Polecane posty

pawlus224    2624

Pawlus ja tez raczej decyduje się na ciągnik a nie myślałeś nad jakimś używanym ?

 

 

Wiesz , nie ma na rynku zbyt bogatej oferty ciągników używanych poniżej 5 lat ;) (przynajmniej dla mnie) Druga sprawa ,że u nas w gospodarstwie ostatnim nowym ciągnikiem był 3p a było to 24 lata temu :blink: i marzę o tym ,żeby jesli się uda dostać premię na podwórku stanął nowy pomocnik w zamian za wiekowego ursusa :rolleyes:

 

Pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

zgadzam się z Tobą w zupełności :) też marze o NH :) wtedy są możliwości rozwoju a przy 3p to nie ma szans na zwiększanie areału :( wie ktoś jaka sytuacja w Śląskim ???? kiedyś ktoś miał źródło z podziałem wniosku MR na województwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Areał posiadany będzie 14.6 ha a opryskiwacz docelowo będzie opracował na 80 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

w wielkopolskim maja pieniedzy na polowe zlozonych wnioskow... wiec podejrzewam ze dostana ci ktorzy wczesnie zlozyli wniosek (za areal jest malsymalnie 16pkt -dotyczy to powyzej dwukrotnosci sredniej wojewodzkiej), za wyksztalcenie pewnie duzo z technik rolnik, stopa bezrobocia dosc przyblizona wszedzie, a jesli jest taka sama ilosc punktow w rankingu decyduje data zlozenia poprawnego wniosku... konkurencja moze byc duza

Jeśli jest taka sama ilość punktów to najpierw decyduje powierzchnia przekazywanych użytków rolnych, a dopiero na końcu termin składania wniosku.

P.S. pawlus co to jest ten pomocnik, bo za głupi jestem, żeby to rozgryźć?

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Punkty to punkty po to są by wyliczały kolejnosc ;) jesli dajmy na to jeden bedzie miał 20pkt. i drugi tez 20pkt. tyle ,że pierwszy nie ma wykształcenia a ma 30ha pola a drugi ma wykształcenie a ma 27ha pola to o kolejności nie będzie decydowała powierzchnia (bo jest uwzględniona w punktacjii) tylko kto pierwszy złożył POPRAWNIE wypełniony wniosek czyli już po poprawkach ;)

 

Przynajmniej Ja tak to rozumiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 16 marca 2011 r.

1f. W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali

taką samą liczbę punktów, o kolejności

przysługiwania pomocy decyduje powierzchnia

użytków rolnych w gospodarstwie

wskazanym w biznesplanie, począwszy

od największej.

1g. W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali

taką samą liczbę punktów i wskazali

w biznesplanie gospodarstwa o identycznej

powierzchni użytków rolnych, pomoc

przysługuje w kolejności złożenia poprawnego

i kompletnego wniosku o przyznanie

pomocy.

 

Przeczytajcie i oceńcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Areał posiadany będzie 14.6 ha a opryskiwacz docelowo będzie opracował na 80 ha.

To raczej będzie problem z tym opryskiwaczem. Trzeba będzie solidne wyjaśnienie napisać, 1500L to by jeszcze może przeszło ale 2600 na 15ha to sporo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej będzie problem z tym opryskiwaczem. Trzeba będzie solidne wyjaśnienie napisać, 1500L to by jeszcze może przeszło ale 2600 na 15ha to sporo;)

 

kolega kupił opryskiwacz 1200L na 10,5ha i nic się nie czepiali


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Do mala. Mysle ze powinni dac Ci punkty,ale patrzac na to z drugiej strony, nie ma dyplomu ukonczenia-nie ma punktow. Mi jeszcze zostalo rok nauki ale kasa z MR wlasnie wplynela :-). nabor 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja mam wpisany opryskiwacz 2000l na 19,5ha..mam nadzieje że nie będą się czepiać

 

Też nie wiedziałam co za ta kasę kupić, przydałaby sie taka przyczepa 10-tonowa tylko taka przyczepe w dobrym stanie uzywaną można kupić za połowe tej ceny nowej albo i wiecej. Poza tym taka przyczepa mało uzywana jest, jedynie w zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

Madzia20 ja podobny miałem problem bo miałem wpisać przyczepę ale wpisałem opryskiwacz od 1200 do 2000 na niecałe 11ha ale pierwsze to wniosek musi przejść i załapać się na dofinansowanie,dopiero wtedy będzie się można zastanawiać nad sprzętem bo jak by nie było spore zainteresowanie w tym naborze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

ja na 10 ha chciałem 2 biny po 70 ton i ten co mi robił wniosek to mówił ze raczej 2 biny nie przejdą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 16 marca 2011 r.

