Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Lista ma być w okolicach 6września ;)

do mnie już kobieta bezpośrednio dzwoni jak coś nie gra bo też gdzie na urlop i chce to szybko załatwić :) póki co miałem 3poprawki , kolega z gminy ma dopiero pierwszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie i jak wiadomo już ile dokładnie jest wniosków w lubelskim a na ile wystarczy pieniędzy bo nie wiem na ile ha mam rzepak planować ale wszystko jest dziwne nic nikt nie wie to i ta punktacja będzie śmieszna :) a może ktoś się orientuje czy jak przejmuję budynki to też sie coś liczy? a klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Za dużo roboty by mieli mości hrabiowie z arimr żeby analizować każde gospodarstwo pod względem klasy gleby i budynków :D

z tego co Ja wiem to najważniejszy jest areał a później wykształcenie .

Nom 3 poprawki ale to po części z winy pani która sprawdzała , bo pojechałem z druga poprawka , wróciłem nie minęło pół godziny i dzwoni że znów coś nie tak ...

Ale spoko kobitka bo podpowiedziała co zrobić i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomczek    0

A może ktoś wie jak się przedstawia sytuacja w mazowieckim. O ile przekroczony jest limit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Dzisiaj jeździłem poprawiać wniosek i facet który go sprawdzał że w ARiMR coraz głośniej się mówi że znów "cudownym zrządzeniem losu" znajdą się pieniądze wszystkich chętnych. Tak więc pożyjemy zobaczymy, może pan Sawicki zrobi nam na koniec jakiś prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niech robi niech :D chyba itak na nas taka kiełbasa wyborcza nie podziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja dziś miałem poprawkę po telefonie, na szczęście mail wystarczył :) Niestety podobna sytuacja jak u @pawlus, wysłalem i po tym pani się zorientowała że jest jeszcze jeden błąd...

Pracownicy nie liczą punktów, jest dwuetapowe sprawdzanie wniosków po czym punkty liczy komputer. Listy być może będą wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dziś o godz 13tej zadzwoniła pani z łódzkiej armir, że koniecznie muszę dzisiaj przyjechać złożyć wyjaśnienie :P

I wyjaśniać musiałem dlaczego oni mają bałagan w papierach z płatnościami obszarowymi bo powierzchnia im się nie zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja dziś miałem poprawkę po telefonie, na szczęście mail wystarczył :) Niestety podobna sytuacja jak u @pawlus, wysłalem i po tym pani się zorientowała że jest jeszcze jeden błąd...

Pracownicy nie liczą punktów, jest dwuetapowe sprawdzanie wniosków po czym punkty liczy komputer. Listy być może będą wcześniej.

 

Warto trż wspomnieć ,że wnioski nie idą do warszawy tylko są liczone , rozpatrzane w regionalnych wojewódzkich arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

no i dziś dostałem pismo z poprawkami w sumie dopiero pierwszy raz. Pierdoły oczywiście ale poprawić trzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Jutro mam kontrolę z ARiMR i mam takie pytania:

-Czy oni przyjadą z Warszawy czy z Pododdziału?

-Koleś co do mnie dzwonił to mówił że w papiery będą zaglądać, a mogą na teren gospodarstwa wejść i czy muszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja dziś rano wreszcie dodzwoniłem sie Poznania do pana który sprawdza mój wniosek. Poprawki miałem dokładnie 2, jedna to na zaśiadczeniu z Krusu żle wpisali mój kod pocztowy. Oraz mam się zdecydować czy przyczepa ma być 6 ton czy 8ton. Zdecydowałem sie na 6 tonową i ładowacz czołowy o udźwigu 1600kg z pełnym osprzętem. Mam nadzieje że teraz bedzie już wszystko ok.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Apropo kontroli to czy każdy jest kontrolowany ? Czy tylko wybiurczo jak przy kontrolach z dopłat i można przejść bez kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Każdego roku losują kilkadziesiąt gospodarstw i przyjeżdżają sprawdzać papiery, gospodarstwo i zakupiony sprzęt czy wszystko zgadza się z tym co było na dokumentach. Mój kumpel miał w tamtym roku kontrole i wedlug dokumentów sprawdzali mu każdą maszynę czy się zgadza. A co do sprawdzenia gospodarstwa to w jakimś regulaminie pisze że jeśli podejmujesz się MR to na kontroli mają prawo sprawdzić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Witam, dzwoniła dziś do mnie pani z ARiMR w Toruniu w sprawie poprawek i nie zgadzało jej sie wyliczenie esu w tabeli 6. w biznesplanie bo niby powinno być zaznaczone Wielkopolska i Śląsk a ja miałem wybrane Pomorze i Mazury bo wydaje mi sie że woj. kuj-pom zalicza sie bardziej do pomorza niż do wielkoposki. Moim zdaniem babka sie myli a co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Wybrane osoby są kontrolowane. Kolega miał taką kontrole w zeszłym naborze przed przyznaniem premii.

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niem myli sie Kuj-pomorskie to się liczy do Wielkopolska i Śląsk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam

Wiem ze wszyscy na forum pisza ze dla młodego rolnika nie musi byc zdany egzamin zawodowy tylko sama ukończona szkoła rolnicza ale w tym rolu skladalem wniosek i facet który mi robil wniosek mówil ze musi byc egzamin zawodowy ale we wniosku napisal mi ze po ukonczeniu szkoly bede mial wykształcenie srednie rolnicze (wtedy nie musial bym mic egzaminu) ale przyszla mi poprawka i babka z arimr napisala mi ze po ukonczeniu szkoly bede mial tytul zawodowy technika rolnika, no i z tego wynika ze bede musial zdac egzamin zawodowy czy nie ?? wedlóg mnie to jak tak jest napisane to chyba bede musial zdac co wy na to ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie trzeba mieć zdanego egzaminu zawodowego. Dużo doradców co wypełniają wnioski na MR twierdzą jednak że trzeba mieć zdane ale pytałem wielokrotnie w agencji i na infolini i większość jest za tym że nie trzeba mieć egzaminu :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

Wybrane osoby są kontrolowane. Kolega miał taką kontrole w zeszłym naborze przed przyznaniem premii.

ja to przed ??? co mu kontrolowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

A w swoich wnioskach tez mieliscie napisane ze po ukonczeniu szkoly bede mial tytul zawodowy technika rolnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

W war-maz już chyba powoli będą robili listę, bo wysyłałem w ostani dzień pocztą, a wczoraj byłem na poprawkach. Na szczęście były do poprawienia na miejscu bez żadnych dokumentów. A na koniec Pani poinformowała mnie że wniosek złożony poprawnie i teraz oczekiwać na listę rankingową :P

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj