Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#4201 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytałem ale chyba nikt mi nie odpowiedział . Można studiować na kierunku innym niż rolnicze i dostać MR uzupełniając wykształcenie w policealnej szkole ??? a po drugie dowiadywał się ktoś jak z tym słonecznikiem ???? można go sia jako kwiaty ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:58
  •  

#4202 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 maj 2011 - 06:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O ile się nie myle jak masz wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i 3 letni staż w rolnictwie to ci zaliczą do MR.

#4203 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam wyższe nie rolnicze ale nie mam opłacanego krusu bo studia skończyłem rok temu . od dziecka pracuje na wsi ale co kogo to obchodzi.:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4204 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 225950303 to numer niby do warszawy ale ten numer nimt nie odbiera, a zajete nie jest:((( zna ktos inny nr???

Edytowany przez czacza696, 11 maj 2011 - 11:39.

#4205 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 maj 2011 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Kamis2010 jestem w takiej samej sytuacji i tez jak Ty nie mam oplacanego KRUSU ale kogo to obchodzi ze od dziecka to sie pracuje w gospodarstwie. Namawiano mnie na kurs na zawod rolnika ktory mial trwac 63 godziny lekcyjne, mial zakonczyc sie egzaminem panstwowym wg kryteriow Ministra Edukacji ale nie zdecydowalem sie na to poniewaz pytajac sie w BP ARiMR dostalem odpowiedz ze Agencja nie bedzie honorowac mi takiego wyksztalcenia.
Do kursu niby trzeba bylo potwierdzic na pismie ktore mialo byc podpisane przez soltysa ze przynajmniej pracowalem na gospodarstwie przez 3 lata od 16 roku zycia. A poza tym koszt kursu tez niebagatelny bo tylko 1500 zl za kilka godzin, masakra.
Mam zamiar skontaktowac sie z CKU w moim woj. i tam trzeba bedzie zapisac sie na jakas policalna roczna lub dwu letnia tylko jak na razie jest to loteria bo nie wiedza czy taki kierunek otworza...

#4206 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 maj 2011 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie kamis2010 i wiesko z wykształceniem wyzszym moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie ukonczenie studiów podyplomowych zwiazanych z rolnictwem zaocznie przez rok bo w tegorocznym naborze na MR dostaje sie punkty za wykształcenie, drugim wyjściem jest próba dogadania sie w KRUSie o możliwości zapłacenia zaległych (co najmniej 3 lata) składek ubezpieczenia jako domownik tzw. "ubezpieczenie się wstecz", można jeszcze wystąpić do uczelni o wystawienia zaświadczenia, że w trakcie studiów zaliczyło się przedmioty związane z rolnictwem w wymiarze co najmniej 120 godzin ale oczywiscie to zalezy od kierunku studiów.

#4207 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlatego mam zamiar iść na podyplomowe do Krakowa :) jak myślicie będzie MGR w 2012 ???? no bo za 75tyś jeśli ewentualnie dostaniemy to ciężko fajny ciągnik kupić :(

#4208 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 maj 2011 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W ODR mówią ,że nie wykluczone , ale raczej nie będzie MGR ;)

Ciężko , ale lepiej nawet mniej fajny niż wcale ...

a jak duży masz areał ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4209 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 12 maj 2011 - 10:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zawsze można brać Mr i kredyt fabryczny i będzie fajny ciągnik
jak myślicie już minęło 17 dni składania wniosków na Mr i do tej pory złożono 911 wniosków, wiec jak myślicie będzie 6500osób co złoży wniosek na Mr czy nie bo jak tak dalej będzie to się nie nazbiera?????? Tym lepiej dla tych co złożyli i będą mieli większe szanse na dostanie premii

#4210 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanko czy ktoś dostał decyzje odmowną na MR ale po złożeniu wniosku o płatność????? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4211 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 12 maj 2011 - 18:46

zawsze można brać Mr i kredyt fabryczny i będzie fajny ciągnik
jak myślicie już minęło 17 dni składania wniosków na Mr i do tej pory złożono 911 wniosków, wiec jak myślicie będzie 6500osób co złoży wniosek na Mr czy nie bo jak tak dalej będzie to się nie nazbiera?????? Tym lepiej dla tych co złożyli i będą mieli większe szanse na dostanie premii

To pomalutku to idzie , w zeszłym tygodniu mówili cos o ponad 800 wnioskach ;)

Ha ha 911 w tym jeden mój :D
ciekawe kiedy można się spodziewac pierwszych poprawek ....

