Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#3781 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 24 marzec 2011 - 23:10

Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

programy typu MGR czy MR nie można łączyć z kredytem preferencyjnym, to jest tak jakbyś ponownie dostał premie od premii...

chcąc kupić sprzęt możesz wziąć kredyt preferencyjny wiem bo sam miałem taki przypadek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:04
  •  

#3782 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 00:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ...Kolego czacza696 trochu to niepoprawnie rozegrałeś albo osoba która Ci sporządzała biznesplan nie poinformowała Cie, że składając wniosek na MGR powinieneś mieć uwzględnione maszyny zawarte w MR czyli dajmy na to maszyny za minimalną kwotę w młodym rolniku zaś droższe maszyny na wniosek MGR w razie gdyby ustani program nie wypalił nie będziesz musiał kombinować z kredytem i zaciskać pasa w sumie trochu mnie dziwi, że masz wpisanego zetora jednak podstawowym narzędziem warsztatu rolnika oprócz gleby to ciągnik.

#3783 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 marzec 2011 - 01:07

Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

Można łączyć jak najbardziej MR z kredytem preferencyjnym. Nie wiem czy wczesniej tak bylo można ale teraz napewno, jesli ktos ma wątpliwośći to sprawdzcie sobie na stronie ARiMR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3784 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 07:44

Też jestem ciekaw czy można łączyć z kredytem.

można łączyć z kredytem ja tak wziołem więc można kredyt młody rolnik jest na 2 %

#3785 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 25 marzec 2011 - 09:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też tak planuje kupić maszyne która kosztuje więcej niż 75tys. i będe łaczył premie z kredytem preferencyjnym :rolleyes:

ja pytałem sie w agencji i w banku i powiedzieli żę niema żadnego problemu łaczenia premi młodego rolnika z kredytem preferencyjnym :D

#3786 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 25 marzec 2011 - 09:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ja też tak chce zrobić bo planuje zakup ciągnika, a jak wiadomo za 75 nawet używanego do 5 lat się nie kupi...

#3787 Share karolina1234

karolina1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 12:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.wniosek o płatność na młodego rolnika złożyłam 18 lutego.czy dostał już może ktoś kase?jestem z województwa mazowieckiego.jaki okres jest na wypłate pieniędzy.?

Edytowany przez karolina1234, 25 marzec 2011 - 13:02.

#3788 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 13:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja ze stycznia i nadal czekam ;[
Forza JUVE!!!

#3789 Share karolina1234

karolina1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 13:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a miałes poprawke?

#3790 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 13:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja z 28 stycznia i tez nic nie slychac. Jedna poprawka po NIP pomylilem. A w ogole wczoraj sie dowiedzialem ze za pozytywnie rozpatrzony wniosek MR mam zaplacic 600 PLN do ODR bo okazalo sie ze Pani robila to przez ODR a nie w ramach prywatnej pracy po godinach. No szlag czlowieka moze trafic. Gdybym to wiedzal to bym sam zrobil wniosek...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3791 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja miałem jedną poprawkę. Polecenie przelewu wydane 7 marca czyli w poniedziałek mijają 3 tygodnie, a konto puste...
Forza JUVE!!!

#3792 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 25 marzec 2011 - 15:47

Ja z 28 stycznia i tez nic nie slychac. Jedna poprawka po NIP pomylilem. A w ogole wczoraj sie dowiedzialem ze za pozytywnie rozpatrzony wniosek MR mam zaplacic 600 PLN do ODR bo okazalo sie ze Pani robila to przez ODR a nie w ramach prywatnej pracy po godinach. No szlag czlowieka moze trafic. Gdybym to wiedzal to bym sam zrobil wniosek...

jak to ??? Czyli każą Ci płacić za rozpatrzenie wniosku jeszcze oprócz płacenia za biznesplan ? Porąbało ich !?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3793 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Składałem wniosek na MR w 2010 roku wraz z RS. Ojciec dostał RS, a ja MR nie dostałem ponieważ zabrakło pieniędzy. Czytałem ostatnie wiadomości na temat MR na stronie ARiMR i teraz mam takie pytanie:
-Czy jak potwierdzę dalsze zainteresowanie MR to czy będą rozpatrywać mój wniosek z 2010 roku czy będę musiał składać nowy 2011?
-Jak nie będę musiał składać ( w moim przypadku ) nowego wniosku, a chce zrobić korektę biznesplanu to czy zrobić tą korektę po otrzymaniu pozytywnej decyzji czy jednak złożyć nowy wniosek na MR 2011 i wtedy wprowadzić tą korektę?
Z góry Dziękuję i Pozdrawiam ;]

#3794 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 17:59

Ja miałem jedną poprawkę. Polecenie przelewu wydane 7 marca czyli w poniedziałek mijają 3 tygodnie, a konto puste...

teraz powstają pytania czy 3 tyg robocze ? :) czyli 21 dni roboczych.
poza tym jak ci wyślą np 28 marca według terminu to przelew może iść dzień lub dwa.
I co my biedne chłopki możemy im zrobić, jeśli nie przyślą nam w terminie ? no co im zrobicie :(

#3795 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może ktos wie ile czsu beda teraz przyjmowac wnioski na MR ???????????????????????????????

#3796 Share waldek1988

waldek1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Będą przyjmować przez 60 dni (czyli 2 miesiące, wg mnie zaczną 31 marca i skończą 31 maja)

#3797 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:46

teraz powstają pytania czy 3 tyg robocze ? :) czyli 21 dni roboczych.
poza tym jak ci wyślą np 28 marca według terminu to przelew może iść dzień lub dwa.
I co my biedne chłopki możemy im zrobić, jeśli nie przyślą nam w terminie ? no co im zrobicie :(

W Polsce to ta cała ARiMR podobnie jak wiele innych urzędów mają rolnika za nic ;[ Pozostaje tylko życzyć przyszłym Młodym Rolnikom żeby im wszystko szybciej, sprawniej i bezproblemowo poszło :)

Edytowany przez Boniek, 25 marzec 2011 - 19:47.

Forza JUVE!!!

#3798 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek o płatnośc 26 styczeń , poprawka 23 luty , 22 marzec kasa na koncie . mazowieckie , powiat łosicki . Pozdro.

#3799 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?a jesli mam tez wyksztalcenie wyższe ale w innym kierunku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3800 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 25 marzec 2011 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam takie pytanko. Przy uzupełnieniu wykształcenia , należy naapisać jakis wnisoek lub cos w tym stylu o przyjęcie dokumnetów, czy tylko zanosicie dokument ,mówicie numer sprawy i na tym koniec?? Jeśli ktoś sie z tym spotkał , to prosiłbym o wypowiedz.