Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:31

Nie wiem czy było już pisane, nowy nabór na MR 26 marca.

Czy to jest pewna informacja ?. Na stronie ARiMR nic nie znalazłem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:46
  •  

#3542 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie mozna znalez wymogi MŁODEGO ROLNIKA prosze o linka?kiedy nabór?pozdrawiam

#3543 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 11 marzec 2011 - 08:57

gdzie mozna znalez wymogi MŁODEGO ROLNIKA prosze o linka?kiedy nabór?pozdrawiam

wejdż na stronę www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

tam masz wszystko, możesz sobie nawet wydrukować wniosek o MR ,wniosek o płatność , biznes plan, i instrukcję do tego

pawlus224 a można wiedzieć jakie masz wykształcenie???????

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli młody rolnik ma wystartować 26 marca to notatka na stronie arimr musi sie ukazać na 2 tygodnie wcześniej czyli jutro sie okaże czy to prawda

#3545 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 09:42

wejdż na stronę www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

tam masz wszystko, możesz sobie nawet wydrukować wniosek o MR ,wniosek o płatność , biznes plan, i instrukcję do tego

kolego jak kończe teraz studium rolnicze...:)i z tego co mowią to wystarczy swiadectwo ukonczenia tej szkoly czy to prawda?:)nie potrzebny jest egzamin zawodowy...p.s a tak to mam wyksztalcenie wyższe administracyjne

#3546 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 marzec 2011 - 09:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) heniek ale mnie rozbawiłeś dzieciaku...

#3547 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może ktoś wie ile jest czasu na słożenie wniosku od dnia rozpoczecia przyjmowania na MR ?:)

#3548 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 10:40

heniek ale mnie rozbawiłeś dzieciaku...

poprosty kolego nie kazdy musi byc tylko rolnikiem na tym forum :Ptak jak TY!!!wiec juz nie zaczynaj!sam zaczynasz a potem sie zadlisz i piszesz do admina na mnie..wyluzuj!

i juz nie będe zwracał uwagni na to co piszesz i juz nic ci nie będe odpisywal...ale widze ze duzo osob sie czepiasz nie widomo o ci ci chodzi ,,,dziwne ze ty bana nie dostales jescze...nic juz nie odpisuj.pozdrawiam

#3549 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) egzamin zawodowy musi być
pamiętam jak kiedyś była taka szkoła co na rok sie szło i dostawało kwitek na ziemie ale teraz to chcą kwalifikacje zawodowe

#3550 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co ty mowisz ,świadectwo ukończenia szkoły rolniczej wystarczy :)wiem bo paru kumpli dostalo po ukonczeniu skzoly rolniczej,nawet nie podchodzili do egzaminu zawodowego..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi w szkole wmawiają co innego
chodze do policealnego studium w zawodzie technik ogrodnik choć studia skończyłem i mówią że egzamin zawodowy trzeba zdać ja tam wole mieć więcej jak mniej krusu nie mam opłacanego bo jestem uczniem choć 25 na karku
pare opini słyszałem że nie trzeba mieć egzaminu wystarczy ukończenie szkoły inni znowu że zależy czy warszawa sie dopatrzy braku kwalifikacji czy przejdzie bez nich co osoba to inna opinia
może ci co nie mają egzaminu zdanego a otzymali młodego rolnika mieli opłacany krus przez 3 lata zanim złożyli wniosek??

#3552 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie kolego :)chodze na to studium z klegami ktorz juz popbrali 75tys. i uzupelnijaa wyklsztalcenie..i agencja im kazla dostarczyc tylko swiadectwo ukonczenia szkoly...to jest wojewodztwo łodzkie...woogle niektrzy nie przystepuja do tego egzaminu, lub orzystepuja bez nauki na lajcie :)bo szkola rolnicza skonczona, praktyki w gospodarstwie odbyte...wiec czego wiecej ?:)

#3553 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 12:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hmmm
czyli kończe w czerwcu szkołe i bezstresowo podchodze do egzaminu, jak dostane zrobienie jakiś kwiatków to oddam kartke i już
krus zaczne opłacać po złożeniu wniosku i w momencie przejęcia ziemi czy to dobre rozumowanie??

#3554 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 marzec 2011 - 12:59

Mam wykztałcenie średnie rolnicze ,czyli ukończyłem technikum rolnicze (4letnie) , zdałem maturę i egzamin zawodowy na Technika Rolnika , także śpię spokojnie co do wymogu wykształcenia :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3555 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) człowiek całe życie spędził na wsi a poszdł uczyć sie ekonomi 4 lata średniej 3 studiów i jest za głupi żeby robić na ziemi
powinno być tak że gdy sie ukończyło szkołe wyższą nie rolniczą to po zrobieniu np. trzymiesięczny kursu można przejąć ziemie na młodego rolnika a nie lataj po szkole choć w domu robi sie więcej niż to co uczą bo praktyka to podstawa

#3556 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 14:21

poprosty kolego nie kazdy musi byc tylko rolnikiem na tym forum :Ptak jak TY!!!wiec juz nie zaczynaj!sam zaczynasz a potem sie zadlisz i piszesz do admina na mnie..wyluzuj!

i juz nie będe zwracał uwagni na to co piszesz i juz nic ci nie będe odpisywal...ale widze ze duzo osob sie czepiasz nie widomo o ci ci chodzi ,,,dziwne ze ty bana nie dostales jescze...nic juz nie odpisuj.pozdrawiam

Wytłumacz mi jak niby osoba z wyższym wykształceniem wali takie błędy ortograficzne,zobaczcie ludzie co ten magister wypisuje w temacie PROW.Śmiech na sali normalnie, słuchajcie gostka a dobrze na tym wyjdziecie.

#3557 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 14:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega ostatnio zaczerpnął info na temat MR i jeżeli chodziłeś do szkoły o profilu np: Agrobiznes ale nie zdałeś egzaminu zawodowego wystarczy świadectwo ukończenia szkoły, chyba że przepisy się zmienią.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3558 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tam w sumie dokładnie nie wiem.
Wiem tyle że jak się zastanawiałam jesienią nad MR i byłam w ARiMR dowiedziec się jakie trzeba wykształecenie( skończyłam wtedy technikum rolnicze ale nie znałam wyników egzaminu zawodowego) to dyrektor ARiMR nie potrafił mi odpowiedziec na pytanie czy wystarczy ukończenie szkoły..,poleciał po rozporządzenie ministra, przeczytał je i stwierdził że sam nie wiem i że pewnie można, a jak nie to egzamin sobie zdam za rok itd..
Więc jak takich rzeczy nie wiedzą w ARiMR to niby skąd i my mamy wiedzieć...

Teraz moja sytuacja jest jasna bo skończyłam technikum rolnicze, mam maturę, zdany egzamin zawodowy więc z wykształceniem nie ma problemu.

Teraz druga sprawa: byłam dzisiaj w ODR i nic nie wiedzą jeszcze na temat MR czekają tak jak i my na jakieś rozporządzenie...

A i 3 sprawa to była wcześniej tu pisane o MR a studiowaniu dziennie a MR. I np.mój znajmoy mi mówił że ktoś tam kogo zna dostał MR studiując dziennie a dzisiaj na szkoleniu w ODR (było duzo mowy o MR) powiedzieli że studiowanie dzienne wyklucza MR...
Więc to na prawdę wszędzie inne info, wszedzie kręca..

#3559 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:47

Wytłumacz mi jak niby osoba z wyższym wykształceniem wali takie błędy ortograficzne,zobaczcie ludzie co ten magister wypisuje w temacie PROW.Śmiech na sali normalnie, słuchajcie gostka a dobrze na tym wyjdziecie.

pipo cyz jak ci tam...wez przeczytaj sobie co kolega napisal wczensiej ze po agroziznesie nie trzeba egzaminu zawdodowego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:39

pipo cyz jak ci tam...wez przeczytaj sobie co kolega napisal wczensiej ze po agroziznesie nie trzeba egzaminu zawdodowego...

Zacznij pisać po POLSKU. Zanim dodasz posta przeczytaj go 3 razy, popraw literówki i używaj polskich znaków. Tłuczesz te posty jak w transie i ciężko się domyśleć o co Ci chodzi.