Polecane posty

wojtal24    2467

"a który przepis mówi że nie można pracować???ważne dla agencji jest to że musisz płacić KRUS "możesz pracować.. ale na czarno :P żadne prace podlegające ZUSowskim ubezpieczeniom ani umowy o pracę, o dzieło nie wchodzą w grę.. nie wiem jak umowa zleecenie..

 

 

Ja z gościem który mi przygotowuje wniosek nie znalazłem żadnej adnotacji w tych wszystkich przepisach i opisach że nie można pracować. Dla agencji ważne jest to że musisz opłacać KRUS przez 5lat od przejęcia gospodarstwa, dodatkowym kosztem jest to że Ty płacisz KRUS a pracodawca płaci za Ciebie ZUS


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. W 2010 roku złożyłem wniosek na MR i teraz chce kopię tego wniosku to pod jaki nr dzwonić do ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@wojtal24,

oj to zmień gościa, który przygotowuje Ci wniosek, bo czarno to widzę...

KRUS musisz opłacać przez 3 lata i nie da się płacić równocześnie krus i zus. No nie da się i ch*j ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dokładnie tak,jak przejdziesz na ZUS to wywalą Cię z KRUSu i tyle,nie mozesz mieć dwóch ubezpieczen na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

możesz pracować ale tylko na umowe o dzieło w innym przypadku(umowa na czas nieokreślony, umowa zlecenie) jesteś automatycznie opłacany w ZUSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a ciekawe jak to jest z pracą za granicą. Rzecz jasna legalnie. Bo jak byłem za granicą w pracy i miałem umowę to polski urząd pracy nic się do mnie nie przyczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

nie wiem jak za granicą.. może UP nie ale skarbówką podobno drąży po latach :P ale w Polsce już my z chłopakami na studiach różne opcje i chyba wszystkie źródła i "myki" przerobiliśmy.. niestety bierzesz premię.. 3 lata siedzisz w domku :) tzn oczywiscie nie dosłownie bo zaraz tu mnie zbesztacie :P hm chodzi o to że żadne staże.. nic związane z urzędem pracy, ani nic co dotyczy jakiegokolwiek zetknięcia z ZUSem nie wchodzi w grę.. tylko tam jak ktoś napisał umowa o dzieło czy cos takiego.. gdzie ZUS nie jest dotykany :) ale hm z popatrzcie też na to z tej lepszej strony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Dokładnie tak,jak przejdziesz na ZUS to wywalą Cię z KRUSu i tyle,nie mozesz mieć dwóch ubezpieczen na raz.

 

Znam wiele osób które pracują zawodowo na umowę o pracę i firmy opłacają za nich ZUS, a oprócz tego maja gospodarstwa i płacą sobie KRUS (a ust z 2008 roku mówi że przy pobieraniu świadczeń chorobowych, rentowych, emerytalnych wybierasz sobie w tej sytuacji jednego ubezpieczyciela czy to ZUS czy KRUS)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ale co to ma do rzeczy? Tu jest mowa o tym, że biorąc premie nie można być w ZUS. Ogólnie będąc rolnikiem można być w ZUS ale jak bierzesz MR to nie możesz bo ci kasę zabiorą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Multitruck    0

dokladnie.. przy MR odpada.. w innych rzeczach rozwiązują to różnie np zakupach na różnicowanie masz podwójny krus itd.. ale widzisz albo KRUS albo ZUS.. nie to i to.. za to w umowie MR jest że masz być 3 lata na krusie :) tu ta ustawa którą przytoczyłeś z 2008 roku nie działa.. bo wykluczają się nawzajem.. a podpisujesz umowę o MR więc godzisz sie na ich warunki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ale co to ma do rzeczy? Tu jest mowa o tym, że biorąc premie nie można być w ZUS. Ogólnie będąc rolnikiem można być w ZUS ale jak bierzesz MR to nie możesz bo ci kasę zabiorą!

 

 

A gdzie jest tak napisane że nie można płacić ZUS-u? W umowie którą się podpisuje z Agencja po przyznaniu decyzji?

Bo mam te wszystkie materiały i te papiery z agencji i tam nie ma słowa o ZUS-ie jest tylko napisane że przez 3lata muszę być płatnikiem KRUS.

Bo pytałem w Agencji w Warszawie i oni sami do końca nie wiedzą?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

Nikt jeszcze na to tutaj sposobu nie znalazł.. ale pewnie takie było tego założenie.. że premia.. jak sama nazwa wskazuje jest pomocą dla młodego rolnika który właśnie chce to robić w życiu.. no i żeby za dobrze nie było to poniekąd sprytnie to wymusili przez 3 lata :)

 

1. A gdzie jest tak napisane że nie można płacić ZUS-u?

- nigdzie tego nie widziałem :)

2.W umowie którą się przyznaniu decyzji?podpisuje z Agencja po przyznaniu decyzji?

