Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 maj 2011 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Sapacz - nie powinno być problemów ze zmianą kupna-> dzierżawę i odwrotnie , bylebyś wywiązał się z biznesplanu i miał założony w nim areał .

@pioter03 - w poprzenim naborze podobno tak sie dało zrobić a w tym żekomo już nie , ale idz zapytaj do regionalnego biura krus powiedzą Ci dokładnie bo podejżewam ze w niektórych placówkach jeszcze by to przeszło a w innych już nie ;)

A co do zaświadczeń to Ja z krusu miałem od ręki a z US na drugi dzień :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:52
  •  

#4242 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może mi ktoś wytłumaczyć jak po kolei mniej więcej przebiega procedura przepisania gospodarstwa na młodego rolnika? Mój ojciec idzie na RS a ja na MR. Najpierw przepisujemy ziemię a później ja załatwiam swoje sprawy jako MR czy odwrotnie?

#4243 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 16 maj 2011 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @cinas16- w tym temacie nic się zmieniło. Masz 5 lat na uzupełnienie kwalifikacji zawodowych.

@Sapacz- nie za dużo kombinujesz? Ja też mam trochę dylematów, ale zerwanie dzierżawy po roku i kupno ziemi od kogoś innego to nie wiem, czy to wykonalne. Po co chcesz zrywać tą dzierżawę? Nie dasz rady obrobić tego czy jak?

@pioter03- pierwsze słyszę o takich cudach, że jak KRUS za trzy lata wstecz opłacisz to wykształcenia nie musisz mieć. Z tego co czytałem to nie można opłacać KRUS-u dłużej niż 12 czy 18 miesięcy, bo wtedy nie jesteś już młodym rolnikiem, więc nie wiem skąd taki wymysł.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4244 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @'Kojak

Nie wprowadzaj ludzi w błąd:

@cinas16- w tym temacie nic się zmieniło. Masz 5 lat na uzupełnienie kwalifikacji zawodowych.
Jest tylko 3 lata na uzupełnienie wykształcenia

@pioter03- pierwsze słyszę o takich cudach, że jak KRUS za trzy lata wstecz opłacisz to wykształcenia nie musisz mieć. Z tego co czytałem to nie można opłacać KRUS-u dłużej niż 12 czy 18 miesięcy, bo wtedy nie jesteś już młodym rolnikiem, więc nie wiem skąd taki wymysł.
Kolega pewnie myśli o ubezpieczeniu wstecznym jako domownik, trzeba rozmawiać w swoim Oddziale KRUS, podobno jest to jeszcze możliwe. Takie ubezpieczenie z wykształceniem co najmniej średnim wystarcza.

#4245 Share sapacz

sapacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, technika rolnicza, kobiety

Napisany 16 maj 2011 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej Kojak trochę mnie nie zrozumiałeś jestem zmuszony tak kombinować gdyż brakuje mi areału i brakuje mi normalnego sposobu na jego zdobycie w tak krótkim terminie, ciężko jest gadać z obcymi ludźmi o dzierżawie czy zakupie ziemi jak się nie ma złotówki w kieszeni a i okres ku temu bardzo niestosowny(wszystko obsiane) a jeszcze nakłoń ich żeby ci dali wypis z rejestru gruntów!!!! A obrobić to ja mogę spokojna głowa!

pozdro

#4246 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój błąd. Z tym wykształceniem jest 3 lata na uzupełnienie.

@Sapacz- no tak rozumiem, ale pytam dlaczego przypuszczasz, że po roku byś zrezygnował z tej dzierżawy? Nie masz kasy na dzierżawe? Ja też będę dzierżawił, ale jakby udało się coś dokupić, to z dzierżawy nie będę rezygnował.

#4247 Share sapacz

sapacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, technika rolnicza, kobiety

Napisany 17 maj 2011 - 09:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a dlatego że osoby od których mogę uzyskać dzierżawę teraz nie zbędą się z dochodów z tej ziemi i chcą ją uprawiać, a mi po co dzierżawa tylko na papierze, jak nie będę miał z niej żadnego profitu!

#4248 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 maj 2011 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To zmienia postać rzeczy. Ja dzierżawię ziemię, ale faktycznie ją obrabiam i biorę dopłaty. Chciałbym ją nawet kupić, ale właściciel nie chce sprzedać.

#4249 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 maj 2011 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko zależy na jakich zasadach chce się dzierżawić . Mój tata z dzierżawy bierze dopłaty , a właścicielowi płaci uzgodnioną kwotę , właściciel płaci podatek rolny .
Znowu od mojej mamy dzierżawi ktoś pole ale dopłaty zostają u nas a dzierżawca nie dokłada ani złotówki .

Niedaleko mnie jest taka moda na duże gospodarstwa i wyścig kto ma więcej , to właściciel od którego dzierżawia ma dopłaty , a do tego dzierżawca płaci podatek rolny i jeszcze parę złotych za dzierżawę .
A co myślicie o kupnie łąki żeby powiększyć sobie areał ? W końcu dużo taniej wychodzi a liczy się do areału .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4250 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 maj 2011 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

Mam mały dylemat. Jestem jeszcze młodym rolnikiem z 2010 roku. Dosłownie nie jestem i własnie w tej sprawie piszę. W zeszłym tygodniu udało mi się wszystko załatwić i mam decyzje w ręku po prawie roku. Teraz czas na przepisanie i włąsnie tu jest mały problem ponieważ ciężko mi ojca zaciągnąć do notariusza. Jednak ja chcem jak najszybciej przepisać ponieważ jak przepisze przed 31 maja ojciec będzie musiał koniecznie przepisać także na mnie dopłaty i własnie o to mi chodzi. Dlatego moje pytanie brzmi ile czasu zajmie mi przepisanie gospodarstwa? Chodzi o samo przepisanie a nie złożenie wniosku o płatności bo to troszke zajmie. Wyrobie się do końca maja? Ile trzeba czekać na wypis czy tam opis z ksiąg wieczystych? może ktoś mniej wiecej powiedziec co po kolei i ile będzie to trwało? Bardzo mi zależy na tych informacjach bo te dopłaty są ważne ze względu spraw rodzinnych. Prosze o prawdziwe informacje..

Z góry dziękuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 maj 2011 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie na wypis z rejestru gruntów czekałem 2 tygodnie bo wtedy ludzie na MGR brali.
red power

#4252 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:03

Witam

Mam mały dylemat. Jestem jeszcze młodym rolnikiem z 2010 roku. Dosłownie nie jestem i własnie w tej sprawie piszę. W zeszłym tygodniu udało mi się wszystko załatwić i mam decyzje w ręku po prawie roku. Teraz czas na przepisanie i włąsnie tu jest mały problem ponieważ ciężko mi ojca zaciągnąć do notariusza. Jednak ja chcem jak najszybciej przepisać ponieważ jak przepisze przed 31 maja ojciec będzie musiał koniecznie przepisać także na mnie dopłaty i własnie o to mi chodzi. Dlatego moje pytanie brzmi ile czasu zajmie mi przepisanie gospodarstwa? Chodzi o samo przepisanie a nie złożenie wniosku o płatności bo to troszke zajmie. Wyrobie się do końca maja? Ile trzeba czekać na wypis czy tam opis z ksiąg wieczystych? może ktoś mniej wiecej powiedziec co po kolei i ile będzie to trwało? Bardzo mi zależy na tych informacjach bo te dopłaty są ważne ze względu spraw rodzinnych. Prosze o prawdziwe informacje..

Z góry dziękuje...

Przepisanie ziemi jak się postarasz, to w jeden dzień się wyrobisz. Potrzebny jest tylko wypis z rejestru gruntów, który powinni dać od ręki. Później to wiadomo - czasami trzeba długo czekać na decyzję z KRUSu.
Forza JUVE!!!

#4253 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 17 maj 2011 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) yo,
a czy ktoś ma i mógłby się podzielić przykładem "planu rozwoju gospodarstwa" ???
jak coś to mój mail:

jacumi@o2.pl

z góry dzięki

Edytowany przez jacumi, 17 maj 2011 - 21:10.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#4254 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 maj 2011 - 22:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakby ktos sie mogl podzielic tym PRG to i ja chetnie bym popatrzył;)

#4255 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 18 maj 2011 - 07:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przecież w instrukcji wszystko jest napisane.

#4256 Share bobiczek

bobiczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 maj 2011 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam!!!moja sytuacja wygląda tak: w lutym skończyłem studia rolnicze( 5 lat) i zapisałem się do KRUS jako domownik. mój ojciec ma 54 lata i chcemy czekac do 2013 na retę strukturalną dla niego. moje pytanie czy w 2013 będę mógł skorzystac z premii Młody Rolnik( nie mam ziemii tylko ciągle ubezpieczałbym się w krus)? i jeszcze jedno : czy gdybym obecnie się zdecydował na tę pomoc, a ojciec przepisał mi tylko grunty orne to czy moge kupić np. kosiarkę, zgrabiarkę. beczkowóz???

#4257 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 18 maj 2011 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego a z kąd wiadomo czy w 2013r. będzie Młody rolnik i renty strukturalne, ja na twoim miejscu złożył bym w tym roku wniosek.
red power

#4258 Share slowik

slowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 maj 2011 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie czy przy składaniu wniosku będę potrzebował wypis z rejestru gruntów.

#4259 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 18 maj 2011 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sztuk Ja tez jestem młody rolnik 2010, w zeszłym tygodniu brałem wypisy i odpisy to od ręki dostałem, na wyrysy musiałem dzień czekać bo już po południu złożyłem wniosek o wyrys. Z kolei na wszelkie odpisy aktów własności i notarialne to też na drugi dzień wszystko. Mi zajęło 3 dni na zebranie wszystkih papierów.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 18 maj 2011 - 18:52

Witam. Mam pytanie czy przy składaniu wniosku będę potrzebował wypis z rejestru gruntów.

Wypis musisz mieć obowiązkowo.