Polecane posty

pawlus224    2624

4 ha się liczy . Na wypisie z rejestru gruntów jest wyszczególnione ile na danej działce zajmują budynki i podwórko a ile jest gruntów ornych . Ja właśnie miałem taką sytuację że nie chcieli mi tego zliczyć do powierzchni gospodarstwa - chcieli policzyć tylko to co do dopłat . Ale zawiozłem im wypisy na których jest jasno napisane że owszem obszar jest zabudowany ale jest dalej użytkowany rolniczo i chyba ta pani która mi rozwiązuje wniosek w końcu zrozumiała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Dla wszystkich zainteresowanych aktualne ilości wniosków w poszczególnych województwach (Stan na na koniec 21 czerwca) :

Dolnośląskie 126

Kujawsko-pomorskie 537

Lubelskie 587

Lubuski 57

Łódzkie 383

Małopolskie 148

Mazowieckie 788

Opolskie 162

Podkarpackie 116

Podlaskie 475

Pomorskie 229

Śląskie 98

Świętokrzyskie 250

Warmińsko-mazurskie 299

Wielkopolskie 878

Zachodniopomorskie 180

Z doświadczenia najwięcej wniosków wpływa w ostatnich dniach, szczególnie nadane pocztą, więc ostateczna ilość będzie wiadomo dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

 

Były pytania odnośnie puli. Te 6500 wniosków, które podają na stronie to była orientacyjna liczba na początku naboru. Od tego czasu trochę się to zmieniło: wydano decyzje dla tych co zabrakło w zeszłym roku, a w między czasie trochę ludzi z pozytywnymi decyzjami zrezygnowało. Więc ciężko powiedzieć ile będzie kasy i na ile wniosków w każdym województwie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mnie ciekawi najbardziej jak to jest podzielone na województwa: czy to jest w stosunku do tego ile już pobrało dane województwo w poprzednich latach czy jak? Bo raczej po równej ilości wniosków na woj. to nie jest podzielone. Ale tego pewnie nie wie nikt z was bo już by ktoś do tej pory pewnie napisał w tym temacie coś o tym :)

 

Wydaje mi się że nie będzie województwa w którym mniej niż 200 wniosków by było tylko do dyspozycji. Chociaż jeszcze może się okazać że żadnego podziału, limitów na województwa nie ma :)

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Mnie ciekawi najbardziej jak to jest podzielone na województwa:

Podział na województwa jest w rozporządzeniu o podziale środków, z tego co pamiętam nowelizacja z marca br. przydzieliła środki na wszystkie lata. Policzyć ile zostało jest problem, bo nabory do końca 2009 były na premie 50 tys. a od zeszłego roku jest 75 tys. Więc nawet znając łączną ilość decyzji bez podziału na lata nie ma możliwości określenia ile zostało kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Czyli np. powiedzmy że w województwie mazowieckim złożono 900 wniosków to punkty będą licznone dla tych wszystkich osób a potem będą "ułożeni" wg punktów w tym województwie a nie będą np. mieszani razem z innymi województwami lub wogóle z całym krajem. Chodzi mi o to czy wnioski z wszystkich województw po otrzymaniu odpowiednich punktów będą układane wszystkie razem czy w każdym województwie osobno i najlepsi co uzyskali w danym woj. najwięcej pkt otrzymają premie czy będą brani ogólnie z całej Polski Ci co mają najwięcej pkt? Trochę zamieszałem ale może ktoś zrozumie i wie o co mi chodzi :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

czy wnioski z wszystkich województw po otrzymaniu odpowiednich punktów będą układane wszystkie razem czy w każdym województwie osobno i najlepsi co uzyskali w danym woj. najwięcej pkt otrzymają premie czy będą brani ogólnie z całej Polski Ci co mają najwięcej pkt?

Będzie 16 list po jednej w każdym województwie (punkty w każdym województwie są naliczane inaczej - inna średnia powierzchnia i różne bezrobocie). Może się zdarzyć, że w paru województwach zabraknie środków w paru będzie kolejny nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja Cię rozumiem , ale nie mam pojecia jak to jest :)

 

Kurcze , ciekawe kiedy będą jakies dane , albo ile któro województwo dostanie - chyba to kiedys ogłoszą ?

A lista "szczsliwców" będzie opublikowana na stronie arimr czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Dzięki Dlok za wyczerpujące odpowiedzi :) Pożyjemy zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać. Macie może dojście do jakiś statystyk lub czegoś takiego z poprzednich naborów?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

oj ja siebie w wielkopolsce kiepsko widze :(

A jeszcze jedno wie moze ktoś od jakiej daty jest liczone iz jestem MR czy od daty na umowie dzirżawy czy od daty wydania decyzji o przyznaniu płatnosci jak sadzicie jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

oj ja siebie w wielkopolsce kiepsko widze :(

A jeszcze jedno wie moze ktoś od jakiej daty jest liczone iz jestem MR czy od daty na umowie dzirżawy czy od daty wydania decyzji o przyznaniu płatnosci jak sadzicie jak to wyglada

Mi się wydaje, że od daty przepisania czyli od daty którą masz w akcie notarialnym.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Witam wszystkich. Ja złożyłem wniosek 10 czerwca. Ale jestem z woj. wielkopolskiego i pewnie sie nie załapie. Pewnie za małe gospodarstwo.

Mam pytanie otóz ziemi na wniosku mam 13,80 ha i jakos z tego co uprawiam naliczyli mi 14,71 ESU. To dużo czy mało? I najważniejsze z czego to sie bierze?? Jak to naliczają?

 

 

Do kolegi @janczar810.

Ty tez widze z wielkopolski. A jak to u ciebie wyglada dużą masz liczbe Esu??

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Esu jest naliczane z upraw które uprawiasz i zwierząt które hodujesz.

Ja mam z 20 ha 16 esu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Esu przecież przy MR nie jest punktowane i wążne tylko aby mieć więcej niż 4 i na koniec więcej niż w roku bazowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I całe szczęście bo Ja wypadł bym słabo :P

 

a to esu macie na początku czy za 5 lat ? bo jesli wyliczyli wam np. na starcie 5 esu a chcieli przedobrzyc i w roku docelowym zaplanowali wam 15 esu to Ja bym się nie cieszył ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja mam w bazowym 16 a w docelowym 19 esu.Teraz się tak zastanawiam czy nie podałem za dużego wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja mam 19,5 ha ale nie pamietam ile esu ale dość mało, choć w piatym roku o okolo 1,5 ma mi się podniesć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja żeby było smiesznie to napoczątku mam 2,46 i wzrost też 2,46 :) nie wspominając o (smiesznej w tej sytuacji) powierzchni gosp. 10.22 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wiecie moze kiedy mozna sie spodziewac decyzji o przyznaniu/nieprzyznaniu premii albo jak dlugo nalezy czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@pawlus ja od razu złożyłem wypisy, tam jest 10.40ha jako użytki rolne i 29arów pod budynkami, podałem powierzchnię 10,40 i muszę teraz też to poprawiać.... Kiedy miałeś poprawkę? Wysyłałeś czy zawoziłeś?

 

Co do ESU to jA jedynie na liczbie sztuk bydła zwiększyłem sobie-teraz przejmuję jedynie krowy dojne, na koniec mam 4 sztuki więcej + cała młodzież ;)

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A widzisz czyli tak źle i tak nie dobrze ;) muszą się przyczepić ...

Miałem poprawkę jakieś 2tygodnie temu , zawiozłem osobiście. Teraz myślę że już wszystko będzie ok . bo gdyby było nadal coś nie tak to powinna się ta pani rozpatrująca wniosek odezwać , więc teraz tylko czekać i albo w tę albo we w tę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Będzie 16 list po jednej w każdym województwie (punkty w każdym województwie są naliczane inaczej - inna średnia powierzchnia i różne bezrobocie). Może się zdarzyć, że w paru województwach zabraknie środków w paru będzie kolejny nabór.

 

 

To może wtedy będą przesuwać z województwa na województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a jeszcze mam pytanie czy składając wniosek składaliście parafki na każdej stronie biznesplanu i wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

a jeszcze mam pytanie czy składając wniosek składaliście parafki na każdej stronie biznesplanu i wniosku?

Nie tylko na stronie tytulowej podpis i tyle... Przynajmniej ja tak mialem A we wniosku to na koncu.

Edytowano przez Tomekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja też tylko na stronie tytułowej, jak oddawałem wniosek to ta pani co przyjmowała stawiała na każdej stronie pieczątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj