Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 13 maj 2011 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy z MR trzeba kupować koniecznie nowe maszyny? :blink:
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:30
  •  

#4222 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 maj 2011 - 16:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mogą być używane ale tylko do 5 lat i wtedy konieczny będzie rzeczoznawca.

#4223 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest kasa:))) wniosek o płatnosc 14 kwiecien:)))

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4224 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 14 maj 2011 - 09:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale powiedzcie mi, gdzie to pisze, że te maszyny mają być nowe, albo do 5 lat. Bo ja tego nie znalazłem ani w informacjach ogólnych, ani w rozporządzeniu ministra, więc nie wiem, gdzie wy to wyczytaliście.

#4225 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 maj 2011 - 10:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Np.tu

W przypadku inwestycji dotyczących zakupu maszyn lub urządzeń używanych kosztem jest
koszt zakupu maszyny lub urządzenia nieprzekraczający ich wartości rynkowej oraz ceny
nowych podobnych maszyn i urządzeń, jeżeli:

1) w dniu zakupu nie były one starsze niż 5-letnie;
2) są sprawne technicznie i spełniają obowiązujące normy i standardy.

#4226 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 maj 2011 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Może mi ktoś napisać kto już składał wniosek jakie trzeba papiery mieć aby przyszykować wniosek na Mr bardzo bym był wdzięczny jak ktoś by napisał

#4227 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 maj 2011 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

2. zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o niefigurowaniu w systemie ubezpieczeń społecznych rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej

3.zaświadczenie wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej wymienionych w rozporządzeniu

Reszta załączników to ksera dokumentów, które już posiadasz i/lub oświadczenia, które drukujesz i podpisujesz. Są wymienione w sekcji VII wniosku.

Edytowany przez pierre, 14 maj 2011 - 10:30.

#4228 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 14 maj 2011 - 12:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz rację pierre. Też to znalazłem przed chwilą, ale to głupi pomysł. Za 75tys. niema wyboru w nowych maszynach. Można kupić jedną czy dwie konkretne maszyny, ale to mnie nie urządza.

#4229 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 maj 2011 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

2. zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o niefigurowaniu w systemie ubezpieczeń społecznych rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej

3.zaświadczenie wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej wymienionych w rozporządzeniu

Reszta załączników to ksera dokumentów, które już posiadasz i/lub oświadczenia, które drukujesz i podpisujesz. Są wymienione w sekcji VII wniosku.

a może mi ktos bardziej wyjaśnic o te reszte załączników jakie to są??

#4230 Share MatiZetMen7245

MatiZetMen7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 14 maj 2011 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie jeśli ojciec przepisałby mi działkę 7ha i 4 ha dzierżawiłbym od sąsiada to mogę starać sie o Premię 75tys?? bo jeśli wniosek zostałby rozpatrzony pozytywnie i przyznano by mi ta premie to chciałbym dokupić te dzierżawione 4ha co o tym myślicie? Resztę ziemi ojciec zapisałby mi za jakiś czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 14 maj 2011 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy ktoś robił zmiany w biznesplanie po dostaniu kasy, jak to wygląda? wiem ze trzeba napisać jakieś uzasadnienie... wole poprostu zamiast ziemi kupic jakies maszyny a wielmożna pani w odr nie raczyła mi powiedzieć ze można brać w dzierżawę na 10lat

#4232 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 maj 2011 - 08:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. też dołączam się do pytania w sprawie zmiany biznesplanu ;)

#4233 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 maj 2011 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś pytał o kontrole ... Mi w odr powiedzieli ze w 1,2,3,4 roku nikt mi nic nie będzie kontrolował , dopiero w 5 roku mogą zkontrolowac ;) a jak jest w praktyce to nie wiem :unsure:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4234 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko zależy ile dasz sobie czasu na spełnienie wymogów. Oczywiście najlepiej wpisywać max ;) Kuzyn z pierwszego naboru miał kontrolę juz po upływie 5 lat, i ograniczyła sie ona do sprawdzenia papierów. Oczywiście za posiadaniem papierów odpowiednich szło spełnienie wymogów... Ale nie było to straszne jak niektórzy lubią mówić :P

#4235 Share cinas16

cinas16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 maj 2011 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie, czy mogę dostać premię Młody Rolnik bez wykształcenia rolniczego? Studiuje na politechnice i gdybym uzyskał ją to bym uzupełnił w technikum rolniczym zaocznym. Wiem, ze w poprzednich naborach była taka możliwość, ale słyszałem, że teraz są jakieś zmiany, a tutaj z wątku również nie znalazłem konkretnej odp. Sory jak nie doczytałem

#4236 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cytat
1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

a może mi ktos bardziej wyjaśnic o te reszte załączników jakie to są??

#4237 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 maj 2011 - 07:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to jeszcze raz...
Tu masz wniosek, w sekcji VII są wymienione załączniki. Niektóre nie będą Cię dotyczyć, zależy czy pozostajesz w związku małżeńskim, czy posiadasz już pole, czy masz wykształcenie rolnicze itd.
Wszystkie oświadczenia są tu.

Tak jak pisałem wyżej na razie skup się na biznesplanie i zaświadczeniach z KRUS i US, bo raczej nie dostaniesz ich od ręki.

Edytowany przez pierre, 16 maj 2011 - 07:35.

#4238 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 16 maj 2011 - 08:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może mi ktoś napisać czy w warszawie załatwi się w jeden dzień wszystkie formalności związane z złożeniem wniosku do nich ??i czy są duże kolejki??

#4239 Share sapacz

sapacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, technika rolnicza, kobiety

Napisany 16 maj 2011 - 09:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobra ja mam pytanie z dziedziny lekkiej kombinatoryki?!

otóż mam do przejęcia od rodziców 5ha ziemi i potrzebuje dodatkowych minimum 4 i teraz jest opcja taka że:
-zdobywam na zasadach dzierżawy i w terminie 180 dni od dnia doręczenia murze pozałatwiać papiery
-zdobywam na zasadach kupna i w terminie 180 dni załatwiam wszystkie papiery
Plan prosty ale:
jeżeli wydzierżawię ziemię to czy mogę zerwać umowę dzierżawy załóżmy po roku dać zmianę w biznesplanie ze nie dzierżawie tych 4ha a kupuje na własność od zupełnie kogoś innego tak żeby cały czas mieć te minimum wymaganej pow. gruntów!!
jeżeli dam teraz w biznesplanie ze kupie te 4 ha od załóżmy gminy i stanę do przetargu i niestety go nie wygram to co wtedy, jak wygląda zmiana biznesplanu w okresie 180dni i czy jest możliwa

Kombinacje te wynikają z faktu że nie mam w chwili obecnej ani możliwości pełnej dzierżawy ziemi ani jej kupna??

Za odpowiedz dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2011 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Chciał bym złożyć wniosek na młodego rolnika. Nie mam wykształcenia wiec jedna opcja jest uzupełnienie go lecz słyszałem ze mogę też opłacić KRUS za 3 wcześniejsze lata i nie będę musiał uzupełniać wykształcenia? Czy to prawda?