Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3521 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1000-1500 za biznesplan? kurcze gdzie az takie ceny!!! Nie przeplacaj. Mi w ODRze wypelnili profesjonalnie za 500zl, gdy sie przytrafia jakies zmiany z mojego wyboru(albo z sily wyzszej) czy ewentualnie poprawki to jest to wszystko juz w tej cenie. Kobieta ktora mi wypelniala byla dobrze zorientowana, w razie niepewnosci dzwonila bezposrednio do ARiMR do Wawy i konsultowala to odrazu i wszystko bylo jasne. Doradzala i wyliczala ESU. Wypytywala o plany i podpowiadala.Czyzby niektorzy chcieli zarobic na biznesplanie wprowadzajac w blad ludzi niedoswiadczonych,pierwszorazowych? Zas zaswiadczenia niewiele kosztuja, na niektore trzeba tylko poczekac kolo tygodnia np na te z urzedu skarbowego i trzeba przypilnowac by dobrze wypisali bo ja musialam brac drugie-poprawke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:41
  •  

#3522 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 10 marzec 2011 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja za wniosek i biznesplan zapłaciłem 300zł a w odr chcieli 500zł.

#3523 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki SUZUKI21l. Jutro zrobie zmiane z dzierzawy na darowizne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3524 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jest możliwość zmiany założeń biznes planu?

Edytowany przez adam2939, 26 marzec 2011 - 20:13.

#3525 Share lukasz0088

lukasz0088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Prowadze korespondencje z MRiRW (Ministerstwo rolnictwa) dotyczącą rent strukturalnych.Niżej załączam treśc mojego ostatniego listu a niżej ich dzisiejszą odpowiedz. Napiszcie czy oni rozumieją co sie do nich pisze i czy udzielili mi odpowiedzi na wszystkie pytania które im zadałem ...

Szanowna Pani

W liście otrzymanym prze zemnie 27 stycznia 2011 roku dotyczącym nieuzyskania przez mojego ojca Renty strukturalnej Chciałem zapytac czy Ministerstwo posiada już zdanie KE na temat zwiększenia liczby beneficjentów powyższego działania, jeżeli tak to proszę o informacje. Drugie pytanie jakie chciałem zadac to: czy jeśli KE nie wyrazi zgody na zwiększenie ilości beneficjentów Ministerstwo Rolnictwa przewiduje lub ma w planach wsparcie tychże osób którym nie przyznano renty strukturalnej jakąś pomoc finansową z budżetu państwowego? Otrzymany prze zemnie list zawierał następujący akapit : "Oznacza to, iż w sytuacji gdy rolnik nie spełnia warunków niezbędnych do uzyskania renty strukturalnej bądź gdy nie będzie mogła już być przyznawana pomoc w postaci renty strukturalnej z uwagi na wyczerpanie limitu środków przewidzianych na to działanie w okresie realizacji PROW 2007-2013, rolnik zachowuje prawo do zabezpieczenia społecznego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników i może o to świadczenie się ubiegać" Dzwoniłem do oddziału Krus i otrzymałem taką informacje iż świadczenie przedemerytalne będzie przysługiwac ojcu po osiągnięciu wieku 60lat. Obecnie ojciec kwalifikował się do renty strukturalnej ze swoim wiekiem 56 lat, natomiast nie kwalifikuje się na wcześniejszą emeryturę z Krusu. Chyba że chodzi jeszcze o inne świadczenie które mają Państwo na myśli a ja o nim nie wiem??

Proszę o w miarę szybką odpowiedź na moje pytania i proszę o rozwianie wątpliwaści na temat tych rent oraz możliwych innych rozwiązań.

A to ich odpowiedź...

Dotyczy: zasad i trybu przyznawania renty strukturalnej w ramach dzialania ..Renty
strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszar6w Wiejskich na lata 2007-
2013 (PROW 2007 -2013).
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pismo przekazane drog4 elektroniczne w dniu 1 marca 2017 r.,
w sprawie dzialania,,Renty strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszar6w Wiejskich
na lata 2007-2013, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekaz$e nastEpuj4ce
informacje.
Z uzyskanych z Komisji Europejskiej informacji wynika, 2e stanowisko KE w sprawie
polskiej propozycji dokonania zmian w Programie co do ostatecznej liczby os6b, kt6rym
mozna w okresie programowania 2007-2013 przyznac rente strukturaln4 jest negatywne,
co oznacza, i2 w ci4gu najbliższych tygodni będą wydawane przez AgencjE Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa decyzje o odmowie przyznania renty strukturalnej tym wszystkim
wnioskodawcom, kt6rzy nie mieszczą się w limitach dostępnych Srodkow finansowych
Wznaczonych dla poszczegolnych wojewodztw .
W odpowiedzi na kwestie dotycz4ce prawa do emerytury z ubezpieczenia spolecznego
rolników, uprzejmie wyjaśniam, że użyte w poprzednim piSmie stwierdzenie ,,[...]rolnik
zachowuje prawo do zabezpieczenia spolecznego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu spolecznym
rolnik6w i mo2e o to świadczenie się ubiegać", dotyczy zabezpieczenia spolecznego, o którym
mowa w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu spolecznym rolnik6w (Dz.TJ.
z 2008 r. Nr 50, poz. 291, z p62n. zm.), Zgodnie z przepisami tej ustawy emerytura rolnicza
przysluguje ubezpieczonemu po osiągnięciu wieku emerytalnego (który dla mężczyzny
wynosi 65 lat), jeżeli legitymuje się co najmniej 25 letnim okresem podlegania ubezpieczeniu
emerytalno-rentowemu rolników. Natomiast tzw. wcześniejsza emerytura rolnicza
przysluguje ubezpieczonemu rolnikowi w wieku niższym od emerytalnego (dla mężczyzny
po ukończeniu 60 lat), jeżeli legitymuje się co najmniej 30 letnim okresem podlegania
ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu rolników i zaprzestał prowadzenia działalności
rolniczej.
Przy ustalaniu prawa do emerytury rolniczej, osobom urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r.,
nie zalicza się okresw ubezpieczenia pozarolniczego. Ww. osoby, które w okresie
aktywnoSci zawodowej podlegaly ubezpieczeniu w systemie rolnym i powszechnym i które
nie nabędą prawa do emerytury rolniczej (z uwagi na brak co najmniej 25 letniego okresu
podlegania ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu), po osiągnięciu wieku emerytalnego
otrzymają emeryturę z ZUS wraz ze zwiększeniem o tzw. część rolną. Zwiększenie będzie
wypłacać ZUS wraz z emeryturą z Funduszu Ubezpieczeń Spolecznych, a jego wysokość
ustalana jest wedlug zasad wymiaru częsci skladkowej emerytury rolniczej, przewidzianych
w przepisach o ubezpieczeniu spolecznym rolników (tzn, l% najniższej emerytury za każdy
rok podlegania ubezpieczeniu spolecznemu rolników). Określa to art. 26a ustawy
o emeryturach i rentach z FUS.
Przedmiotowe zmiany dla osób urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. się konsekwencję
reformy powszechnego pracowniczego systemu ubezpieczeń społecznych, która to reforma
objęta osoby urodzone po tej dacie. ZUS w stosunku do tych osób ustala emerytury
niezależnie od dlugości stażu ubezpieczeniowego na podstawie skladek zgromadzonych na
indywidualnym koncie emerytalnym. W związku z tym brak jest podstaw do zaliczania
okresu ubezpieczenia w ZUS do okresu, od którego zależy prawo do emerytur rolniczych.

Zpoważaniem

zastępca dyrektora

Renata Zielińska

#3526 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U nas w sasiedniej miejscowosci facet po szkole rolniczej wypelnial papiery i biznesplan za 400zl ale kazdy mial porzadne poprawki. Czy 300 czy 700 za biznesplan, to niewielka roznica, przeplacisz mowi sie trudno, ale najwieksza radosc ujrzec z czasem na koncie 75tys, to jest cos. Ja na przyklad nie mialam pojecia do wyliczenia ESU a oprocz tego mialam dziesiatki pytan i watpliwosci. Jesli ktos mial z tym do czynienia albo jest po rolniczej szkole to biznesplan nie jest taki trudny,tak mysle.

#3527 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi w ODR powiedzieli że biznesplan kosztuje 1% kwoty inwestycji jaką opisuje(nie sumy dofinansowania). Ale panie i panowie... Zależy co w tym biznesplanie chcecie umieszczać :) Ja zamierzam MR przeznaczyć na ciągnik i jak dzwoniłem po dilerach to każdy liczący się z klientem oferuje pełną pomoc przy składaniu wniosku łącznie z wykonaniem biznesplanu w cenie kupowanej maszyny :) W przypadku odmownej decyzji nawet jeśli się rezygnuje z zakupu nic nie brak płacić(przynajmniej tak mi mówili). Czyli de facto biznes plan za darmo :)

Edytowany przez versus, 10 marzec 2011 - 20:13.

#3528 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 marzec 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ lukasz0088

tez o to pytałem w krusie i odpowiedzieli mi tak:

25 lat opłacanej składki lub 60 lat i ojciec moze przejsc na wczesniejszą emeryture

a jak nie to pozostaje ci ubezpieczyć go jako domownika bo wowczas nie bedzie miał zadego ubezpieczenia
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#3529 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla mężczyzny jest 30lat składku i 60 lat na karku, na początek jest 75% wartości emerytury rolniczej, z każdym rokiem dodatkowe 5% i wtedy w wieku 65 lat jest 100% :) Dla kobiet odpowiedni 25 lat składki i wiek 55, reszta tak samo ;)

Ten list to w ogóle bez składu i ładu, widać robili kopiuj wklej bez przemyślenia. Ja mam to samo z PFRON, mój tata otrzymuje zwrot składki i co rusz są z nimi problemy, a listownie się nie rozwiąże. Urzędnicy przed podjęciem pracy powinni przechodzić test na czytanie ze zrozumieniem :)

Edytowany przez versus, 10 marzec 2011 - 20:30.

#3530 Share lukasz0088

lukasz0088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rodzice są już ubezpieczeni jako domownicy a jako rolnik i szczerze powiem że nie czekałem za przesunięciami na listach na renty strukturalne bo ojciec był daleko na nich i przepisanie było załatwione w styczniu. Czyli te 5200 osób które otrzyma w najbliższym czasie odmowną decyzje w sprawie tych rent zostanie na lodzie i musi wybrac czy przekazac następcy czy męczyc sie jeszcze do wcześniejszej emerytury...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3531 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 marzec 2011 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ versus być moze masz racje
dawno temu pytałem wiec nie pamiętam dokładnie :)

tak dokładnie ci ludzie w tym ja zostali ze tak powiem wydy@ani teraz zanim sie przepisze gosp to minie 180 dni i bedzie całkowita lipa

Edytowany przez tomash, 10 marzec 2011 - 20:51.

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#3532 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:21

A skąd takie info?

ARiMR Waw-a, w poniedziałek okaże się czy prawde mówili.

#3533 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek na MR za 400zł , MGR za 1000zł . Teraz , po tych poprawkach wszystkich sam bym te wnioski robił, żadna filozofia jak masz przykład i wzór.. czekam aktualnie na kasę , 2 tyg temu gość rozpatrujący wysłał do centrali płatności...

Jakoś nie ma radochy z tej premi gdy sie nie załapało na MGR... ech..;/
wschodni koniec mazowsza.

#3534 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 marzec 2011 - 21:36

U nas w sasiedniej miejscowosci facet po szkole rolniczej wypelnial papiery i biznesplan za 400zl ale kazdy mial porzadne poprawki. Czy 300 czy 700 za biznesplan, to niewielka roznica, przeplacisz mowi sie trudno, ale najwieksza radosc ujrzec z czasem na koncie 75tys, to jest cos. Ja na przyklad nie mialam pojecia do wyliczenia ESU a oprocz tego mialam dziesiatki pytan i watpliwosci. Jesli ktos mial z tym do czynienia albo jest po rolniczej szkole to biznesplan nie jest taki trudny,tak mysle.

Zgodzę sie z tym , tylko kto zagwarantuję ze Ja na swoim koncie ujze te 75 tys ? :D Dałbym i 2 tys za wypełnienie tylko niech ktoś zagwarantuje mi te 75tys ;) A jak dam te <500-600 zł to (odpukać) jesli nie dostanę premii to lżej to zniosę i może sie nie załamię :mellow: Bo mam taką sytuacje ze czy tak czy tak gospodarstwo muszę przepisac na siebie .

Z wypełnianiem wniosków o dopłaty obszarowe daje rade jako jedyny z rodziny ,pewnie i z biznesplanem dałbym radę tylko na to trzeba czasu , siąść , przeczytac ze zrozumieniem tą instrukcję i wypełniać , ale tak jak ktoś wyżej mówi ktoś kto fachowo się tym zajmuje zawsze coś doradzi , podpowie a tak to mimo tego ze wniosek będzie dobry to mogę sie nieopatrznie wpakowac w jakies zobowiązania które będzie ciężko wykonac ;)

Jest kilka osób nawet z mojej wsi które mogą mi to zrobić (sa to urzędniczki arimr) zobaczymy ile zaspiewają , jak się dogadamy to powinny mi to zrobic dobrze bo w końcu w przeciwnym wypadku zła opinia ruszy na wieś :D
W ostatecznosci kupuję skrzynkę wódki i kolega mi to zrobi (tylko o jakosc sie boję ;) ) albo sam się do tego zaprzęgnę i jak cos to będe miał pretensje do samego siebie .

Tymniemniej życzę kolegom i koleżankom starającym się o MR jak najlepiej :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3535 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mógłby może ktoś z osób które już czekaja na kase napisac dokładnie jakie są potrzebne papiery aby starać się o MR? ;)

#3536 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Ojciec ma 53 lata. Mam pytanie jeżeli by przepisał na mnie gospodarstwo tylko sobie zostawił np 3ha ziemi to by normalnie w wieku 60lat dostał emeryturę czy by mógł wszystko odpisać i wystarczyło by żeby opłacał składki???

#3537 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:36

A mógłby może ktoś z osób które już czekaja na kase napisac dokładnie jakie są potrzebne papiery aby starać się o MR? ;)

To było w poprzednim naborze. Teraz może się zmienić.
-kopia dowodu osobistego
-potwierdzenie kwalifikacji zawodowych (u mnie świadectwo z liceum i zaświadczenie z krus 5-lat domownik)
-zaświadczenie z KRUS o braku ubezpieczenia jako rolnik
-zaświadczenie z US o nieprowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej
-oświadczenia ze strony ARiMR
-plan rozwoju gospodarstwa

mogłem o czymś zapomnieć, już trochę czasu minęło. :rolleyes:

#3538 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:43

To było w poprzednim naborze. Teraz może się zmienić.
-kopia dowodu osobistego
-potwierdzenie kwalifikacji zawodowych (u mnie świadectwo z liceum i zaświadczenie z krus 5-lat domownik)
-zaświadczenie z KRUS o braku ubezpieczenia jako rolnik
-zaświadczenie z US o nieprowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej
-oświadczenia ze strony ARiMR
-plan rozwoju gospodarstwa

mogłem o czymś zapomnieć, już trochę czasu minęło. :rolleyes:

Czyli w sumie dużo tego nie ma :)
a po zaświadczenie do KRUS I do US koniecznie trzeba iść?
Bo jak kurcze się pisze że nie było się rolnikiem to to powyżej nie powinno być wymagane..no ale jak będzie mus to mus :)
Tylko akurat najgorsze kolejki w US :D

#3539 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 23:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po wysłuchaniu dzisiejszego agrobiznesu robi mi sie słabo
z nowymi kryteriami to niewiem czy dostane młodego rolnika
pierszeństwo mają ci z rentami a co ja mam powiedzieć jak ojciec ma 66 lat i prędzej emerytura by sie mu przydała a ja w czerwcu kończe szkołe rolniczą czuje sie wy@@@@@ny przez państwo na początku wystarczył 1ha i banda łepków jeździła furami zamiast robić
dziś trzeba sie narobić żeby na koniec dostać odmowe bo zabraknie środków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3540 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 00:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A muszę mieć staż?