Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 maj 2011 - 11:00

witam!!!moja sytuacja wygląda tak: w lutym skończyłem studia rolnicze( 5 lat) i zapisałem się do KRUS jako domownik. mój ojciec ma 54 lata i chcemy czekac do 2013 na retę strukturalną dla niego. moje pytanie czy w 2013 będę mógł skorzystac z premii Młody Rolnik( nie mam ziemii tylko ciągle ubezpieczałbym się w krus)? i jeszcze jedno : czy gdybym obecnie się zdecydował na tę pomoc, a ojciec przepisał mi tylko grunty orne to czy moge kupić np. kosiarkę, zgrabiarkę. beczkowóz???

jesli grunty orne to nie możesz wpisać maszyn do zbioru zielonki i obsługi zwierząt skoro ich nie masz, to chyba logicznie... ja w tym roku składałem wniosek na MR i byłem 51 w kolejnosci złozenia, ale to było w zeszły piatek. a czas na złozenie masz do 26 czerwca chyba wiec warto złozyć bo jak złozysz a nie przyznaja tobie to jesli bedzie w 2013 znowu MR to bedziesz mógł składac, bo teraz zkładasz sam wniosek załączniki no i biznes plan, mi robili w ODR zapłaciłem 400zł i tylko załątwiłem 2 zaswiadczenia z krus i zus no i pare oświadczen musiałem tylko podpisac...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:33
  •  

#4262 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 maj 2011 - 15:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdzie pobiera się wypisy z rejestru gruntów?

#4263 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 maj 2011 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) siema możne mi ktoś napisać kto już składał papiery w warszawie czy wszystkie formalność związane ze złożeniem wniosku załatwi się w dzień u nich??
za odp z gury dziekuje

Edytowany przez Lucio, 19 maj 2011 - 19:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mariusz wypisy z rejestru gruntow pobiera sie w Starostwie Powiatowym , w geodezji. Oczywiscie jest to platne kilkadziesiat zlotych w zaleznosci od ilosci hektarow lub dzialek.

#4265 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 maj 2011 - 19:27

jesli grunty orne to nie możesz wpisać maszyn do zbioru zielonki i obsługi zwierząt skoro ich nie masz, to chyba logicznie... ja w tym roku składałem wniosek na MR i byłem 51 w kolejnosci złozenia, ale to było w zeszły piatek. a czas na złozenie masz do 26 czerwca chyba wiec warto złozyć bo jak złozysz a nie przyznaja tobie to jesli bedzie w 2013 znowu MR to bedziesz mógł składac, bo teraz zkładasz sam wniosek załączniki no i biznes plan, mi robili w ODR zapłaciłem 400zł i tylko załątwiłem 2 zaswiadczenia z krus i zus no i pare oświadczen musiałem tylko podpisac...

A skąd wiesz który byłeś w kolejności ? na tym zaswiadczeniu przyjęcia dokumentów jest taki numer ? w którym miejscu ?

U Mnie wzieli 500zł <_< i tak samo dwa zaswiadczenia załatwiłem sam a reszta do podpisu .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4266 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 maj 2011 - 19:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224, bo jak składasz to jest (a bynajmniej w warm-maz oddziale) jest taki zeszyt do wpisywania wniosków na MR , no i jak skaładałem wnosek to zapuściłem żurawia tam gdzie było trzeba i zerknełem... ;) to i wiedziałem

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#4267 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzis w koncu zlozylam wniosek w ARiMR w Wawie o platnosc. Mam nadzieje ze w lipcu, sierpniu kasiorka bedzie na koncie. Dodany obrazek A juz mialam stracha ze nie wyrobie sie w danym terminie 180 dni. DO LUCIO. Ja skladalam w tamtym roku na mlodego rolnika. Jesli masz wypelniony wniosek+biznesplan oraz wszystkie zalaczniki, zaswiadczenia to zdajesz dokumenty w maxymalnie godzinke. Nie bylo wielkiej kolejki za mlodym rolnikiem w Wawie. Kilka osob zaledwie. Co prawda bylam po 14ej juz. LUCIO z jakiego powiatu jestes?

Edytowany przez anka81, 19 maj 2011 - 19:44.

#4268 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do anka81
ja jestem z wojewudztwa mazowieckiego powiat łosicki a co??

#4269 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 maj 2011 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Finn - a zerknij na nr. sprawy na tym zaświadczeniu , dokładnie dwie ostatnie cyfry , może się pokrywają z kolejnością złożenia wniosku ? Jeśli tak to Ja był bym 11 który złożył wniosek w lubelskim (28kwiecień). Z resztą to nie takie istotne :)

Ja nie mogłem zerknąć , bo w lubelskim ARIMR panie obsługujące benificjentów mają takie okienka jak w banku i nic nie widac :P

#4270 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 maj 2011 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) DO LUCIO. A nic, tak tylko pytalam z ciekawosci, ja powiat siedlecki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 maj 2011 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem po co płaciliście 400-500 zł jak wypełnienie tego nie jest trudne jak się czyta instrukcje :) ja miałem wyciągnięte wypisy z rejestrów gruntów ale panie w Agenci ich nie chciała więc nie wiem czemu wszyscy chcą je wyciągać może później się przydadzą . Ja u nas składałem wniosek wczoraj i byłem 13 :) teraz tylko czekać na odpowiedz pewnie gdzieś do początku lipca :( lipa że tak długo to trwa :(

#4272 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 maj 2011 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnośnie wypełniania tabeli 2.1 w PRG.
W wierszu 3 ogółem mam 1.22ha pozostałych użytków rolnych nie użytkowanych rolniczo.

A w wierszu 5 należy wpisać powierzchnię użytków rolnych użytkowanych rolniczo czy ogólną powierzchnię użytków rolnych?
Bo jeśli wpiszę powierzchnię UR użytkowanych rolniczo to w wierszu 8 te 1.22ha automatycznie wpisuje się w inne formy posiadania. Czy tak ma być?

#4273 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 maj 2011 - 10:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W wierszu 5 ogólna powierzchnia użytków rolnych (użytkowanych i nie użytkowanych rolniczo).

#4274 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 maj 2011 - 16:06

nie wiem po co płaciliście 400-500 zł jak wypełnienie tego nie jest trudne jak się czyta instrukcje :) ja miałem wyciągnięte wypisy z rejestrów gruntów ale panie w Agenci ich nie chciała więc nie wiem czemu wszyscy chcą je wyciągać może później się przydadzą . Ja u nas składałem wniosek wczoraj i byłem 13 :) teraz tylko czekać na odpowiedz pewnie gdzieś do początku lipca :( lipa że tak długo to trwa :(

Po co ? po to by mieć głowę spokojniejszą i później nie "latać" do odr kilka razy na dzień by sprawdzili czy dobrze wypełniłem jakąś tabelę , albo pisać tutaj na forum i denerwować znawców tematu , bo przecież napewno X wstecz stron było o tym pisane ;) Po za tym chciałem złożyć wniosek w pierwszym tygodniu a akurat tak się składało ,że wtedy miałem jeszcze sporo pracy w gospodarstwie i brak czasu na wypełnianie papierków . Do tego jednak w ODR wiedzą jak "podrasowac" wniosek i jaką bajkę sprzedac , Ja napisałbym poprostu ,że nie mam ciągnika i mi potrzebny do podstawowych prac w gospodarstwie a w ODR napisali mi to w innych słowach mianowicie ,że zakup ciągnika wpłynie na poprawę BHP w gospodarstwie i pozwoli na terminowe wykonywanie zabiegów agrotechnicznych :mellow:

Zkserowałem sobie wniosek przed złożeniem i macie rację to banał go wypełnic jak i biznesplan zrobić , dał bym rade ,ale nie zal mi te 5 stówek , bo nawet jesli przyjdą poprawki to zapłacone więc mają poprawiac az do skutku a Ja sobie już tym głowy nie zaprzątam :)

#4275 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 20 maj 2011 - 16:11

Po co ? po to by mieć głowę spokojniejszą i później nie "latać" do odr kilka razy na dzień by sprawdzili czy dobrze wypełniłem jakąś tabelę , albo pisać tutaj na forum i denerwować znawców tematu , bo przecież napewno X wstecz stron było o tym pisane ;) Po za tym chciałem złożyć wniosek w pierwszym tygodniu a akurat tak się składało ,że wtedy miałem jeszcze sporo pracy w gospodarstwie i brak czasu na wypełnianie papierków . Do tego jednak w ODR wiedzą jak "podrasowac" wniosek i jaką bajkę sprzedac , Ja napisałbym poprostu ,że nie mam ciągnika i mi potrzebny do podstawowych prac w gospodarstwie a w ODR napisali mi to w innych słowach mianowicie ,że zakup ciągnika wpłynie na poprawę BHP w gospodarstwie i pozwoli na terminowe wykonywanie zabiegów agrotechnicznych :mellow:

Zkserowałem sobie wniosek przed złożeniem i macie rację to banał go wypełnic jak i biznesplan zrobić , dał bym rade ,ale nie zal mi te 5 stówek , bo nawet jesli przyjdą poprawki to zapłacone więc mają poprawiac az do skutku a Ja sobie już tym głowy nie zaprzątam :)

i może jeszcze mi powiesz że z wnioskiem o płatność obszarową też latasz do ODR?

#4276 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 20 maj 2011 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) yo, mam dwa małe pytanka ;)
znalazłem taki zapis:
„Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta) - jest to traktowane jako próba wyłudzenia pieniędzy;

kto to jest ten "wstępny i zstępny beneficjenta" ???

pytam bo chciałbym odkupić ziemię od siostry rodzonej (dostała część majątku) i chciałbym na to przeznaczyć część premii.
czy jest to dopuszczalne ??

drugie

czy łąka będzie zaliczać mi się do powierzchni gospodarstwa jeśli nie planuję trzymać zwierząt ?? tzn teraz mam ale za 2-3 lata już nie będę miał.

Edytowany przez jacumi, 20 maj 2011 - 19:03.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#4277 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 maj 2011 - 20:08

yo, mam dwa małe pytanka ;)
znalazłem taki zapis:
„Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta) - jest to traktowane jako próba wyłudzenia pieniędzy;

Pierwszy z brzegu wynik od wujka google http://spadki.wieszj...-i-zstepni.html

#4278 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 20 maj 2011 - 20:11

yo, mam dwa małe pytanka ;)
znalazłem taki zapis:

pytam bo chciałbym odkupić ziemię od siostry rodzonej (dostała część majątku) i chciałbym na to przeznaczyć część premii.
czy jest to dopuszczalne ??

drugie

czy łąka będzie zaliczać mi się do powierzchni gospodarstwa jeśli nie planuję trzymać zwierząt ?? tzn teraz mam ale za 2-3 lata już nie będę miał.

no jasne że się będzie łąka wliczać, tylko jest warunek przynajmniej raz w roku kosić i zebrać materiał

#4279 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 20 maj 2011 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki. więc wszystko jest zgodnie z moim planem :)

na przyszłość obiecuje więcej googlować i mniej pytać ;)

a wie ktoś może ile już "młodych rolników" złożyło wnioski w woj lubelskim ??
pozdr.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 maj 2011 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na stronie Agencji piszą że już 1232 złożyło wniosek o Młodego Rolnika :)