-w decyzji ale o krusie

 

3. nie ma słowa o ZUS-ie jest tylko napisane że przez 3lata muszę być płatnikiem KRUS.

 

- i to wystarczy. nie piszą rzeczy oczywistych.. tak mi się wydaje.. albo jedno albo drugie..

 

 

4.Bo pytałem w Agencji w Warszawie i oni sami do końca nie wiedzą?

-tego nawet najstarsi górale nie wiedzą czemu w ARiMR nikt nie ma jednoznacznej odpowiedzi co do tego :) jak ja się pytałem.. to w kilku pracowników wspólnie podjeli w koncu decyzje ze jednak nie można :)

 

teraz trochę lektury jeśli chodzi o pkt 3.

 

http://www.eporady24.pl/ubezpieczenie_i_w_zus_i_w_krus,pytania,2,79,630.html

 

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1940,rolnik_moze_ubezpieczyc_sie_w_zus_albo_krus.html

 

http://www.money.pl/forum/temat,53,2385234,2385234,15,0,ubezpieczenie;krus;i;zus;jednoczesnie.html

 

w sumie tam można sobie wywnioskować że jednak płaci się KRUS albo ZUS..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na moje pytanie ;p, a mianowicie czy mogę się starać o kopię wniosku MR z ARiMR? a jak tak to pod jaki numer dzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trochę sobie poczekasz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Heh , w natłoku pracy zapomnę że go wogóle złożyłem ;) i dobrze , bo nie ma sie co nakręcać zeby się później nie miło rozczarowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Witam mam parę pytań:

1. Czy jak składam na młodego rolnika to czy muszę posiadać na siebie własny ciągnik?? czy mogę użyczać od ojca czy musi mi go oddać w darowizna??

2. czy budynki tez mi musi odpisać produkcje przewiduje tylko roślinną?

z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

podpisuje się pod pytaniami. i jeszcze dołożę jedno, czy w chwili składnia wniosku moje gospodarstwo musi mieć jakaś minimalna liczbę punktów ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Witam mam parę pytań:

1. Czy jak składam na młodego rolnika to czy muszę posiadać na siebie własny ciągnik?? czy mogę użyczać od ojca czy musi mi go oddać w darowizna??

2. czy budynki tez mi musi odpisać produkcje przewiduje tylko roślinną?

z góry dzieki za odpowiedzi

Z tego co wiem to ojciec pisze oświadczenie że użycza Ci traktor, tak samo z budynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Mam pytanie odnośnie tego czy mogę złożyć wniosek-MR nie posiadając ziemi i zobowiązać się do jej uzyskania? :mellow:

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ciągnika ? Nie :) w biznesplanie piszesz że będziesz pożyczał ciągnik od taty , a umowę użyczenia piszecie między sobą w domu i trzymacie w razie kontroli , do wniosku nie jest potrzebna . A na co chcesz przeznaczyć premię ? Bo jeśli na maszyny do ciągnika którego nie masz to mogą się trochę dziwnie patrzeć na twój biznesplan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

patrzac na ostanie posty,kolega pawlus224 ma racje w tym co pisze.

Ja z biznes planu wyrzucilem maszyny i budynki, chce wlasnie napisac takie porozumienie z rodzicami.

Mam teraz do was pytanie: 6 maja przejmuje 15,10 ha, bez maszyn i budynkow, jaki jest dalszy plan od notariusza gdzie mam sie dalej zglosic zeby sprawy nabraly tempa i kasa z agencji przybyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja nie wiem czy mam rację , pisze wam tak jak mi powiedziała babka z odr - może komuś się przyda :)

 

hm ... Napewno musisz wyrobić numer gospodarstwa , a do tego chyba jest potrzebne jakieś zaświadczenie z gminy o posiadaniu ha - jeśli dobrze pamiętam to co pisali w tej sprawie koledzy kilkanaście stron wcześniej . Musisz założyć też konto w banku , zdobyć zaświadczenie z krusu że podlegasz ubezpieczeniu jako rolnik . Z resztą to co musisz mieć przy składaniu wniosku o płatność napewno jest wypisane na stronie arimr , chyba nawet w wersji do wydruku wniosku o płatność znajdziesz to co powinieneś do niego załączyć . Wczoraj gdy składałem wniosek na tegoroczny nabór to pan który był za mną składał właśnie ten wniosek o płatność ze starego naboru i tych dokumentów było bardzo malutko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

Jak myślicie,czy zdąże jeszcze w tym roku załapać się na kredyt preferencyjny na zakup ziemi gdybym dostał premię w tym naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj