Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#3861 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 07:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój odnośnik

Panie i Panowie 26 kwietnia rusz MLODY ROLNIK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:36
  •  

#3862 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 30 marzec 2011 - 08:00

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Miałem podobnie złożyłem wniosek o płatność 5.01, a poprawkę dostałem dopiero 7.02. Agencja też chciała jakieś wypisy z rejestrów gruntów. Ale po złożeniu tej poprawki to już tylko nie całe 3 tyg. i kasa była na koncie. Nie powiem W-M ARiMR nie należy do najszybszych, ale max miesiąc i kasa powinna w twoim przypadku już być.
Pozdrawiam:)

#3863 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 30 marzec 2011 - 10:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to jest z zakończeniem nauki? Jak to liczą od dnia zakończenia czyli od kiedy dokładnie jak szkołe skończyłem np. 23 kwietnia a matura się nie liczy? Wie ktoś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3864 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 marzec 2011 - 11:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba od daty zakończenia nauki na świadectwie ;)
kurde robota się w polu zaczęła , wiosną w koło a tu trzeba będzie latać po urzędach i odr . ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3865 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 11:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli można już zaczynać zbierać papiery itd?

#3866 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak,od 26kwietnia jest nabór wniosków na MR

#3867 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
fajnie że już wiadomo dokładnie kiedy rusza nabór :D :rolleyes: a ja mam teraz takie pytanko wiem że to bujanie w obłokach ale nie wiem co zrobić bo ciągnik jest mi potrzebny na ok. 1 sierpnia jest jakaś szansa ze mogę sie wyrobic i kupic za MR nowy ciagniczek czy raczej takiej opcji nie ma złożę wniosek do konca kwietnia i wogóle czy mam szanse??

#3868 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 marzec 2011 - 14:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) maj, czerwiec, lipiec - 3 miesiące, obecny nabór był od sierpnia 2010 i wiele osób jeszcze nie dostało pieniążków na konto (dla przypomnienia mamy koniec marca 2011), co prawda umowy już są, ale pieniążka fizycznie nie ma.
Ja bym tak optymistycznie do tematu nie podchodził, że składając wniosek na koniec kwietnia uda ci się realizować inwestycje na koniec lipca TEGO SAMEGO roku

Edytowany przez yacenty, 30 marzec 2011 - 14:48.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3869 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:57

Miałem podobnie złożyłem wniosek o płatność 5.01, a poprawkę dostałem dopiero 7.02. Agencja też chciała jakieś wypisy z rejestrów gruntów. Ale po złożeniu tej poprawki to już tylko nie całe 3 tyg. i kasa była na koncie. Nie powiem W-M ARiMR nie należy do najszybszych, ale max miesiąc i kasa powinna w twoim przypadku już być.
Pozdrawiam:)

Dzieki za pocieszenie ;) Ja tu już co drugi dzień do banku o kasę pytałem a tu tata dzwoni ze poprawka i dokumenty wybieraj, no szok dosłownie był.

#3870 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A są gdzieś wnioski na tegoroczny nabór ?????? bo można by sobie powoli wypełniać:)

A powiedzcie jak zrobić z dopłatami bezpośrednimi ???? ponieważ nabór na MR jest do 24 czerwca a wnioski o dopłaty trzeba złożyć do 30 maja .A Pole trzeba przejąc dopiero po otrzymaniu odpowiedzi a to pewnie będzie w połowie lipca ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3871 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, co do wniosku to jest już na stronie ARIMR ale na razie wersja pod długopis.
Może wie ktoś jak to jest z dzierżawami bo biorę od gościa 5ha a działka ma 10ha jak to zapisać na MR czy trzeba brać geodetę żeby podzielił działkę, i jeszcze jedno pytanko dzierżawie od wuja 2ha i oprócz ziemi są zabudowania w których mieszkają dziadkowie i czy mogę podąć że dzierżawie całość bo nie chcę żeby podatek im od nieruchomości dowalili.
Ja miałem MR przyznanego tylko przez długi brak decyzji na RS nie zdążyłem w 180 dni się wyrobić , mam nadzieję że dostanę drugi raz.

#3872 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:22

A są gdzieś wnioski na tegoroczny nabór ?????? bo można by sobie powoli wypełniać:)

A powiedzcie jak zrobić z dopłatami bezpośrednimi ???? ponieważ nabór na MR jest do 24 czerwca a wnioski o dopłaty trzeba złożyć do 30 maja .A Pole trzeba przejąc dopiero po otrzymaniu odpowiedzi a to pewnie będzie w połowie lipca ??

O dopłaty to powinien ojciec jeszcze złożyć, bo one są przecież za poprzedni rok, a nie za rok z góry. :) No chyba, że wyrobisz się z wszystkim do połowy maja, ale to jest chyba nie możliwe.

Edytowany przez Boniek, 30 marzec 2011 - 21:29.

Forza JUVE!!!

#3873 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chciałbym odświeżyć pytanie ; panowie mam takie pytanie czy przy składaniu wniosku wpisuje się dokładnie ile i od kogo chce się wydzierżawić lub kupić ziemię,,, i czy jest taka możliwość że np pisze że od pana kowalskiego chce kupić i dostać premię, ale za 2 miesiące on się rozmyślił i pan Nowak mi chce sprzedać to czy można tak zrobić?
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3874 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja licze że jak się dostanie decyzje pozytywną to pewnie ewentualnie na kase można liczyć w okolicach grudnia/stycznia albo i później ;)

#3875 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dopłaty są za rok obecny, ale jak złoży ojciec to później możesz przepisać na siebie, tak mówił mi pracownik ARiMR.

#3876 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A powiedzcie mi czy to prawda że nie trzeba mieć umowy dzierżawy żeby zgłosi pole do dopłat bezpośrednich ????

podobno wystarczy tylko numer działki i że można zgłosi nawet takie pole jeśli wiemy że właściciel nie zgłasza do dopłat ???? tylko nie wiem czy to prawda ????

#3877 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie trzeba umowy pisemnej.
Ale trzeba mieć słowną. Bez zgody właściciela to niezgodne z prawem. Dopłaty należą się temu co uprawia.

Agencja nie wymaga pokazywania lub posiadania umów.
Lecz to nie ten temat

#3878 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 marzec 2011 - 07:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warto dodać że gdy na jedną działkę wniosek o dopłaty złoży właściciel i dzierżawca to żaden nie dostanie ;)
myślę że najwcześniejsze zakupy za tegoroczny mr będą pod choinkę :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3879 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanko czy miał ktoś niezgodność powierzchni areału między Aktem notarialnym a tym co zadeklarowaliście we wniosku na MR???? jeśli tak to agencja czepiała się do tego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3880 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:16

Witam. Mam pytanko czy miał ktoś niezgodność powierzchni areału między Aktem notarialnym a tym co zadeklarowaliście we wniosku na MR???? jeśli tak to agencja czepiała się do tego???

Witam! Ja miałem identyczną sytuacje, musiałem dodać do wniosku wypis z rejestru gruntów, oraz takie odręczne oświadczenie dlaczego tak się stało i po sprawie :rolleyes:
Aha ważne jest to by zgadzało się to co zadeklarowałeś we wniosku i wypisem z rejestru gruntów, jeżeli to się nie zgadza będziesz musiał poprawić wniosek. Powodzenia

Edytowany przez bodzio9909789, 31 marzec 2011 - 19:20.