Polecane posty

beowulf87    1

koledzy wlasnie wplynelo mi na konto 75.000 z zeszlorocznego naboru, mam teraz troche wydatkow i 5 tys chce wyplacic z tej puli a tak za 2-3 tyg wplacic spowrotem, jak na to w razie kontroli beda patrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

wczoraj byłem składać poprawki i babka powiedziała że limit w mazowieckim został przekroczony przez wnioski które spływały pocztą

wie ktoś jak liczone są punkty za ziemie??

dla mnie te punktowanie jest do bani bo bogatemu to sie i byk ocieli masz 20-30ha dostaniesz masz mało to spadaj

po jakiego grzyba pisać to i owo że sie zrobi jak tylko ilość ziemi sie liczy

temu co pieniądze są potrzebne to nie dostanie bo jest za mały a drugiemu powiększy sie i tak już duża kieszeń

znowu bedzie wysyp samochodzików bo synuś dostał dotacje

Edytowano przez darekalf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

według mnie liczby przyznanych płatnosci na dane województwo w roku obecny bedą wynosić miej wiecej połowe tego to bylo w 2010

http://www.arimr.gov.pl/uploads/media/22062011_MR_7-13.pdf

ZAZNACZAM SĄ TO TYLKO PRZYPUSZCZENIA NIE MAJĄCE NIC DO ZNACZENIA PRZY NABORZE 2011 ALE TAK TO WYGLADAŁO W LATACH POPRZEDNICH

 

mozez.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

a wiec nie jest ciekawie

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@pawlus244 pisałem już o tym, więc bądź łaskaw czytać ze zrozumieniem i trzymać jakiś fason wypowiedzi.

 

 

O c. Ci chodzi ? <_<

 

Wpadasz tutaj tylko ,żeby zwrócić komuś uwagę ? Może "fason" taki jak Twój ? :lol:

Ja nie rozmawiam tylko z Tobą w tym temacie -> nie zwracam tylko uwagi na Twoje posty ;)

 

 

Jak naście razy się ktoś pyta "jak jest w końcu z tym wykształceniem ?" to mu nie zwrócisz uwagi tylko do mojej wypowiedzi sie przyczepiasz :huh: Co ty moderatorem chcesz zostac ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Znalazłem że rok temu było: "Do wykorzystania w tegorocznym naborze wniosków na to działanie jest ponad 387 mln zł"

 

W tym roku około 500 mln zł. Nie rozumię dlaczego w tym roku mniej rolników dostanie kasę jak jest jej więcej i też 75 000 zł.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

w tym roku osoby które nie dostały w zeszłym dostaną kase bez kolejki i na tegoroczne wnioski zostanie niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witek2010 dużo odeszlo kasy dla tych z 2010 roku co dostali bez pkt jest to niesprawidliwe. Jak okaże sie oficialnie że z twej puli wzieli dlanich trzeba będzie coś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

ten co nie dostał w zeszłym to pewnie w tym punktów by zabrakło i ciekawe czy zrobią tak dla osób które w tym roku spełniają ale z braku kasy nie otrzymają chyba że punkty zrobione są tylko po to żeby wycofać sie z programu na kolejne lata i zamknąć drzwi petentom, decyzje odmowne powydają i nikt nie zostanie na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Minister sawicki ma kase dla wszystkich bo przecież mial dla wszystkich rencistów ale UE nie pozwolila im dac to niech da teraz dlanas i wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakiś cień szansy jest że przesunie środki ... Logicznie myśląc , jeśli w niektórych województwach limit nie zostanie wykorzystany to powinien się odbyć kolejny nabór w przyszłym roku tylko dla nich ;) ale lepiej dla wszystkich byłoby moim zdaniem przesunięcie pieniędzy na województwa które przekroczyły limit plus ewentualne pieniądze na resztę spełniających wymogi wniosków i arimr miałaby "spokój" i zamknięta sprawę z mr , nie robili by naboru w przyszłym roku , i uniknęli by jakichś tam kosztów z tego tytułu .

 

Zobaczymy jak to będzie , różnie dobrze arimr może mam wywinąc jakiś absurdalny numer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

to jest niestety nie sprawiedliwe koledzy ale co my na to poradzimy przesunięć ppieniedzy na pewno nie będzie, szkoda się łudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Poniżej oczekiwane przez wielu dane na temat ilości wniosków złożonych w poszczególnych województwach (stan na koniec 4/07/2011):

 

Dolnośląskie 244

Kujawsko-pomorskie 799

Lubelskie 1021

Lubuski 134

Łódzkie 574

Małopolskie 209

Mazowieckie 1214

Opolskie 257

Podkarpackie 236

Podlaskie 696

Pomorskie 362

Śląskie 162

Świętokrzyskie 346

Warmińsko-mazurskie 532

Wielkopolskie 1296

Zachodniopomorskie 335

 

Odnośnie limitów to tabelka jancara nie za bardzo się chyba zgadza, z tego co się orientuję to w niektórych województwach powinno być trochę więcej kasy, ale to się cały czas zmienia bo jest sporo rezygnacji z poprzedniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Jakiś cień szansy jest że przesunie środki ... Logicznie myśląc , jeśli w niektórych województwach limit nie zostanie wykorzystany to powinien się odbyć kolejny nabór w przyszłym roku tylko dla nich ;) ale lepiej dla wszystkich byłoby moim zdaniem przesunięcie pieniędzy na województwa które przekroczyły limit plus ewentualne pieniądze na resztę spełniających wymogi wniosków i arimr miałaby "spokój" i zamknięta sprawę z mr , nie robili by naboru w przyszłym roku , i uniknęli by jakichś tam kosztów z tego tytułu .

 

Zobaczymy jak to będzie , różnie dobrze arimr może mam wywinąc jakiś absurdalny numer ;)

No i trafiles z tym numerem :D Bo z moich informacji od pracownika ARiMR pieniadze ktore zostana n.p w malopolsce nie zostana przeznaczone n.p do lubelskiego ;) Moga zostac przesuniete n.p na jakis inny program z PROW i to nie koniecznie zwiazany z rolnikami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

nie no jak zwykle lubelskie tylko w d*pę potrafi dostawać tego to sie nie spodziewałem

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ładny meksyk widzę w lubelskim :lol: chyba Ci co są ze średnią wojewódzką się nie załapią na dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprinter    1

dzis dzwoniła do mnie babka z mazowieckiego oddz. armir i powiedziała ze moj wniosek jest kompletny i poprawki tez ok.gdzies tam dalej ma go podac.ale powiedziala,iz jest duzo duzo wiecej wnioskow niz kasy.kazala cierpliwie czekac do wrzesnia ,az opublikuja na stronce armiru kto sie załapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kurcze do września czekać lipa poco im tyle czasu kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

im dłużej będziemy czekać tym bardziej będziemy się cieszyć z pozytywnych decyzji:) ...lub smucić z negatywnych hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Itak nic nie poradzimy ...

Jedyne co mam zostaje to po narzekać sobie w tym temacie :D

 

wschodnia cześć Polski zawsze dostaje po tylku , dlaczego teraz miało by być inaczej ?

Czyli wcześniej nic raczej nie wyjdzie z otrzymaniem kasy na konto z naboru 11 niż w 2012 roku ;)

w zeszłym roku był nabór w sierpniu , był powiązany z rentami i pierwsze płatności były w styczniu - lutym , w tym roku nabór był w maju nie ma rent a itak wcześniej nic nie wyjdzie niż w zimę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

dzis dzwoniła do mnie babka z mazowieckiego oddz. armir i powiedziała ze moj wniosek jest kompletny i poprawki tez ok.gdzies tam dalej ma go podac.ale powiedziala,iz jest duzo duzo wiecej wnioskow niz kasy.kazala cierpliwie czekac do wrzesnia ,az opublikuja na stronce armiru kto sie załapał.

 

Kiedy składałeś wniosek i poprawki, kto prowadzi Twój wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

dzwoniłam do arimr szczecin- niestety nie są znane limity(przynajmniej tak twierdzą:/) ogłaszali tylko w których woj. pula zostaje przekroczona. więc pokombinowałam troszkę i znalazłam rozporządzenie wg którego rozdzielono pule na woj. na cały prow 2007-2013. Przyjęłam średni kurs euro 4 zł i po odjęciu już wypłaconej kasy w poprzednich latach (dane na poszczególne lata na stronie arimr)można mniej więcej oszacowac ile jeszcze kasy zostało w poszczególnych województwach. oczywiście wyjdą limity "na oko" i to tylko moje przypuszczenie, że tak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Gdzie można znaleźć ogloszenie w których woj. zostały przekroczone limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj