Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dużo młodych rolników odpadnie tez z MGR . facet co wprowadzał do systemu wnioski w mazowieckim mowił , że bardzo duzo było od MR wniosków na 4-10 ESU .

Edytowany przez vicia1223, 04 marzec 2011 - 21:14.

wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:05
  •  

#3422 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2011 - 21:38

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)

Nie można przedłużyć tego terminu dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że nie ma takiej możliwości.

#3423 Share adam145

adam145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś kumpel który chodzi do szkoły rolniczej miał z agencji szkolenie. gość który ich uczył mówił ze na młodego w tym roku będzie 100tys anie 75 tys. czy ktoś jeszcze takiego słyszał ???

Edytowany przez adam145, 04 marzec 2011 - 22:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3424 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak "słyszelismy" o tym wiele razy na tym forum :) najlepiej poczekac ale jak najbardziej może tak byc tylko mniej wniosków bedzie rozpatronych o jakies 33,33% ale zależny jakie województwo

#3425 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 11:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W naborze 2010 nie mieli kasy dla wszystkich a w tym roku chcą dać 100tyś. Dla mnie jest to śmieszne bo co oni tym zyskają. Brak kasy na RS i MGR a na MR chcą stówkę dać. Ciekawe jakie będą kryteria. Pewnie takie że połowa odpadnie na starcie. Zechcą może wyższe wykształcenie rolnicze. Potem minimum 30 ha ma przejąć MR i w taki sposób dostanie 20% chętnych.

#3426 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 marzec 2011 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobrze mówisz , po za tym rolnikowi młodemu który przejmuje 10ha gospodarstwo jest dużo ciężej się utrzymać a rolnikowi który przejmie 30ha nie dość że łatwiej uzyskać dochód to jeszcze ma większe szansę uzyskać premie .... Ja osobiście wolałbym żeby więcej "nas" dostało premię a mniejsza kwotę niż odwrotnie . Ale gdyby dawali 100tys zł to już są pieniądze za które można kupić normalny ciągnik .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3427 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 jaki to jest normalny ciągnik na dzisiejsze czasy za 100tyś??

W gazetach i wypowiedziach o młodym rolniku za każdym razem słyszymy , że młody rolnik będzie dla tych którym zabrakło środków w poprzednim naborze a ich rodzice otrzymali pozytywna decyzje RS .

w czwartkowym agrobiznesie chyba był temat o MGR i środkach z przesunięć , podobno z niewykorzystanych funduszy RS mają przesunąć do MGR..
Ja np wiem , że ma być ponownie 75 tys i po to wprowadzono punkty(areał, wykształcenie) bo z góry wiedza ,że wszyscy nie dostaną , tak jak z MGR , i niech nikt nie pisze , że punkty są po to aby usprawnić pracę arimr w trakcie rozpatrywania itd.

Pozdrawiam .
wschodni koniec mazowsza.

#3428 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 marzec 2011 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla mnie "normalny" ciągnik który wystarczy do obrobienia średniego polskiego gospodarstwa to coś z małozaawansowanych technicznie i prostych ursusów i farmtraców ;) aczkolwiek nie jestem wymagający w tej kwestii .

Tak , na początku tygodnia mówili w agrobiznesie ,że co 4 rolnik który złozył wniosek na MGR dostanie wsparcie , a w piątek powiedzieli ze już tylko co piąty ... az strach pomyslec co przyniesie nowy tydzien :unsure:

Moim zdaniem jedną z nielicznych szansą dla udanego tegorocznego nabory MR (czyli ze dużo osób dostanie , a być moze i zwiększy się kwota pomocy ) jest chęć pokazania się z dobrej strony i późniejsze przypisanie sobie tej zasługi przez ministra dzentelmena przed jesiennymi wyborami ;)
... chyba ze sprawdzi się czarny scenariusz czyli "zapomnienie" ministra o MR przez to ,że chcą go podac do dymisji , może się zmienic tez minister który nie wiadomo jak to poprowadzi .

Edytowany przez pawlus224, 05 marzec 2011 - 21:20.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3429 Share gregi

gregi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam,
mam pewien problem i mam nadzieje ze ktoś będzie w stanie mi pomoc..
planuje przejąć gospodarstwo po rodzicach (11 ha) i skorzystać z MR 2011, tylko problem w tym, że rodzice skorzystali z programu wspierania gospodarstw niskotowarowych (luty 2007), a słyszałem, że w ciągu pięciu lat od tej daty nie będą mogli przekazać mi gospodarstwa, czy to prawda, jeśli tak to czy jest jakieś rozwiązanie? np.przekazać mi część gospodarstwa albo napisać jakieś podanie? czekam na pomocną wiadomość.
z góry dzięki.

#3430 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego nie ma żadnych przeciwwskazań do tego abyś przejął gospodarstwo po rodzicach.Jednak musisz pamiętać o tym aby wywiązać się z tego co rodzice zadeklarowali.Bo po przejęciu ziemi obowiązek spada na Ciebie.Wiem bo sam to przerabiałem a moim przypadku był to zakup ziemi.Warunek spełniony i czekam na ostatnia płatność ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share gregi

gregi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mlody2010,
a czy twoi rodzice czasem nie przeszli na rentę strukturalną?
bo o ile się orientuje to w takim przypadku przejęcie gospodarstwa z niskotowarówką jest możliwe.
jakbyś mógł to streść mi swój przypadek bo bardzo mi na tym zależy.
pozdrawiam i z góry dziękuję.

#3432 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 28 grudnia wniosek o płatność
24 stycznia poprawka wniosku
4 Marca Kasa na koncie :))))) :D

#3433 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gregi
Zapomniałem dodać, że gospodarstwo przejąłem a ojciec na strukturalną wziął i może dlatego nie było żadnych problemów z niskotowarówką.

#3434 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 06 marzec 2011 - 12:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 14.01 wniosek o płatność
7.02 poprawka wniosku
Na razie kasy niema.
A z jakiego woj. yanki jesteś?

#3435 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy a ja mam pytanie. Gdzie jest zapisane że jeśli ktoś ma przyznanego MR ale nie złoży wniosku o płatność to nie będzie mógł składać ponownie wniosku o MR w kolejnych naborach. Chodzi mi o pewne informacje a nie typu kolega kolegi słyszał że...

#3436 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:16

ktoś ma przyznanego MR ale nie złoży wniosku o płatność to nie będzie mógł składać ponownie wniosku o MR w kolejnych naborach.

Kiedyś było jak mówisz, ale od zeszłego roku nie ma takiego zaostrzenia, o ile nie dostałeś pieniędzy to możesz składać ponownie. (§ 2 ust. 3 po nowelizacji z XI 2009 r.)

#3437 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 marzec 2011 - 13:39

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

no właśsnie.. ja należe do tych osob.. ja mam MR a ojciec RS nie..
Z MR nie zrezygnuje napewno.. ale co z rentą?? co chwila sie pytam w ARiMR to każą czekać ale ile mozna czekać?? 180 dni minie i ani RS ani MR
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#3438 Share gregi

gregi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy ktos moze sie orientuje ile agencja ma czasu na wydanie decyzji po zlozeniu wniosku o MR???

#3439 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:05

ile agencja ma czasu na wydanie decyzji po zlozeniu wniosku o MR???

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ma teoretycznie 90 dni od złożenia, ale kpa dopuszcza przedłużanie z podaniem nowego terminu załatwienia sprawy i Agencja dość często z tego korzysta .
Z tym, że w nadchodzącym naborze planowane są zmiany w tym zakresie, związane z ogłoszeniem list rankingowych i ma być do 150 dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share gregi

gregi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlok,
dzieki za iformacje, ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales, chodzi mi o zlozenie tego pierwszego wniosku na MR, a nie juz o płatność, tez masz to na mysli??? jesli tak to skad masz informacje o rozporzadzeniu?