Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#4321 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na obecną chwilę w Mazowieckim złożono 200 wniosków, a kasy starczy na 1000. Do końca naboru zostało około miesiąca, tym samym młodzi rolnicy nie wykorzystają całej puli. Dodany obrazek

Prosiłbym o trzymanie się tematu, a nie o jakieś wywody. Dodany obrazek @pawlus224 każdy ma swoją piaskownicę i sam ustala, jak i czym chce się bawić. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:28
  •  

#4322 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 maj 2011 - 16:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też podejrzewam że kasy wystarczy a i jeszcze zostanie.
Choc ja jeszcze nie złozyłam wniosku ale pewnie te 50%ludzi co mieli złożyć to już złozyli :)
Zresztą..rolnik to wymarły zawód i za dużo ludzi w Polsce co by chcieli gopsodarzyc a do tego łapią się na MR nie ma :)

#4323 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 maj 2011 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wniosku jeszcze nie składałem, planuje złożyc gdzies za 2-3 tygodnie narazie nie mam czasu na wypełnianie wniosku. Osobiscie planuje kupic opryskiwacz i dosadzic troche sadu, ciagnika nie wymieniam bo nie starczy siana a nie chce sie zadluzac na kredyt MR, gdyby był nabor na MGR w wlkp to wtedy ewentualnie bym skorzystał, bo miałbym ulge 60%. Czy ktos sie orientuje jak to jest z ta kwota 52,500zł netto czy brutto, ja bede przechodzic na vat i wtedy wydałbym jakies 40 kilka tysiecy i tez wyszloby mi 52,5 tys brutto.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4324 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 maj 2011 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam panowie ja mam takie bytanie do końca czerwca można składać wnioski no i niewiadomo kiedy będzie następny nabór ja bym chciał złozyc wniosek ale problem w tym że do ukończenia 18stu lat zostało mi 5 miesięcy .Czy ja moge złozyć wniosek???

Edytowany przez rakos93, 25 maj 2011 - 17:41.

#4325 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 maj 2011 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Obawiam się, że niestety nie.

Przeczytaj to: http://www.arimr.gov...internetowa.doc

Edytowany przez marcin00794, 25 maj 2011 - 18:12.

#4326 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 25 maj 2011 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy po przyznaniu MR będę mógł zmienić sprzęt zapisany w wniosku na inny? Czy będę mógł zapisać sobie dwie takie same maszyny? Czy da rade podciągnąć pod MR trak taśmowy?
To nie forum magii i czarów:)

#4327 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 25 maj 2011 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak będziesz mógł zmienić sprzęt który chcesz zakupic ale będziesz musiał wnosic poprawki do biznesplanu .
Dwie takie same maszyny ? podejżewam ,że tak da się zrobić tylko trzeba odpowiednio to uargumentowac np. ze masz dwa podobnej mocy ciagniki które mogą z tymi maszynami współpracowac a większej nie możesz / nie chcesz bo nie masz odpowiedniego mocą ciągnika (jesli chodzi o maszyny rolnicze).

O ten trak musisz się raczej zapytać w odr , bo tutaj nikt (chyba) czegos podobnego nie przerabiał .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4328 Share adriano89

adriano89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też szykuje sie na ten nabór.Wszystkie grunty beda z zakupu i czy na te grunty będę mógł skorzystac z jakiegoś kredytu preferencyjnego(mołody rolnik lub na utworzenie gospodarstwa)??
Mam problem żeby dobić do sredniej krajowej (10.23ha) i prawdopodobnie będę miał tylko srednią wojewódzka 7.40(lubelskie).Przez to będę miał mniej punktów i czy moge czuć sie zagrożony że dla mnie zabraknie pieniedzy??

Edytowany przez adriano89, 25 maj 2011 - 20:33.

#4329 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wygląda na to że będzie więcej chętnych niż może być, niestety nigdy nic nie wiadomo

#4330 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 25 maj 2011 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też się obawiałem, że się nie załapie na MR, bo miałem mało ziemi, ale dzisiaj już wiem, że będę startował z ok 15ha, ale nawet z twoimi 7,40ha pewnie się załapiesz, bo wniosków mało złożonych na razie. Myślę, że w ciągu 2 tyg. się obgonię z formalnościami i złożę wniosek.

P.S. taka krótka myśl. Jak ktoś ma własną kasę to niech kupuje nawet 200 konny ciągnik na 10ha, ale jak bierze dofinansowanie od unii to niestety musi to jakoś uargumentować, bo inaczej to była by paranoja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4331 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 25 maj 2011 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) yo, jeszcze takie pytanko mam.

czy w tabelę
XIV– Oświadczenie o posiadanych / zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie
wpisujemy działkę którą planuję kupić za dopłatę ???

wydaję mi się, że nie, ale wolę się upewnić ;)

i czy do wniosku trzeba dołączać mapy ?? (bo w tej tabeli trzeba wpisać numer mapy)

pozdro

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#4332 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 maj 2011 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do mapy to jak sie nie mylę w wypisie z zrejestru gruntów jest podane na której mapie grunty leżą, chyba że nie masz wypisu.
Ja mam bo ziemię biorę od rodziców a oni oczywiście taki wypis mają

#4333 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 maj 2011 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak sobie myśle ,że jesli pula na MR nie zostanie wykorzystana to może będzie większa szansa / wogóle będzie jakaś szansa na MGR w 2012 roku ? wtedy piszemy aneksy do biznesplanu i heja :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4334 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 maj 2011 - 16:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pawlus224 dobrze zeby tak było, ja niestety jestem z wlkp i wszystko mnie omineło...juz w ostatnim naborze całą wlkp była całkowicie wykluczona.

#4335 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 maj 2011 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientowaliście się może w kredytach na Młodego rolnika? Banki chętnie udzielają kredytów na wyższą sumę Młodym,początkującym rolnikom?

#4336 Share adriano89

adriano89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 maj 2011 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko 7.40 ha bo nie mam gdzie wiecej kupić, przynajmniej w rozsadnych pieniadzach.Ojciec nie odpisze bo ma zablokowane przez MGR i teraz też składał wiec nie ma sensu mieszać.To mam nadzieje że załapie sie z ta średnia wojewódzka.Najwyżej bede mnie rozpatrywać na koniec ale i tak warto poczekać.

Dalej nie wiem czy jest możliwość zakupu tych gruntów(utworzyć gospodarstwo na preferencyjnych warunkach? Bo w banku powiedzieli że tak,a pani z ODR-u że nie.

???? <_<

#4337 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 maj 2011 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wniosku mam wpisane 12ha z groszami. Jedna działka jest wpisana za dużo i to jeszcze w wniosku jest napisany inny właściciel jak jest rzeczywiście. Czy potem nie będzie z tym problemu jak wezmę w dzierżawę jedną działkę mniej niż zadeklarowałem ?

#4338 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 26 maj 2011 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Madzia20 dzięki za info. też biorę działki od rodziców, więc da się to załatwić, po prostu nie wiedziałem o którą mapę chodzi ;)

to jak z tymi kupowanymi działkami ?? wpisuje się je do tabeli
XIV– Oświadczenie o posiadanych / zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie

czy z tego co kupuje też liczą się punkty ???

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#4339 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 maj 2011 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Nie orientuje się ktoś jak to jest z uzupełnieniem wykształcenia?Czy te 3 lata to ostateczny termin, czy można dostać jakieś odroczenie czy coś? Pytam bo studiuje i mieszcze sie na styk a wiadomo ze w życiu różnie bywa :P

Edytowany przez dawid013, 27 maj 2011 - 15:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4340 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 maj 2011 - 16:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślę, że da ale trzeba iść na kolanach do ARiMR. Lepiej się ucz:)
Teraz ja mam pytanie
Czy muszę przejąć koniecznie te działki, które wskazałem w biznesplanie? Czy mogę inne oby tylko zachować odpowiednią wielkość? Można potem jakoś zmieniać te działki?