Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#3921 Share Marcinek007

Marcinek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Dostał ktos juz Pieniądze na MR z woj KUJ-POM?Składałem wniosek 31 Stycznia i do tej Pory Pusto na kacie:/..miałem jedna poprawke któregos tam Marca ale dostarczyłem ja osobicie no i ciekawe ile mam jeszcze czekac.a pieniadze potrzebne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:17
  •  

#3922 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mysle ze lada dzien powinienes dostac pieniadze pewnie w tym tygodniu.

#3923 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy pracując na podstawie umowy o prace można się starć o premie dla młodego rolnika ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3924 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik aby starać się o młodego rolnika???

#3925 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz się spytać w swoim KRUS-ie. Zależy od urzędu.

#3926 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, jeszcze raz chciałbym nawiązać do punktów za wykształcenie. Moja sytuacja wygląda tak: ukończyłem liceum ogólnokształcące (czyli nie mam żadnego zawodu) a teraz jestem na drugim roku studiów rolniczych. Na ile punktów Waszym zadaniem mogę liczyć ? Biorąc to na logikę to powinienem dostać 5 punktów ponieważ jeżeli braliby pod uwagę stan aktualny to w ogóle po co byłaby ta możliwość uzupełniania wykształcenia, a jeżeli nie ukończę szkoły to i tak będę musiał zwrócić kasę więc już tym faktem jestem zmuszony do uzupełnienia. Przecież bez jakiegokolwiek wykształcenia rolniczego oraz bez stażu pracy w gospodarstwie w ogóle nie mógłbym składać wniosku. Jak wy to widzicie ? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

#3927 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem 0 punktów. Nie masz żadnych kwalifikacji. Co z tego że studiujesz, zacząć to nie problem, gorzej skończyć, napisać pracę i ją obronić.

#3928 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:26

Witam.Dostał ktos juz Pieniądze na MR z woj KUJ-POM?Składałem wniosek 31 Stycznia i do tej Pory Pusto na kacie:/..miałem jedna poprawke któregos tam Marca ale dostarczyłem ja osobicie no i ciekawe ile mam jeszcze czekac.a pieniadze potrzebne

To zależy jaki mają burdel u was w ARIMR w KUJ-POM. U nas w WLKP jak dostarczyłem poprawkę to jeszcze tydzień czasu leżała,zanim łaskawie ta,,pani,,zweryfikowała dokumenty,i wtedy dopiero wysyłają do Warszawy a znowu zależy jak tam daleko są z dokumentacjami,Warszawa czas ma niby do 4 tygodni(bynajmniej mi tak ta babka w ARIMR powiedziała)a jak jest w rzeczywistości to każdy wie,jak im sie spodoba to możesz na drugi dzień kase mieć a jak nie to maksymalnie przedłużą aby z tej kasy im odsetki na koncie rosły

KPK

#3929 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?

#3930 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego heniek, wystarczy dzierżawa pod warunkiem, że:

- jest to dzierżawa z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, albo

- dzierżawa od podmiotów innych niż wyżej wymienione, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewną na okres co najmniej 10 lat.

Solidniej chyba się nie dało ;-)
Ten Twój KRUS nie liczy się jako staż w rolnictwie. Co do szkoły niech się wypowie ktoś inny, ja nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3931 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Załatwiaćie już coś w sprawie tegorocznego MR ? Czy w powiatowym arimr można dostać komplet papierów wniosek , instrukcje do wniosku itp ? Ile u was w tym roku cenią za biznesplany ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3932 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 10:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja za 400zł będę miał wniosek+biznesplan no i do tego dojdą zaświadczenia. W tym tygodniu będzie gotowy B)

#3933 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 12:45

Moim zdaniem 0 punktów. Nie masz żadnych kwalifikacji. Co z tego że studiujesz, zacząć to nie problem, gorzej skończyć, napisać pracę i ją obronić.

No właśnie niby tak nie jest. Facet z ODR który robi mi wniosek i biznesplan twierdzi, że dostane 5 punktów, tylko teraz to w moim interesie będzie ukończenie studiów bo jeśli nie ukończę to zwracam całą kwotę z odsetkami. Chyba zatelefonuję jeszcze do agencji

Edytowany przez Piotrek2405, 05 kwiecień 2011 - 15:17.

#3934 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy powiedzcie mi jakie dokumenty notariusz potrzebuje przy odpisywaniu dzialki budowlanej z zabudowaniami?? jest roznica w kosztach przepisu samej budowlanej a budowlanej z rolnym??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#3935 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!

Jak to jest jeżeli na gospodarstwo jest nałożona hipoteka? Czy można je wtedy przepisać? Czy nie koliduje to z zasadami MR?

Z góry dziękuję za odpowiedź

#3936 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:35

kolego heniek, wystarczy dzierżawa pod warunkiem, że:

- dzierżawa od podmiotów innych niż wyżej wymienione, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewną na okres co najmniej 10 lat.

Jak umowa będzie na 10lat to może być pisana między sobą bez notariusza?

#3937 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:20

Ja za 400zł będę miał wniosek+biznesplan no i do tego dojdą zaświadczenia. W tym tygodniu będzie gotowy B)

i to w odr Ci robią czy ktoś prywatnie ? Tanio ;) u mnie biorą procent od kwoty biznesplanu a wniosek samemu trzeba wypełnić ...

@Eryko - nie , musisz notarialnie czy tak czy tak ;)

Edytowany przez pawlus224, 05 kwiecień 2011 - 19:23.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3938 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja cały wniosek łącznie z biznesplanem załatwiam przez dilera i jest on liczony w cenie kupowanej maszyny ;) Myślę że jeśli ktoś za premie kupuje maszynę to jest to najlepszy sposób bo i temu kto robi biznesplan zależy wyjątkowo aby było wszystko w jak najlepszym porządku. Wczoraj rozmawiałem z kolesiem który się tym zajmuje w Agro-Plusie i mówił że juz jest w temacie. Tylko teraz nie mam czasu na załatwianie bo robota w polu...

#3939 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Prywatnie zrobi mi to pracownik ODR :lol: typ z agencji polecił mi tą osobę.

Edytowany przez pieter1991, 05 kwiecień 2011 - 20:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3940 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja z innej beczki zacznę....wie może ktoś jak wygląda procedura udokumentowania poniesionych kosztów??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)