Polecane posty

Witek2010    33

Ponad 7,77 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom".

 

Pewnie 8 tys jeszcze będzie chociaż listy powinne już dojść wszystkie co najwyżej do piątku. Ma ktoś aktualne ilości wniosków na województwa?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dzisaj bylem w ARiMR OPOLU. Wiec na MR zostało w Opolskim zalozonych 253 wnioski a maja pieniedzy na 217 ;/ babka powiedziala ,ze w polowie lipca beda listy;)mam nadzieje ,ze to pozniej juz szybko pojdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon3    0

A ma ktos wiesci z Wielkopolskiego tzn. dla ilu wnioskodawcow jest kasy i ile jest wnioskow? lub kiedy beda rozstrzygniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak by się ktoś wybierał z lubelskiego do arimr to niech pyta ile wynosi pula na to województwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

wie ktos ile osub złozyło juz w wojewuctwie mazowieckim i jaka jest pula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

W łódzkiem na chwile obecną pula jeszcze nie jest przekroczona, ale niedużo brakuje-liste mają opublikować dopiero we wrześniu...masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Do Camel7771 ja też z małopolskiego jestem i tyle wiem że limit na nasze województwo wynosił okolo 400wniosków (tak mi powiedziała babka jak składałam wniosek). A u Ciebie jak było z ha(tzn. ile dostaniesz) i na co wydasz młodego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

We wniosku wpisałem 4,30 ha. Jeśli oczywiście dostałbym MR to pieniądze wydaję na maszyny do pakowania i sortowania warzyw oraz kilka maszyn uprawowych. Z jakiej miejscowości Jesteś? W poprzednim roku małopolska wykorzystała tylko 90 % pieniędzy na MR więc liczę na to że się uda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Ja z kuj-pom wykształcenie technik rolnik, powierzchnia 35 ha, to myślę, że trochę się punkcików uzbiera, wniosek składałem 21 czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Ja jestem z okolic Wolbromia a ty??Wpisane mam około 5ha i stawiam na ziemniaka tzn. nowa sadzarka,sortownik,przyczepa i modernizacja budynku na przechowalnie. A co najciekawsze to wykształcenia nie mam-skończyłam liceum ogólnokształcące a teraz można powiedzieć że już na drugim roku studium medycznego jestem no i od września zaczynam studium uzupełniejące żeby mieć technik rolnik.Będzie ciekawie bo od poniedziałku do niedzieli będe w szkołach siedzieć ale dam rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

To sobie na glowe wzielas.

Ale takie tech. uzupelniajace to czysta formalnosc.

Wie ktos jak sprawa na slaskim wyglada?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Ja jestem z okolic Charsznicy takze mieszkamy blisko siebie. Ja też nie mam wykształcenia rolniczego i od września zaczynam naukę żeby był technik rolnik. Pewnie będziesz chodzić do szkoły w Żarnowcu, bo ja właśnie tam się zapisuję. Ja jestem po liceum i studiach no ale teraz rolnika trzeba uzupełnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Wystarczy skończyć technikum rolnicze/weterynaryjne lub zootechnike lub lekarz weterynarii i masz uprawnienia do gospodarowania i premii MR i innych środków. :rolleyes: :rolleyes:

 

Jeśli skończysz TR lub TW to nie musisz iść na studia zootechniczne lub weterynaryjne ale możesz. Jak skończysz TR, TW lub TA ( techikum agrobiznesu) to już masz te uprawnienia. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

AA to dobre. Tak też myślałam jak napisałeś o warzywach że będziesz z okolic Charsznicy:) Ja mam narzeczonego z tamtych stron. I ja już byłam sie właśnie zapisać do Żarnowca-to sie poznamy we wrześniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Właśnie dzwoniłem do ARiMR do Krakowa i pani powiedziała, że jeszcze pocztą przychodzą wnioski ale na dzień dzisiejszy limit na małopolske nie został przekroczony czyli mamy szansę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

No to elegancko.Byle tak dalej i szybko kasa żeby spływała bo mam nadzieje że do wiosny to kasę będe miała bo chciałabym ta sadzarke nową miec na sadzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ponad 7,77 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom".

 

 

Bedzie ciezko ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ktoś może wie jaki jest limit na świętokrzyskie czy gdzieś takie limity są zamieszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Eryko czyżby ?? 7,77tys ?!

 

"Ponad 8,05 tys. osób złożyło w tym roku wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Wniosków może być więcej, ponieważ w tym naborze można było wysyłać dokumenty za pośrednictwem poczty i część rolników mogła zdecydować się na takie rozwiązanie. ARiMR przyjmowała wnioski o przyznanie takiego wsparcia od 26 kwietnia do 24 czerwca. Pula środków dostępna w tegorocznym naborze wynosi około 500 milionów złotych. Ponieważ młody rolnik może otrzymać jednorazową, bezzwrotną premię w wysokości 75 tys. złotych, w tym roku pieniędzy wystarczy dla ponad 6,5 tys. osób. Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych ARiMR w ciągu 75 dni od zakończenia naboru wniosków przygotują listy określające kolejność przyznawania pomocy, następnie przekażą je do Centrali ARiMR w celu opublikowania na portalu internetowym Agencji. "

 

Jestem z wlkp. mam 12ha ESU=14 wykształcenie jest ale i tak uważam ze nie dostane dotacji z tego co zauważam z kazdym dniem ilość wniosków rosnie :(

 

ps.Moze w PROW 2014-2020 się uda niby Polska ma mieć najwieksze wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

w wielkopolskim maja pieniedzy na polowe zlozonych wnioskow... wiec podejrzewam ze dostana ci ktorzy wczesnie zlozyli wniosek (za areal jest malsymalnie 16pkt -dotyczy to powyzej dwukrotnosci sredniej wojewodzkiej), za wyksztalcenie pewnie duzo z technik rolnik, stopa bezrobocia dosc przyblizona wszedzie, a jesli jest taka sama ilosc punktow w rankingu decyduje data zlozenia poprawnego wniosku... konkurencja moze byc duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A coś wiadomo o zachodniopomorskim?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Czemu znowu wielkopolska jest dyskryminowana, kto układa te durne podziały na województwa wiadomo że wielkopolska zawsze była mocno związana z rolnictwem a tu taka dyskryminacja. Ja miałem we wniosku 18ha, bezrobocie u mnie jest poniżej 9%, wiec pewnie mogę się pożegnać z dopłatą, a miało być tak różowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kujawsko pomorskie też ma za mały limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj