Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2011 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi byl potrzebny wypis z aktu notarialnego ze starostwa zeby mogli wypisac pow gospodarstwa bo krus moze ubezpieczyc albo na podstawie nakazu podatkowego )Co w Twoim przypadku jest jeszcze nie mozliwe) oraz na podstwie powierzchni gospodarstwa.ja pojechalem do starostwa i mi wygrzebala moj akt notarialny i mi wypisala. powiedz jej ze jutro Ci termin mija i kasa przepadnie (ja tak zrobilem) inaczej nic nie przyspieszysz, dodam ze jak przepisywalem dziwlki z dwoch gmin to musisz jechac do obu gmin po dwa oddzielne zaswiedczenia o powierzchni gospodarstwa w tych gminach i dopiero z tym do KRUSu

Edytowany przez kpiotr, 25 luty 2011 - 14:01.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:53
  •  

#3242 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odp. Ja ogarnąłem sam błędy gdzieś tydzień po złożeniu o płatność wniosek składałem 26.01.2011 LUBLIN Później zajechałem poprawiłem napisałem takie pismo że tu i tu są błędy błąd był w zaś.(krus)
dałem dobry no i czekałem i czekałem zadzwonił do mnie człowiek który ogarniał mój wniosek powiedział że trzeba złożyć podpisy osobiście zadzwonił 18.02.2011 z rana więc miałem czas aby pokonać autem te 150km zajechałem spotkałem się z nim podpisałem i powiedział że na speedzie wyśle jeszcze ogarnie posprawdza wszystko i wysyła do wawy więc jak coś czekam i czekam a wkurwa mnie łapie ile tego czekania Jutro minie miesiąc od składania wniosku o płatność
więc jak wysłał powiedzmy 21-22.02.2011 to mam czekać 2 tygodnie zanim w wawie ogarną TAK?????????? MI TYPO POWIEDZIAŁ ŻE DO MIESIĄCA DO 1,5 MOGĄ OGARNIAĆ PORAŻKA MIAŁ KTOŚ PODOBNĄ SYTUACJE CZY OPŁACA MI SIĘ DO WAWY DZWONIĆ CZY CZEKAĆ JESZCZE TEN TYDZIEŃ JAK NIE BĘDZIE TO WTEDY ZADZWONIĆ???????
▬▬►

#3243 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od zlozenia wniosku o płatnośc do dnia wysłania polecenia przelewu do wawy maja miesiac i w wawie tez mja miesiac na zrobienie przelewu, ale jak koledzy mowia srednio trwa wszystko po dwa tygodnie...przynajmniej u mnie tak bylo..dzwoni i sie pytaj nie ma na co czekac...masz prawo znac na jakim etapie jest twoj wniosek
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy a ja mam takie pytanko;]
Moj ojciec ma gospodarstwo lecz do renty strukturalnej brakuje mu ok 10lat;/ tak wiec w takim przypadku wiem ze na to nie ma co liczyc i z mojej strony pytanie czy moze on mi odpisac polowe gospodarstwa tam zeby te srednia spelniala ktora wymagaja lub wiecej i ubiegac sie o MR? Wykształcenia jeszcze nie posiadam rolniczego bo aktualnie ucze sie w tech mech ale z tego co mi wiadomo mialbym 3 lata na uzupelnienie wykształcenia. Tak wiec czy moga być w praktycznie jednym gospodarstwie dwa? Bo jednak z maszyn oraz budynków byśmy korzystali razem... chyba wyjasnilem swoje pytanie i teraz czekam na odpowiedź. Z góry wielkie dzieki:]

P.S. Jestem nowy na forum AF ale od razu ogarnia mnie zachwyt kiedy ktos komus chce bezinteresownie pomoc lub doradzic:) Pozdrawiam:]

#3245 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 25 luty 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś dzwoniłem do Częstochowy na jakim jestem etapie po złożeniu wniosku o płatność. Złożyłem wniosek 4-02-2011 i wysłali polecenie przelewu do Warszawy 14-02-2011 i kasa ma być do 5 marca tak mi powiedzieli w Częstochowie.

Edytowany przez przemek121088, 25 luty 2011 - 14:38.

Zetor Team

#3246 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 15:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Zenon bez problemu możesz składać wniosek na MR. Maszyny od ojca bierzesz w użyczenie a jeśli we wniosku wstawisz zwierzęta to jakiś tam fragment obory w użyczenie , powiedzmy jedna strona. Ja Miałem podobna sytuację , niemalże identyczną i teraz czekam na kasę:)
wschodni koniec mazowsza.

#3247 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 luty 2011 - 15:51

Kolego Zenon bez problemu możesz składać wniosek na MR. Maszyny od ojca bierzesz w użyczenie a jeśli we wniosku wstawisz zwierzęta to jakiś tam fragment obory w użyczenie , powiedzmy jedna strona. Ja Miałem podobna sytuację , niemalże identyczną i teraz czekam na kasę:)

O lol chlopaki kocham was za to forum:D:) a mozesz mi kolego powiedziec jak u Ciebie bylo z wykształceniem? I kiedy moge lub do kiedy skladac wniosek oraz w jakiej kolejnosci są one rozpatrywane? Dzieki Wielkie!!!

#3248 Share krzychunited

krzychunited

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2011 - 16:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) załątwiam teraz przepisywanie gospodarstwa i jak wszystko zrobie to chciałbym kupic krowy. I mam pytanie: czy trzeba je zgłosic w ARiMR do 14.03 zeby dostać płatnośći zwierzęce do TUZów, a moze trzeba je zgłosić do tego terminu zeby dostać dopłaty do krów? jesli ktoś ogarniał taki temat to prosze o wyjaśnienei. Mam w biznesplanie ze ta kasa z MR pujdzie na te krowy, a jesli niezłoze jescze w tedy wniosku o płatność i niebede miał od nich kasy to jak mam to rozliczyć(kasę bym zainwestował własną)??? prosze o pomoc!

#3249 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pomoc w ramach działania „Ułatwianie…” przyznawana będzie poszczególnym wnioskodawcom w ramach dostępnych środków finansowych, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów, przyznawanych według następujących kryteriów:

1. powierzchnia użytków rolnych w tworzonym gospodarstwie (5-16 pkt) – najwyższą liczbę punktów otrzymają wnioskodawcy, którzy utworzą gospodarstwa o największym areale użytków rolnych;
2. kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy (1-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy posiadający wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym;
3. stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo (0-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy przejmujący gospodarstwa w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe w danym województwie.

Nabór podobno od połowy marca. mi został jeszcze rok inżyniera jesli chodzi o uzupełnienie wykształcenia.

#3250 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W gminie na wyciągach z rejestru gruntów które widnieją jeszcze na ojca poprzeliczali mi hektary fizyczne na przeliczeniowe i przybili pieczatkie powiedzieli ze w krusie powinno przejsc, ale krus mówi ze musiały by byc juz na mnie te wypisy.
Można przecież porównać z aktem notarialnym ale chyba im się nie chce bo tego jest sporo a notariusz w akcie wszystkiego nie zsumował tylko powymieniał działki i powierzchnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 25 luty 2011 - 17:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) prosto od notariusza poszedłem do gminy, tam naliczyli mi podatek, ojca wyrzucili z systemu, i od razu mi wystawiła zaświadczenie do KRUS, ze posiadam tyle i tyle ha fiz. i przel. i z tym zaświadczeniem + aktem notarialnym na drugi dzień pojechałem się ubezpieczyć jako rolnik, u nich to się naczekałem miesiąc, teraz czekam na przelew premii tydzień temu wniosek złożyłem

#3252 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a orientujesie sie czy trzeba te maszyny przepisywać na siebie które się wstawiało w biznesplanie jakie są w gospodarstwie, np. czy ojca ciągnik musze przerejestrować na siebie??

#3253 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W biznesplanie wstawiłeś maszyny jako twoja własność?? ja wpisałem życzenie i nie muszę przerejestrowywać.

Jeśli Twoja własność to nowe tablice chyba będą potrzebne

#3254 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 25 luty 2011 - 18:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie szukam szukam i nie mogę znaleźć:( może ktoś link podeśle do wszystkich wytycznym do młodego rolnika 2011?

#3255 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 25 luty 2011 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tu masz

http://www.agror.pl/...ym_rolnikom.php

Edytowany przez przemek121088, 25 luty 2011 - 19:04.

Zetor Team

#3256 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poznaniak. Ja wszystko załatwiłem w niespełna miesiąc. Jak się ładnie uśmiechniesz i dasz coś słodkiego to dostaniesz od ręki.

#3257 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sąsiad składał wniosek o płatność 8 stycznia, kasę dostał jakieś tydzień może dwa temu. A dziś przyprowadził już prasę i mieszalnik :)
A jak mieliście jakieś poprawki do wniosku to dzwoniła tylko osoba prowadząca wniosek czy jakieś pismo pocztą przychodzi? U mnie jutro mija miesiąc od złożenia wniosku i do tej pory cicho. Chociaż jedna dobra wiadomość, bo stary dostał dziś pierwszą, podwójną RS.
Forza JUVE!!!

#3258 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 25 luty 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pytanko. Wiem że w przyszłym naborze na MR można będzie wydzierżawić gospodarstwo na 10 lat i wtedy ubiegać się o premię. A czy było by możliwe wydzierżawienie gruntów od dwóch gospodarstw tak aby utworzyć jedno o odpowiedniej powierzchni? Bo w ODR to mało wiedzą w tej sprawie ;[. Z góry dzięki za odp

#3259 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myślę ,że można wydzierżawić od dwóch osób . notarialnie naturalnie na 10 lat i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 25 luty 2011 - 20:27

załątwiam teraz przepisywanie gospodarstwa i jak wszystko zrobie to chciałbym kupic krowy. I mam pytanie: czy trzeba je zgłosic w ARiMR do 14.03 zeby dostać płatnośći zwierzęce do TUZów, a moze trzeba je zgłosić do tego terminu zeby dostać dopłaty do krów? jesli ktoś ogarniał taki temat to prosze o wyjaśnienei. Mam w biznesplanie ze ta kasa z MR pujdzie na te krowy, a jesli niezłoze jescze w tedy wniosku o płatność i niebede miał od nich kasy to jak mam to rozliczyć(kasę bym zainwestował własną)??? prosze o pomoc!

Tych krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto,wiadomo jakie są realia że by sie wyłożyło ze swoich aby to załatwić ale ARIMR rozumuje to tak że jeśli masz swoją kase na to żeby wyłożyć i kupić sobie te krowy to na co ci w takim wypadku potrzebna kase z MR,lub jak możesz kupic coś(w twoim przypadku krowy)jeśli jeszcze nie masz na to kasy(czyli MR).Podsumowująć jeśli jesteś na etapie załatwiania u notariusza to na 99%nie masz szans sie wyrobić do 14.03

KPK