznesplanie można ją kupic w 2012 roku a udokumentowanie tylko przedstawic w 2014 roku ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4350 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 maj 2011 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś z was ile jest już wniosków w Kujawsko Pomorskim

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 maj 2011 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ponawiam moje pytanie.
Czy po złożeniu wniosku o płatność na młodego rolnika z naboru 2010 dostawaliście jakoś znać ze wszystko gra i kasa jest na koncie czy zupełnie zadna wiadomość juz nie przyjdzie??
tylko wypatrywać kasy w banku??
bo wniosek o płatnośc złozony 29.04 i do dzis cisza.... :(
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4352 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 maj 2011 - 15:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tomash a podpisałeś umowe z agencją czy po tym jak zlożyłeś wniosek to jest cisza??? bo ja to sie nie znam tak super na tym ale jeśli umowy z agencją nie podpisałeś to i kasy na koncie nie bedzie....

A wie ktoś może ile w tym roku jest już wniosków z małopolskiego na młodego??

#4353 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 maj 2011 - 15:44

tomash a podpisałeś umowe z agencją czy po tym jak zlożyłeś wniosek to jest cisza??? bo ja to sie nie znam tak super na tym ale jeśli umowy z agencją nie podpisałeś to i kasy na koncie nie bedzie....

Tylko, że w młodym rolniku nie podpisuje się z Agencją żadnej umowy. Odnośnie wniosku o płatność jeśli nikt z tobą się nie kontaktował to możesz czekać na wpływ kasy na konto, ewentualnie zadzwoń do Oddziału Regionalnego. W tym działaniu nie ma żadnej informacji zwrotnej o dokonaniu przelewu.

#4354 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 maj 2011 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) CYTUJE:
W najbliższym naborze wniosków o udzielenie wsparcia „Ułatwiającego strat młodych rolników”, będą mogli skorzystać także ci którzy złożyli wnioski w poprzednim naborze, ale nie podpisali jeszcze z Agencją umów.
Czyli podpisuje się z Agencja umowę-choć mogę się mylić oczywiście

#4355 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiście, że się mylisz... a właściwie to myli się autor tekstu, który zacytowałaś.

zaproponowano, że wszyscy wnioskodawcy z 2010 r., którzy spełniali warunki do przyznania premii dla "młodych rolników", a otrzymali decyzje odmowne ze względu na brak środków finansowych, będą mogli otrzymać wnioskowaną pomoc, pod warunkiem, że nadal spełniają wymagania określone w przepisach. ARiMR wyśle do nich pismo, w którym zapyta, czy "młody rolnik" zainteresowany jest w dalszym ciągu otrzymaniem wsparcia. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, wydana wcześniej decyzja o odmowie przyznania pomocy, zostanie przez ARiMR uchylona

Gwoli ścisłości.
Po złożeniu wniosku o płatność dostaje się albo kasę albo wezwanie do poprawek. Żadnych umów.

#4356 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 maj 2011 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak więc też myślałem.. po miesiącu cisza to być moze mam wszystko ok i tylko czekać na przelew :)
bądzmy dobrej myśli :) znajde numer to zadzwonie do arimr i sie dopytam :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4357 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 maj 2011 - 07:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek o płatność można wysłać pocztą do ARiMR czy trzeba osobiście do nich jechać?

#4358 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 maj 2011 - 08:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz pocztą , możesz osobiście :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4359 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 maj 2011 - 09:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Płatność następuje po pozytywnym rozpatrzeniu
wniosku i podpisaniu umowy pomiędzy rolnikiem
a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W umowie rolnik musi zobowiązać się między innymi do
prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat od
otrzymania pomocy, umożliwienia przeprowadzenia
kontroli – wizytacji terenowej w miejscu realizacji
projektu oraz wglądu w dokumentację dotyczącą tego
projektu przez co najmniej 5 lat od otrzymania
dotacji.

Poczytajcie więcej o tym bo nikt pieniędzy na piękne oczy nie daje....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 31 maj 2011 - 18:48

W piątek o 9 złożyłem wniosek i byłem w mazowieckim 171 :) W znaku sprawy są to ostatnie cyfry przed ostatnim ukośnikiem. Za nim jest już tylko "11". Pytałem się o to faceta co mi przyjmował wniosek.(Odpowiednio tam jest ...-OR(tu dwie cyfry oznaczające oddział regionalny) i dalej już numer złożonego wniosku/11). W Agencji nikogo nei było wtedy a przyjęcie dokumentów to mniej niż 5 minut. :)

ja dziś składałem w Lublinie, to wg tego co kolega napisał to składałem jako 209 ;)
całość złożenia zajęła 20 minut (z czekaniem w kolejce)

pozdro

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)