#4212 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pierwsze poprawki dostalem w MR 2010 po ok 2 miesiacach a to szybko zleci:)

#4213 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 12 maj 2011 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś orientuje się czy kredyt na młodego rolnika (nMR) można wykorzystać na utworzenie gospodarstwa ?
Chodzi mi mianowicie o budowę domu i budynku gospodarczego.
Jeśli ktoś wie lub robił coś takiego to proszę napisać.

#4214 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 maj 2011 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W moim przypadku chcac podwyzszyc ESU nastawilam sie na uprawe marchewki(2.5 ha) i pietruszki(1ha). Zaznaczam przy tym ze nie ma prod. zwierzecej, gdyz przystosowanie obory pochloneloby czesc premii, a poza tym nie mialam planow by nastawiac sie na bydlo mleczne, przynajmniej narazie. Wkrotce skladam wniosek o platnosc do Wawy.

#4215 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) my mamy ponad 20 ha ale ja zgłaszam do MR 11 ha a ESU zwiększę sobie tunelem foliowym z kwiatami :) mnie marzy się taki NH T6000 ale chyba jak dostane tą kasę to max co kupie to NH T5000 :( za mało pola żeby tak szaleć :)

#4216 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 maj 2011 - 23:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co do MGR to mnie tez mówili że raczej nie będzie ale o Młodym Rolniku powiedzieli w Agrobiznesie że w tym roku jest ostatni nabór a MGR nic w telewizji nie mówili że ostatni nabór był w styczniu więc jest szansa . Fajnie jakby te pieniądze co nie wykorzystają na MR bo pewnie nie zgłosi się 6500 osób , rozdali na modernizacje właśnie dla MR z tegorocznego naboru :) pomarzyć można :) chyba że ktoś ma emalia do Sawickiego i mu takie coś zaproponuje :):)

#4217 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 13 maj 2011 - 06:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli,że w ciągu następnych kilku lat nie będzie MR w ogóle?

#4218 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 13 maj 2011 - 08:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) będzie ale dopiero w 2013 lub po

#4219 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 maj 2011 - 11:08

A co do MGR to mnie tez mówili że raczej nie będzie ale o Młodym Rolniku powiedzieli w Agrobiznesie że w tym roku jest ostatni nabór a MGR nic w telewizji nie mówili że ostatni nabór był w styczniu więc jest szansa . Fajnie jakby te pieniądze co nie wykorzystają na MR bo pewnie nie zgłosi się 6500 osób , rozdali na modernizacje właśnie dla MR z tegorocznego naboru :) pomarzyć można :) chyba że ktoś ma emalia do Sawickiego i mu takie coś zaproponuje :):)

Ja mu mogę wysłać ale od razu z pogruszkami :P

Oj Ja tam jesli się uda to kupuje mniejszy ciągnik , sredni w gospodarstwie ma najwieksze wykorzystanie :) a zawsze to tak jakby "gratis" a nie za swoje i nie ma co marudzić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4220 Share Mgielka

Mgielka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 maj 2011 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam orientuje się ktoś jak jest z kontrolami, a konkretnie chodzi mi o realizacje planu MR, ja sobie założyłam że miedzy 2011-2012 utwardzę podwórko ale obawiam się że braknie mi trochę czasu :unsure: i nie wiem czy mam się spodziewać kontroli w czasie trwania realizacji planu czy może po upływie założonego czasu?