Polecane posty

lukas1982    0

10 sierpnia minęły dwa miesiące od złożenia dokumentów a kasy na koncie ciągle brak??

Wiecie może ile się czeka na pieniążki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Panowie serio pytam, kupiłem już maszyny, w biurze mówili mi max 2 miechy a kasy brak.

Także proszę kogoś poinformowanego w jakim czasie powinni przelać pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kupiłes maszyny a nie masz jeszcze kasy na koncie ?

 

Nie będziesz później miał problemu z datą przelewu i datą zakupu maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Koledzy, czy wiecie może kiedy bedzie orientacyjnie nastepny nabor na Mlodego Rolnika? Niestety w tym roku się spozniłem ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jak to jest jeśli wziąłem premie i mam ją rozliczyć do końca kwietnia 2012 i teaz chcę wziąć kredyt z linii młody rolnik na zakup maszyn,takich jak były w biznesplanie i nie tylko.

Czy fakturami za te maszyny,które kupie mogę wykazać te 70% ktore musiałem udokumentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz225    0

jakie są potrzebne dokumenty do rozliczenia się z zakupu ciągnika uzywanego?? i czy kupując używany ciągnik jestem zobowiązany płacic dodatkowo vat za niego?? z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

yo, czy pisał ktoś umowę sprzedaży siana ?? i plan sprzedaży ?? jak ma wyglądać ten plan sprzedaży ??

 

a sprzedaję siano bo nie mam zwierząt. a jak nie będę miał takiej umowy i planu sprzedaży to nie mogę sobie liczyć łąki do ESU.

 

jeśli można przykład to proszę na maila jacumi@o2.pl


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Napisz ,że będziesz uprawiał trawę na nasiona ;) Tylko do tego tez chcą umowę na sprzedaz nasion :o ale mi to przeszło bez tego .

 

U mnie też się o to czepiali , i o to ,że poprzedni własciciel gospodarstwa w tym roku podawał trawy na zielonkę , a Ja przeciez nie będe miał zwierząt . To jest chore bo co ja mam do tego skoro gospodarstwo w chwili wypełniania wniosku o dopłaty obszarowe nie jest moje :blink:

 

Skończyło sie na tym ,że napisałem oswiadczenie ze poprzedni własciciel miał zwierzęta i skarmiał zielonkę .

Jesli się będą mnie czepiac to powiem ze mam króliki i wcinają zielonke z kilku hektarów (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

to łąka może być skarmiana jako zielonka ??

 

bo pan powiedział że ESU jest albo z łąki (sprzedaży siana) albo ze zwierząt (i wtedy łąka nie jest wliczana do esu).


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy dzierżawa wlicza się w średnia wojewódzką?

 

wlicza Ci się wtedy jak masz na nią umowę dzierzawy tzn. rejentalną dzierzawę

@pawlus dobre z tymi królikami


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

pisał ktoś plan sprzedaży tego siana ?? bo nie mam pojęcia jak to napisać :(


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

No i sporo się wyjaśniło w moim przypadku. Nie wpłynął wnisek o płatność.Szkoda gadać.

Biuro twierdzi że na 100% wniosek został wysłany. Jadę do nich w południe dowiedzieć się czy mają potwierdzenie z poczty.

Co teraz robić?? Jeżeli biuro ma potwierdzenie to agencja jak zareaguje?? Minęło już ponad pół roku od decyzji.

A jeśli biuro nie ma potwierdzenia co wtedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wiecie może czy można już wydzierżawić ziemie zadeklarowaną do wniosku czy dopiero po otrzymaniu decyzji o przyznaniu czy już można no przecież trzeba wejść z uprawą tam a nie wiem co oni myślą ogłaszają wyniki we wrześniu przecież we wrześniu to trzeba już siać oziminy a nie dopiero wiedzieć czy można wydzierżawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

No i sporo się wyjaśniło w moim przypadku. Nie wpłynął wnisek o płatność.Szkoda gadać.

Biuro twierdzi że na 100% wniosek został wysłany. Jadę do nich w południe dowiedzieć się czy mają potwierdzenie z poczty.

Co teraz robić?? Jeżeli biuro ma potwierdzenie to agencja jak zareaguje?? Minęło już ponad pół roku od decyzji.

A jeśli biuro nie ma potwierdzenia co wtedy??

podasz ich do sądu i zażądasz wysokiego odszkodowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

wiecie może czy można już wydzierżawić ziemie zadeklarowaną do wniosku czy dopiero po otrzymaniu decyzji o przyznaniu czy już można no przecież trzeba wejść z uprawą tam a nie wiem co oni myślą ogłaszają wyniki we wrześniu przecież we wrześniu to trzeba już siać oziminy a nie dopiero wiedzieć czy można wydzierżawić.

 

Dla agencji ważne są papierki. Przecież datę na umowie dzierżawy możesz sobie wstawić taką jaką będziesz chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Hej. Jesli kupuje ciagnik za kase z Mlodego Rolnika (2010) to wystarczy tylko sama faktura vat czy musi byc koniecznie jakies potwierdzenie przelewu z banku tzn. potwierdzony przelew kasy z mojego konta na konto sprzedawcy? Dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej mam do was pytanie wysłałem ostatnio zaswiadczenie do ARIMR w Białymstoku i poprosu je zaadresowałem na ich adres i adres zwrotny na kopercie podałem jak myslicie bedzie dobrze bo podobno trzeba jakis numer sprawy podawac itp a ja nic nie pisałem tylko włozyłem w koperte i poleconym wysałem bedzie tak dobrze bo do 22 sierpnia mam doniesc poprawki ale juz zawiozłem a to zaswiadczenie pozniej dosłałem im . z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A czy nie orientujecie sie czy mozna zakupic sprzet rolniczy (np. brone aktywna czy prese do slomy) ktore zostaly zakupione na modernicacje przez obecnego wlasciciela w 2006 (maszyny kupione wtedy jako nowe)? Jestem z tegorocznego rozdania, wlkp i 2 tyg temu dostalem pismo o poprawki. I zastanawiam sie czy moge zakupic wlasnie taki sprzet? Bo ze strony obecnego wlasciciela minal okres 5-letni a z mojej strony czy mozna wogole kupowac uzywany sprzet na mlodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj