Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#3821 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 27 marzec 2011 - 12:05

TAk :D błąd - wpisałem nazwisko rodowe. 7 marca wysłane zostało polecenie zapłaty do warszawy. Termin (3tyg) mija w poniedziałek 28 marca, czyli jeśli przelew idzie 1 dzień do najpóźniej powinienem zobaczyć pieniążki we wtorek 29 marca o 12:01, bo o tej godzinie jest księgowanie u mnie w banku. Jeśli kasy nie będzie to co mam naliczyć odsetki ustawowe państwu i złożyć doniesienie do pana boga? :D ?

daj znać 29 marca

Ja np daje kase(75 tys.) na lokate na przynajmniej rok. Narazie nie kupuje bo szkoly nie moge znalezc wiec wole sie wstrzymac niz pozniej oddawac sporo kasy gdyby sie nie mialo udac...

jak by przyszło ci oddawać premie, to razem z odsetkami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:44
  •  

#3822 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 13:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) OK

Edytowany przez zbigniewPGR, 27 marzec 2011 - 13:20.

#3823 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam a jak jest z zakupem stada podstawowego w mr czy można a jeżeli można to musi być faktura z vatem (dodatkowy koszt) czy może być umowa kupna sprzedarzy i w formie przelewu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3824 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @zbigniewPGR to mamy identyczną sytuacje.
Forza JUVE!!!

#3825 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 27 marzec 2011 - 17:45

witam a jak jest z zakupem stada podstawowego w mr czy można a jeżeli można to musi być faktura z vatem (dodatkowy koszt) czy może być umowa kupna sprzedarzy i w formie przelewu?

Jak najbardziej za MR można kupić stado podstawowe,ale nie byczki(chyba że kupisz je na 5 lat i odrazu zamówisz im dodatkowe szczęki,bo zęby im po 3latach wypadną :D )a co do rozliczenia to o ile sie nie myle,to powyżej 20 tys musisz robić przelew,a z tą fakturą to niewiem dokładnie czy akurat musi być faktura czy wystarczy zwykła jakaś umowa kupna albo coś w tym stylu

KPK

#3826 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko Pan z agencji zwracał uwagę że gdy kupi się zwierzęta za te pieniądze a jakaś sztuka padnie przed upływem 5 lat to co wtedy?? Dlaczego odradzał znajomemu taki zakup

#3827 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla tych co nie załapali się na Młodego Rolnika w zeszłym roku. Dzisiaj w programie Tydzień leciała notka, że nie będziecie musieli składać nowych wniosków na Młodego Rolnika tylko te złożone w zeszłym roku przejdą na nowy nabór, o ile spełniają one wszystkie wymogi. O terminie nowego naboru nic nie było...

#3828 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:27

daj znać 29 marca

jak by przyszło ci oddawać premie, to razem z odsetkami

Mam o tym pojecie wiec poki nic pewnego nie inwestuje.

#3829 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 27 marzec 2011 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam mały problem wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a niosek już wpłyną do warszawy 1 marca i kasy brak i 3 tyg minęły co teraz robić jak inwestuje i te pieniądze są mi szybko potrzebne.

#3830 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 08:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?a jesli mam tez wyksztalcenie wyższe ale w innym kierunku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3831 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 28 marzec 2011 - 08:54

Mam o tym pojecie wiec poki nic pewnego nie inwestuje.

wpłać na lokate,

#3832 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 09:44

Jak najbardziej za MR można kupić stado podstawowe,ale nie byczki(chyba że kupisz je na 5 lat i odrazu zamówisz im dodatkowe szczęki,bo zęby im po 3latach wypadną :D )a co do rozliczenia to o ile sie nie myle,to powyżej 20 tys musisz robić przelew,a z tą fakturą to niewiem dokładnie czy akurat musi być faktura czy wystarczy zwykła jakaś umowa kupna albo coś w tym stylu

Chyba powyżej 20 tys też można płacić gotówką. Ja przynajmniej nie widzę żadnych przeciwwskazań i w tej instrukcji co przyszła razem z decyzją też nic o tym nie ma. W innych działaniach jest wyszczególnione jakie maksymalne kwoty mogą być opłacane gotówką, a w MR nie ma takiego przepisu.

Edytowany przez Boniek, 28 marzec 2011 - 10:18.

Forza JUVE!!!

#3833 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 28 marzec 2011 - 10:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

#3834 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 12:22

Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

gratuluje kolego :)odpowiedz mi kolega na kilka pytan :)1.czy mozna wydzierzawic 10ha od kogos i dostac MR?2.czy wystarczy swiadoctwo ukonczenia skzoly rolniczej np.agrobiznes studium 2letnie?3.ty miales zdany egzamin zawodowy?4.jak jest z tym krusem?

#3835 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 13:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No u mnie też dziś ładnie poprawił się stan konta :) :) :)
@up na 100% świadectwo ukończenia takiej szkoły styka, przynajmniej w naborze 2010.
A jak to jest z tym płaceniem, można zapłacić np. 60k gotówką??
Forza JUVE!!!

#3836 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 13:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Boniek, u mnie nic :(, może w popołudniowej sesji coś wpłynie lub ewentualnie jutro :D skoro ty dostałeś już dziś :D gratuluję

#3837 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

#3838 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 14:03

Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

Ale że o jakie przedmioty Ci chodzi? Na egzaminie zawodowym? Czy o profile szkół jakie moga być?

#3839 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 14:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Profile szkół

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3840 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich, mam takie pytanie: jeśli jestem zameldowany na wsi od urodzenia, wójt wystawiłby mi takie zaświadczenie, a właściciel gospodarstwa zaświadczenie że pomagałem w tym gospodarstwie to czy nadal musiałbym uzupełniać wykształcenie? Bo wiem że w kredytach preferencyjnych takie zaświadczenia wystarczą. Dziękuje za odpowiedź z góry ;)