Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#3961 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jest ktos co jeszcze nie składał wniosku o płatność??
bo ja jzu jestem po przepisie i czekam na dokumenty z krusu i nakaz płatniczy który w urzedzie gminy wystawią dopiero po 1 maja bo nowy miesiąc itp i nie da sie tego obejsc? jak to załatwiliście?
dzis jest 06.04.2011 mysle ze do połowy maja dam rade bo 180dni minie.
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:55
  •  

#3962 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Versus a później jak już nadejdzie czas zakupu to możesz negocjować cenę maszyny czy musisz płacić ile Ci zaśpiewają ? Z teorii rozumiem że wtedy musisz kupić maszynę u tego dealera i wtedy on może waszalec z ceną ?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Ja sam biznesplanu raczej jednak robił nie będę - brak czasu , prace polowe w pełni ;)
blisko u mnie w okolicy nie ma dealerów maszyn które mnie interesują a pojechać kilka razy sto km w jedną stronę to na to samo mi wyjdzie co zapłacić znajomej z odr ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3963 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiesz, teraz jak byłem to mi na dzień dobry dał upust jak tylko o cenę się spytałem ;) Fakt że znajomy tam pracuje. Hm... Powiem Ci że słuszną masz uwagę. Zawsze można się zabezpieczyć wstępną umową kupna i już konkretną cenę wpisać. Tylko wtedy może być lipa jeśli się okaże że nie dostało się premii... Z drugiej strony trochę bałbym sie pisać umowę wstępną jeszcze ze względu na długi okres do realizacji zakupu. W tym czasie może się sporo zmienić i można zmienić zdanie co do marki/modelu...
No ale suma summarum to tak robią od dłuższego czasu i jakoś nie słyszałem o tego typu problemach. Myślę że jak diler porządny to nie będzie sobie plamił reputacji ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3964 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) DO TOMASH . Ja nie skladalam o platnosc ani u notariusza, mam balagan w papierach, moze dzialke bedzie trzeba dzielic geodezyjnie, a termin 180 dni mija mi za miesiac,na bank nie wyrobie sie, ale slyszalam ze moze da cos sie z tym zrobic jesli nie to skladam papiery od nowa w tym roku :(. Z jakiego wojew, powiatu jestes?

#3965 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 22:20

Krzysiek 89 i muoodyy Gratulacje ja poprawke złożyłem 11 luty ciągle czekam . Wiecie może kiedy zostoło wysłane polecenie przelewu z oddziału regionalnego do Warszawy??

tydzień po złożeniu poprawki czyli 15 marca miałem już wszystko w porządku i rozpatrzone pozytywnie wiec chyba 15 marca było wysyłane do warszawy polecenie przelewu

#3966 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 06:59

Wiesz, teraz jak byłem to mi na dzień dobry dał upust jak tylko o cenę się spytałem ;) Fakt że znajomy tam pracuje. Hm... Powiem Ci że słuszną masz uwagę. Zawsze można się zabezpieczyć wstępną umową kupna i już konkretną cenę wpisać. Tylko wtedy może być lipa jeśli się okaże że nie dostało się premii... Z drugiej strony trochę bałbym sie pisać umowę wstępną jeszcze ze względu na długi okres do realizacji zakupu. W tym czasie może się sporo zmienić i można zmienić zdanie co do marki/modelu...
No ale suma summarum to tak robią od dłuższego czasu i jakoś nie słyszałem o tego typu problemach. Myślę że jak diler porządny to nie będzie sobie plamił reputacji ;)

no cóż nie ma rozwiązań idealnych ;) czas pokaże , w każdym razie powodzenia :)

#3967 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 07 kwiecień 2011 - 10:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie poprawka 9.03 polecenie przelewu zostało wysłane 22.03 i też kasy ani widu, normalnie Warszawa sobie w h.. leci tylko na stronach Arimr wszystko pięknie wygląda ile to już kasy wypłacili.

#3968 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie wracam z odr i arimr , za komplet chcą 500zł ;)
progu esu początkowego nie ma :D
pani z odr radzi tak jak koledzy kilka stron wcześniej by w 5 roku postawić tunel i spokój z esu ;)

pani w arimr powiedziała że z góry dochodza głosy że wszyscy w tym naborze dostaną premie a pani w odr sugeruje że w takie cuda nie ma co wierzyć :D podobno za terminowość złożenia wniosku też mogą być punkty ;)

#3969 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a jak jest z wielkością gospodarstwa. czy mozna w nią wliczyć dzierżawe notarialną?np. mam 5 ha ziemi i mogę wziąc w dzierżawe 10ha. czy przejdzie mi wniosek i nie bede musiał dokupywać ziemi?

#3970 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:07

Krzysiek 89 i muoodyy Gratulacje ja poprawke złożyłem 11 luty ciągle czekam . Wiecie może kiedy zostoło wysłane polecenie przelewu z oddziału regionalnego do Warszawy??

u mnie polecenie przelewu zostało wysłane po tygodniu od złożenia poprawki czyli około 14-15 marca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3971 Share Marcinek007

Marcinek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie tak samo polecenie przelewu zostało wysłane 22.03 i do tej pory tez nic nie ma na kacie:/

Edytowany przez Marcinek007, 07 kwiecień 2011 - 14:13.

#3972 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie polecenie przelewu 28 marca ale jak dzwoniłem do warszawy to niemają zaksięgowane jeszcze więc pewnie jeszcze sobie z miesiąc poczakam (mają tempo...)

#3973 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, zwłaszcza rolnictwem precyzyjnym..
    Lubię takie komputery i wszystko co z nimi związane..

Napisany 07 kwiecień 2011 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
jak to jest z warunkami higieny i utrzymywań zwierząt? Posiadam starą oborę i wszytko było robione w latach 80. Żeby spełnić te wszystkie warunki to lepiej chyba byłoby mi postawić nową oborę niż starą remontować. Czy podczas kontroli będą to jakoś restrykcyjnie sprawdzać? Co grozi przy ew. nie spełnieniu "standardów" ? Dodam iż hodujemy zarówno trzodę jak i bydło.
Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

#3974 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wskw - mi pani powiedziała , że jeśli mam do przejęcia i pole i zwierzęta to lepiej sobie dać spokój ze zwierzętami i niech będą dalej stały na tatę .

#3975 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy powiedzcie mi jakie dokumenty notariusz potrzebuje przy odpisywaniu dzialki budowlanej z zabudowaniami?? jest roznica w kosztach przepisu samej budowlanej a budowlanej z rolnym??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#3976 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanko do was którzy już skorzystaliście z MR wcześniej czy mogę teraz kiedy już przelali kasę zmienić cel w moim biznes planie, bo mam napisane, że złoże wniosek o płatności rolnośrodowiskowe i musiałbym prowadzić rolnictwo zrównoważone zgodnie z tamtymi założeniami i wysiewać poplony. Czy mogę to zmienić i na co mógłbym to np. zmienić?

czy uzyskam odpowiedzi?

#3977 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę o odpowiedź:
Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?
Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

#3978 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:30

Proszę o odpowiedź:
Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?
Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

Raczej nie bo takie zaswiadczenie o ile dobrze pamietam dostaniesz z Urzedu Gminy jak nalicza podatek ale pewien nie jestem.

#3979 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do opowieści co to powiedziało ARiMR czy ODR to ja już w nic nie wierze :D:D:D

Byłam dzisiaj i w ODR i w ARiMr,KRUS,US i nikt nic nie wie, każdy mówi inaczej, każdy ma inny spósb wypełniania wsniosku itp

A już najmniejsze zaufanie mam do ARiMR--co by tam nie zapytał to Ci tylko rozporządzeniem machaja a tam to ja moge wycztać tyle co i oni :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3980 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) E ... To u mnie jest inaczej bo i z arimr i z odr znam te panie i nie machają mi rozporządzeniami tylko tłumaczą jak sąsiadowi :D fakt faktem każda inaczej ;)

Madzia papiery już gotowe masz do złożenia wniosku ?