Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#3901 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:17

@Ewucha danield28
Punkty są przyznawane za posiadane kwalifikacje a nie za zobowiązanie, więc jak najbardziej można dostać 0 pkt.

a gdzie jest to napisane ?? bo ja czytam czytam i nie mogę znaleźć, pewnie z powodu późnej pory ;)

nie ukrywam, że trochę mi to nie na rękę ;)

Edytowany przez jacumi, 02 kwiecień 2011 - 23:18.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:29
  •  

#3902 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 02:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie do TYCH którzy musieli badz musza uzupelnic wykształcenie??? gdzie konczyliscie lub macie zamiar chodzic aby zdobyc jakis tytul??

#3903 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:16

a gdzie jest to napisane ?? bo ja czytam czytam i nie mogę znaleźć, pewnie z powodu późnej pory

nie ukrywam, że trochę mi to nie na rękę

Nigdzie nie jest jasno napisane (bynajmniej ja nie widziałem), że ktoś dostanie 0 pkt... Analizując wniosek o pomoc z działania MR jest część w którym należy wskazać wykształcenie i kwalifikacje zawodowe wraz z potwierdzającymi dokumentami... Do tego w rozporządzeniu z dnia 16 marca 2011 roku przyznaje się punkty za posiadane wykształcenie... Nie ma w rozporządzeniu napisane, że dostaje się punkty za to, że zdobędzie się wykształcenie w przeciągu 3 lat, ale jednocześnie ma zakazanego takiego sformułowania w/w rozporządzeniu... Jest też napisane, że można przyznać pomoc osobie, która zobowiąże się uzupełnić wykształcenie w 3 lata ale już nie napisali jak wygląda system punktacji w przypadku takiej osoby...

Analizując wniosek o pomoc z działania MR jest część w którym należy wskazać wykształcenie i kwalifikacje zawodowe wraz z potwierdzającymi dokumentami... Do tego w rozporządzeniu z dnia 16 marca 2011 roku przyznaje się punkty za posiadane wykształcenie...

Te dwa zdania według mnie są najważniejsze i będą brane pod uwagę przez agencję ARiMR i z nich wynika, że można otrzymać 0 pkt za wykształcenie... Może to być odebrane również przez agencję w ten sposób, że jeśli osoba nie posiadając kwalifikacji nie będzie miała ocenionej części dotyczącej wykształcenia jeśli zobowiąże się uzupełnić wykształcenie w przeciągu 3 lat ale wtedy jest to równoważne z otrzymaniem 0 pkt... Ostatnie zdanie jest oczywiście tylko moim przypuszczeniem i nie należy go traktować jako prawdę...

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonienie do ARiMR i dowiedzenie się dokładnie (znając życie oni sami nie będą wiedzieć jak to ma być)... Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3904 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od ilu lat mozna przejac gospodarstwo?

#3905 Share Ewucha

Ewucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zasada racjonalności ustawodawcy znowu doznaje uszczerbku :) Faktycznie ciężko powiedzieć w jaki sposób będzie to interpretowane. Zapewne dowiemy się w czasie składania wniosków. Nasze "gdybania" nic nie zmienią, trzeba składać wnioski i czekać na wyniki :) skoro to już ostatni nabór do 2013.

PetrCech22, jeśli skończyłeś nierolniczą szkołę średnią to najlepiej iść później na dwuletnią szkołę policealną rolniczą, chociaż w tym nie orientuję się zbyt dobrze. Natomiast po studiach najlepszym rozwiązaniem jest podyplomówka rolnicza, która trwa rok.

#3906 Share filipkowskiisyn

filipkowskiisyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich mam takie pytanie .W zeszłym tygodniu przejąłem gospodarstwo po rodzicach 15.60 h w podlaskim .Mam 33lata i wykształcenie średnie ekonomiczne i ubezpieczyłem się w Krusie .J moje pytanie jest takie czy mam szanse ubiegać się o premie młody rolnik. Z góry dziękuje za odpowiedz .

#3907 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a slyszeliscie o kursie internetowym który daje zawod "Rolnik"?????przyjmuje to agencja??

#3908 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @danield28
Przecież jest jasno napisane za co są przyznawane punkty w przypadku wykształcenia. Jeżeli tego nie spełniasz to nie dostajesz punków, czyli dostajesz 0.
Przepis mówi o posiadanym wykształceniu, więc nie ma żadnego pola do dyskusji, będzie sprawdzana aktualna sytuacja a nie zamierzenia młodego rolnika.