1f. W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali

taką samą liczbę punktów, o kolejności

przysługiwania pomocy decyduje powierzchnia

użytków rolnych w gospodarstwie

wskazanym w biznesplanie, począwszy

od największej.

1g. W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali

taką samą liczbę punktów i wskazali

w biznesplanie gospodarstwa o identycznej

powierzchni użytków rolnych, pomoc

przysługuje w kolejności złożenia poprawnego

i kompletnego wniosku o przyznanie

pomocy.

 

 

 

Przeczytajcie i oceńcie.

 

Zwracam honor panie kolego :ph34r:

 

A co do treści - pojeb@ło ich ! to już niech powiedzą wprost ,że będą dawać premie największym , po co te bzdury z lipną punktacją ?! ;[

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus244 pisałem już o tym, więc bądź łaskaw czytać ze zrozumieniem i trzymać jakiś fason wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Ktoś tu pytał czy wystarczy ukończenie szkoły średniej rolniczej czy trzeba mieć też dyplom z egz.zawodowego otóż ja nie mam wykształcenia rolniczego i zapytałam o to gdy składałam wniosek- trzeba mieć dyplom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja mam pytanie a mianowicie składałem wniosek na młodego w sierpniu 2010 roku i kasę dostałem 1 marca 2011...we wniosku jest że rok 2017 jest rokiem docelowym i najważniejszym to więc te 5 lat jest liczone od roku 2012 do 2017 ?

 

ja na 10 ha chciałem 2 biny po 70 ton i ten co mi robił wniosek to mówił ze raczej 2 biny nie przejdą:(

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Witam...czy ktos sie orientuje na ile wniosków jest pieniedzy w warm-maz?????? i ile zostalo złożonych????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

no własnie jak ktos ma dostep do informacji to niech napisze ile wniosków jest w województwach i jaki jest limit bo kazdy sie pyta i nie ma odpowiedz zadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Skoro nie ma żadnej odpowiedzi to chyba nikt nie wie ile jest wniosków w poszczególnych województwach (limit). Szkoda :(


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ponad 8,4 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - dalej przybywa :rolleyes: Dziwne to jest może piszą dla ściemy


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Wiesz , nie ma na rynku zbyt bogatej oferty ciągników używanych poniżej 5 lat ;) (przynajmniej dla mnie) Druga sprawa ,że u nas w gospodarstwie ostatnim nowym ciągnikiem był 3p a było to 24 lata temu :blink: i marzę o tym ,żeby jesli się uda dostać premię na podwórku stanął nowy pomocnik w zamian za wiekowego ursusa :rolleyes:

 

Pożyjemy zobaczymy ;)

Ja to raczej troszeczkę dołożę i jak się uda kupie NH TD5030 lub 5020 ale jeszcze zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ciekawe co zrobią z osobami co w tym roku nie dostaną premi a będzie to około 2000 osób. Jeśli za rok już nie będzie naboru a to raczej pewne to wyjdzie na to, że Ci młodzi rolnicy będą najgorzej poszkodowani ze wszystkich dotychczasowych naborów. Chyba że zmniejszą kasę i podzielą ją na wszystkim tak aby wszyscy spełniający wymagania dostali ale chyba już teraz nie mogą sobie tak zmienić :rolleyes: Gdzieś kiedyś na forum innym ktoś pisał (chyba jakiś jasnowidz :lol: ) że będzie w tym roku między 8 a 9 tys złożonych wniosków i żeby wszyscy dostali to premia by musiała by się mieścić w przedziale 55-60 tys. Ale to tylko czyjaś wyobraźnia :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

to ja mam takie pytanie jest juz kolo 8.5tys wniosków to ta liczba jest z tymi z 2010 roku osobami czy tylko nabór 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

to ja mam takie pytanie jest juz kolo 8.5tys wniosków to ta liczba jest z tymi z 2010 roku osobami czy tylko nabór 2011

 

Właśnie na to pytanie też nikt nie zna odpowiedzi na tym forum :rolleyes: Są tylko przypuszczenia. Jeśli to jest z "tymi z 2010" to jeszcze większa masakra. :mellow:

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj