Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#4041 Share golfcabriofun

golfcabriofun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
mam pewną wątpliwość, dotyczy ona ubezpieczenia KRUS. Ziemię dostałem w drodze darowizny, podczas nauki w trybie dziennym, do dziś się uczę i nie miałem przerw w nauce. Czy będąc ubezpieczonym w KRUS ( KRUS wymagał ubezpieczenia mnie od wtedy kiedy dostałem ziemię do dziś, a więc więcej niż 12 miesięcy) mogę się ubiegać o premię Młody Rolnik?

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się :
4) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

7) dzień dokonania najwcześniejszej z następujących czynności:
g) ubezpieczenie się w KRUS na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej.

Widzę tu sprzeczności, ponieważ posiadając ziemię muszę być ubezpieczony w KRUSie jako rolnik, a ucząc się nie mam jak prowadzić działalności rolniczej.

Pozdrawiam

Edytowany przez golfcabriofun, 18 kwiecień 2011 - 17:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:26
  •  

#4042 Share golfcabriofun

golfcabriofun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 17:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .

Edytowany przez golfcabriofun, 18 kwiecień 2011 - 17:39.

#4043 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i trzeba dalej czekać na kasę

Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

no i jak przelali ci

Edytowany przez suzuki21l, 18 kwiecień 2011 - 19:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4044 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak przelali około 15 godz kasa była napisałem czytaj posty na poprzedniej stronie

#4045 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.... (Jestem nowy)
Śledzę już to forum bardzo długo ponieważ chcem zostać młodym rolnikiem. Miałem zostać w zeszłym roku ale niestety kłutnia z rodzicami i za późno złożony wniosek i niestety zabrakło mi kasy choć ojciec dostał rente. Teraz Sawicki pomyślał i dał sznse tym co nie dostali w zeszłym roku.Własnie dostaje pisma z Warszawy i Białegostoku. Działam tak jak chcą. Dziś dostałem oświadczenie na którym pisze że przewidywany termin wydania decyzjii przypada na 23. Czyżby chcieli wyrobić się z nami (młody rolnik 2010) przed nowym naborem? Jest ktoś w podobnej sytuacjii?? I jeszcze jedno kiedy moge zmienić w biznesplanie to co chcem kupić za dofinansowanie? Na szybkiego był wstawiony ciągnik ale ja chcem zająć się uprawą warzyw ekologicznych. Wole zakupić maszyny do tego potrzebne niż jeden ciągnik. Jeżeli jest osoba w podobnej sytuacjii jak (odnośnie młodego rolnika 2010 i dofinansowania) prosze o wypowiedź czy może jest troszke dalej niż ja w pisamach z Wa-wy i Białegostoku.

Pzdr.

#4046 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie kontrola z agencji za dwa dni ale premi jeszcze nie mam, mają dokumenty sprawdzać.

#4047 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 19 kwiecień 2011 - 06:25

tak przelali około 15 godz kasa była napisałem czytaj posty na poprzedniej stronie

ty szczęściarzu , mam taką małą nadzieje że do końca miesiąca i mi przeleją, chodż pewnie nie

#4048 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam pytanie do tych punktow ESU. Tzn nie licza mi sie uprawy zboz jesli tymi zbozami bede skarmial zwierzeta?? A co jesli ktos z znajomych napisal by mi oswiadczenie ze zboze "kupil" ode mnie?? Wystarczylo by to zeby te uprawy zaliczyc do ESU?? A zwierzeta teoretycznie karmil bym gotowa pasza. Czy wtedy potrzebowal bym faktore na to??

#4049 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 14:04

ja mam pytanie do tych punktow ESU. Tzn nie licza mi sie uprawy zboz jesli tymi zbozami bede skarmial zwierzeta??

Źle kolego myślisz... Liczą się tobie te zboża, które są skarmiane do wartości ESU... Jeśli posiadasz tą tabele z wartościami ESU do danej uprawy zauważyłeś pewnie, że niektóre rośliny są napisane pochyłą czcionką to właśnie one się nie wliczają do ESU jeśli są przeznaczone na paszę... Typowy polak kombinuje aby coś ugrać chociaż nie wie, że może to zrobić legalnie... Pozdrawiam

#4050 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dla tego wlasnie pytam bo wydalalo mi sie ze tak gdzes wczesniej pisalo:)Wlasnie chodzi zeby to wszystko zrobic legalnie:p Ale dzieki za sprostowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4051 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, ja mam takie pytanie: dostałem dziś parę papierków od pana z odr i tam jest napisane w jednej kolumnie ,,przewidywana wartość modernizacji maszyny itp." Czy muszę teraz pojeździć po dilerach i poprosić żeby zrobili mi jakiś kosztorys tego co chcę kupić np beczka asenizacyjna rozsiewacz nawozów tur itp, czy wystarczy że zadzwonię, dany diler powie mi że np beczka kosztuje 33000, ja to wpisuje w kolumnę i starczy?

#4052 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:00

ty szczęściarzu , mam taką małą nadzieje że do końca miesiąca i mi przeleją, chodż pewnie nie

Zadzwoń pod ten numer 225950303 tu dowiesz się dokładnie o datę przelewu ( musisz być tylko cierpliwy bo zawsze jest zajte)

#4053 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maszyny muszą być nowe ? Jeśli nie to ile lat maksymalnie może mieć?

#4054 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:32

Witam, ja mam takie pytanie: dostałem dziś parę papierków od pana z odr i tam jest napisane w jednej kolumnie ,,przewidywana wartość modernizacji maszyny itp." Czy muszę teraz pojeździć po dilerach i poprosić żeby zrobili mi jakiś kosztorys tego co chcę kupić np beczka asenizacyjna rozsiewacz nawozów tur itp, czy wystarczy że zadzwonię, dany diler powie mi że np beczka kosztuje 33000, ja to wpisuje w kolumnę i starczy?

wystarczy tylko podać cenę (później nie będzie nic szkodzić gdy zakupisz drożej tą maszynę , ale nie może być tańsza niż podałes w biznesplanie ) ale jeśli planujesz korzystać za pieniądze z MR z programu modernizacji gospodarstw rolnych (której prawdopodobnie już do 2014roku nie będzie ) to musisz przedstawić tgzw. Ofertę handlowa od dealera .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4055 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli rozumiem, że przewidywane koszty mogą być orientacyjne i nie poparte zadna wiążacą umową ze sprzedawcą. Mam zamiar dosadzic sad i trudno mi przewidziec po ile beda drzewka ile bede musial wydac na studnie, czy moge wpisac ze to a to tyle bo mniej wiecej teraz tyle to kosztuje. Jak to pozniej w ogole wyglada ze zmiana biznesplanu juz po wydaniu decyzji, czy jest mozliwosc duzych zmian czy tylko kosmetyczne poprawki typu nie traktor 60KM tylko 70?

#4056 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam pytanie. wniosek o płatność 31 marzec Toruń. i moje pytanie czy moge zadzwonic do torunia dowiedziec jak wyglada moja sprawa??? jak tak to jaki numer???

#4057 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:03

Czyli rozumiem, że przewidywane koszty mogą być orientacyjne i nie poparte zadna wiążacą umową ze sprzedawcą. Mam zamiar dosadzic sad i trudno mi przewidziec po ile beda drzewka ile bede musial wydac na studnie, czy moge wpisac ze to a to tyle bo mniej wiecej teraz tyle to kosztuje. Jak to pozniej w ogole wyglada ze zmiana biznesplanu juz po wydaniu decyzji, czy jest mozliwosc duzych zmian czy tylko kosmetyczne poprawki typu nie traktor 60KM tylko 70?

generalnie chodzi o to by zaplanować zakup tak aby czy tak czy tak wydać 70% premii czyli 52500zł jeśli np. Zaplanujesz kupno ciągnika za 70tys to masz udokumentowane 70procent z zapasem i później możesz zapłacić za ciągnik np 75tys bo wiadomo mogą podróżec przez ten czas . Ale jeśli trafi Ci się ciągnik za 60tys to już to trzeba zgłaszać jako poprawkę - przynajmiej tak mi tłumaczą w odr .
Co do mocy ciągnika to możesz Ja podać w przedziale np. 50- 70km a nie konkretnie co do jednego km :) ale przedział nie może być za duży chyba 20km luzu to optimum .

#4058 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam trzy pytania :)
1. Wie ktoś jak jest z ziemią jeśli od kogoś dzierżawie a jak wyciągnąłem wypis z rejestrów gruntów i tam jest współwłaściciel to co wtedy uznają mi taką dzierżawę ???
2. mam na umowie datę końca dzierżawy na 10 lat czyli do 2021 roku ale dzierżawca zastrzegł sobie że na umowie musi być napisane że ewentualnie można wcześniej rozwiązać umowę z rocznym okresem wypowiedzenia czy przejdzie to ???
3. Czy do zwiększenia sobie ESU bo trochę mi braknie hodowałbym w roku docelowym Jałówki w wieku od 1-2 roku to murze je trzymać w oborze z wymogami ??? bo nie mam zbiornika i płyty jeszcze ???
Dzięki za odpowiedz

#4059 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To mam jeszcze jedno pytanie planuje przejecie okolo 15ha ktore beda wykrojone z kawalka 40ha czy nie bedzie z tym problemow, ze w ewidencji jest to oznaczone poki co jako jedna działka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4060 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 06:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kamis- współwłasności odpadają , nie można ich przejmować na MR ;)
obore musisz mieć taka żeby spełnić wymogi dobrostanu zwierząt , masz na to 3 lata .