Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3401 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 13:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O płatność złożyłem 4.02.2011
Do Warszawy przesłali z Częstochowy 14.02.2011
Kasa na koncie 28.02.2011
woj. Śląskie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:06
  •  

#3402 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 04 marzec 2011 - 15:55

czacza Co chcesz przez to powiedzieć że nie ma i nie będzie??

Wiecie pod jaki numer Kontaktowy dzwonić do Warszawy abym dowiedział sie na jakim etapie mam wniosek chodzi mi ten główny bo dzwonie i mnie łączą gdzie indziej dają numery nawet nie związane z takimi rzeczami

obejrzyj ostatnie (dzisiejsze) wydanie agrobiznes, to będziesz wiedział, jak dobrze że ojciec się załapał, i czeka już na wypłatę za 3 mieś. a ja na 75 tyś, , współczuję tym którym przyznali MR, a ojcu renty niet , co oni teraz zrobią ?? czy będzie jeszcze nabór na RS ??

#3403 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3404 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A moze byc taka sytuacja ze rodzice mi przepisze np 11 ha i zloze na mlodego a im zostanie jeszcze ziemi np 10 ha i beda gosporarzyc dalej ???

#3405 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Superman można i trzeba tak zrobić bo innego wyjścia nie ma!!!

#3406 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka,polityka

Napisany 04 marzec 2011 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) te ponad 4000 tysiące rolników którzy nie załapali się na renty powinni jechać do brukseli i zrobić taką rozpie..uche to może by dopiero wtedy odblokowali ten limit na renty.

#3407 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wmiosek o płatość złożyłem 10.02 dzisiaj tak z ciekawości zadzwoiłem do ARiMR z zapytaniem na jakim etapie jest mój wniosek no i okazało się że jast do poprawki i że w przyszłym tygodniu dostane powiadomienie co trzeba poprawić. Tyle czekania i znów odnowa.....

#3408 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no a co powiecie na o sponsorowaniu serialu ranczo.... po co promować jaki tak wszystkie limity prawie wyczerpane do 2014 roku

#3409 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) omen napisałem o tym w temacie modernizacja.
wschodni koniec mazowsza.

#3410 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3411 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 marzec 2011 - 19:12

@ Piotras a jaka szkoła i kierunek?
jak masz rolniczy to nie musisz mieć wcześniej opłacanego krusu
a jak inny niż rolniczy to 3 lata muszą być opłacone

aha , czyli jak jestem po TR to nie muszę mieć płaconych składek 3lata wstecz w dniu składania wniosku ;) ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3412 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 04 marzec 2011 - 19:20

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

Nic z tego nie rozumiem. Problem z czym? Ze rodzice nie dostaną renty? W takiej sytuacji to chyba rodzice bez problemu moga przepisac gospodarstwo młodemu i się u młodego ubezpieczyć jako domownik, opłacac krus i czekać na lata do emerytury. Problemu nie widzę. Wiadomo dobrze gdyby co miesiac jeszcze wpadało kilkaset złotych z tytułu RS. Ale będąc na RS bardziej należałoby uważać na ewentualne kontrole i 'życzliwych sasiadów' którzy doniesliby w przypadku pracowania rodziców na gospodarstwie (bo przecież nie wolno ;) ).

#3413 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 04 marzec 2011 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224 dokładnie tak :D

#3414 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Coś mi się zdaje że kilku polityków PSL nie wejdzie za te renty do sejmu.

#3415 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 04 marzec 2011 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

Wszystko się kiedyś kończy a to co dobre krótko trwa...
u mnie w wielkopolsce MGR nie było a chętnych wielu no ale komu się udało wcześniej ten się cieszy...
Oby na 2014-2020 były podobne programy :huh:

Edytowany przez karol, 04 marzec 2011 - 19:43.

#3416 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 04 marzec 2011 - 20:17

Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)

KPK

#3417 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja( choc sam byłem tym zaszkoczony ale dużo się mozna dowiedziec w wiadomosciach i w rozmowach z ekspertami) inne media mają rolników gdzies!! Np dowiedziałem sie tego ze dostajemy połowe dotacji do ha z tego co niemcy i nawozy sa tam dużo tansze i np jesli rzad bardziej nie bedzie dbac o wies to ludzie przestaną gospodarzyc. A Niemcom szczególnie chodzi o zniszczenie rolnictwa bo beda mieli rynek zbytu po zawyżonych cenach bo nie bedziemy mieli zadnej alternatywy :(
sorki że troche nie na temat

#3418 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja powiem tak. Szwajcarski rolnik czerpie dotacje z EU mimo że ni należy. Mój były szef dostawał 2000zł do ha pszenicy ekologicznej. Ta ekologia polegała na pełnej dawce NPK i oprysku herbicydowym. Jaka to ekologia.

#3419 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś pisał że 4tys rolników nie załapało się na RS to mniej więcej tyle samo odpada z MR?Czy mniej? Bo jednak część mogła na zwiększenie brać i wtedy bez MR. Do tego dojdzie część która podzieli gospodarstwa i skorzysta z MR, radykalnych sytuacji o przekazaniu gosp na dzieci i ubezpieczeniu jako domownik rodziców czuję że wiele nie będzie. Czyli w sumie ciekawe ile osób tak na prawdę odpadnie z MR przez okrojenie rent:/ Niestety kolejny raz rząd popisał się swoją dyplomacją :/

Pora ruszyć na wiejską na głosowanie o wotum nieufności dla szanownego ministra i pokazać wiejskie zdanie :lol: A na prawdę to faktycznie uważam to za dowód nieudolności Sawickiego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3420 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:58

Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

Obiektywnie patrząc to Sawicki cały czas coś obiecuje, że będzie na pewno a później się nie udaje, komisja jest winna i produkuje nowe obietnice. Powinni zrobić audycję z Ministerstwa Rolnictwa o 19:00, żeby dzieci sobie bajki pooglądały.

dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja

Gdyby przy władzy był PIS to byś słuchał jak to dobrze w rolnictwie, że dopłaty są itp. Znalazłeś bardzo nieobiektywne źródło informacji. O tym że dostajemy mniejsze dotacje mówili nieraz w agrobiznesie i tygodniu więc to nie jest żadna tajemnica.