Polecane posty

Igor03    4

Panowie mam takie pytanko, czy można kupic na MR uzywany sprzet do 5 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

a mam pytanko czy żeby dostać PROW itp. to trzeba mieć gospodarstwo na siebie przepisane czy wystarczy skończyć szkołę rolniczą lub tak jak niektuźi studia . a np czy moja mama dostała by PROW a ma 43 lata? i skończoną szkołę rolniczą i gospodarstwo zrobione na siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Oczywiście że może składać na PROW tylko że o ile nic się do tej pory nie zmieniło to po 40 roku życia zwracają tylko 40 % dotacji. Tak miał mój sąsiad. Natomiast jeśli Ty będziesz miał przepisane gospodarstwo to musisz mieć je minimum 3 lata i wtedy możesz składać wniosek na modernizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A na PROW nie można sie ubiegać wraz z dzierżawą dłuższą niż 10lat?

 

Nie wiem juz sam ale chyba kilka stron wcześniej czytałem o takim myku aby składać na PROW czyli modernizacje i na młodego rolnika i wówczas kupujacy rolnik wychodzi praktycznie na zero

mozna tak zrobić czy to jest nie realnie bo czytając wypowiedz w/w to sie ze sobą gryzie

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Można tak zrobić jeśli masz przepisaną gospodarkę lub dostałeś spadek ale cały czas się uczysz np. szkoła średnia, studia dzienne, i jeśli skończysz naukę to nie może być to okres dłuższy od 12 miesięcy. Wtedy możesz ubiegać sie o MR i PROW. Ale tak jak wcześniej pisałem musisz mieć gospodare conajmniej 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Panowie mozna laczyc premie MR z kredytem preferencyjnym?

 

 

no ja pytałem sie w arimr warszawie czy mozna łaczyc kredyt pref z mr i mi powiedzieli ze mozna ale radza aby nie łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Radzą nie łączyć bo by musieli jeszcze dopłacać do odsetek, a tak to ktoś weźmie sobie na 8-10% i agencja ma z głowy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Młodego Rolnika można łączyć z kredytem preferencyjnym na 100%, ale rozliczeniem Młodego Rolnika jest tylko wkład własny w inwestycję objętą kredytowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Czy można zmienić założenia biznes planu? Bo podałem 14 loch że będę miał w roku docelowym a chciałbym to zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Można , ale moim zdaniem do póki nie dostaniesz decyzji to nie zmieniaj - szkoda robić zamiszania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dokładnie tak jak napisał pawlus224 lepiej poczekać i zmienić po przyznaniu premii,zmienisz teraz i jeszcze sobie kłopotu narobisz bo czegoś zabraknie.ja też czekam, jak przyznają to dopiero zmienię ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A jak to jest z uprawami? Powyżej 30% można zmienić tylko jakieś tłumaczenia muszą być? Jeśli pszenice zmienię na pszenżyto lub odwrotnie jest sens w ogóle zmieniać w latach posrednich? Przecież na dopłatach i tak jedno idzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi kobieta z odr też tak mówiła , ze w latach miedzy rokiem bazowym a docelowym mogę sobie siac co chcę , aby się tylko UPO zgadzało w wniosku o dopłaty , bo w razie kontroli nie wpadają na pole tylko sprawdzają co się podało do dopłat - podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam wie ktoś już kiedy będzie ogłoszona lista osób która dostanie mr ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

No panie i panowie dzisiaj dostałem poprawki, jakieś dziwne ale wszystko sie da jakos załatwić mam nadzieje. Wreszcie i w wielkopolsce sie coś ruszyło.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

czyli w wlkp musi być już lista... skoro dostałeś poprawki. W Wielkopolsce mieli zrealizować 700 wniosków a chętnych było ponad 1000

 

Też czekam za jakąś informacją...;)

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Żadna lista nie musi być. To, że poprawki przysyłają to nic nie znaczy. Oni muszą i tak każdy wniosek sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

do mnie w piątek dzwonili z agencji i pytali się czy wysłałem poprawki bo ta kobieta co zajmuje się moim wniosek idzie na urlop i chce mieć wszystko załatwione,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj