Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 18 marzec 2011 - 08:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nia maja kasy i wywalają te poprawki....zeby odwlec w czasie wypłatę :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:14
  •  

#3682 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja słyszałem, że program może się przesunąć nawet na lipiec. Dodany obrazek Chcą teraz uporządkować sprawę z modernizacją i dopiero ruszyć z naborem na młodego. Dodany obrazek Dodatkowo mają czekać na decyzję odnośnie rent strukturalnych, chociaż z drugiej strony wcześniej były informacje, że rent już nie będzie. Dodany obrazek

#3683 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 12:13

26.01 złożony o płatność 23.02 poprawka '' były poprawki ''
dziś sara na koncie B) B) B) B) :lol: :lol: :lol: :lol:

skoko z jakiego województwa jestes???
ja tez składałem 26.01 wniosek o płatność, dzisiaj mija 2tygodnie od polecenia przelewu a kasy nihuhu
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share jarekzss

jarekzss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwonilem do agencji to mi powiedziano ze nie ma szans na to aby w marcu ruszył program, powiedzieli ze tez czekaja na komunikat i ze przewidziany MR jest na pierwsza polowe roku:/:/

#3685 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Drodzy forumowicze! Wyrobie sie w miesiac z przepisaniem u notariusza, w gminie i w krusie,bo za miesiac i pare dni mija mi termin 180dni. Czy trzeba czekac na jakies uprawomocnienia po notariuszu albo jakies zaswiadczenia dosc dlugo np z krusu? Moze ktos jest z okolic SIEDLEC(mazow) i mial do czynienia z przepisywaniem na MR, krusem, a moze poleci niedrogiego notariusza(umowa darowizny bez RS). Nr gosp i konto bankowe juz mam, papiery do notariusza prawie tez. Przez ten krotki termin nie moge spac. Opiszcie jak dlugo to zalatwialiscie,ile gdzie i na co czekaliscie.

#3686 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 18:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Droga anka81 nie ma co się martwić. Ja wszystkie formalności załatwiłem w trzy tygodnie i się bardzo nie spinałem. Pozdrawiam.

#3687 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 marzec 2011 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) anka81 miesiąc to tak na styk,
złożyłem wniosek o płatność 17.02, nie wytrzymałem i dzisiaj pojechałem do Gorzowa do ARIMR, się czegoś dowiedzieć, w sumie roboty nie ma bo ciągle pada samochód na gaz to pojechałem 160km w jedną stronę, i okazało się że dobrze zrobiłem , gościu powiedział że mają 60 dni na rozpatrzenie, ale pogadałem powiedziałem jaka sytuacja, że kawał drogi zrobiłem by dojechać, i o dziwo wyciągnął mój wniosek i razem zemną go rozpatrzył, wszystko dokładnie sprawdziliśmy, i pierwsza poprawka to jedna cyferka w NIPie się nie zgadzała, i druga poprawka, muszę dosłać wypis z rejestru gruntów, i powiedział że wniosek jest ok i jak tylko dostanie ten wypis to od razu śle polecenie do warszawy przelewu, oni mają 3 tygodnie na to, pewnie gdybym nie przyjechał to mój wniosek by jeszcze jakiś czas leżał w szafie i się kurzył

#3688 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 60 dni to ma arimr wojewódzka + arimr Warszawa???

#3689 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chyba, że masz poprawke to może się przedłużyć o 3 tyg.

Edytowany przez bodzio9909789, 18 marzec 2011 - 20:39.

#3690 Share zawi

zawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WIEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA ,ŻE 20 MARCA OGŁOSZĄ NABÓR NA MR ALE NA ILE%? :D

Edytowany przez zawi, 18 marzec 2011 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 02:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam ostatnio zapisalem synowi ziemie w postaci darowizny i on otrzymal premie mlodego rolnika. Czy teraz wydzierzwaiajc kolejny grunt bedzie to juz calosc mojego gopodsrtwa drugiemu synowi bede mogl przejsc z zona na rente strukturalna ?? czy musze pozbyc sie ziemi w postaci darowizny aby moc ubiegac sie o rente struktturalna ??

czytalem ze kwota renty strukturalnej to obecnie 1100 zl...ale to na 1 osobe czy na malzenstwo ??

#3692 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 19 marzec 2011 - 04:00

witam ostatnio zapisalem synowi ziemie w postaci darowizny i on otrzymal premie mlodego rolnika. Czy teraz wydzierzwaiajc kolejny grunt bedzie to juz calosc mojego gopodsrtwa drugiemu synowi bede mogl przejsc z zona na rente strukturalna ?? czy musze pozbyc sie ziemi w postaci darowizny aby moc ubiegac sie o rente struktturalna ??

czytalem ze kwota renty strukturalnej to obecnie 1100 zl...ale to na 1 osobe czy na malzenstwo ??

Takie głupoty wypisujesz, że aż nie chce mi się tłumaczyć... Zacznijmy od tego czy będą renty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale z pewnością nie w tym PROWie. Resztę może ktoś Tobie wytłumaczy rano bo, aż nie chcę mi się tłumaczyć takich oczywistych kwestii.
Interesująca musiałaby być renta strukturalna w postaci 550 zł. na osobę, na pewno wszyscy chcieli by ją mieć? Sam widzisz najpierw pomyśl, później pisz:)

Edytowany przez klaas111, 19 marzec 2011 - 09:18.

#3693 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 07:01

Takie głupoty wypisujesz, że aż nie chce mi się tłumaczyć... Zacznijmy od tego czy będą renty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale z pewnością nie w tym PROWie. Resztę może ktoś Tobie wytłumaczy rano bo, aż nie chcę mi się tłumaczyć takich oczywistych kwestii.

Jeśli ci się nie chce tłumaczyć - to nie tłumacz i trzymaj buzię na kłódkę!! A nie się mądrzysz.
Widzę, ze to niektórzy to same rozumy pozjadali.

#3694 Share jarekzss

jarekzss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 08:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Juz tych dat tyle napodawaliscie ze szok tylko ze zadna sie nie sprwadzila i ten 20 pewnie tez sie nie sprawdzi bo to niedziela

#3695 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:10

Jeśli ci się nie chce tłumaczyć - to nie tłumacz i trzymaj buzię na kłódkę!! A nie się mądrzysz.
Widzę, ze to niektórzy to same rozumy pozjadali.

Nie wiem co Ty od niego chcesz?? @jopi1991 to chyba rok przespał, że nic nie wie w tym temacie. Takie informacje jak wysokość rent strukturalnych, warunki przyznania można znaleźć bez większego trudu na stronie ARiMR http://www.arimr.gov...ralne-2010.html A w sumie to o RS w najbliższych latach nawet nie ma co myśleć.
Forza JUVE!!!

#3696 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) renty to od 2014 Może bedą przyjmowac, a wysokosc renty obecnie to 1013brutto+(rewaloryzacja tylko w tym roku 4,2%)-(61zł KRUS) - (podatek) i wyjdzie może dziewięć stów

Edytowany przez wsiok, 19 marzec 2011 - 21:11.

#3697 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 23:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnośnie wniosku na młodego rolnika, otóż mam wpisane we wniosku stado trzody chlewnej ,ale rodzice nie zarejestrowali zwierząt w agencji ,otrzymałem pozytywna decyzje ale jak myślicie mogą z tego potem wyniknąć problemy...

#3698 Share waldek1988

waldek1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Świnie muszą być zarejestrowane (o ile chcesz je sprzedać pośrednikowi albo bezpośrednio do ubojni).A żeby je teraz zarejestrować będziesz musiał podać źródło z którego te świnie pochodzą, nie możesz od tak sobie podać w Agencji że masz np. 50 świń. Najlepiej jak znajdziesz jakiegoś producenta trzody, który 'na papierze' sprzeda Ci tyle świń ile masz i Agencja nie będzie miała nic do tego. Tylko pamiętaj, że przy 'zakupie' świnie muszą mieć świadectwo zdrowia lub gospodarstwo z którego je 'kupisz' musisz mieć status wolnego od choroby Aujeszkiego i oczywiście musisz pamiętać o prowadzeniu księgi rejestracji świń i o oznakowaniu świń (kolczyk czy tatuaż). a tak zupełnie na marginesie to myślałem, że już nie ma niezarejestrowanych świń ( jak Twoi rodzice wcześniej je sprzedawali?)

#3699 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 09:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W sumie to są jeszcze stada krów, które nie są wolne od chorób, wiem bo miałem na oku ładną krówkę 4 latkę za śmieszne 2500 po wycieleniu, haczykiem było brak stada wolnego od chorób.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rodzice nie mieli problemów ze sprzedażą ,ponieważ weterynarz robił badania,świnie mają świadectwo zdrowia tylko chodzi mi o wniosek na młodego rolnika mam we wniosku wpisane średni stan 7 warchlaków 7 prosiąt i 7 tuczników no i 3 lochy w roku bazowym.Prosięta były sprzedawane na rynku i chodzi mi o to czy mogą się o mnie doczepić bo we wniosku mam wpisane że sprzedałem 50 sztuk tuczników.