Polecane posty

Boniek    1

Witam

 

Mam mały dylemat. Jestem jeszcze młodym rolnikiem z 2010 roku. Dosłownie nie jestem i własnie w tej sprawie piszę. W zeszłym tygodniu udało mi się wszystko załatwić i mam decyzje w ręku po prawie roku. Teraz czas na przepisanie i włąsnie tu jest mały problem ponieważ ciężko mi ojca zaciągnąć do notariusza. Jednak ja chcem jak najszybciej przepisać ponieważ jak przepisze przed 31 maja ojciec będzie musiał koniecznie przepisać także na mnie dopłaty i własnie o to mi chodzi. Dlatego moje pytanie brzmi ile czasu zajmie mi przepisanie gospodarstwa? Chodzi o samo przepisanie a nie złożenie wniosku o płatności bo to troszke zajmie. Wyrobie się do końca maja? Ile trzeba czekać na wypis czy tam opis z ksiąg wieczystych? może ktoś mniej wiecej powiedziec co po kolei i ile będzie to trwało? Bardzo mi zależy na tych informacjach bo te dopłaty są ważne ze względu spraw rodzinnych. Prosze o prawdziwe informacje..

 

Z góry dziękuje...

 

Przepisanie ziemi jak się postarasz, to w jeden dzień się wyrobisz. Potrzebny jest tylko wypis z rejestru gruntów, który powinni dać od ręki. Później to wiadomo - czasami trzeba długo czekać na decyzję z KRUSu.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0
Napisano (edytowany)

yo,

a czy ktoś ma i mógłby się podzielić przykładem "planu rozwoju gospodarstwa" ???

jak coś to mój mail:

 

jacumi@o2.pl

 

z góry dzięki

Edytowano przez jacumi

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przecież w instrukcji wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam!!!moja sytuacja wygląda tak: w lutym skończyłem studia rolnicze( 5 lat) i zapisałem się do KRUS jako domownik. mój ojciec ma 54 lata i chcemy czekac do 2013 na retę strukturalną dla niego. moje pytanie czy w 2013 będę mógł skorzystac z premii Młody Rolnik( nie mam ziemii tylko ciągle ubezpieczałbym się w krus)? i jeszcze jedno : czy gdybym obecnie się zdecydował na tę pomoc, a ojciec przepisał mi tylko grunty orne to czy moge kupić np. kosiarkę, zgrabiarkę. beczkowóz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego a z kąd wiadomo czy w 2013r. będzie Młody rolnik i renty strukturalne, ja na twoim miejscu złożył bym w tym roku wniosek.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Witam. Mam pytanie czy przy składaniu wniosku będę potrzebował wypis z rejestru gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Sztuk Ja tez jestem młody rolnik 2010, w zeszłym tygodniu brałem wypisy i odpisy to od ręki dostałem, na wyrysy musiałem dzień czekać bo już po południu złożyłem wniosek o wyrys. Z kolei na wszelkie odpisy aktów własności i notarialne to też na drugi dzień wszystko. Mi zajęło 3 dni na zebranie wszystkih papierów.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam. Mam pytanie czy przy składaniu wniosku będę potrzebował wypis z rejestru gruntów.

Wypis musisz mieć obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

witam!!!moja sytuacja wygląda tak: w lutym skończyłem studia rolnicze( 5 lat) i zapisałem się do KRUS jako domownik. mój ojciec ma 54 lata i chcemy czekac do 2013 na retę strukturalną dla niego. moje pytanie czy w 2013 będę mógł skorzystac z premii Młody Rolnik( nie mam ziemii tylko ciągle ubezpieczałbym się w krus)? i jeszcze jedno : czy gdybym obecnie się zdecydował na tę pomoc, a ojciec przepisał mi tylko grunty orne to czy moge kupić np. kosiarkę, zgrabiarkę. beczkowóz???

 

jesli grunty orne to nie możesz wpisać maszyn do zbioru zielonki i obsługi zwierząt skoro ich nie masz, to chyba logicznie... ja w tym roku składałem wniosek na MR i byłem 51 w kolejnosci złozenia, ale to było w zeszły piatek. a czas na złozenie masz do 26 czerwca chyba wiec warto złozyć bo jak złozysz a nie przyznaja tobie to jesli bedzie w 2013 znowu MR to bedziesz mógł składac, bo teraz zkładasz sam wniosek załączniki no i biznes plan, mi robili w ODR zapłaciłem 400zł i tylko załątwiłem 2 zaswiadczenia z krus i zus no i pare oświadczen musiałem tylko podpisac...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1
Napisano (edytowany)

siema możne mi ktoś napisać kto już składał papiery w warszawie czy wszystkie formalność związane ze złożeniem wniosku załatwi się w dzień u nich??

za odp z gury dziekuje

Edytowano przez Lucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Mariusz wypisy z rejestru gruntow pobiera sie w Starostwie Powiatowym , w geodezji. Oczywiscie jest to platne kilkadziesiat zlotych w zaleznosci od ilosci hektarow lub dzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jesli grunty orne to nie możesz wpisać maszyn do zbioru zielonki i obsługi zwierząt skoro ich nie masz, to chyba logicznie... ja w tym roku składałem wniosek na MR i byłem 51 w kolejnosci złozenia, ale to było w zeszły piatek. a czas na złozenie masz do 26 czerwca chyba wiec warto złozyć bo jak złozysz a nie przyznaja tobie to jesli bedzie w 2013 znowu MR to bedziesz mógł składac, bo teraz zkładasz sam wniosek załączniki no i biznes plan, mi robili w ODR zapłaciłem 400zł i tylko załątwiłem 2 zaswiadczenia z krus i zus no i pare oświadczen musiałem tylko podpisac...

 

 

A skąd wiesz który byłeś w kolejności ? na tym zaswiadczeniu przyjęcia dokumentów jest taki numer ? w którym miejscu ?

 

U Mnie wzieli 500zł <_< i tak samo dwa zaswiadczenia załatwiłem sam a reszta do podpisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@pawlus224, bo jak składasz to jest (a bynajmniej w warm-maz oddziale) jest taki zeszyt do wpisywania wniosków na MR , no i jak skaładałem wnosek to zapuściłem żurawia tam gdzie było trzeba i zerknełem... ;) to i wiedziałem


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0
Napisano (edytowany)

Dzis w koncu zlozylam wniosek w ARiMR w Wawie o platnosc. Mam nadzieje ze w lipcu, sierpniu kasiorka bedzie na koncie. smile.gif A juz mialam stracha ze nie wyrobie sie w danym terminie 180 dni. DO LUCIO. Ja skladalam w tamtym roku na mlodego rolnika. Jesli masz wypelniony wniosek+biznesplan oraz wszystkie zalaczniki, zaswiadczenia to zdajesz dokumenty w maxymalnie godzinke. Nie bylo wielkiej kolejki za mlodym rolnikiem w Wawie. Kilka osob zaledwie. Co prawda bylam po 14ej juz. LUCIO z jakiego powiatu jestes?

Edytowano przez anka81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Do anka81

ja jestem z wojewudztwa mazowieckiego powiat łosicki a co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Finn - a zerknij na nr. sprawy na tym zaświadczeniu , dokładnie dwie ostatnie cyfry , może się pokrywają z kolejnością złożenia wniosku ? Jeśli tak to Ja był bym 11 który złożył wniosek w lubelskim (28kwiecień). Z resztą to nie takie istotne :)

 

Ja nie mogłem zerknąć , bo w lubelskim ARIMR panie obsługujące benificjentów mają takie okienka jak w banku i nic nie widac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

DO LUCIO. A nic, tak tylko pytalam z ciekawosci, ja powiat siedlecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

nie wiem po co płaciliście 400-500 zł jak wypełnienie tego nie jest trudne jak się czyta instrukcje :) ja miałem wyciągnięte wypisy z rejestrów gruntów ale panie w Agenci ich nie chciała więc nie wiem czemu wszyscy chcą je wyciągać może później się przydadzą . Ja u nas składałem wniosek wczoraj i byłem 13 :) teraz tylko czekać na odpowiedz pewnie gdzieś do początku lipca :( lipa że tak długo to trwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam pytanie odnośnie wypełniania tabeli 2.1 w PRG.

W wierszu 3 ogółem mam 1.22ha pozostałych użytków rolnych nie użytkowanych rolniczo.

 

A w wierszu 5 należy wpisać powierzchnię użytków rolnych użytkowanych rolniczo czy ogólną powierzchnię użytków rolnych?

Bo jeśli wpiszę powierzchnię UR użytkowanych rolniczo to w wierszu 8 te 1.22ha automatycznie wpisuje się w inne formy posiadania. Czy tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

W wierszu 5 ogólna powierzchnia użytków rolnych (użytkowanych i nie użytkowanych rolniczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

nie wiem po co płaciliście 400-500 zł jak wypełnienie tego nie jest trudne jak się czyta instrukcje :) ja miałem wyciągnięte wypisy z rejestrów gruntów ale panie w Agenci ich nie chciała więc nie wiem czemu wszyscy chcą je wyciągać może później się przydadzą . Ja u nas składałem wniosek wczoraj i byłem 13 :) teraz tylko czekać na odpowiedz pewnie gdzieś do początku lipca :( lipa że tak długo to trwa :(

 

 

Po co ? po to by mieć głowę spokojniejszą i później nie "latać" do odr kilka razy na dzień by sprawdzili czy dobrze wypełniłem jakąś tabelę , albo pisać tutaj na forum i denerwować znawców tematu , bo przecież napewno X wstecz stron było o tym pisane ;) Po za tym chciałem złożyć wniosek w pierwszym tygodniu a akurat tak się składało ,że wtedy miałem jeszcze sporo pracy w gospodarstwie i brak czasu na wypełnianie papierków . Do tego jednak w ODR wiedzą jak "podrasowac" wniosek i jaką bajkę sprzedac , Ja napisałbym poprostu ,że nie mam ciągnika i mi potrzebny do podstawowych prac w gospodarstwie a w ODR napisali mi to w innych słowach mianowicie ,że zakup ciągnika wpłynie na poprawę BHP w gospodarstwie i pozwoli na terminowe wykonywanie zabiegów agrotechnicznych :mellow:

 

 

Zkserowałem sobie wniosek przed złożeniem i macie rację to banał go wypełnic jak i biznesplan zrobić , dał bym rade ,ale nie zal mi te 5 stówek , bo nawet jesli przyjdą poprawki to zapłacone więc mają poprawiac az do skutku a Ja sobie już tym głowy nie zaprzątam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Po co ? po to by mieć głowę spokojniejszą i później nie "latać" do odr kilka razy na dzień by sprawdzili czy dobrze wypełniłem jakąś tabelę , albo pisać tutaj na forum i denerwować znawców tematu , bo przecież napewno X wstecz stron było o tym pisane ;) Po za tym chciałem złożyć wniosek w pierwszym tygodniu a akurat tak się składało ,że wtedy miałem jeszcze sporo pracy w gospodarstwie i brak czasu na wypełnianie papierków . Do tego jednak w ODR wiedzą jak "podrasowac" wniosek i jaką bajkę sprzedac , Ja napisałbym poprostu ,że nie mam ciągnika i mi potrzebny do podstawowych prac w gospodarstwie a w ODR napisali mi to w innych słowach mianowicie ,że zakup ciągnika wpłynie na poprawę BHP w gospodarstwie i pozwoli na terminowe wykonywanie zabiegów agrotechnicznych :mellow:

 

 

Zkserowałem sobie wniosek przed złożeniem i macie rację to banał go wypełnic jak i biznesplan zrobić , dał bym rade ,ale nie zal mi te 5 stówek , bo nawet jesli przyjdą poprawki to zapłacone więc mają poprawiac az do skutku a Ja sobie już tym głowy nie zaprzątam :)

i może jeszcze mi powiesz że z wnioskiem o płatność obszarową też latasz do ODR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj