Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#3381 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 03 marzec 2011 - 19:43

Panowie pytanko jakie warunki trzeba spełnić w woj. wielkopolskim żeby otrzymać premie na młodego rolnika z góry dziękuje za odpowiedz

jeśli masz gospodarstwo to musisz mieć je nie dłużej niż 12 miesięcy
możesz też dopiero rozpoczynać prowadzenie czyli jeszcze nie musisz nic mieć(po złożeniu wniosku będziesz przejmował grunty)

ale minimum jakie jest potrzebne to 10,23ha (średnia krajowa)

wykształcenie rolnicze lub wykształcenie średnie i 3 lata w krusie lub wyksz. zawodowe i 5 lat w krusie
z krusem to wygląda tak, że jeśli masz wyksz. średnie to musiałbyś opłacać krus już od 2007r. a w przypadku zawodowego od 2005r.

i nie ma czegoś takiego że teraz zaczniesz sobie opłacać krus i przez czas realizacji wniosku będziesz miał te 3 lata - takie coś odpada

to są podstawowe warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:59
  •  

#3382 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to trochę lipa że dopłat nie macie ale nic innego nie pozostaje wam jak marudzić i czekać...kasa się zawsze przydaje :rolleyes:

#3383 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Wiem że w niczym wam koledzy nie pomogę ale napiszę że cierpliwość jest złotem Ja wniosek o płatność złożyłem 25 stycznia a dopiero 9 lutego zostało wysłane polecenie wypłaty do Wawy. Dopiero 18 lutego miałem kasę na koncie. Wiem że wszystko idzie do góry. Wczoraj zamówiłem 2 tony pszenicy w centrali po 230 zł za 100kg. Mało mi się nogi nie ugieły jak usłyszałem cenę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3384 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 03 marzec 2011 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy młodego rolnika można połączyć z różnicowaniem ? Ktoś już tu pisał że do różnicowania musze byc w zus, ale z tego co mi wiadomo to nie jest warunek.

#3385 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR musi zostac wydany na dzialalnosc zwiazana z rolnictwem[(70%*75 000=52 500) tyle misusz wydac na dzialalnosc zwiazana z rolnictwem Twoim gospodarstwem a reszte czyli 22 500 mozesz przeznaczy na dzialanie "Roznicowanie..."]
Aby przystapic do "Roznicowania..." o ile sie nie myle trzeba miec przynajmniej roczny KRUS oplacony tak wyczytalem.

#3386 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:31

Panowie i panie czekający na pieniążki - narzekacie ,że długo - prawda , ale wy już ze tak powiem macie z górki a co mamy my z naboru 2011 powiedziec ? nawet nie wiadomo kiedy będzie nabór , jaką kwotę przeznaczą do podziału itp . ;)

a tak apropo pamięta ktoś na ile przed naborem wniosków 2010 został ogłoszony termin tegoż naboru ?

Kolego ja tez mam zamiar przystąpić do tego naboru który ma rzekomo sie odbyć, a powiedz mi czy skladales juz jakies papiery? Masz juz cos przygotowane bądź jakie ruchy w tym kierunku zrobiles?

#3387 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @wiesko: i o taką odpowiedź mi chodziło ;)

Krus mam opłacony bo to był warunek do MR. Nie chodziło mi nawet o kase z młodego czy ją można przeznaczyć bo ten rozkład procentowy juz analizowałem planując zakup z wolnych 22 500zł dostawczaka do transportu towaru. Bardziej się zastanawiam czy deklarując sie ze przez 5 lat bede rolnikiem (warunek MR) mogę kierowac swoje zainteresowania w pozarolniczą działalność. Czy jedno drugiego nie wyklucza.

Edytowany przez tobago, 03 marzec 2011 - 20:36.

#3388 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest jeszcze warunek żeby opłacać krus przez 5 lat więc musiałbyś się dowiedzieć czy jak zaczniesz prowadzić działalność gosp. nie wywalą Cię z krusu bo wtedy premie będziesz musiał oddać...

#3389 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warunek na opłacenie krus to 3 lata i 5 lat samodzielnego prowadzenia gospodarstwa od wypłaty pomocy.

#3390 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??
pkt
d) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt.c jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewna na okres co najmniej 10 lat
z tego chyba wynika ze może być zwykła umowa dobrze myślę, czy ktoś wie coś na ten temat??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3391 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:52

jeśli masz gospodarstwo to musisz mieć je nie dłużej niż 12 miesięcy
możesz też dopiero rozpoczynać prowadzenie czyli jeszcze nie musisz nic mieć(po złożeniu wniosku będziesz przejmował grunty)

ale minimum jakie jest potrzebne to 10,23ha (średnia krajowa)

wykształcenie rolnicze lub wykształcenie średnie i 3 lata w krusie lub wyksz. zawodowe i 5 lat w krusie
z krusem to wygląda tak, że jeśli masz wyksz. średnie to musiałbyś opłacać krus już od 2007r. a w przypadku zawodowego od 2005r.

i nie ma czegoś takiego że teraz zaczniesz sobie opłacać krus i przez czas realizacji wniosku będziesz miał te 3 lata - takie coś odpada

to są podstawowe warunki

Dzięki a powiedz mi jak jest z wykształceniem wyższym ??

#3392 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 03 marzec 2011 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bardzo ciekawe dołączam się pytania kolegi

A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??
pkt
d) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt.c jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewna na okres co najmniej 10 lat
z tego chyba wynika ze może być zwykła umowa dobrze myślę, czy ktoś wie coś na ten temat??

A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??
pkt

przepraszam że cie cytowałem

#3393 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 22:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ Piotras a jaka szkoła i kierunek?
jak masz rolniczy to nie musisz mieć wcześniej opłacanego krusu
a jak inny niż rolniczy to 3 lata muszą być opłacone

#3394 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 marzec 2011 - 10:13

Kolego ja tez mam zamiar przystąpić do tego naboru który ma rzekomo sie odbyć, a powiedz mi czy skladales juz jakies papiery? Masz juz cos przygotowane bądź jakie ruchy w tym kierunku zrobiles?

Nic nie robiłem jeszcze w tym kierunku , po za "wyprowadzeniem na prostą drogę" papierów gospodarstwa , tak zeby w razie czego wystarczy mi kilka dni na przepisanie , no i zorientowałem się kto mi moze napisac biznesplan z ODR-u :) po za tym skoro konkretnego terminu nie ma jeszcze to nic za bardzo nie da się zrobić na zapas ;)

Z tymi 3 latami w KRUSIE to czy to nie jest własnie tak ,że konieczne jest opłacanie przez 3/5 lat ale po otrzymaniu premii ?
No bo na logikę gdybym opłacał krus 3 lata przed złozeniem wniosku to byłbym rolnikiem i dyskwalfikowałoby mnie to z udziału w MR ;)
A jesli wysarcza ubezpieczenie w krusie jako domownik to jak to jest , gdy skończyłem szkołę 2 lata temu i od tamtej pory nie jestem nigdzie ubezpieczony , to okres ubezpieczenia jako domownika skonczył się wraz ze skonczeniem szkoły czy nadal trwa ?

Czy może coś źle zrozumiałem ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3395 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Samo w sobie opłacanie krusu nie robi z Ciebie rolnika dlatego opłacanie przed otrzymaniem premii nie stanowi problemu.
Ubezpieczać Cię mogą rodzice którzy są gospodarzami, wówczas jesteś domownikiem.
Samo bycie ich dzieckiem, nie podlegającym ubezpieczeniu w krus równiez nie robi z Ciebe domownika. Nie wystarczy mieszkac i być dzieckiem osób prowadzących gospodarstwo. Trzeba równiez być ubezpieczonym (w tym przypadku jako domownik).
http://www.krus.gov....pojec/domownik/

#3396 Share psboster

psboster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy ktoś z kujawsko-pomorskiego ma już kase, a jeśli tak to ja długo to trwało po złożeniu wniosku?

#3397 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i po zawodach nie ma rent i nie bedzie:((( Kur..........:(((

#3398 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 12:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czacza Co chcesz przez to powiedzieć że nie ma i nie będzie??

Wiecie pod jaki numer Kontaktowy dzwonić do Warszawy abym dowiedział sie na jakim etapie mam wniosek chodzi mi ten główny bo dzwonie i mnie łączą gdzie indziej dają numery nawet nie związane z takimi rzeczami

Edytowany przez skoko, 04 marzec 2011 - 13:11.

▬▬►

#3399 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wiceminister powiedział ze komisja europejska sie nie zgodziła na zwiekszenie limitu:((((((

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3400 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wreszcie kasa na kocie wrescie :D:D:D teraz czas na MGR:)