Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#361 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 28 maj 2009 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tak może trochę odbiegnę od tych pytań i napiszę tylko, że jeśli się ma tyle wątpliwości to najlepiej udać się do ODR-u i oni tam wszystko wytłumaczą i chętnie wypełnią wniosek, za całkiem niewielkie pieniądze (przynajmniej u nas...).
Ja tak zrobiłem w tym roku, wniosek wypełniłem przez ODR, była jedna korekta, wniosek rozpatrzyli pozytywnie (ARiMR we Wrocławiu) i dostałem decyzję o przyznaniu pomocy jakiś czas temu...
Ale chyba w tym roku nie będę w to wchodził, zabili mi gwoździa tą informacją o 75 patykach, choćby dlatego warto może poczekać jeszcze około roku.
Myślę, że to szybko wejdzie, bo przecież zbliżają się wybory i te lamusy z rządu muszą rzucić jakąś zanętę, zwłaszcza teraz, gdy już oficjalnie powiedzieli "a...", to powinni powiedzieć też niedługo "b..."
Bo wiem że nieoficjalnie mówiło się o zwiększeniu premii już kupę czasu temu...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:08
  •  

#362 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 maj 2009 - 22:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) crazy29 Organy administracji publicznej wydają decyzje(jest to forma prawna kończącą postępowanie administracyjne w danej sprawie), postanowienia(forma prawna która jest używana w toku postępowania administracyjnego), ARiMR nie może wydać bez tej formy żadnego pisma które mogło by bezpośrednio dotknąć twoich praw, a jeżeli by wydała, jest ono nieważne z mocy prawa. ARiMR może działać jedynie w granicach prawa!!
Co do formy zawarcia umowy dzierżawy, w rozporządzeniu które reguluje kwestię przyznania dotacji, nie musi być zapisu który będzie regulował formę prawną zawarcia umowy dzierżawy. Jest to prawdopodobne zapisane w procedurze wewnętrznej ARiMR która tak pewnie stanowi, dlatego uzyskałeś taką odpowiedź od ARiMR. W kwestii umowy dzierżawy: wszelkie czynności prawne które za przedmiot mają nieruchomości powinny być zawierane w formie aktu notarialnego. Jest to zasada ogólna którą powinno się stosować, dlatego prawnik który przygotowywał procedurę dla ARiMR zapisał w niej taki punkt.
Oczywiście umowy dzierżawy są ważne jeżeli dokona się ją w zwykłej formie pisemnej, więc gdyby, teoretycznie doszło do rozprawy sądowej przyznano by ci pełne prawo do dzierżawy. Procedura ARiMR nakazuje pewnie taką formę umowy dzierżawy i musisz się z tym pogodzić, i dopełnić wymogów formalnych.

#363 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 maj 2009 - 23:23

w oddziale stwierdzili ze niesa pewni czy moga byc umowy dzierzaw takie jakie stosuje ANR wiec sprawa trafila do warszawy.
teraz dostalem informacje ze przysszla odpowiedz z warszawy - negatywna no i czekam na pismo z oddzialu.

bardzo dziwna sprawa, wskaż proszę kiedy zostałeś powiadomiony o nieprawidłowej formie umów i jaką ARiMR podała podstawę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 maj 2009 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wszytko bedzie jasniejsze jak dostane postanowienie, to co opisalem uslyszalem w rozmowie telefonicznej i czekam na poczte. jak juz bede mial papierek w reku to bede mogl napisac dokladnie o co chodzi i na jakiej podstawie. prawdopodobnie 1 przyjdzie polecony ale akurat musze wyjechac na tydzien wiec nie bede odbieral. odbiore go 9 czerwca i wtedy napisze szczeguly. przed wyjazdem wole nie odbierac bo mam 21 dni na uzupelnienie od odebrania przesylki wiec przez wyjazd bym stracil 7 dni na dzialanie w tej sprawie. prawdopodobnie bede musial sie wybrac do dyrektora ANR i zmienic umowy dzierzawy na akty notarialne. najgorsze jest to ze arimr przeciaga to tyle czasu. liczylem ze na wiosne bedzie po sprawie i zdaze sie zalapac na modernizacje. a tu jeszcze jakies problemy sie porobily i juz po modernizacji. bedzie trzeba czekac az ruszy nastepny nabor.

#365 Share maniek845

maniek845

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie złorzyłem wniosek o 50 tys. ale tam trzeba było zadeklarowac co sie z tego kupi i wpisałem beczkowóz a teraz bym chciał wziąśc belarke czy tak mozna

#366 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 12:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oczywiście, że można tylko musisz wystąpić z zapytaniem do ARiMR, pamiętaj aby dostatecznie umotywować zmianę celu

#367 Share maniek845

maniek845

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słuchaj, a jak beczkowóz zapisałem 8000 litry, a bym wziął 7000 to trzeba gdzieś zgłosić?

#368 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odebralem dzis pismo z agencji- jest to wezwanie do uzupelnienia brakow formalnych we wnioosku. i co tu napisano: " w obecnym stanie prawnym brak jest mozliwosci uznania przez ARiMR umow dzierzawy zawieranych przez rolnikow z ANR oraz jednostkami samorzadu terytorialnego, w innej formie niz aktu notarialnego, za spelniajace wymogi przepisu $16 ust.3 pkt 1 rozporzadzenia Ministra rolnictwa i rozwoju wsi..." itd. " z zwiazku z powyzszym prosze o przedstawienie umow dzierzawy z ANR - w formie aktu notarialnego" tak to by konkretnie wygladalo. wszystko kapuje ale co na to mi powie ANR jak bede chcial zrobic notarialnie te umowy????? bede jutro smigad do oddzialu ANR i ciekaw jestem co oni na to powiedza

a moze by wystarczylo potwierdzic umowy dizrzawy ktore mam przez notariusza? tak czy siak to chore!!! i teraz oczywiscie notariuszowi trzeba dac zarobic. niedlugo z 50 tys zostanie 40 jak tak dalej bedzie trzeba notariuszy futrowac.

#369 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie można zmieniać niczego ,co się zadeklarowało we wniosku, chyba że odpowiedni organ wyda pozwolenie, jeśli wpisałeś beczkę a kupisz belarkę to nie dostaniesz kasy lub Ci ją odbiorą, jeśli napisałeś że kupisz nowy sprzęt a nabędziesz używany a za zaoszczędzone pieniądze wydasz na coś innego to też Ci całość zabiorą, nic nie można zmieniać samemu bez zgody organu zatwierdzającego wnioski

#370 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam do was pytanie odnośnie Młodego rolnika . Mam 17 lat (92r grudzień) , w czerwcu 08 zmarł mi tata , ucze się w liceum ogólnokształcącym i jakie mam szanse na Młodego rolnika i jeśli moge coś zrobić aby pomóc sobie w zdobyćiu tej premii to prosze dajcie mi znać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masz szanse.. jestem w podobnej sytuacji.. przeczytaj dokladnie wszystko na temat MR ze strony Arimr (glownie rozporzadzenie - tam jest wszusyko dokladnie napisane) potem zadzwon do odzdzialu regionalnego arimr i tez dokladnie dopytaj bo mi za rozpoczecie prowadzenia dzialalnosci rolniczej powiedzieli ze beda uznawac dzien nabycia spadku czyli data smierci taty (chociaz w rozporzadzeniu nie ma mowy o tym i jakby cos to mozna b ybylo sie odwolywac) i od tej daty nie moze minac 12 miesiecy..ja dla swietego spokoju zlozylem wniosek wczesniej..

#372 Share maniek845

maniek845

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:56

nie można zmieniać niczego ,co się zadeklarowało we wniosku, chyba że odpowiedni organ wyda pozwolenie, jeśli wpisałeś beczkę a kupisz belarkę to nie dostaniesz kasy lub Ci ją odbiorą, jeśli napisałeś że kupisz nowy sprzęt a nabędziesz używany a za zaoszczędzone pieniądze wydasz na coś innego to też Ci całość zabiorą, nic nie można zmieniać samemu bez zgody organu zatwierdzającego wnioski

SŁUCHAJCIE ale trzeba 75%tej ceny wydac w gospodarstwo jesli zadeklarowałem beczkowóz 8000 litry a kupie 7000 to bede musiał oddac kase

#373 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z ubezpieczaniem się w krusie jako domownik to po 3 latach jestem rolnikiem ?? czy moge być w krusie jak otrzymuje rente z zusu ?? dzięki za wszelkie info :P

#374 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "a moze by wystarczylo potwierdzic umowy dizrzawy ktore mam przez notariusza? tak czy siak to chore!!! i teraz oczywiscie notariuszowi trzeba dac zarobic. niedlugo z 50 tys zostanie 40 jak tak dalej bedzie trzeba notariuszy futrowac."

W wezwanie masz napisane, w "formie aktu notarialnego" a nie z podpisem notarialnie poświadczonym! a to różnica!

#375 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytaj tam gdzie składałeś wniosek czy tak można, jeśli w projekcie jest 8000 a kupisz 7000 to będzie niezgodność i może być problem
mam na studiach przedmiot o nazwie PROJEKTY i wykładowca wiele razy nas ostrzegał żeby nic samemu nigdy nie zmieniać, za przykłady podawał rolników którym nakazano zwrócić pieniądze które dostali, bo np: zamiast nowego ciągnika kupili używany a za zaoszczędzoną kasę kupili też coś innego

#376 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy jest taka możliwość żeby podzielić gospodarstwo. Mój tata ma dopiero 47lat mamy 19ha. Czy można zrobić tak że ojciec zapisuje mi kilka działek bez budynków i ja występuję o premię mając gołe pole? (bez sprzętu bez budynków).

#377 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest taka możliwość ;)

#378 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Całą kasę przeznaczył bym na ciągnik który obrabiał by oczywiście pola moje i taty jak myślicie w agencji nie będą robili problemów? Bo gołym okiem będzie widać że podział jest fikcyjny i chodzi tylko o uzyskanie premii. I drugie pytanie czy część ziemi którą bym otrzymał może być 300km od naszego gospodarstwa u moich dziadków?

#379 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie ważne jaka jest odległość, posiadając ziemie o powierzchni powyżej 1 hektara(nie wiem czy normalnego czy przeliczeniowego) stajesz się rolnikiem i musisz płacić krus, nie powinni robić problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:26

Bo gołym okiem będzie widać że podział jest fikcyjny i chodzi tylko o uzyskanie premii.

Wcale nie fikcyjny, skoro będziesz miał ziemie i będziesz ubezpieczony w KRUS to jesteś pełnoprawnym rolnikiem i żadna to fikcja ;) Z takim podziałem nie ma żadnych problemów, abyś tylko spełnił wymogi do programu.