Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#4281 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 maj 2011 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1232 to mało złożyło jak do tej pory a mozna 6500wniosków przyjąć wiec pewnie wszyscy co złożą to dostana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:42
  •  

#4282 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 21 maj 2011 - 18:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewnie było już pisane z 10 razy ale stron jest sporo. A więc jak to jest z tym wykształceniem muszę mieć technika rolnika ? i o co chodzi z tym stażem pracy ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#4283 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 maj 2011 - 18:16

i może jeszcze mi powiesz że z wnioskiem o płatność obszarową też latasz do ODR?

No chyba Cię porąbało :P

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4284 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 maj 2011 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiedzcie jescze panowie jak rozlicza sie budowę z MR- wystarcza faktury na poszczegolne materialy czy musi byc firma wzieta ktora nam wystawi jedna fakture na wszystko??

#4285 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 maj 2011 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Chciałbym złożyć korektę biznesplanu w MR i nie wiem jak się to tego zabrać. Ma ktoś może z was numer tel do ARiMR żeby ich się wypytać co i jak?

#4286 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2011 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aby dostac premie dla MR musze miec zdany test zawodowy czy wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoly rolniczej :)?

#4287 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 22 maj 2011 - 16:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kapera123 - Wystarczy jak będziesz miał świadectwo, aczkolwiek za dyplom może będzie punkt więcej :)

@UrsusByczaSila - pytałem się u doradcy, bo zamierzałem przebudować oborę, ale podobno jest tyle załatwiania z tą budowlanką, że szkoda zachodu. Ostatecznie możesz te 22,5 tys. przeznaczyć na budowę, jeżeli coś ci to daje.

@jacumi - wątpię, czy możesz odkupić od siostry. Musisz się dopytać u doradcy, ale siostra to najbliższa rodzina i to raczej wyłudzanie pieniędzy jest.

#4288 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 maj 2011 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W piątek o 9 złożyłem wniosek i byłem w mazowieckim 171 :) W znaku sprawy są to ostatnie cyfry przed ostatnim ukośnikiem. Za nim jest już tylko "11". Pytałem się o to faceta co mi przyjmował wniosek.(Odpowiednio tam jest ...-OR(tu dwie cyfry oznaczające oddział regionalny) i dalej już numer złożonego wniosku/11). W Agencji nikogo nei było wtedy a przyjęcie dokumentów to mniej niż 5 minut. :)

#4289 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 maj 2011 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak czytam te wasze wypowiedzi i do chodze do 2 wniosków... że albo w tych waszych odr i agencja nic nie wiedzą na tematy zwiazane z funduszami europejskimi lub wy tak słuchacie ,ze nic nie rozumiecie o czym oni do was rozmawiają, ze potem na forum sa takie proste, ze wręcz dziecinne pytania w tym temacie... :huh:
@jacumi i inni NIE MOŻNA dzierżawić ani kupywać ziemi od nikogo spokrewninonego z MR za te 75 tyś, bo z innych srodków to już mozna... a łaki jak nie masz zwierząt to i owszem możesz miec je w swoim areale, ALE nie zapominaj ze jest jeszcze takie coś jak ESU i musisz miec te niezbedne min aby uzyskac premie. a z tego co mi wiadomo to uzytki zielone a w szczególnosci łaki maja bardzo mały wskaźnik....wiec jak bedziesz miał te łaki w tej średniej gospodarstwa to mozesz mieć problem z uzyskaniem tego ESU ale jsli bedziesz miał o 5 ha wiecej od sredniej woj to nie będzie problemu...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#4290 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 22 maj 2011 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no widzisz. niekoniecznie. przy składaniu wniosku składa się takie oświadczenie (które dziś odnalazłem):

Oświadczenie wnioskodawcy
w sprawie niezawierania umów kupna – sprzedaży w ramach działania „Ułatwiania startu
młodym rolnikom” z małżonkiem oraz wstępnymi i zstępnymi swoimi oraz małżonka
ja, niżej podpisany/ podpisana* oświadczam, że zakupy w ramach inwestycji zrealizowanych
zgodnie z założeniami przedstawionego biznesplanu nie zostały dokonane na podstawie
umów kupna-sprzedaży zawartych między:
a) mną a moim małżonkiem, ani
B) mną a moim wstępnym lub zstępnym, ani
c) mną a wstępnym lub zstępnym małżonka.
……………………………………
Podpis wnioskodawcy

Wyjaśnienie:
Zstępni : dzieci (córka, syn), wnuki, prawnuki
Wstępni: rodzice, dziadkowie, pradziadkowie

nic tutaj nie napisali o np siostrze rodzonej itp itd. więc z tego wynika że można kupować od tego "typu" rodziny.
tak pamiętam o ESU. i już wyliczyłem że wyjdzie mi za mało. więc jednak coś ze zwierzątek będzie trzeba trzymać. mam 14,74 ha ornego i 1,02 łąki.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4291 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 maj 2011 - 06:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kilka stron wcześniej ktoś dodał link do strony ARiMR i tam był wywiad z ekspertem i wynikało z niego że można dzierżawić od rodziny (dokładnie chodziło o rodziców).

#4292 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 maj 2011 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wam powiem prawo/przepisy są jedne dla wszystkich ale zależy na kogo sie trafi przy rozpatrywaniyu wniosku i kto jak te przepisy zinterpretuje , jeden zaakceptuje cos co dla drugiego urzędnika jest absurdalne ;)

w takim razie byłem 27 ...

#4293 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 maj 2011 - 11:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy mozna składac wnioski w odziałach powiatowych?

#4294 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 maj 2011 - 13:38

Ja wam powiem prawo/przepisy są jedne dla wszystkich ale zależy na kogo sie trafi przy rozpatrywaniyu wniosku i kto jak te przepisy zinterpretuje , jeden zaakceptuje cos co dla drugiego urzędnika jest absurdalne ;)

w takim razie byłem 27 ...

Święta prawda, u mnie koleś sie czepiał że odpisu z ksiąg wieczystych nie mogę złożyć :blink: tylko muszę akt notarialny. Jak poszedł do jakiejś babki się dopytać to mu się zebrało od niej że ciemnotę szerzy :)

#4295 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Patryk90 - składanie wniosków jest możliwe tylko w wojewódzkich oddziałach ARIMR ;) ale po potrzebne informacje możesz isc i do powiatowego biura - ja tak zrobiłem , przysłano mi kierowniczkę biura (znajoma) i o co chciałem to się dopytałem :)

#4296 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2011 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) własnie, pawlus224 i versus dobrze mówia i ja ich popieram zależy na kogo sie trafi... wiec lepiej nie kombinować za mocno bo jednemu sie uda a drugiego bedą sie czepiać. ja skaładałem tylko na ziemię, bo sa najmniejsze wymagania co do realizacji,a przy zwierzecej to jest troche do spełnienia tych wymagań rolno srodowiskowych i dobrostanu zwierzat, wystarczy przeczytać i odpowiedziec na pytania w tak zwanej "czekliscie" na roslinna produkcje odpowiadasz na połowę pytan... i zakombinowałem tylko z maszynami.. aby kupić rozrzutnik do obornika, ale opisałem to jako przyczepa objetosciowa do transportu kukurydzy, bo na moich ha bedziemy siac kukurydze , aby osiagnac wysokoie esu na koniec..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#4297 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 maj 2011 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a pocztą można wysłać?

#4298 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 23 maj 2011 - 19:54

własnie, pawlus224 i versus dobrze mówia i ja ich popieram zależy na kogo sie trafi... wiec lepiej nie kombinować za mocno bo jednemu sie uda a drugiego bedą sie czepiać. ja skaładałem tylko na ziemię, bo sa najmniejsze wymagania co do realizacji,a przy zwierzecej to jest troche do spełnienia tych wymagań rolno srodowiskowych i dobrostanu zwierzat, wystarczy przeczytać i odpowiedziec na pytania w tak zwanej "czekliscie" na roslinna produkcje odpowiadasz na połowę pytan... i zakombinowałem tylko z maszynami.. aby kupić rozrzutnik do obornika, ale opisałem to jako przyczepa objetosciowa do transportu kukurydzy, bo na moich ha bedziemy siac kukurydze , aby osiagnac wysokoie esu na koniec..

A tak z ciekawości jaki kupujesz rozrzutnik bo ja kupuje na MR ten prywatnych producentów i nie wiem czy dołożyć 2tys i brać z hamulcami (nie są mi potrzebne) i mieć spokój podczas kontroli ze spełnieniem wszystkich norm czy brać tego bez hamulcy?

#4299 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 23 maj 2011 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też planuję iść tylko w produkcję roślinną, ale obawiam się trochę o te ESU. Może w cebulę pójdę, a poza tym to zobaczę jak wyjdzie z tymi dzierżawami, bo dopiero będę wiedział w niedzielę. A takie moje pytanie co wy planujecie, żeby osiągnąć te 4 ESU?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4300 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do Kojak. Ja zeby zwiekszyc ESU ( MR 2010) wpisalam uprawe pietruszki i marchwii. Nastawilam sie na produkcje roslinno- warzywnicza. Czekam na przelew premii.....