Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3761 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No więc w końcu jednak ruszy :D
Bo już traciłam nadzieje że ruszy to w 1 połowie roku.\

A co do kompletowania dokumentów to ja bym się chyba jeszcze wstrzymała, bo jednak nie wiadomo czy czegoś gdzieś nie znieminą-choć pewnie nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:01
  •  

#3762 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To dzierżawy notarialne od osób fizycznych też wchodzą w grę??

#3763 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 24 marzec 2011 - 15:51

Też oglądałem . Dziwne że utrzymują to w tajemnicy ...
I w końcu powiedzieli że to ostatni nabór w tym PROW .

P.s. Skoro rozporządzenie już jest to można kompletować dokumentację do wniosku ? W arimr już coś wiedzą na temat tego naboru odnośnie zasad i wytycznych ?

dzwoniłem dzisiaj do ARIMR lublin i jeszcze nic nie wiedzą na temat wytycznych w naborze na 2011r. :o

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3764 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) złozylem wniosek 21 lutego...do tej pory nic nie przyszlo do poprawki a kasy na koncie tez nie ma...ile jeszcze mam czekac ?? kujawsko pomorskie

#3765 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam takie pytanie, czy aby móc złożyć wniosek o premię to trzeba mieć ukończone 18 lat lub czy może w momencie składania wniosku brakować kilka miesięcy do uzyskania pełnoletności?

#3766 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 marzec 2011 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co wiem musisz mieć 18 w dniu złożenia wniosku.

#3767 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A to lipa, mogliby zrobić w drugiej połowie. Muszę poczekać za rok, może coś jeszcze zostanie, bo mówią, że kasy jeszcze jest.

#3768 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam nieco inne pytanie... Czy może coś pomóc jeśli do wniosku dołączę zaświadczenie o niepełnosprawności obecnego właściciela gospodarstwa? Bo przy poprzednim naborze w agencji mi powiedzieli że to może pomóc w kwestii czasu (pierwszeństwo) ;) Teraz są pkt a nie kolejność, ale może jeśli będę dalej na liście to mnie by przesunęli.... Ma ktoś orientację w temacie?....

#3769 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, chciałbym sie coś dowiedzieć na temat wyliczonej żywotności ekonomicznej gospodarstwa (ESU) zawartej w biznesplanie w młodym rolniku. Otóż z tego co wiem żywotność uzyskana w roku docelowym nie może być mniejsza niż ta która była wyliczona w roku bazowym, natomiast chcę zapytać czy jest taki wymóg aby w pozostałych latach to jest 2, 3 i 4 roku wielkość ESU musi być również wyższa niż ta w roku bazowym czy możliwy jest jednak jej spadek poniżej wyliczonej wartości? Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

#3770 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) toendt mam to samo, mogli by jeszcze zaczekac z tym MR z 2 miesiace ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3771 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja wręcz odwrotnie chciałbym żeby jak najszybciej to ruszyło z powodu innego kryterium. Co do naboru w przyszłym roku z tego co zrozumiałem to ma być ostatni w tym PROW. A modernizacja będzie jeszcze ? Bo kolega mi mówił że w tym roku było ostatni raz....?

#3772 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Modernizacji już nie będzie. To dobrze, że jeszcze za rok będzie młody rolnik :)

#3773 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miałem na myśli, że ten jest ostatni. TO lipa, że modernizacji już nie będzie bo za te 75 tys. nic konkretnego nie kupie.

Edytowany przez pasiu66, 24 marzec 2011 - 20:31.

#3774 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR będzie jeszcze w tym roku ale nie znają terminów kiedy i to już ostatni nabór na MR chyba że będzie mało chętnych ale nie sądzę...

#3775 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 marzec 2011 - 21:03

Witam, chciałbym sie coś dowiedzieć na temat wyliczonej żywotności ekonomicznej gospodarstwa (ESU) zawartej w biznesplanie w młodym rolniku. Otóż z tego co wiem żywotność uzyskana w roku docelowym nie może być mniejsza niż ta która była wyliczona w roku bazowym, natomiast chcę zapytać czy jest taki wymóg aby w pozostałych latach to jest 2, 3 i 4 roku wielkość ESU musi być również wyższa niż ta w roku bazowym czy możliwy jest jednak jej spadek poniżej wyliczonej wartości? Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

pytałem o to samo kilka stron wcześniej . Ktoś odpowiedział mi w ten sposób , że komisja może się przyczepić jeśli sprawdza przed rokiem docelowym wartość ESU która będzie niższa niż w roku bazowym .
Podejżewam że przepisy w tej kwestii nie są zprecyzowane ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3776 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

#3777 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złóż korekte do wniosku i zamiast tego zetka wpisz ze trzy maszyny cy cuś, może przyczepe, a jak chcesz go koniecznie to ja nie wiem.

#3778 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też jestem ciekaw czy można łączyć z kredytem.

#3779 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) LowRider mam ten sam problem (mazowieckie). Zostalo mi miesiac czasu , do terminu 180 dni ,a mam nic nie zalatwiane, ani nr gosp, ani notariusz ani zaswiadczenia z gminy, ani krus, zupelnie nic. Balagan w papierach dzialkach itd. Martwie sie czy zdaze przed tym terminem. Podpowiedzcie ile czasu zalatwialiscie, jak dlugo czekaliscie na zaswiadczenia i gdzie itd.
CZY W WYJATKOWYCH SYTUACJACH ZGODZA SIE PRZEDLUZYC TERMIN 180 DNI CZY MUSZE OD NOWA SKLADAC PAPIERY NA MR? dzieki z gory

Edytowany przez anka81, 26 marzec 2011 - 11:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3780 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:41

pytałem o to samo kilka stron wcześniej . Ktoś odpowiedział mi w ten sposób , że komisja może się przyczepić jeśli sprawdza przed rokiem docelowym wartość ESU która będzie niższa niż w roku bazowym .
Podejżewam że przepisy w tej kwestii nie są zprecyzowane ;)

Może być tak jak mówisz. Jak dzwoniłem do arimr w Toruniu to koleś powiedział mi żeby ESU było wyższe w roku docelowym a we wcześniejszych niby że nie musi, zwrócił uwage tylko aby powierzchnia danych upraw nie odbiegała więcej niż 30 % od deklarowanej. Ale jeden mówi tak drugi może inaczej i bądź tu mądry zależy na kogo się trafi w razie komisji, ja jakby co wykręcam numer do tej osoby co mi udzielała informacji i niech się między sobą kłócą. To jest chore, że człowiek jest uzależniony i musi się pytac kogoś o zgode żeby coś zmienić we własnym gospodarstwie. Pozdrawiam