Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) warunkiem koniecznym w "Modernizacji" są kwalifikacje w wieku 18 lat staż musiałby wynosić 5 lat, śmiem wątpić czy KRUS ubezpieczy Cię wstecz począwszy od 13 roku życia, czyli istotnie z NH będziesz musiał poczekać co najmniej do 2012 roku, ze względu na brak wykształcenia średniego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:10
  •  

#322 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 22:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to z Nh to wiem ze musze szkołe skonczyc ale czy w wieku 18 lat i opłaconym krusie 3 lata dostane 50 tys na młodego rolnika bo w ciagu 3 lat skoncze szkołe a dokładnie zostanie mi 2 lata
czy teraz mozna uzupełniac wykształcenie
bo ostatno zmienili ze tszeba miec skonczoną szkołe dlatego sie pytam B)

#323 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ostatnio zmienili kwestię dotyczącą egzaminów zawodowych wystarczy tylko ukończyć szkołę, stąd niekonieczne jest opłacenie KRUS wstecz, bo i tak zdobędziesz wykształcenie rolnicze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2009 - 10:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zeby dostac mlodego rolnika musisz:
przejac gospodarstwo o powierzchni sredniej krajowej (w niektórych sredniej wojewodzkiej), a jesli juz przejołes gospodarstwo to w okresie do 18 miesiecy od daty przejecia gospodarstwa mozesz sie ubiegac o dofinansowanie (przejac gospodarstwo mozesz po przez spadek albo darowizne)
muszisz byc pełnoletni
posiadac srednie wykształcenie
jesli sie uczysz w liceum w klasie maturalnej to po skonczeniu szkoły musz udac sie na studia dzienne
w ciagu 3 lat musz uzupełnic wykształcenie rolnicze w trybie dziennym
i doprowadzic swoje gospodarstwo w ciagu pieciu lat do wskaznika 4su

#325 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to dobrze ja mam prawie 16 esu wiec nie ma problemu
ale jak skoncze 18 rok zycie i chodze do technikum rolniczego i zostanie mi 2 lata do skonczenia szkoły czy moge juz ubiegac sie o premie bo w ciagu trzech lat uzupełnie wykształcenie <skoncze szkołe>
o to mi chodzi czy po 18 roku zycie moge dokumenty składac czy musze czekac do skonczenia szkoły bo jest przeciesz uzupełnienie wykształcennia 3 lata
wtedy bede miał srednie ronicze

tomasek <musz udac sie na studia dzienne
w ciagu 3 lat musz uzupełnic wykształcenie rolnicze>
ciekawe jakie studia daja po takim czasie wykształcenie rolnicze

#326 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jesli skonczysz liceum czy technikum i niemasz wykształcenia rolniczego musisz sie kształcic na dziennych studiach (studium) o profilu nie zwiazanym z rolnictwem i w ciagu trzech lat musiosz zdobyc tez wykształcenie rolnicze i to w trybie dziennym,
zreszta idz do arimr i tam ci wszystko powiedza dokładnie. ale według mnie to ci nie przyznaja jesli niemasz eykształcenia sredniego,

#327 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 15:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich :D Od niedawna jestem na AF... mam pytanie do wszystkich (wiem ze moglo ono paść wczesniej prosze o odpowiedzi) chce przejac gospodarstwo po ojcu 26 ha z tym ze tacie brakuje ok 5 lat do renty strukturalnej. czy jezeli ojciec w zamiarze przepisalby na mnie 10 ha ( wiecej niz srednia wojewodzka mazowieckiego) no i przez te trzy lata od daty otrzymania kasy zobowiazalbym sie oplacac KRUS spelnil warunek 4 ESU a reszte arealu pozostaloby w rekach ojca to mialbym szanse na MR??? dodam tylko ze za rok koncze technikum rolnicze... <pozdro>

Z gory dzieki za odpowiedzi.

#328 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 kwiecień 2009 - 16:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A nie myślałeś przejąć całość a ojca ubezpieczyć jako domownika? Nie wiem czy tak można ale miałby jakieś ubezpieczenie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#329 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 16:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak tez by moglo byc? poczekam na inne odpowiedzi jeszcze :D ale dzieki :D

#330 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobrze kombinujesz, jeśli 10 ha wystarczy to lepiej nie blokować pozostałego obszaru, jeśli spełniasz już wszystkie wymagania to nie widzę problemu z premią, gorzej może być z rentą strukturalną, gdyż za 5 lat będziemy mieli już kolejny okres programowania i nie wiadomo czy to działanie będzie kontynuowane w podobnej formie oraz co najważniejsze nie znamy wymagań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lepiej niech ci przepisze z 12 bo do tego czasu może się zmienić średnia

#332 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jestem juz na koncu biegu o premie 50 tyś. Aby ubiegac sie o 50 tyś trzeba sie uczyc a nie miec ukonczona szkole rolnicza doczytalem sie tego nie dawno i ziemia musi byc przepisana w trakcie nauki
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#333 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to są tylko skróty myślowe, oczywiście darowiznę należy zrealizować dopiero bo uzyskaniu premii, przekazanie części gospodarstwa wcześniej, jak zauważył tomi217 tylko komplikuje sprawę

#334 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 14:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki kissmy za rady :D

#335 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 maj 2009 - 15:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tomi217
to jak jestem w pierwszej klasie technikum rolniczego i za rok mam 18 lat to moze na mnie przepisac pole ???
bo pisałem nie dawno i mowili o przynajmniej srednim i w tedy tszeba sie kształcic w kierunku rolniczym
ale jak ja kształce sie w tym kierunku i nie mam sredniego bo jest to nie mozliwe to nie moge uzupełnic wykształcenie w ciagu 3 lat ?? chyba moge bo w chwili przepisu bede miał juz dwa lata za soba nauki i jeszcze zostanie mi dwa niepełne
to jedna odpowiedz
czy moze na mnie tato przepisac gdy nie mam sredniego ale w chwili przepisu bede mial dwa lata juz za sobą i bede pełnoletni ?
dzieki za odpowidz :)

#336 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 maj 2009 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, mam problem, ponieważ 19 maja(wtorek) dostałem decyzje o przyznaniu pomocy w ramach młodego rolnika i teraz mam 180 dni czasu na załatwienie formalności(ubezpieczenie się w krus itp). W piątek słyszę w telewizji jak minister mówi, że zwiększają pule na 75 000 zł! By to szlag trafił! Mam pytanie, co mam robić? Odwołać się od decyzji, czy czekać? I czy mam jakieś szanse na 75tyś. zł? pozdrawiam

#337 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 maj 2009 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) david
Wydaje mi sie skoro otrzymałeś decyzje o przyznaniu premii to może być już za póżno chyba żeby wycofać wniosek i złożyc go w kolejnym naborze. Spróbuj przedzwonić do ARiMR i sie wypytaj czy tak można!!!

Ja miałem inny problem bo wpisałem we wniosku pewna maszyne i chciałem potem zmienić na mniejsza, zadzwoniłem do ARiMR i kazano mi napisać pismo do kierownika ala sie rozmysliłem i zostało po staremu.

#338 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 maj 2009 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też słyszałem o zwiększeniu puli do 75tys i jestem zawiedzony bo moje 50 ma byc w tym tygodniu na koncie, a jakbym wiedział z pewnościął bym sie wstrzymał ale teraz to juz po zawodach.

#339 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 maj 2009 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @snopek4 ile czasu zajeło ci załatwienie wszystkich formalności??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 24 maj 2009 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie za rok czekają te wszystkie dokumęty tylko nie wiem czy iść na kurs rolniczy czy opłacić KRUS będe miał skończone technikum mechaniczne
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!