Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#4001 Share marcin1717

marcin1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) -

Edytowany przez marcin1717, 17 kwiecień 2011 - 18:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:50
  •  

#4002 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam . Jeśli do wniosku MR dołączyłem oświadczenie ,że tę i tę szkołe kończę dnia 28 luty 2012 a termin uzupełnienia wykształcenia mija tj wrzesień 2013 . czy muszę jakieś zmiany wprowadzać do tego wniosku ??

#4003 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:13

Nie, nie mam ;)
na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..
Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/
I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

Powiem Ci tak, ja złożyłem wniosek o NIP krótko przed tym jak chciałem z US zaświadczenie o nieprowadzeniu działów specjalnych a gdy poszedłem już o to zaświadczenie o działach specjalnych to Pani powiedziała mi, że niepotrzebnie składałem wniosek o NIP, bo od ręki dostałbym zaświadczenie o niefigurowaniu w ewidencji, co jest jednoznaczne z tym, że nie prowadzę działów specjalnych. To było przy moich planach na poprzedni nabór, teraz poszedłem w piątek, troszkę popłakałem Pani, że studiuję i nie będę mógł tego szybko odebrać a bardzo pilnie potrzebuję, w poniedziałek listonosz przyniósł do domu :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4004 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MAM PYTANKO mianowicie od ilu lat mozna przejac gospodarstwo i czy trzeba miec ukończona szkołe?

#4005 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:44

Spoko wszystko jasne. To pisałeś cały biznesplan czy tylko wybrane strony?

Przerabiałem tylko wybrane strony ale wysłać muszę cały biznesplan, 1, 4 i7 stronę wniosku o przyznanie pomocy i oficjalne podanie opisujące prośbę o zmiany i powód. Dziś siedziałem nad tym podaniem i mam już wszystko gotowe, jutro wysyłam.

#4006 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 12:19

MAM PYTANKO mianowicie od ilu lat mozna przejac gospodarstwo i czy trzeba miec ukończona szkołe?

Poczytaj temat to się dowiesz.

Pochwale się dzisiaj dostałem przelew :D :D :D Półtora miesiaca po złożeniu wniosku o płatność

#4007 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A może ktoś wie jak to wygląda w przypadku składanie zmiany co do zakupu maszyn w biznesplanie czy jeżeli faktura za zakup maszyny byłaby np.o kilka dni wcześniejsza od dnia złożenia tej zmiany??? ale tą fakturę ARiMR przedstawiłbym dopiero np. za pół roku. Czy się wtedy nie doczepią ze fakturą jest wystawiona wcześniej niż poinformowałem ich o zmianie.

#4008 Share jacek89

jacek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 12:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli w biznes planie mam zakup cignika na 2012 , to moge go kupic w 2011 , bez zadnych problemów? ,

#4009 Share kules

kules

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam problem. Pani w ARiMR, która rozpatruje mój wniosek o płatnośc nie chce zaliczyc działek które są obciążone "dożywociem n rzecz X" "prawem użytkowania i służebności mieszkania na rzecz Y" oraz "dożywotnim uprawnienie na rzecz Z". Działki te dostałem jako darowizna od ojca. Jego księgi wieczyste były tym obciążone i przy przepisywaniu obciążenia zostały podzielone na niego i na mnie ponieważ częśc gruntów jest nadal w posiadaniu ojca. Co mam zrobic? Myślałem, że oby ubiegac się o premie wystarczy byc właścicielem.

#4010 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kules
też miałem podobny problem z służebnością. I jedynym wyjściem było oddanie z powrotem ojcu tej działki która była nią obciążona i przejęcie innej aby spełnić ten próg 10.15, bo ja tylko 11 ha przejmowałem a działka miała 4 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4011 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 17:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam chciał bym się zapytać jaka powierzchnie gospodarstwa macie zamiar przepisać na młodego rolnika?? czy tylko 10.25 czy więcej jak tak to ile??

#4012 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MAM PYTANKO mianowicie od ilu lat można przejąc gospodarstwo i czy trzeba miec ukończona szkołę?
tylko proszę o konkretne odpowiedzi. nie mogę znaleśc tego tematu na forum pomożecie??

#4013 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 18 lat i masz 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji, chyba, że chodzisz do szkoły rolniczej i ukonczysz ją lub studia.

#4014 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam dostałem decyzje odmowną ws renty . i moje pytanie brzmi czy zdążę jeszcze zmieni biznes plan i przeją te 10.25 ha . ? termin upływa mi 5 czerwca

#4015 Share maschiog

maschiog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 10:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie . Czy we wniosku na MR w biznesplanie jesli chce przznaczyć kase na zakup ziemi musze wpisywac już numery działek w biznesplanie ?? Bo bylem w ODR i powiedzieli mi ze jeśli nie miałbym średniej krajowej to tak jezeli przez to ta srednia miałbym miec . A jezeli mam ponad średnia a tak jest to nie trzeba od razu wpisywac tych działek - tak sie babce zdawało nie była pewna wie cos ktos na ten temat ?? Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam !!

#4016 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam takie pytanko. Potrzebuje kopię wniosku który złożyłem na MR w 2010r. i czy przysłaliby mi tą kopię z ARiMR? Kiedy najlepiej zmienić Biznesplan, czy przed pozytywnym rozpatrzeniem wniosku czy po? Proszę o odpowiedz bo zależy mi na tym ;)

#4017 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 14 kwiecień 2011 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie mam zamiar kupić za MR kosiarkę dyskową z Samaszu sąsiad mi jednak powiedział że nie przejdzie ona podczas kontroli bo nie posiada blachy tylko plandekę, posiada jednak certyfikat i nie wiem co teraz robić brać tą czy szukać jakiejś innej firmy z blachą? pomóżcie

#4018 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy cała suma pieniędzy jest przeznaczona na całą Polskę, czy jest podział na województwa. Jeśli wszystko jest rzucone na cały kraj wówczas podkarpacie i inne wojewodztwa gdzie są mała gospodarstwa przegrywają w przedbiegach.

#4019 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:28

witam chciał bym się zapytać jaka powierzchnie gospodarstwa macie zamiar przepisać na młodego rolnika?? czy tylko 10.25 czy więcej jak tak to ile??

Po pierwsze to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo srednia gospodarstwa w kraju to 10.23ha ;)

a po drugie to Ja przejmuje 10.22 ha :D las do powierzchni gospodarstwa sie nie wlicza niestety , również nie można przejmować działek / użytków które są współwłasnością , musi być własność ;)

Wczesniej komuś pisałem ,że potrzebny jest akt notarialny , muszę to sprostować bo bez aktu też pierwszy wniosek i biznesplan zrobią np. na podstawie wniosku o dopłaty obszarowe .

Ktoś pytał , czy trzeba w biznesplanie pisać nr. działek które ma sie zamiar zakupić/nabyć po otrzymaniu premii , - pewności nie mam ale na logikę kto może wiedziec co się wydaży w ciągu 3 lat ? bynajmniej mi brakuje areału do sredniej krajowej i nikt nie każe mi wpisywac nr. działki którą "uzupełnię swój areał" ;) Jeśli Tobie ktoś kaze to pisz byle jaką działkę , później jak coś to wprowadzisz poprawkę do biznesplanu jesli otrzymasz premie .

@barrybond - chyba jest podział na województwa , bo inaczej to nie miałoby racji bytu ;)

Tak z ciekawości , w jaki sposób "podciągacie" wskaźnik ESU gospodarstwa w biznesplanie ? i w co planujecie zainwestować kwotę dotacjii ?

Ja chyba zaplanuję kilkanascie arów pietruszki ...
... a z inwestycją sie waham bo za najuboższego belarusa wołają już 80 tys zł do 91tys ... :blink:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4020 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siemanko
Mam takie pytanko kilkanaście lat temu otrzymałem gospodarstwo w spadku po Ojcu, do upływu pełnoletności mama była opiekunem prawnym gospodarstwa, 2 lata tumu miałem już 18 lat ale dalej się uczyłem a kończę w tym roku szkołę i gospodarstwo przejdzie na mnie czy mogę się ubiegać o dofinansowanie na młodego rolnika czy nie???? czy w tym roku czy też mogę za rok????