#3909 Share oxalis

oxalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam:) czy jeżeli w chwili obecnej prowadzę gospodarstwo rolne to czy mogę do MR podac grunty, które dopiero chcę wydzierżawic od kogoś i te, które chcę dopiero kupic? czy liczą się tylko te, które już mam?

#3910 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak prowadzisz już gospodarstwo to nie możesz skorzystać z MR
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3911 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi sie ze jezeli posiadasz do 1 roku gospodarstwo to mozesz ubiegac sie o premie MR ale pewien nie jestem.

#3912 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mi się wydaje, że ma 12 miesięcy od przejęcia do złożenia wniosku.

#3913 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co liczy się jako trzy letni staż pracy w rolnictwie?

#3914 Share oxalis

oxalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mogę się ubiegac o MR, tego jestem pewna. pytanie nie tego tyczyło... ustawę wertuję już któryś raz z kolei i dalej nie wiem czy mogę podac te ziemie, które dopiero zamierzam kupic czy wydzierżawic od kogoś czy mogę podac tylko te, które mam na dzień złożenia wniosku? :( w przypadku osób, które nie prowadzą jeszcze gospodarstwa sprawa jest jasna- a w moim przypadku nie mam pojęcia jak to wygląda:( czy jest ktoś może w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat?

#3915 Share oxalis

oxalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:45

jak prowadzisz już gospodarstwo to nie możesz skorzystać z MR

mogę ubiegac się o MR- w marcu weszło w życie nowe rozporządzenie zmieniające zasady przyznawania pomocy

#3916 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jeszcze takie pytanko. czy dalej można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik?? aby mieć to 3 letnie doświadczenie. a jak tak to ile wynosi składka (np roczna) ??

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#3917 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:30

mogę się ubiegac o MR, tego jestem pewna. pytanie nie tego tyczyło... ustawę wertuję już któryś raz z kolei i dalej nie wiem czy mogę podac te ziemie, które dopiero zamierzam kupic czy wydzierżawic od kogoś czy mogę podac tylko te, które mam na dzień złożenia wniosku? w przypadku osób, które nie prowadzą jeszcze gospodarstwa sprawa jest jasna- a w moim przypadku nie mam pojęcia jak to wygląda:( czy jest ktoś może w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat?

We wniosku jest napisane dla osób które posiadają gospodarstwa rolne otrzymane w drodze i kilka podpunktów i jeden do wyboru... Wynika, że na dzień składania wniosku możesz napisać tylko te hektary, które już posiadasz natomiast te które nabędziesz możesz uwzględnić w biznesplanie w dodatku to ci ułatwi sprawę z rozwojem gospodarstwa bo zwiększysz dzięki temu sobie ESU... Pozdrawiam

#3918 Share oxalis

oxalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:36

We wniosku jest napisane dla osób które posiadają gospodarstwa rolne otrzymane w drodze i kilka podpunktów i jeden do wyboru... Wynika, że na dzień składania wniosku możesz napisać tylko te hektary, które już posiadasz natomiast te które nabędziesz możesz uwzględnić w biznesplanie w dodatku to ci ułatwi sprawę z rozwojem gospodarstwa bo zwiększysz dzięki temu sobie ESU... Pozdrawiam

dziękuję za odpowiedź:) w takim razie muszę się pospieszyc z podpisaniem aktu notarialnego bo brakuje mi jeszcze do średniej powierzchni gospodarstwa w kraju:/ w dodatku jestem z województwa, gdzie średnia gospodarstwa jest większa niż średnia krajowa. Również pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź:)

#3919 Share oxalis

oxalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nasunęło mi się kolejne pytanie: czy jeżeli wygrałam przetarg na zakup nieruchomości rolnej a podpisanie aktu notarialnego nastąpi po dniu złożenia wniosku o MR to czy mogę premię wydac na zakup tej nieruchomości? czy liczy się data przetargu czy podpisania aktu? wydaje mi się, że to drugie, ale nie jestem pewna więc pytam:) i co z wadium, skoro było wpłacone wcześniej(przed przetargiem)a można z MR finansowac tylko wydatki od momentu złożenia wniosku o MR...byłabym wdzięczna za odpowiedź jeżeli ktoś coś wie na ten temat:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3920 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 07:33

Ja tu nie widzę żadnych przeciwwskazań. W ODR chodziło im może o to, że nie będziesz miał kwalifikacji rolniczych po Twojej szkole? Ale przecież możesz je jeszcze uzupełnić. Masz na to 3 lata więc chyba zdążysz.

Panu bardziej chodziło o fakt, że przejmę gospodarstwo nim złożę wniosek o młodego rolnika