Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#4021 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie odnoście MR. Niedługo zostanę posiadaczem ziemi o pow. 5 ha. Czy mogę składać wniosek o przyznanie premii dla młodego ? Nie posiadamy żadnej hodowli ani nic nie uprawiamy ale mam zamiar to zmienić. Również nie posiadam skończonej szkoły rolniczej, uczę się na innym kierunku. Proszę o odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:56
  •  

#4022 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:05

Siemanko
Mam takie pytanko kilkanaście lat temu otrzymałem gospodarstwo w spadku po Ojcu, do upływu pełnoletności mama była opiekunem prawnym gospodarstwa, 2 lata tumu miałem już 18 lat ale dalej się uczyłem a kończę w tym roku szkołę i gospodarstwo przejdzie na mnie czy mogę się ubiegać o dofinansowanie na młodego rolnika czy nie???? czy w tym roku czy też mogę za rok????

Mam podobną sytuacje, praktycznie taką samą i nie mogę się konkretnie dowiedzieć czy mam szansę czy nie... Dzwoniłem nawet do Warszawy i miła Pani nic konkretnego mi nie powiedziała tylko tyle, że jeśli te działki były we współwłasności to nie mogę. Sam nie wiem co to znaczy. U mnie jest chyba gorsza sytuacja bo szkołę skończyłem w tamtym roku i nie wiem czy się załapię. W każdym razie mam zamiar złożyć wniosek- najwyżej odrzucą...

#4023 Share capek

capek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już parę pytań padło..jednak mam nadzieję, że na moje znajdzie się odpowiedź:) Niedługo kończę studium o profilu technik rolnik. Dostane świadectwo ukończenia szkoły jednak nie jestem pewien czy to wystarczy, czy jednak muszę zdać egzamin zawodowy.

Bardzo proszę o odpowiedź doświadczonych kolegów.

koledzy z tego co doczytałem w ustawie to o dofinansowanie nie można sie ubiegać jeżeli prowadzi sie gospodarstwo przez 18 miesięcy. W sumie to nie prowadziliście bo samodzielne prowadzenie gospodarstwa liczy sie od uzyskania pełnoletniości a w przypadku uczących się( w ustawie mowa jest o szkole dziennej, studia dzienne) własnie od ukończenia tej szkoły.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4024 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin musisz zdać na pewno. Dopiero wtedy będziesz posiadal niezbędne kwalifikacje.

#4025 Share capek

capek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR
- § 10 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia RM z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań ARiMR (Dz. U. Nr 22, poz. 121 ze zm.)

"Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1."

Tak interpretuje ten przepis. Ciągle LUB. Z tego wnioskuje, że nie trzeba zdać egzaminu. Będę chciał zdać ale wolałbym wiedzieć wcześniej co i jak.

Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR
- § 10 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia RM z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań ARiMR (Dz. U. Nr 22, poz. 121 ze zm.)

"Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1."

Tak interpretuje ten przepis. Ciągle LUB. Z tego wnioskuje, że nie trzeba zdać egzaminu. Będę chciał zdać ale wolałbym wiedzieć wcześniej co i jak.

#4026 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 15 kwiecień 2011 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pasiu66 przeczytaj dokładnie rozporządzenie, a potem się wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)

"dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika".

#4027 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 15 kwiecień 2011 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2 mieś od złożenia wniosku o płatność, 1 mieś od polecenia do wawy, konto puste, a tak mnie zapewniał że pieniążki na 99% na początku kwietnia , a niech by ich ....!!

Edytowany przez suzuki21l, 15 kwiecień 2011 - 13:06.

#4028 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja skadalem 21 lutego i nadal zero ale powiedzieli mi ze maja 2 miesiace to zobaczym czy sie wyrobia :) a tak wogole za nie wyrobienie sie w terminie mozna tych urzedasow pozwac do sadu ??

#4029 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

#4030 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 15 kwiecień 2011 - 15:14

Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

to mam nadzieje że tego dnia mi przeleją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4031 Share kotos573

kotos573

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .

Edytowany przez kotos573, 16 kwiecień 2011 - 07:52.

#4032 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jest tu na forum ktos kto jeszcze nie składał wniosku o płatność mimo decyzji pozytywnej??
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4033 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy jeśli dziś sąsiad zadeklaruje się że sprzeda mi ziemie i ja złożę wniosek dostane opowiedz pozytywną a sąsiad się wycofa to mogę zmienić w wniosku od kogo i ile biorę ziemi jak znajdę kogoś innego?
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#4034 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak można zmieniać założenia biznesplanu.

Tylko zrobić zmianę przed zakupem. tj. podać w biznesplanie inne numery działek bo nazwisk od kogo się kupuje to się nie podaje.

Apropo zwracania premii i nie prowadzenia gospodarstwa to oczywiście można jednak trzeba się liczyć z odsetkami. Jak minął miesiąc czy dwa to spoko ale jak rok lub dwa to trochę gorzej

#4035 Share jacek89

jacek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli decyduje sie na zakup uzywanego cigniaka , na co mam zwrócic uwage?

#4036 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam inne pytanie rodzice nie dostali renty wiec teraz zmieniam zalozenia biznesplanu, zostawiam sobie 11,86 ha a 7 maja oni, w tym 2,5 chcemy zalesic. z biznes planu wyrzucilem wszystkie maszyny i hodowle, to zostanie przy rodzicach, esu z 22 spadlo mi na 12. ktos teraz tez zmienia plan z zeszlego roku? jak za 2 tyg przepisza mi ziemie to jaka jest dalsza kolejnosc kiedy moge liczyc na przelew

#4037 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 12 ESU z 12 Ha bez zwierząt ??? To co będziesz uprawiał ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4038 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie może ktoś jak wygląda proces rozliczania się w arimr??bo premia już wydana i chciałbym wiedziec jak teraz ją udokumentować w agencji, pozdro
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#4039 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 22:37

12 ESU z 12 Ha bez zwierząt ??? To co będziesz uprawiał ?

kolego, jak zmienilem biznes spaln to zostala mi ziemia najwyzszej klasy, na ktorej obecnie w 100% mamy warzywa, stad to esu, a waracajac do mojego pytania ktos cos wie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4040 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 15:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest kasa :lol: wnoisek o płatność 10 luty poprawka 11 marzec kasa 18 kwiecień :D