Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:27

DO TOMASH . Ja nie skladalam o platnosc ani u notariusza, mam balagan w papierach, moze dzialke bedzie trzeba dzielic geodezyjnie, a termin 180 dni mija mi za miesiac,na bank nie wyrobie sie, ale slyszalam ze moze da cos sie z tym zrobic jesli nie to skladam papiery od nowa w tym roku :(. Z jakiego wojew, powiatu jestes?

woj wlkp powiat nowy tomyśl

jak tam czytam to kazdemu spieszno do tego przelewu :P
Ja sie bede cieszył jak wogóle mi przeleją kase :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:50
  •  

#3982 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś z was ubezpieczał się wstecz te 3 lata żeby mieć minimalny status domownika? Jak to wygląda formalnie, jak wygląda wywiad KRUS-u i jakie ewentualnie powikłania z tego mogą wyniknąć. Obecnie jestem studentem dziennym ale w czerwcu powinienem zakończyć edukacje, rodzice prowadzą gospodarstwo sadownicze woec wakacje i każda wolną chwile spędzałem w sadzie, więc w żaden sposób nie będe tego naciągał tylko głupote robiłem że się nie dopisałem do tego domownika i teraz nie wiem jak to odkręcić zeby grała gitara z MR.

#3983 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 22:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek o płatność składałem 1 marca i równo miesiąc bo 1 kwietnia kasa na kącie :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share Marcinek007

Marcinek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No Nareeeeeeszcie:).Wniosek Złozony ostatniego stycznia, polecenie przelewu 22 Marca,dzis po południu Kasa na kacie xD..tempo mnieli wolne no ale najwazniejsze ze jest kasa:).Pozdrawiam

#3985 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:39

wniosek o płatność składałem 1 marca i równo miesiąc bo 1 kwietnia kasa na kącie :lol:

a z jakiego woj. jesteś???

#3986 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie, nie mam ;)
na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..
Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/
I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

#3987 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powiedzcie ile zajmują formalności ze złożeniem wniosku? Bo nie wiem czy już się za to zabierać.

#3988 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy w KRUS chcieli od Was oświadczenie od rodziców że się u nich nie pracuje.

#3989 Share KamilHf

KamilHf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, dostałem młodego rolnika na hodowlę krów mlecznych, ale nie udała mi się kupić wcześniej upatrzonego siedliska we wsi. Czy będę mógł mieć swoje krowy w oborze moich rodziców?

#3990 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam jeszcze jedno pytanie posiadam świadectwo uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie rolnik. Uzyskałem jakieś 3 lata temu w ODR za 700zł. Trwało to bodajże miesiąc. Czy to mi się liczy do MR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 11:15

Nie, nie mam ;)
na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..
Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/
I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

I pytanie do ogółu :
powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3992 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:10

a z jakiego woj. jesteś???

mazowieckie

Edytowany przez tomaszs88, 09 kwiecień 2011 - 19:11.

#3993 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:10

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

I pytanie do ogółu :
powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.

KPK

#3994 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

#3995 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a pokazałbyś jak wygląda ta tabela ??? bo ja tez nie wiem właśnie jak ma ona wyglądać ???
A DRUGIE PYTANIE CO MOŻNA JUŻ ZAŁATWIAĆ I WYPEŁNIAĆ ŻEBY 26 KWIETNIA ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?????????????????

#3996 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można już wyciągnąć wypis z rejestrów gruntu ???

#3997 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:25

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.

Dzięki widocznie źle zrozumiałem ;)

@kamis2010 - bez wypisu z rejestru gruntów niczego nie zrobisz , powinienes wyciągnąć go już dawno .
Na stronie arimr przy przepisach o MR jest do pobrania plik z wnioskiem i wymaganymi zaświadczeniami , Madzia pisała kilka postów wyżej ,że długo się czeka na zaświadczenie z US więc im wczesniej zaczniesz tym lepiej . Ja zamierzam od poniedziałku ostro ruszyć z wypełnianiem wniosku i robieniem biznesplanu to też dziś na spokojnie liczę powierzchnie działek i planję strukturę zasiewów ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3998 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:56

Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

Przecież w biznesplanie nie trzeba podawać co będzie na konkretnej działce. :) Napisz co Ci odpowiedzą na zmianę, bo ja też nie przewidziałem wszystkiego i za rok chcę więcej qq zasiać.
Forza JUVE!!!

#3999 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 15:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Boniek, no dobra, ale jak miałem zaplanowane zasiać 8ha kukurydzy w 2012 roku a w 2013 zebrać 7ha pszenicy zimowej to by mi ziemi zabrakło na to wszystko,.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spoko wszystko jasne. To pisałeś cały biznesplan czy tylko wybrane strony?
Forza JUVE!!!